Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir fuarın ardından, farklı bir bakış...

Motovento
    REKLAM ALANI
    HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Bir fuarın ardından, farklı bir bakış...

Yine heyecanla beklenen güzel bir fuar etkinliği daha geldi ve geçti. Aylar öncesinden meraklıları için özlemle beklenen bu organizasyon, kimilerine göre çok güzel, kimilerine göre yavan geçti. Öncelikle şunu belirteyim ki; geçen sene aynı tarihlere rastlayan bu motosiklet fuarının, Lütfi Kırdar Kongre merkezindeki Rumeli salonunda yapılan sunumunda, çok ağırlıklı olarak uzak doğunun küçük markaları standlarda boy göstermişti. Bunun bir önyargısı olarak, herkesin beklentisi mart ayında yapılacak olan diğer fuarın daha geniş ve daha fazla katılımlı olması yönündeydi. Ama bir çok sitelerde fuarla ilgili resimlere baktığımızda olayın öyle olmadığı anlaşılıyor. Şimdi söyler misiniz lütfen, bu kadar resim ve yazıya dayanarak, hangi marka veya model yer almamıştı bu fuarda...

Doğruyu söylemek gerekirse ben de aynı beklentilerle gittim Motoplus'a... Şimdi sadece kendi fikirlerimi açıklayacağım için, diğer farklı görüşlere de saygımı önceden belirteyim. Sonuçta beklentiler; zevklere ve renklere göre değişiklik gösterebilir. Kesinlikle muhteşem bir organizasyondu. Çünkü daha önce düşünülmemiş bazı ilkler bu fuarda yer almıştı. İlk başta içeri girdiğimiz zaman konsinye motosikletlerin meraklılarıyla buluştuğu kocaman bir alan ve hepsi temiz ve düzenli, markalara göre ayrılmış standlar vardı. Yani; bu fuarı fırsat bilip elindeki motorunu satmak isteyenlerle, daha hesaplı ve uygun motor arayanları bir araya getiren moto-pazar kurulmuştu. Yine aynı katta bir çok chopper grubunun da standları vardı, hepsi çok güzel bir uyum içinde yer almışlardı.

Bütün büyük markaların yer aldığı standlarda yine aynı güzellikte tüm modeller sevenleriyle buluştu. Kawasaki kızlarının dans gösterileri, dünya çapında ünlü moto-show yıldızlarının nefes kesen hareketleri yine bu fuardaydı. Sadece ilk gün, davetiye üzerindeki basım hatasından kaynaklanan saat farkı yüzünden ziyaretçilerin geç gelmeleri, hafta içi yoğunluğunun az görünmesine sebep oldu. Hafta sonu ise ana baba günüydü. Ailesini, çocuğunu alan moto sevdalılar keyifli saatler geçirdi. Şimdi bu fuar için aksesuar fuarı demek, Çinli fuarı demek ne kadar doğru? Özellikle pek çok motosiklet sitesinde ön yargılı bakışların eseri çok fazla arkadaşımız bu güzel organizasyonu teğet geçti. Gelmedi, ilgilenmedi.

Ben dört gün boyunca fuardaydım, her gününden ayrı keyif aldım. Özellikle yine bu organizasyona dahil edilmiş olan bir çok eğitim seminerine katıldım. Daha önceki hiçbir fuarda buna benzer bir hizmet düşünülmemişti. Bu konuda emeği geçen tüm marka, eğitim birimleri ve eğitmenleri kutluyorum. Aşağıdaki tabloda yer alan tüm programlar fuar boyunca ücretsizdi ve katılımcılara dönüşümlü olarak verildi. Hatta sunum sonunda kurayla şanslı arkadaşlara istedikleri güvenli sürüş eğitimleri hediye edildi.

11:30 - 13:00 KAPADOKYA 150 (Kişilik) Nural Meriçtan (BMW Rider Academy)
    11:30 - 13:00 PAMUKKALE 150 (Kişilik) Tayfun Gülhan (Honda Eğitim Takımı)
    11:30 - 12:30 EFES 120 (Kişilik) Galip TOZ & Kaan ARIKKÖK (Vespa Academy)
    13:00 - 15:00 EFES 30 (Kişilik) Rahmi BARUTÇU (ARA Teori)
    13:30 - 14:30 PAMUKKALE 150 (Kişilik) Hakan Erman (Emok)
    14:30 - 15:30 PAMUKKALE 150 (Kişilik) Engin Balaban (Emok)
    15:00 - 16:30 KAPADOKYA 150 (Kişilik) Nural Meriçtan (BMW Rider Academy)
    15:30 - 16:30 EFES 120 (Kişilik) Galip TOZ & Kaan ARIKKÖK (Vespa Academy)
    16:00 - 17:30 PAMUKKALE 150 (Kişilik) Tayfun Gülhan (Honda Eğitim Takımı)
    17:00 - 19:00 EFES 120 (Kişilik) Uğur ERTEKİN - ART (Harley Davidson Sürüş Akademisi)
    17:30 - 18:30 PAMUKKALE 150 (Kişilik) Armağan Albayrak (Emok)
    18:30 - 20:00 PAMUKKALE 150 (Kişilik ) Şahin Şair (Emok)

Türkiye'nin farklı köşelerinden çok sayıda motorcu arkadaşımı gördüm, bunların yanında fazla sayıda motosiklet siteleri de kendi standlarını açmışlardı. Kenan Sofuoğlu, Şakir Şenkalaycı, Kemal Merkit, Oktay Dal gibi yıldızların da bulunduğu zengin içerikli bir fuardı. Yanlış kanaatlarla sitelerde bu fuar hakkında, olumsuz izlenim yaratan bazı arkadaşların lafına bakıp, gelmeyen diğer arkadaşlarıma haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Son iki gün lodos fırtınası ve sağanak yağmur olmasına rağmen haftasonu kalabalık muhteşemdi.

Dört gün boyunca gelip gittiğim için, bir sonraki fuar beklentisinde olan arkadaşlarıma bir tavsiyem olacak, mart ayındaki organizasyon da yine bizler için çok keyifli ve çok önemli bir etkinlik. Çünkü, katıldığım seminerlerdeki eğitimlerde dile getirilen en önemli konu Türkiye'de motosiklet bilincinin ne kadar sığı olduğuydu. Kapıda görevli hostesler ücretsiz olduğunu belirtmelerine rağmen 150 kişilik salonlarda 20-30 kişi ancak toplandı. Anlatılanları ve slaytları izlediğim zaman gerçekten ne kadar km yol gitsek bile, ne kadar uzun zaman motor üstünde olsak bile öğrenecek çok şeylerin olduğunu anladım. Diğer fuarlarda da buna benzer eğitimlerin yer almasını temenni ediyorum.

Tüm motorcu arkadaşlarıma kazasız belasız sürüşler, keyifli rotalar diliyorum. Bu fuarda yine en fazla göze çarpan bir olay da; 2009 yılı için daha fazla festival hazırlıkları yapılmasıydı. Organizasyona soyunan festival yetkilileri, geçen yıllardaki olumlu olumsuz her detayı daha inceden gözden geçirip, daha mükemmel işler yapma peşindeydiler. Bir kısmıyla görüştüm, gerçekten, 2009 senesinde bazı şeyler biz motorcular için çok daha güzel olacak inşallah...

Hiçbir fuar önemsiz değildir, lütfen bunu unutmayın arkadaşlar… Nice güzel festivallerde, nice güzel fuarlarda ve benzer etkinliklerde buluşmak dileğiyle...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Teşekkür ederim ama hep olumlu yanlarını dile getirmişsiniz.
    Olumsuz tarafları: Duvarlarda fuar krokisi yoktu kaçkere kayboldum
    Pfier gösterisini izlemeye stand yoktu, millet yağmur oluklarına tırmandı
    İçecek otomatı yoktu ,sıraya girmek gerekliydi
    Bisiklet, fuarın isminde vardı ama stand 1 taneydi

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Yanlis anlasilmasin gelemeyen arkadaslar bilemeyebilirler.kapadokya,pamukkale ve efes konferans salonlarının adlari arkadaslar
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

alp_toker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City,TVS Apache,Next Yamaha Xmax 250
    Uğur MONDIAL yoktu

vlamix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oldukça başarılı bir organizasyondu gerçekten markalar olsun fuar düzeni olsun.Diğerininde böyle geçmesi veya daha iyi olması dileğiyle.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bence güzeldi. artısıyla ( adı gibi -motoPLUS) eksisiyle ( bisiklet ) boş standlarıyla, güzeldi. criss p. i, kawa nın tatlı dansçılarını, seminerleri çok beğendim. bence en büyük eksi küçük firmaların gelmemesiydi. BENCE güzeldi
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede gayet keyifli bir fuardı..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Ben gidemedim ve onun eksikliğini hissediyorum herşeyden önce.Artılarıyla eksileriyle keşke orada olabilseydim.

Motosikleti
    DL 650
    fuar güzeldi ama fiyatlar hiçte öyle güzel degildi yaniiiii.
    Ey Mehmed ! Ahmed-i Muhtar'ın Mucizeleriyle
    Umarım Galip Olur Din Düşmanlarına Devletim "
    F.S.M.HAN

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Aksesuar bakımından gayet zayıf bir fuardı malesef...

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    benim aklımda kalan tek olumsuz taraf bazı standlarda görevlilerin ELLEMEYİN DOKUNMAYIN tarzında nerdeyse tersler gibi tutumları oldu.. ama HONDA süperdi.. adamlar herşeyi düşünmüş ve fuarda olduğumu orada hissettim.. güler yüzlü arkadaşlar vardı.. bırakın uyarmayı OTURMAK İSTERMİSİNİZ diye kendileri teklif etti ve cruiser aşığı olan ben SS e oturdum en azından ilk defa nasıl bir oturuş pozisyonu var onu öğrenmiş oldum.. genel olarak güzeldi...
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim aklımda kalan tek olumsuz taraf bazı standlarda görevlilerin ELLEMEYİN DOKUNMAYIN tarzında nerdeyse tersler gibi tutumları oldu.. ama HONDA süperdi.. adamlar herşeyi düşünmüş ve fuarda olduğumu orada hissettim.. güler yüzlü arkadaşlar vardı.. bırakın uyarmayı OTURMAK İSTERMİSİNİZ diye kendileri teklif etti ve cruiser aşığı olan ben SS e oturdum en azından ilk defa nasıl bir oturuş pozisyonu var onu öğrenmiş oldum.. genel olarak güzeldi...
    hocam aynen katılıyorum, hadi sıfır motorları anladım ama 2.ellerde bile %90 nında oturmayın,ellemeyin tarzında yazılar vardı, inceleme hevesim vardı ama kırıldı. yüzüne bakmadan doğru sıfır motorların olduğu salona gittim ve senin hondadan gördüğün ilgiyi bende yamaha nın standında gördüm, r6 bindim ve arkadaş sağolsun yanıma gelerek güleryüzle motoru ve özelliklerini anlattı ve bindiğim için de aksi bişey söylemedi aksine nasıl beğendiniz mi, rahatmı tarzında sorular sorarak fikrimi aldı, çok güzel bir fuardı...

yalnız yukarıda arkadaşın dediği gibi giyim ve aksesuar üzerine fazla stand yoktu, tek dezavantaj da buydu benim için.
    yeni ufuklara yeni motorla devam... ;)

Motosikleti
    cbf 150 regal raptor
    fuar iyiydi.inşallah motoşov09 daha iyi olur.bol aksesuar,uygun fiyatlar.bu fuara göre daha iyi olmasını temenni ediyorum

Motosikleti
    Alıntı dogu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya yazıp yazıp özendirmeyingelemedim işte
    ne fuardı beeee

Motosikleti
    espri kutusu adam zorla çıkardı resmen yoksa cruiserci adamda ancak böyle duruyor SS in üstünde..

Motosikleti
    Alıntı emekkoray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    espri kutusu adam zorla çıkardı resmen yoksa cruiserci adamda ancak böyle duruyor SS in üstünde..

Motosikleti
    yok yok ne olursa olsun fuar güzeldi.. umarım marttakine tanışırızda.. MT standıda en renkli en neşeli stanttı... ümmet abiyi göremediğime üzüldüm.. tanışmayı çok istiyordum...

Motosikleti
    Beverly 500
    Aksesuvar olarak cazip rakam bulamadım, en azından şuanki piyasa fiyatından % 10-20 gibi daha uygun rakamlar bekliyordum. Onun dışında fena değildi.
    Ayağa kalkmadan boyunu ölçemezsin.

Motosikleti
    Alıntı dogu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse sen benim yerime de gezdin heralde.içim rahatladı şimdi.seneye gelecem ama fuara.
    inşallah gelirsin hocam, tanışmış oluruz, hemde beraber gezeriz..

Alıntı GozgurS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksesuvar olarak cazip rakam bulamadım, en azından şuanki piyasa fiyatından % 10-20 gibi daha uygun rakamlar bekliyordum. Onun dışında fena değildi.
    hocam aslında aksesuarların hepsi piyasa fiyatlarının altındaydı, tabii 300tl lik bir montta 20 lira gibi bir indirim vardı ve bu da fazla cazip gelmedi kimseye ama yinede fiyatlar fena değildi bana göre

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)