Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet te kullan-at devri mi başlıyor???

Motovento
    REKLAM ALANI
    rutti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, kış mevsimindeyiz. Eldeki stokları fazla olduğu için fiyatları zorunlu olarak aşağıya çekiyorlar. Sadece rekabet için böyle indirim yapılmaz: hangi biriyle rekabet yapacaksın? Şu anda 51 firma Çin'den ithalat yapmış durumda... Stok maliyetlerini hesaplayıp fiyatları minimuma indirmişler. Yeni gelecek motorların fiyatları ise bana göre diğer markaların satışlarını durdurmak için. Motorlar geldiğinde bu fiyatlardan satamayacaklarına eminim. Çünkü EEC belgeli üretilen en ucuz Çin malı motor Çin'de CIF fiyatı 650 USD civarında. Koyun üstüne navlunu, sigortasını, liman maliyetlerini, Türkiye navlunlarını, bu fiyatın yanına bile yaklaşamazsınız. Çin malı motorların birçoğu birbirine çok yakın kalitede. Hepsi EEC standartında olmak zorunda olduğundan belli bir kalitenin altına düşemezler. Bu nedenle kullan at şeklinde düşünmek doğru değil diye düşünüyorum. Başka marka motorlar satmama rağmen, bu fiyatlara bu motorlar kaçmamalı diye düşünüyorum. Bunun altında fiyat beklemeyin derim....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fotomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY Superlight 150
    Bir motosiklet üstündekini ATAR mı ya da atmaya teşebbüs edermi??
    Buyrun , şehirlerarası yolda binicisini üzerinden atmaya teşebbüs etmiş, kalitesiz ve ucuz malzeme ürünü bir Çin makinası ile sahibinin başından geçenler..
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...&t=6705#118536

Amaç kimseyi suçlamak değil.
    Bir tarafta ülkesinin gelir seviyesi düşük insanlarına dünyanın diğer ucundan , insanımızın edinebileceği fiyatlarla motosiklet temin edip , bundanda kazanç elde etmeyi amaçlayan bir firma.
    Diğer tarafta bütçesine uygun bir binek aracı satın almış , beklentisi bir noktadan diğerine , beklediğinin altında bir performansla da olsa TEK PARÇA halinde gitmeye çalışan bir vatandaş.
    Galiba bu işte en büyük suçlu Çinli üreticilerden başkası değil. Sonuçta ürettikleri ürün sıradan bir makina olmayıp , üzerinde CAN taşıyacak binek araçlarıdır. Ve bu araçlar çocuk bahçelerinde değil , dünya standartlarında üretilmiş olan birçok aracında hareket halinde olduğu karayollarında kullanılacaktır. Bu sebeple bu motosikletler insan can güvenliği açısından gerekli asgari standartları sağlamak durumunda olmaları yanında , aynı karayolunda diğer araçlarla uyumlu seyahati sağlayacak performans kriterlerini de sağlamak durumundadırlar.
    İthalatçı firmalarımız ve devletimizin ilgili kurumlarına da düşen sorumluluklar vardır ki, bu da ülkemize getirilen ve üzerinde can taşıyacak olan bu makinaların, bu sektörün uluslararası kalite standartlarına uygunluğunu sağlamak ve denetimini taviz vermeden yapmaktır.
    Aksi takdir de ; sorun çıkan makinada, kırılanın bozulanın yerine yedek parçası takılır sorun hallolur. Ancak üzerindeki İNSANOĞLUNUN yedek parçası varmıdır ??? Yarın bu tür sorunlar nedeniyle zarar görecek insanlarımız, gördükleri insani zararları talep ettiklerinde hangi ithalatçı firma bunun altından kalkabilecektir...
    SONUÇ OLARAK, ÜZERİNDE İNSAN GEZDİRECEK OLAN BU ÜRÜNLERİN ÜLKEMİZE GETİRİLMESİ VE BİZLERE SUNULMASI AŞAMALARINDA SORUMLULUĞU OLAN TÜM Firma,Kurum ve Kişi lere BÜYÜK SORUMLULUKLAR DÜMEKTEDİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.........

+10000 fotomoto---bkz ustteki bana ait msj

KOZO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD 250 E-9
    arkadaşlar o ilanı bende gördüm ama kafamda bi soru işareti uyandı bukadar modelin yedek parçasını nasıl temin edicekler yoksa bir motor allah korusun kaza yaptığında 2-3 ay bekleteceklermi?servis garantisini nasıl veriyorlar !!!! tamam kullanıp atalım ama ya 2 yıl diilde 2 ay kullanıp atarsak o zaman ne olucak......

Parça sorunu bazı parçalarda yaşanıyor zaten. Örneğin ayna, elcik, kayış, granajlar, far gibi bazı parçalar kolayca bulunurken, arka göbek ve bunun kaplin lastiğini bulmak zaman alabiliyor. Firma Çin'de irtibatını sağlayan bir büroya sahipse en geç iki haftada temin edebiliyor. Yılda iki kere gidip gelmelerle iş yapılıyorsa, yandı gülüm keten helva... Bu nedenle Çinli olup olmadığı değil, Çinliyi kimin getirdiği önemli. Burada söz konusu firmanın yetkililerine sormak gerek: Çin'de sürekli bir ofisiniz var mı? Yanıta göre hareket etmeli....

Parça sorunu bazı parçalarda yaşanıyor zaten. Örneğin ayna, elcik, kayış, granajlar, far gibi bazı parçalar kolayca bulunurken, arka göbek ve bunun kaplin lastiğini bulmak zaman alabiliyor. Firma Çin'de irtibatını sağlayan bir büroya sahipse en geç iki haftada temin edebiliyor. Yılda iki kere gidip gelmelerle iş yapılıyorsa, yandı gülüm keten helva... Bu nedenle Çinli olup olmadığı değil, Çinliyi kimin getirdiği önemli. Burada söz konusu firmanın yetkililerine sormak gerek: Çin'de sürekli bir ofisiniz var mı? Yanıta göre hareket etmeli....

çin malı mı aman aman benden uzak allaha yakın olsun.yayan giderim daha sağlıklı olur .
    japon

YA arkadaşlar bukadar incelersek biz kıstlı bütçelerimizle yaya kalırız bu motorları alıcak olmamız biraz gezmek ve motor tutkumuz azda olsa tatmin etmek yoksa bende bilirim mondial 151RSİ almak yerine nexus 500 almayı ama bütçe bunlara yetiyo bu motorlardan çok şey beklemeyip birde zamanında bakımlarını yapar ve motorun limitlerinde kulladırsak bence taşır nedemişler "AT BİNİCİSİNE GÖRE KİŞNER"

maylo87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GÖRÜNÜŞTEN ZİYAADE SAĞLAM VE SORUNSUZ OLMASI ÖNEMLİDEĞİL Mİ HİÇ KİMSE O PARAYI SOKAKTA BULMUYOR ANLININ TERİYLE ALIYOR BELKİDE ÇOLUK ÇOCUĞUNDAN KISARAK ALIYOR ABİLERİM KARDEŞLERİM MASRAFI HİÇ BİTMEYECEK BİR GÜN GARANTİDENDE ÇIKINCA DÜŞÜNÜN İLLAKİ KAFA YA KOYDUYSANIZ ONADA YAPMAYIN DERİM AMA UĞUR DAHA YENİ GEÇTİ BEKLEYİN İMALATINADA GEÇSİN NEDEN BAŞIMIZ AĞRISIN DEĞİLMİ İYİ Bİ USTAYA SORUN BAKALIM MONDİALICISINA NE DİYOR AMA GERÇEKTEN İÇİNDEN GEÇENLERİ SORUN USTA ALICIYA : ZATAN İLK DEFA ALIYOR YA BİDE O MOTOR TUTKUSU GEÇİCİYSE DİYE ZEVKİNİ ALSIN DİYOR PEKİ 2 YIL BİNİPTE BİZE MASRAF ÇIKARAN Bİ MOTOR ALACAĞIMIZA 2 YIL BEKLEYİP NEDEN ÇOCUKLARIMIZA BİLE KALACAK OLAN MOTOR ALMI YORUZ BU YAZIYI AOKUYUPTA BE Nİ DIŞLAYAN LAR OILACAK UNUT MAYIN MONDİ ALACAĞIM NASILDIR DİYEN LER BENİ DIŞLAYACAK OLANLAR KESİNLİKLE MONDİLERİ SATAN BAYİ OLACAKTIR İNSAN MÜŞTERİSİNİ KAYBETMEK İSTERMİ İNANIN BANA HEVESİNİZ GEÇİCİYSE O ÇIKARDIĞI SORUN LAR SİZİ BIKTIRICAK Bİ DÜŞÜNÜN O FİYATA ANCAK BU OLUR SATARSIN 2 YIL BİTMADEN PEKİ NE OLURSA OLSUN ZARARA GİRİCEK İNSAN ADAM BEN 2 DAHA EKLERİM SIFIRINI ALIRIM DİYECEK ZATEN UCUZ DİYCEK PEKİ 10 YIL VE ÜZERİ MOTOR KULLANAN VE TUTKUSU OLAN BİRİSİNE Bİ SORUN BAKALIM NE DİYORLAR?????????? İNANIN BANA O ZAMAN HAK VERECEKSİNİZ UNUTMAYIN BENİ HAKSIZ BULANLAR BİLİN Kİ MONDİ BAYİSİDİR YADA YENİ ALAN BİRİSİDİR UNUT MAYIN KİSE """""""YUMURTA GELEN YERDEN CİVCİV ESİRGEMEZ"""""""""""

fotomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY Superlight 150
    Arkadaşlar geçen gün mondial üçyol bayisi Aydınellere uğradım . 2006 modelleri Şubat ayında bayilerde olacakmış ...
    Bilginize ..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler