Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosiklet ambulanslar şubat ayında hizmette

Motovento
    REKLAM ALANI
    istburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorsikletli Sağlık Ekipleri, Şubat Ayı İçerisinde 16 İlde Faaliyete Geçecek. 2 Kişiden Oluşan Acil Timleri, Dar Sokaklarda ve Trafiğin Yoğun Olduğu Durumlarda Hizmet Verecek.

Motorsikletli sağlık ekipleri, şubat ayı içerisinde 16 ilde faaliyete geçecek. 2 kişiden oluşan acil timleri, dar sokaklarda ve trafiğin yoğun olduğu durumlarda hizmet verecek.
    Sağlık Bakanlığı; Şubat ayı içerisinde İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Mersin, Muğla, Aydın, Denizli, Eskişehir, Samsun, Konya, Van, Trabzon ve Nevşehir olmak üzere 16 ilde motorsikletli sağlık timlerini devreye sokacak.
    Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Fazıl İnan, CİHAN'a yaptığı açıklamada ilk etapta 30 motor ambulansın hizmete gireceğini, bu sayıya yıl sonuna kadar 40 motor ambulansın daha dahil edileceğini belirtti.

İstanbul'da 5, Ankara ve İzmir'de 4 motor ambulansın hizmete sunulacağınıi dile getiren İnan, diğer illere verilecek ekip sayılarının da ihtiyaca göre değişebileceğini belirtti
    Motorsikletli acil timlerin, 112 Komuta Kontrol Merkezi'ne gelen çağrıların değerlendirilmesi ile yönlendirileceğini kaydeden İnan; timlerin özellikle ani kalp durması gibi durumlarda, ambulansların giremeyeceği dar sokaklarda ve trafiğin yoğun olduğu saatlerde devreye gireceğini aktardı. İnan, "Motor ambulanslar, çoklu yaralanmaların oluştuğu büyük yangınlar, trafik kazaları, patlama gibi olağanüstü durumlarda da olay yerine ulaşarak yaralılara ilk müdahaleyi gerçekleştirecek. Ayrıca triajını (müdahale ve nakil önceliğini belirleme) yapacak." diye konuştu. MOTOR SÜRÜŞÜNÜ VE İLK MÜDEHALEYİ YAPACAKLAR

Paramedik ve acil tıp teknisyeninden oluşan 2 kişilik ekiplerin, sağlıkta 'altın dakikalar' olarak nitelendirilen ilk 5 dakikada olaya müdehalesinin amaçlandığını kaydeden İnan, "Bu kişiler motor sürüşünü ve olay yerine ulaştıklarında ilk müdehaleyi gerçekleştirecek. Hastaneye sevk edilmesi gereken kişileri, nakle hazır hale getirerek, kara ambulanslarına teslim edecek. " dedi.

Acil timlerin kullandıkları motorların, üzerindeki ekipmanla birlikte 25 bin TL olduğunu dile getiren İnan, motor ambulanslarda kalp canlandırma, solunum destek, boyunluk, yanık seti, solunum tüpü gibi acil tıbbi müdehalenin yapılabilmesini sağlayan ilaç, serum ve her türlü cihazın bulunduğunu ifade etti.

İnan, şubat ayı içerisinde faaliyete geçecek timlerin motor kullanım ve güvenli sürüş eğitimlerinden geçtiklerini ayrıca yaşam desteği ve travma kursları verildiğini kaydetti.

Fazıl İnan, motor ambulansların yanısıra şubat ayı içerisinde 183 kara ambulansı ile 3 adet kar ambulansının devreye gireceğini açıkladı.

Motorsikletli sağlık ekiplerinde yer alan paramedik ve acil tıp teknisyenlerinden bazıları ise daha önce hobi olarak kullandıkları motorsikletleri, proje sayesinde hastalara müdehalede kullanacaklarını kaydetti.

Timler, kasklarında bulunan cihaz sayesinde, seyir halinde ekip arkadaşı ve merkezle iletişim sağlayabileceklerini dile getirdi.
    (Cihan Haber Ajansı) 29.01.2009 10:20
    Drift Religion
    fatih şubesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    haydi hayırlısı .
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

Motosikleti
    ileride cbr1000 rr
    benim onlarda yok

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    bu geri kafalı zihniyet trafikte onlarada yol vermez ve sıkıştırır
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    inşallah yardıma gidim derken onlar yardıma muhtac olmaz, bizim trafikteki kasaplar motorun anbulansınıda cignerler bak görün kesin olucak.belki bölece yav motora bak anbulans olmuş fln diyipte belki bizide farkederler trafigin 2 tekerli araçlarada açık oldugunu anlarlar inşallah.bide kasklarında arkadaşların iletişim cihazı bulunucakmış insanın dikkatini dağıtır ya o alet :S neyse hayırlı olsun umarım trafikte karşılaşırım

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    hadi bakalım hayırlısı inşallah faydası olur.
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Türkiye'de motosiklet adına aslında büyük bir adım. Saglık bakanlıgına bu iki tekerlekli aracın şeytan işi olmayıp melek işi oldugunu geçte olsa anladıki kullanmaya karar verdi. Saglık bakanlıgını bu geç kalmış karardan dolayı tebrik ederim Umarım yakın zamanda tüm il ve ilçelerde bu uygulama başlar.

ufuk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha R25
    insanların, bu ambulansların faydasını gördükçe motosikletlere bakış açısı değişir umarım.
    ne kadarı düzelse o kadar kardayız

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    resim olsaydı keşke merak ettim

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah yardıma gidim derken onlar yardıma muhtac olmaz, bizim trafikteki kasaplar motorun anbulansınıda cignerler bak görün kesin olucak.belki bölece yav motora bak anbulans olmuş fln diyipte belki bizide farkederler trafigin 2 tekerli araçlarada açık oldugunu anlarlar inşallah.bide kasklarında arkadaşların iletişim cihazı bulunucakmış insanın dikkatini dağıtır ya o alet :S neyse hayırlı olsun umarım trafikte karşılaşırım
    Sana katılmamak elde değil keşke devlet motorlulara kolaylık sağlayacağına trafikte arabalara bir çözüm yolu bulsa.

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de motosiklet adına aslında büyük bir adım. Saglık bakanlıgına bu iki tekerlekli aracın şeytan işi olmayıp melek işi oldugunu geçte olsa anladıki kullanmaya karar verdi. Saglık bakanlıgını bu geç kalmış karardan dolayı tebrik ederim Umarım yakın zamanda tüm il ve ilçelerde bu uygulama başlar.
    Kesinlikle aynı fikirdeyim artık babamı ikna ederken bu ambulans olayınıda ekleyeceğim.

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    bu uygulama özel sağlık sektöründe 2007 senesinde başladı ama sağlık bakanlığının desteğiyle türkiye geneline yayılması güzel olacak...

bence geç kalınmış bir uygulama hastasını motosikletle hastaneye göndermek isteyenlerde çıkarsa şaşmayalım..

http://www.motohaber.com/motosiklet/...otosiklet.html
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Peki yurtdışındada böyle bir uygulama var mı?(Hayır herşeyimizi avrupa standartlarında yapıyoruzda sonra yine canımız sıkılmasın)

Motosikleti
    BuKart
    motorlu sağlık görevlileri de inşallah metrobüs hattına girmez

Motosikleti
    kangda 250 cc
    sağlık bakanlığı çok güzel bir işe imza atmış ama bizim bakkaldan ehliyet alan şöförlerimiz var.

bir de elint in dediği gibi şeytan işi değil de melek işi olduğunu anlatır umarım
    bunu babamada anlatsa iyi olur motorumun başkasına ait olduğunu biliyor bu güne kadar bütün motorlarımida öyle bildi umarım o da anlar

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    motosiklet adına çok önemli bir adım.
    motosikleti insanlar artık ahyat kurtaracak bir araç oalrak görecekler.

plur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul trafiğinde motorlu ambulans. Trajikomik olacak ama böyle haberler görürüz gazetelerde;

Bir aracın sıkıştırması sonucu kaza yapmış motosiklet sürücüsünü hastaneye götüren motorsiklet ambulans minibusun sıkıştırması sonucu bariyerlere çarptı. Sıkıştıran sürücü "ben bunlardan hiç görmediydim öle vik vik diye ötünce yakından bakayım dedim fazla yaklaşmışım herhal" dedi. Yaralıları taşımaya gelen motosiklet ambulans sürücüsünün "En iyisi normal ambulans çağıralım yoksa hastaneye falan gidemeyiz" dediği öğrenildi.

ONUR SUAL... SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ KARDEŞİM!!!

"ONUR"umuzu KAYBETMEYELİM..

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklima soru geldi soracam sormam sart acaba bu tur bir motosiklet o bariyerlere carpsa idi????2 motosikletin ikiside ambulans olsa idi acaba buyuksehir belediyesinin tavri ne olurdu?
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklima soru geldi soracam sormam sart acaba bu tur bir motosiklet o bariyerlere carpsa idi????2 motosikletin ikiside ambulans olsa idi acaba buyuksehir belediyesinin tavri ne olurdu?
    "BAriyerler Avrupa standardında.Çarpıp kafalarının kopması bizi ilgilendirmez.Hem onlar sağlık bakanlığına bağlı,belediyeden değil.Belediyeden olsa motorda ne işi var?" gibi akli dengesi yerinde olmayan bi açıklama yaparlardı herhalde.

Bence travmalara acil müdehale için çok pratik ve işlevsel bir çözüm.Fakat ben işleyeceğine ihtimal vermiyorum.Birkaç idealist doktor ve sağlık görevlisi dışında,sağlık camiasınında motorculara sempatiyle yaklaştığına inanmıyorum.Bu sebeplede içlerindeki görev aşıklarınıda ergeç kendilerine benzeteceklerdir.Memleket böyle!
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motorize 112

Arkadaslar Selam
    Motorsikletli 112 Timi Fikri Uzun Zamandır Vardı.önce Kendimi Tanıtayım.ben Dr Kubilay Arslankececioğlu.izmir 112 Eğitmenlerindenim.motor Delisi üyesiyim Yaklasık 5 Yıldır.dediğim Gibi Bu Fikir Eski.2005 Izmir Unıversıade Oyunlarında Ilk Demosunu Yapmıstık .bazı Arkadaslar Hatırlar Belki.srad 750 Vardı Altımda.kendi Motorumdu.biraz Donanım Ekledik Ve Maraton Kosusunda Sağlık Ekibi Olarak Eskort Polisler Gibi Görev Yaptık.amac Tüm Avrupada Yıllardır Uygulanan Bu Sistemi üstlere Iletmek Bir çıkış Yapmaktı.basarılıda Olduk.bürokratik Engeller Ve Sonucta Bu Yıl Basardık.arkadaslar Bakın.yurdısına Gideniniz Varmı Bilmiyorum Ama Bu Sistem 20 Yıldır Uygulanıyor.atinada Motorsikletli Ekip Sayısı Kara Ambulansı Sayısından Fazla.hollanda,polonya,çek Cumhuriyeti,almanya,fransa,ispanya Ve Bazı Afrika ülkerindede Var.amaç şu.hani Trafiğin Sıkısıklıgı Filan Bir Yere Kadar.ama Motoambulansın Cok önemli Bir Avantajı Var.mobil Olması.yani Polis Telsizinide Dinleyerek Vakayı Kendisinin Direk Alması Ve Müdahaleye Baslaması.27-28 Ocakta Honda Bizi Ankaraya Cagırdı Ve Gittik.sürüş Eğitimi Aldık Varederolarla.heybetli Makineler.hele Benim Gibi Hayatı Racing Le Gecmiş Biri Için Oldukca ürkütücü Boyutta.neyse Alıstık Biraz.motorlar Gelince Tabiki Daha Kolay Olacak Işler.izmir 112 Olarak 3 Motorla Baslamayı Planlıyoruz.tek Veya 2 Kişi O Su Anda Belli Değil.bazı Arkadaslar Bu Olayı Cok Takdir Ederken Bazılarınında Alaya Aldıgını Görüyorum.hepimizin Yıllardır şikayeti Aynı Değilmi?diğer Aracların Bizleri Saymaması Ki Bu Olay Motokuryelerin Saygısız Motor Kullanmaları Yüzünden,ayrıca Bas Bas Bağırmıyormuyuz Otobanda Motorsikletlerin Max.sürati Nasıl 80 Olur Diye.bakın Bu Olay Bir çok önyargıyı Da Kıracak.motorsikletin önemini Arttırmaya Baslayacak.o Yüzden Destek Verin Ve Kamuoyundada Bilinçlenme Baslasın.bu Aslında Kacırılmayacak Bir Fırsat.polislerin Gs Lerinden Bile Daha Cüsseli Olan Bumakinelerde Acil Doktoru Ve Paramediği Siren çalarak Ve Anons Ederek Yolda Ilerlemeye Basladığında Herkesi Gözü Kulağı Acılacak...lütfen Bu Yazdıklarımı Dikkate Alın Ve Sizler ,diğer Kulüpler Bu Olaya Tüm Desteğini Göstersin.toplanın Ve Bu Olayı Ktlayın Icabında.çağırın Beni Geleyim Nereye Istiyorsanız Ve Her Yerde Anlatayım Olayın Ne Oldugunu.baharın Gelmesine 2 Ay Var.süper Bir Zamanlama Ile Motorize 112 Tüm Motorsikletlerle Birlikte Olacak Ve Inanın Cok şeyi Değiştireceğiz.şunuda Unutmayın.motorsikletli Timlerin Hepsi Işinin En Iyileri.çıplak 241 Kg Olan Bu Motorun çantaları Ve Donanımıyla 400 Kg Olacagını Düşünürseniz Hem Bu Makineyi çevik Kullanacak Hemde Gittiği Yerde Müdahalesini En Kusursuz Yapacak Olan Sağlık Ekiplerinin Ne Denli Güç Bir Iş Yapacagını Anlamak çok Kolay Olacaktır.sevgilerle...kubilay

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    inşallah faydası olur...
    Düş peşindeysen, DÜŞ PEŞİME

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler