Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Son günlerde açılan SuperSport konuları hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Arkadaşlar bu forum public yani iki tekeri ve motoru olan her türlü araca binen insanların girdiği bir forum , hatta otomobili olupda bu forumu takip edenler var.
    Ama son zamanlarda SuperSport motosiklet hakkında bi sürü konu açıldı , eğer ki derdimiz insanları eğitmekse 25 30 yaşındaki koca koca adamları eğitemeyiz , o yüzden kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun , rahmetli olan arkadaşlara Allah rahmet eylesini esirgemeyelim , gerisinede karışmayalım acıtasyonlara hiç gerek yok...
    Canı sıkılan koca "motosiklet.net" forumuna konu açıyor yok ona çok üzüldüm buna çok üzüldüm , yolda gördüm kaskı yoktu montu yoktu kızdım üzüldüm bunlara hiç gerek yok özellikle SuperSport kullananlar dillerden düşmüyor..
    Toplumda bu insanları yanlış tanıyor serseri , deli gözüyle bakıyor , altı üstü biraz daha kuvvetli seri motosikletlere biniyor bu adamlar dert nedir sorun nedir ben anlamadım?
    Ben demiyorum ama SS kullananların hepsi sütten çıkmış ak kaşık %60 70 apaçi , artiz egosunu tatmin etmeye çalışan tipler , ama gerisinide bunların içine sokmayalım.
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu forum public yani iki tekeri ve motoru olan her türlü araca binen insanların girdiği bir forum , hatta otomobili olupda bu forumu takip edenler var.
    Ama son zamanlarda SuperSport motosiklet hakkında bi sürü konu açıldı , eğer ki derdimiz insanları eğitmekse 25 30 yaşındaki koca koca adamları eğitemeyiz , o yüzden kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun , rahmetli olan arkadaşlara Allah rahmet eylesini esirgemeyelim , gerisinede karışmayalım acıtasyonlara hiç gerek yok...
    Canı sıkılan koca "motosiklet.net" forumuna konu açıyor yok ona çok üzüldüm buna çok üzüldüm , yolda gördüm kaskı yoktu montu yoktu kızdım üzüldüm bunlara hiç gerek yok özellikle SuperSport kullananlar dillerden düşmüyor..
    Toplumda bu insanları yanlış tanıyor serseri , deli gözüyle bakıyor , altı üstü biraz daha kuvvetli seri motosikletlere biniyor bu adamlar dert nedir sorun nedir ben anlamadım?
    Ben demiyorum ama SS kullananların hepsi sütten çıkmış ak kaşık %60 70 apaçi , artiz egosunu tatmin etmeye çalışan tipler , ama gerisinide bunların içine sokmayalım.

SS konusunda katılıyorum, ama kaskı yoktu, montu yoktu gibi eleştiriler o koskoca MT'de sadece benım gördüğüm 10-20 kişiyi bilinçli sürücü olma yoluna dahil etmiştir... Örneğin yeni üye olan birisi, motorunun ve kendi resimlerini koyuyor, altına bilinçli mt üyeleri '' ayna, kask, korumalık '' eksiklerini gördükleri anda kınıyor ve uyarıyorlar... Ne olursa olsun kim olursa olsun inan ki bu söylenenleri %1 de olsa aklında kalıyor ve dikkate alıyordur...

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    herkezin yaptıgı bi yalnıs yapmadıgı bi eksikoluyor. bunlar nedir ayna kask unsuru şeyler kask takmasını özellikle söylüyoruz hayati önemi var ayna konsuuna gelince bnmde aynalarım takılı deildi sonra taktım ama hala daha ayna kullanmıyorum kafam hala daha arkaya bakma gerksini duyuyo aynaya baksam dahi güvenemiyorum tekrar arkaya bakıyorum. SS kullanıcılarına hiç saygım yok nedeni de illaki hepsinin içinde ben geçerim bnm motorum buyuk egzosumu dinle havam yeter tarzında düşünüyolar.

konulara gelince okadar gereksiz konular için bizim yapabileceğimiz bişi yok admınlerin işi özelliklede teknik sorulkar topiğine açılması gereken konular muhabbet bölümüne açılıyor bunalrın düzenlenmesi taşınamsı gerktiğinin kanısındayım. motorunun resimlerini sohbet bölümüne açıyolar misal.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah allah "public" demek böyle birşeymiş! Ben tost yenilen yer zannediyordum..

Açılan hangi konulardan bahsediyorsun bir örnek versen, forumu birkaç gündür daha sıkı takip ediyorum, yarış motorlarını kötüleyen bir konuya rastlamadım!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bir ss sürücüsü
    "heyecanı, riski, uçlarda yaşamayı seviyorum kardeşim" derse saygı duyarım
    "bu motorların havası, karizması daha çok oluyor ondan biniyorum" derse anlayışla karşılarım
    ama ss motorlar tehlikesizdir derse gülerim

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Benim yasim 34 (aha yasida soyledik)23 yasinda basladim egitime ben halen egitimini aliyorum bu isin. Egitimin yasi mi oluyormus?

Kask ve bilincli olmayan kullanicinin heleki scooter ve SS motorlar ozelikle kask takmayan iki gurup. Bunlarin sitede dile getirlemesi gayet dogru. Bunda yanlis olan ne?

Sitede ki genc arkadaslar ve yeni baslayanlar bu sitede nelerin dikkate alindigini gorecek ve diyecek kendi kendine" Kask takmaz isem bu isi yanlis yapiyorum demektir , bu isin abileri ablalari yani onem verenler kask ve guvenligede cok onem veriyor" diyerek kendini yetistirecek..

Kusura bakma ama tam olarak ne anlatmak yada neye dikkat cekmek istedigini anlayamadim.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    SS'lere binenler koca adamlar. Hiç 17-18 yaşında 600 cc SS kullanıcısı gördünüz mü? Belki tek tük istisnalar vardır. Ama genel durum bu, genelde hepsi aklı başında adamlar. Altlarındaki o güç ile ne yapacaklarını biliyorlar. Bazen hepimizin her tür motorda yapacağı hataları yapıyorlar ve bedeli maalesef daha ağır oluyor. Ama genel olarak ara gaz falan vererek tepki çekmeleri, makas atmaları vs ayrı bir durum.

Apaçiliğe gelince zaten, tahminim apaçilerin %90'ı düşük cc motosiklet kullanıcılarıdır.

Ben hiç, ama hiç bir korumasız, kasksız SS sürücüsü görmedim. Belki bana denk gelmedi. Mahalle aralarında, bilmem hangi caddede falan dolaşıyor olabilirler. Ama trafikte hiç görmedim.

Diğer küçük cc kullanıcılarının tamamına yakını ise yoğun trafikte dahi kasksız. Çoğunun artistlikte, apaçilikte eline su dökülemez. (Aynasını söken SS gördünüz mü?) İşte uyarmamız gereken kısım asıl bunlardır. Bunu da kırıcı olmadan, aşağılamadan yapmalıyız. Bazen ayar kaçıyor ve tam tersi bir etki yaratıyoruz, kaş yapalım derken göz çıkarıyoruz ve elde ettiğimiz tek şey adamı forumdan soğutmak veya kaçırmak oluyor.

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yasim 34 (aha yasida soyledik)23 yasinda basladim egitime ben halen egitimini aliyorum bu isin. Egitimin yasi mi oluyormus?

Kask ve bilincli olmayan kullanicinin heleki scooter ve SS motorlar ozelikle kask takmayan iki gurup. Bunlarin sitede dile getirlemesi gayet dogru. Bunda yanlis olan ne?

Sitede ki genc arkadaslar ve yeni baslayanlar bu sitede nelerin dikkate alindigini gorecek ve diyecek kendi kendine" Kask takmaz isem bu isi yanlis yapiyorum demektir , bu isin abileri ablalari yani onem verenler kask ve guvenligede cok onem veriyor" diyerek kendini yetistirecek..

Kusura bakma ama tam olarak ne anlatmak yada neye dikkat cekmek istedigini anlayamadim.
    Bazen çok düşünmeden yazıyorum yukarıyı bir daha okudum ama kötü yazmamışım , benim forumda gördüğüm bir noktada hayatında SS makinaya binmemiş bir kesim sürekli eleştirilerde ben bu forumu ciddiye almasam zaten yazı yazmam konu açmam , şöyle bir tecrübe sahibi olun hem motosiklet hakkında hem trafik hakkında sonra gelin onu bunu eleştirin diyorum , işi gücü olmayan tipler vardır bunlar gibi insanlar giriyor forumu ona atıyor buna tutuyor , e çok insan okuyor bu forumu , milletin kafasında soru işaretleri kalıyor , bunlara kızıyorum arada...
    Kask mont ve scooter olayı zaten kendini aşmış oraya hiç girmeyelim , 2 çocuk hanımı ufacık scootera tişörtle bindirip gezdiren adamları zaten motosikletci gözüyle görmemek lazım..
    Lafın özü motosiklet ve trafik konusunda tecübesi alakası olmayan tipler bin bir türlü acitasyon lafla , boş laflarla forumu işgal etmesin yeter , kaskımızı montumuzu eldivenimizi takıyoruz tabiki ama yazın sıcağında kafa pişer bi süre çıkarırsın ferahlarsın ha bunu görür biri yolda yürürken gelir buraya yazar gördüm geçende kaskı koluna takmış geziyodu neyse işte
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bazen çok düşünmeden yazıyorum yukarıyı bir daha okudum ama kötü yazmamışım , benim forumda gördüğüm bir noktada hayatında SS makinaya binmemiş bir kesim sürekli eleştirilerde ben bu forumu ciddiye almasam zaten yazı yazmam konu açmam , şöyle bir tecrübe sahibi olun hem motosiklet hakkında hem trafik hakkında sonra gelin onu bunu eleştirin diyorum , işi gücü olmayan tipler vardır bunlar gibi insanlar giriyor forumu ona atıyor buna tutuyor , e çok insan okuyor bu forumu , milletin kafasında soru işaretleri kalıyor , bunlara kızıyorum arada...
    Kask mont ve scooter olayı zaten kendini aşmış oraya hiç girmeyelim , 2 çocuk hanımı ufacık scootera tişörtle bindirip gezdiren adamları zaten motosikletci gözüyle görmemek lazım..
    Lafın özü motosiklet ve trafik konusunda tecübesi alakası olmayan tipler bin bir türlü acitasyon lafla , boş laflarla forumu işgal etmesin yeter , kaskımızı montumuzu eldivenimizi takıyoruz tabiki ama yazın sıcağında kafa pişer bi süre çıkarırsın ferahlarsın ha bunu görür biri yolda yürürken gelir buraya yazar gördüm geçende kaskı koluna takmış geziyodu neyse işte
    Bak o zaman buna soylenecek basit bir laf var

"Insan ne kadar cahilse o kadar haklıdır zira cühela kendinde kusur aramaz"

Ben su forumda bulundugum senelerce alistim artik konustugum kisilerin muhendislikten mezun olduktan sonra fizik uzerine master yapip yaz aylarinda ek is olarak Rossiye pist egitimi vermelerine.

Motora uzun bir omur binmek istiyor isen risk almak yerine egitim alacaksin. Bu is bu kadar basit
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Merhaba, bu siteye üye olmadan önce kaskı pek fazla kullanmazdım, kasksızları gördüğümde ise tepkim sıfırdı.
    Şu anda motorun arızalı binemiyorum.
    Siteye üye oldum. bol bol okudum, üye olmadan önce de 3-4 ay takip ettim. Nerde kasksız bi tanıdığımı görsem azarlar gibi fırça atıyorum. hemde hiç çekinmeden, hiç düşünmeden . Şimdi yeni motor alması düşüncesindeyim. İnş. Olacak.
    Ama motordan önce korumaların fiyatına baktım. bana kaça mal olur canımı koruyabilecek şekilde diye. Hem bütçeme göre hemde Sağlığıma göre baktım.
    Bu forum gerçekten işe yarıyor. Aslında bütün motosiklet kullanıcıları bu siteye üye olmalı ve tek tek okumalı.
    Okumalı ki bilinçlenmeli. Yanındakileri de bilinçlendirmeli.
    Ben aynasız bi ss görmedim yollarda. hergün iş yerimin önünden 50 ye yakın geçiyor.
    sadece bir kaç artçıyı kasksız görüyorum.
    500 kadar veya daha fazla da scooter geçiyor, Ama bunların sadece 5 tanesi KASK takıyor. rahatlıkla hepsini görebiliyorum.
    SS kullanıcıları gerçekten canlarının bilincinde, çoğu şeyin farkındalar.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    motorlu bisiklet
    ss motorsiklet, ilk fırsatta almaya çalışacağım, korumalarımıda giyeceğim, mümkünse izmir körfez gibi pistlerde limitlerimi olabildiğince zorlayacağım,
    otobandada keyifle giderim diye düşünüyorum,

bu sitede isteyen istediği konuyu açıyor ve bence bu çok zevkli,

bu site ve bazılarınca gereksiz görülen konulardan bile çok eğleniyorum ve bazende konu olmadık yerlere gidiyor bir şeyler öğreniyorum,

arkadaşlar canınız sıkılıyorsa da tepkide vermek istiyorsanız istediğiniz konuyu açın en azından benim için yapın çünkü çok eğleniyorum

tartışmalar bile ilginç oluyor,

son söz olarak artık bu forumlarda insanların açtıkları konuları eleştirmek yerine sizlerde eğlenceli başlıklar açında sizi takip edelim

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Bence açılan her başlıkta insanlar yeni yeni birşeyler öğrenebiliyor... Herkez hem fikir olacak diye birşey yokki. Bırakın herkez istediği gibi eleştirisini yapsın... Bunun kimseye zararı olmaz. Hemen hemen her açılan konuyu takip ediyorum kendi adıma. Eee neyin faydalı neyin zararlı olduğunuda anlıyacak yaştayız. Kılık kıyafet konusuna gelince, keşke her açılan konuda bu sürekli zikredilsede insanlar iki adımlık yere bile giderken korumasız çıkmasa... SS motorlara gelince... Takip ettiğim kadarıyla insanların karşı çıktığı nokta Türkiyedeki yolların ss motor kullanmaya elverişli olmadığı yönünde. Ki onuda gerek kullanıcıların sağlığı gerekse çevre güvenliği için söylüyorlar. Yani yine kimsenin kötülüğü için konuşmuyorlar.
    Bir garip yolcu...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    cevrenın etkısı paranın büyüsü büyük malesef bazen yaşa ve eğitime bakmıyor benım yaşadığım semtte cevremde ss sayısı az genel ağırlık 150 ve 250 cc tarzı motosıkletler hatta motosıklet.net üyesı olmasam bazı ss kullanıcı arkadaşlarımıda tanımayacaktım.şunu demeye calışıyorum o cevrede yaşayanlar içinde bende olsam belki bende yıllardır ss tutkusuyla yaşayacak ss dışında başka bır motor düşünmeyecektım.cevremın etkısınde kalıp belki ss sahıbı olacaktım ama ss kullanabılecekmıydım eğitimim tecrübem buna yetecekmıydı bılmeden buna sahıp olacaktım.Anadolu Yakasında bostancı cıvarında ss motosıklet coğunlukta ve hepsıde süper insanlar tecrübeli gözü pek arkadaşlar ama ülkemız yolları kuralları pek müsait değil bunu kendılerıde bılıyorlar ALLAH hepsını sevdıklerıne ailelerıne bağışlasın gelelım bızım varoş dedıklerı semtlere bız 150 cc lerle hayatımız gayet mutlu gayet ekonomık ama sizlerın ss kullanıcı arkadaşlarımızın acı haberlerını duymak bızım benım canımı fena acıtıyor kendınıze dıkkat edın arkadaşlar

Motosikleti
    HENÜZ YOK
    KONULAR İÇİÇE GEÇTİ

BAKINIZ
    BAKINIZ

SANIRIM BU KONULARI BİRLEŞTŞRŞP AYIKLAMAK GEREKİCEK
    zorbey

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ss sürücüsü
    "heyecanı, riski, uçlarda yaşamayı seviyorum kardeşim" derse saygı duyarım
    "bu motorların havası, karizması daha çok oluyor ondan biniyorum" derse anlayışla karşılarım
    ama ss motorlar tehlikesizdir derse gülerim
    bravooo aynen doğrudur..adamın yaşama tarzına karışamayız ama eklemek gereken birşey daha var.ss çiler motorcudur da scooter cilere motorcu gözüyle bakmamak lazım..lafı hiç hoş değil..komşum olan abim yıllardır puch maxı ye bindi..40 sene kadar..(bir kaç adet tabi)şimdi son 2 senedir actıva ya biniyor..bir kere bile düşmemiş kaza yapmamış usul usul adamakıllı sağa sola gitmiş gelmiştir.motoru da her zaman sıfır gibi görünmekte insanlar yaşına göre onun motorlarına hayranlıkla bakmaktadırlar.şimdi bu abimiz motorcu sınıfına giremiyormu???
    motorcu gözüyle bakılmaması gereken bir kısım varsa onlarda patronlarının banane lan tohumuna paramı verdim dercesine umrunda olmayan ne ehliyet ne kask ne başka bir koruma kullanmayan,hayatında mobilet dahi olsa motosiklete sahip olmamış ama egosunu bu gibi işlerde güya çalışarak tatmin eden ve genelde de deli gibi giden sürekli tehlike oluşturan sucu,lahmacuncu ,pizzacı ve benzerleridir.bu arada işini hakkıyla yapan patron ,işyeri ve motoru kullanan arkadaşları ayırıyorum.ama ne demek istediğimi sanırım herkes anladı...
    ben 20 seneyi aşkın bir süredir bu camiadayım.çevrede (hala daha kahvehaneye gideceğime motosiklet tamirhanesinde vakit geçiririm)gördüğüm ss lerden ne yazıkki büyük bir bölümü yememiş içmemiş bir ss almış ama benzine parası olmayan adamlardı.aralarında para toplayıp benzin alırlar artık ne kadar yeterse gezerler tozarlar ama motorlarının düşmeden sürtmeden dolayı olan hasarlarını hayatta yaptıramazlar.aynaları kırık sinyalleri kırık motoru görsen acırsın bir vaziyettedirler.eğreti ellesen dökülecek gibi dururlar...
    ama chopper deyince( son zamandaki çinlileri saymıyorum bile) hiç kırık dökük bir chopper görmedim...kullananlar aklı başında kültürlü insanlar.delilikle işleri yok...
    enduro dersen chopper göre biraz daha ss e kaçar durumdadır.ama çok değil..
    en tehlikeli motor ss dir.bendede var oradan biliyorum...biraz sinirlenmek,biraz gaza gelmek , biraz hava atmak için bin anlık düşüncesizlikle gaz açmak ölüme en açık davetiye oluveriyor.0 dan 100km ye kaç saniyede ve nasıl çıktığını anlatmama gerek yok sanırım..
    ss tehlikelidir.kimse itiraz etmesin.ama yaşam tarzına karışamam...isteyen alır benim gibi can taşıdığından mıdır yusufyusuf la olan ilişkisinden midir basamaz,(1997 model daha 30.000km de ilk sahibiyiz)kimisi ise en olmadık yerde asfaltla öpüşür şanslıysa kalkar sonra tekrar öpüşmek üzere ayrılırlar..
    bu yazdıklarım ss çileri kötülemek anlamında değildir kesinlikle ama görünen köyde klavuz istemiyor be
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş

Bu motosiklet sitesinde bile SS hakkında genelde olumsuz tecrübeler paylaşılıyor ise sen düşün millet ne gözü ile bakıyor. Biz kaskı yoktu suydu buydu diye en azından faydalı olma adına eleştiri yazıyoruz, millet direkt ''serseri işte ne olacak'' diyor.

SS binen kardeşlerimizin tanıdığım bir çoğu gerçekten motorcu Amaa, tanımadığım ve tanımak istemediğim bir çoğu, hatta çoğunluğu tam tersi

Adam kaza yapmış, eşinin ölümüne sebep olmuş ve üzerinden sadece dakikalar geçmiş ve TV kameralarına söylediği aynen:'' viracı alamadık abiiieee yeeaaa''.

Bence SS kullanan motorcular ile SS ci denen birşeyi ayırmak mı gerekir ne he bu arada, başka tip motor kullanan insan müsvettelerine de bu lafların benzerleri aynen saklı. adam ters yoldan kafa kafaya çarpışacaktı benim araba ile. Ne ediyon dedim ana avrat sövdü. Üzerime tornavida ile yürüdü b...menk ama benim cihaz daha sağlam olduğundan topukla kaçtı. İyi ki öyle etmiş, bu yaştan sonra benim ufaklığa ''baban adamı furmuş'' dedirtmedik

SS kullanan çok arkadaş maalesef genellemeye girecek davranışlarda ama elbette Motorcu olan başımızın tacıdır
    Poturdak

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    yaptığını hakkıyla yapan canını ve başkalarının canını düşünebilen,hızlanmaktan çok nasıl durabileceğinin kritiğini yapan kısacası harbiden motorculara lafımız yok tabiki...gerisi teferruattır zaten...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Kazalara bakılırsa çoğunluk SS ve sonuç genelde üzücü. O zaman en çok onlar dikkat edecekler.

En çok dikkat çekenler onlar, serseri dedirtmeyecek olanlar onlar, kask takıp, caddelerde gürültü yapmayıp örnek olacak olanlar onlar.

Altı üstü biraz daha seri derken?

%60-70 genelleme yapmak için fazlasıyla yeterli bir oran.

Bu camiada kasksız korumasız kullanan her sürücü eleştirilmeli, eğitilmeli. Bunun SS'i falan yok; doğru. Ama en seri, en tehlikeli olduğu için en çok onlar eleştirilmeli.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaptığını hakkıyla yapan canını ve başkalarının canını düşünebilen,hızlanmaktan çok nasıl durabileceğinin kritiğini yapan kısacası harbiden motorculara lafımız yok tabiki...gerisi teferruattır zaten...
    Samategir arkadaş,

sen bu motor işinden falan hiçç anlamıyorsun, haberin bile yok.

-SS çi arkadaşlar motoru çok seviyorlar. Şööyle tatlı tatlı gezelim, arkadaşlarla hiç görmediğimiz yerlere gideli diye biniyorlar. (olmadı mı?)

-Şehiriçinde arabanın gazabından bıktık, pratik olsun, işimizi gücümüzü görelim diye biniyorlar, (Olmadı mı?)

-Aslında amacımız bağyanları etkilemek, yoksa bizim yarışmakla, basıp gitmekle, uzamakla, 300 ü görmekle alakamız yok abi diyorlar. (Olmadı mı?)

-Benzin parasından gına geldi, ekmeğimizi nakliyeden kazanmak için biniyoruz, çabuk ve rahat ulaşım yapıyoruz, o yüzden biniyoruz diyorlar. (Olmadı mı?)

-Ben hız sevdalısıyım ve vakit buldukça bizim ''Semtteki Yarış Pistinde'' (hollanda da yaşıyorlar ya) alınmış önlemler ile zevkine yarışıyorum ve asla trafikle işim olmaz abşi diyolar. (Olmadı mı?)

-Motor benim için bir alışkanlık, atadan deden beri pineriz, o yüzden ben de piniyom, vazgeçemiyom bu SS den diyorlar. (Olmadı mı?)

-Ufak motorlarda, 100 BHP nin altında makinelerde yanlarım ağrıdığı için bu merete, SS e pinmem doktor tarafından mecbur edildi be abi diyorlar. (Olmadı mı??)

Ne diyor bu SS ciler yaaav, arkadaş ne diyorlar o nu bir söyleseler açık açık, neden 100-200 BHP motorları tercih ettiklerini bir deseler kendi iradeleri ile, biz buarada cahil cahil kafa patlatmayacağız onların zaten bulmuş oldukları o muazzam cevher acaba nedir diye
    Poturdak

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

Ben bir arkadasa bakip çikicam.
    Siz devam edin.

Alla alla nereye gitti bu yahu?!!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)