Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

moto kuryeye sevgilerle

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    Genel olarak uykuyu çok seven biriyimdir. dün akşam biraz oyuna dalmışım. yattığımda saat 3 mü neydi. sabah 7.30 da kalktım. servise bindim. Serviste her zamanki yerime yani sağ arka köşeye oturdum. ah o servis de sabahları uyumak varya süper oluyor. 2 dakka sonra dalmışım uykuya. mecidiyeköy sapagında tam benim arkadan güm diye bi ses geldi zıpladım. meğerse kuryeci abim motorun aynasını bizim servise takmış. Durmadi gitti zaten. Bende ödümün koptuğuyla kaldım.

cbf 150 si (uyku sersemi onuda tam göremedim) olan abim sabah seni sevgiyle andım
    kusuruma bakma.
    bu arada servis az çizilmiş pastayla çıkar onuda dert etme

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Kuryeler sadece araba aynalarına mı çarpıyor geçen akşam köprü çıkışında 2 tanede bana çarptı. Yol akmıyor sağımız solumuz araba ama bizim kuryeler yerinde duramıyor en sonunda benim çanta ayna ne varsa çarpa çarpa geçti arkadan bidaha kaskın camını açtım bağırdım-- "" Nereye gidiyirosun ? ". 5 mt gidemediler sonra ben onları geçtim ve geride kaldılar.

Bu kadar riski ilerleyemeyecekierini bile bile neden alıyorlar anlamış değilim.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    hep bi delik bulup kaçma peşindeler. kurye olmadığım için anlamaya bilirim ama aralarında çok tehlikeli kullananlar var.

bide servistekilerin şöförde dahil bana gülmesi var tabi. zıpladıktan sonra yanımdaki abim bak motorcu çarptı dedi. bende sizin gibiler yüzünden adımız çıkıyor diye bağırmışım. herkes gülmeye başladı

Motosikleti
    Salcano sm250
    Kuryelik dünyanın en zor mesleklerinden bitanesi, bildiğimiz gibi kuryeler çantasındaki eşya , evrak vs.. bunları tam zamanında yerine ulaştırmaları lazım ve bu zamanda çok kısıtlı ! o yüzden çok acele ediyolar mecburiyetten ve aceleden bazı araçlarada dokunmalar oluyo ben normal karşılıyorum. trafikte araçların sağ ve sol mesafesini ayarlaması lazım bi motorun geçebileceği kadar.. kimi sağ tarafa doğru kaymış kimi sol trafikte bile düzenli gitmeleri lazım yoksa kuryeler yada biz yanlışlıkla dokundurabiliriz
    Bu yüzden normal buluyorum..
    [B] 34 EA 6?3?[/B]

napsın adam yaa aceleyle dokunuştur az bişey o kadarda laf etme.

1 saatlik yola 30 dkda orda olca dersen napsın allah nasıl biliyosa öyle yapsın o şirket sahiplerini

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Bazen hepimiz ufaktan dokunduruyoruz oluyor yani gecen gün bende işyerime giderken göztepede e-5 de en sol seritteyim kango bir kamyonette en sol seritte ama nerdeyse yandaki beton bariyerlere sürtücek öyle gidiyor bende dayanamadım aldım aynasını ben önde ayna arkamdan öyle 20-30 metre gittik ara sıra oluyo ama taksicilere dayanamıyorum
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    1 hafta kadar önce boğaz köprüsü bağlarbaşı kavşagında trafik durmuş vaziyette seyir ederken (etrafı) bir kurye cross tip motorla işi showa dökmüş arabaların kaputlarının üzerinden kafayı kaldırıp bi sağa bi sola tek teker havada gidiyor
    alıyo kafayı sola çeviriyo kaldırıyo ordan öndeki arabanın kaputundan çeviriyo falan derken adam işini keyifle yapıyor enteresan geldi helal olsun dedim
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    olur böle seyler yaa....ben kuryelık yapmıyorum ama işe gıdış gelısım motorla ve böle arabaların arasında beklemeye dayanamıyorum...illa kurtulup gıdecem ordan....o yuzden bende aralardan gecerken 2 kere degdırdım aynayı....bıde jawa motor...180 kg....banada bı kere arkadan degdırdı bı arabacı...duramadı acıcık dokundu ...motora dokundu yanı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    abi vurmasına kızmadım ki ben ya.
    uykumu bölüp beni uyandırdığına kızdım.
    bide azcık ödüm koptuda :D

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Hadi aralardan gecmek vs. neyse de, son zamanlarda, tek yonlu ana caddelerde ters yonden gitmeye basladilar. Zaten bu caddedelerden birinde, baska bir nedenden, bir kurye arkadasimiz hayatini kaybetti.
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    bu aLdim aynasini kabadayiLigi iLe yurumez bu is
    sen bugun birinin aynasini aLirsin tecrubeLisindir ne kadar sıkıştırsaLar kurtuLursun..
    peki o desarj oLamamis aynasi senin tarafindan aLinmis adam her motor gordugunde kin besLemeyecek mi ?
    her seferinde sikistirmaya caLismayacak mi ??
    ve yarin bir gun acemi birini kazara yada biLerek aLtina aLmayacak mi ??
    neyiz bir terorist mi ?? kimin aynasini aLiyorsunuz ?
    BRAVO hocam
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı ciqi1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryelik dünyanın en zor mesleklerinden bitanesi, bildiğimiz gibi kuryeler çantasındaki eşya , evrak vs.. bunları tam zamanında yerine ulaştırmaları lazım ve bu zamanda çok kısıtlı ! o yüzden çok acele ediyolar mecburiyetten ve aceleden bazı araçlarada dokunmalar oluyo ben normal karşılıyorum. trafikte araçların sağ ve sol mesafesini ayarlaması lazım bi motorun geçebileceği kadar.. kimi sağ tarafa doğru kaymış kimi sol trafikte bile düzenli gitmeleri lazım yoksa kuryeler yada biz yanlışlıkla dokundurabiliriz
    Bu yüzden normal buluyorum..
    Sen dünya nın en zor mesleklerini görmemişsin daha..kim demiş en zoru diye? zaman kısıtlı diye bir şey de yok.....
    Mesai saatleri içerisinde ne kadar çok adrese ulaşırlarsa o kadar çok para var işin içindeayrıca Kurye işletmecileri de zaten sadece kazancını düşündüğü için Motosiklet üzerindekilerin nasıl gittiğini ve neler olabileceğini umursamaz bile....
    Trafik akışının sağlandığı ve üzerine hareket ettiğimiz alanlar yerde bulunan çizgiler (bunlar yer ve gerekçeleriye değişken olabilir) ile sınırlandırlmış ve adına ŞERİT denmiş. Bu şeritler ancak belli ve belirli kurallar çerçevesinde ihlal edlile bilir! Eğer 2 şerit ya da ik otomobil arasında ayrıca bir alana ihtiyaç olsaydı eminim ilgililer bunu yapardı.
    Hiç bir araç diğer araçların arasın girme ( arasından geçme ) hakkına sahip değildir. Dokunmak/çarpmak gibi hak ve lüksü de yoktur....düşer / kalkar ve malesef ölebilr de bu durumlarda....diğerlerini suç'u ne peki?

Bir zamanlar 39 dakika da Pizza servisi sunnanların elemanları bir bir kaza yaparak hayatlarını yitirince uygulama hemen tedavülden kaldırıldı......ama yine başladı zira tv de reklamları var ( Dominos Pizza ) bakalım ve neler olacak görelim....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Zor meslek...

Kuryeler degıl ama yiyecek sektorundeki arkadaslar cok suratlı ve dikkatsiz ozellikle mahalle aralarında

Bu işi yapmak için hızlı olmaları gerekiyor anlıyorum ama bir can gidince yerine gelmiyor malesef
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

Motosikleti
    Salcano sm250
    Özer kardeş ben dünyanın en zor mesleği demedim EN ZOR MESLEKLERİNDEN BİRİ dedim.. Ve evet o gıda servisi yapan arkadaşlarınki belkide daha tehlikeli ama adı aklıma gelmemişti yazmadım komi diyolar o arkadaşlara heralde..Şimdi aklıma geldi ama ha komi ha kurye bence..
    Kuryeler demekki az para alıyoki o kadar riske atıyo kendini yoksa 3-5 kuruş daha fazla kazancam diye o riske girmez (girenleride olur belki istisna)..
    Dominos pizza komileri içinde doğru söylemişsin Allah yardım etsin o kardeşlere..
    [B] 34 EA 6?3?[/B]

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    ahh ahh çarptıktan sonra nasıl telaş yaptı kimbilir motor aklının ucundan geçtiyse diyecek kelime bulamıyorum çünkü o an bütün herşeyi servise çarptığı noktaya yoğunlaşmıştır
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kuryelik gerçekten zor bi meslek ... ben altı sene yaptım...3 sene ehliyetim yoktu... bırakın ehliyeti ehliyet alabilecek yaşım yoktu.. 12 de okuldan ayrılıp iş başı yapardım.. adres bildiğim için çok yavaş kullanır fakat adres bilmeyenden daha önce varırdım.. kurye hızlı olmak zorunda değil.. yolda oyalanmamak zorunda...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)