Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yol kusurları hakkında rapor hazırlığına destek talebi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XT125 X + Bayerische
    Arkadaşlar.. sizden bir ricam var..

Dün değerli bir kardeşimizi aptalca bir yol hatasına, çok dramatik bir şekilde kurban verdik. Üzüntümüz sonsuz.. ama bunun da son olmayacağını gayet iyi biliyoruz..

Bir çalışma yapmak konusunda herkesin ortaklaşa yardımını rica ediyorum.

Daha önce bu konu başlı başına bir topik altında işlendi mi bilmiyorum?

Karayollarının ve Belediyenin sorumluluk alanında olan yollardaki kritik yol kusurları hakkında bir teknik çalışma ve rapor niteliği taşıyan bir yazı hazırlayalım. Dağınık bilgileri ve fikirleri bir araya toplayalım.

Biliyorum ki içimizde her alanda teknik donanıma ve pratik bilgiye sahip değerli dostlarımız var.

Gerek mühendislik yönünden gerek hukuki açıdan gerekse hepimizin yaşadığı pratik tecrübelerden yaralanmak ve birbirimizin göremediği detayları yakalayarak ciddi bir çalışmayı hep birlikte ortaya koymayı talep ediyorum..

Amacımızın bu ciddi ve kabul görebilecek çalışma ve çözüm önerileri ile sesimizi her yöne duyurmak olacağını düşünüyorum.. Bu çalışmanın sonundaki elde edeceğimiz sonuçla her yönden sesimizi duyuralım.

Dağınık olan bilgilerin, teknik detayların bir araya toplandığı bir başlık olsun. Hepsini değerlendirelim ve bir sunum hazırlayalım.. sonra da planlı bir şekilde baskı oluşturalım.

Bütün bunlar sağlıklı hukuki dayanaklara, uluslararası örneklere dayandırılsın. Görsel açıdan da desteklensin, gerek fotoğraflarla gerek videolarla..

Sözün özü; eğer burası 60.000 kişilik bir dayanışma ve dostluk ortamı ise toplu halde hareket edelim. Protestomuzun dayanağı sağlam olsun. Çözüm önerilerini de sunalım..
    Baskılarımızı sağlam olarak yayalım. Her bir kurumu ve kamuoyunu zorlayalım..

Buna da destek vermezseniz yapacak bir şey gerçek anlamda yok demektir.
    Tartışıp birbirimize düşmeden, olumlu bir sonuca ulaşmaya çalışalım.

İlginiz ve/veya ilgisizliğiniz için şimdiden teşekkür ederim..

Saygılarımla;

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dusunce cok guzel , hep beraber imza destegi ile eger aramizda avukat var ise kamu davasi acabiliriz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dusunce cok guzel , hep beraber imza destegi ile eger aramizda avukat var ise kamu davasi acabiliriz.
    Gerekirse bunun da hukuki yönleri sağlam ortaya konsun.. hepimiz haklarımızı sonuna kadar bilelim..

Mahkemede bile savunma yapmamız gerekebilir.. dayanaklarımızı sağlam oluşturalım..

Onur'un onurunu kurtaralım.. Onur'un hatırasına adayalım..

Birgün ben ölürüm.. bunu söylemişti dersiniz..

Bu hepimizin başına gelebilir.

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

devleti devletemi şikayet edeceğiz?
    bugün suçlu olsa bile bir tane belediye otobüsüne trafik cezası kesilmiyor bizim memleketimizde...
    herhangi davayı açtığımız takdirde lehimize sonuçlanmayacağı su götürmez bir gerçektir bence
    belki sesimizi duyurmak açısından iyi olur dicem ama görsel ve yazılı basının nekadar ilgileneceğide belli değil...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Refüjler belki araçları kurtarıyor olabilir...Ama motosikletler için tuzak...... Eğer motosikletler de kanunen araçtan sayılıp vergileri alınıyorsa yolları yaparken motosikletleri de göz önünde bulundurmak zorundalar.... Belki burdan tutturulabilir...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı cem_ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet devleti devlete şikayet edeceğiz..

Hatta devleti herkese şikayet edeceğiz..

Birbirimize özeleştiri yapmak için yazmadım bu talebi.. bunda samimiyim..

Belediyenin sorumluluk alanı geniş..

Canımız ve sevdiklerimiz için herşeyle tehdit edebiliriz..

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    Alıntı deniztumer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet devleti devlete şikayet edeceğiz..

Hatta devleti herkese şikayet edeceğiz..

Birbirimize özeleştiri yapmak için yazmadım bu talebi.. bunda samimiyim..

Belediyenin sorumluluk alanı geniş..

Canımız ve sevdiklerimiz için herşeyle tehdit edebiliriz..
    iyi bir sonuc alabilmemiz için savunmamızında iyi olması lazım
    ben daha iyi sonuç alabilmemiz için yaptım o eleştiriyi,yıkıcı olmak için değil...

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Refüjler belki araçları kurtarıyor olabilir...Ama motosikletler için tuzak...... Eğer motosikletler de kanunen araçtan sayılıp vergileri alınıyorsa yolları yaparken motosikletleri de göz önünde bulundurmak zorundalar.... Belki burdan tutturulabilir...
    bu mantıklı bencede

Motosikleti

Refüjlerin uluslararası standardı nedir bunu ortaya koyalım..

Ben 24 yıllık profesyonel ehliyet sahibiyim.. kendimi bildim bileli araba kullanırım.
    Hiç kazam yok.. Türkiye'nin her yerinde en az 1.000.000. km yolum var..

Motorsiklet kanunen bir araç olarak tanımlanmaktadır..Hatta bisikletin hakları vardır.. ister kabul ederler ister etmezler..

Ben hakkımı hep profesyonelce savundum.. kimse birşey söyleyemedi..

Birşeyler söylemek lazım ama haklı da olmamız lazım..

Motosikleti
    MONDIAL 125 ZN
    arkadaslar motosiklete ve onu kullananlara verilen degeri buradan olcebiliriz,bizi kucumseyen bizi yok sayan bi anlayisa dur demenin zamani geldide gecti bile, daha kac arkadasimiz aramizdan ayrilacak, artik buna bi dur demeliyiz bunun icin tum mt uyeleri elinden gelen destegi vermeliler..bi eylem plani hazirlayalim ve uygulamay gecirelim, elimizden baska bisey de gelmez zaten..
    ::tutkuy:: :cat:

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kıçı boklu araç plakalarına gelince Avrupa birliğine uyum çerçevesinde mavi tr yazısı yazdıran bir zihniyet ; söz konusu can olunca standartlara uymayan bir zihniyet oluveriyor...

Neden kokoreçte bile uymak zorunda olduğumuz standartları can güvenliklerinde uygulamayız anlayabilmiş değilim...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Bugün kayıtlı olduğum bir siteye yazı yazdım...

Nelerle karşılaştığımızı hepimiz biliyoruz..
    Yorumsuz olarak aktarıyorum..

"Ben de bir motorsiklet kullanıcısıyım.. kullandığım motor sınıf olarak enduro diye adlandırılıyor.
    Yukarıdaki yazılanları okudum.. genel kanı olumsuz yönde görünüyor.

Herhangi bir polemiğe girmeden düşüncemi yazmak istedim..

Dün bir arkadaşımızın dramatik bir ölüm haberiyle günüme başladım, bugün cenazesi kaldırıldı.
    Oldukça üzgün olduğumu belirtmeliyim.
    Son derece düzgün ve aklı başında bir dostumuzdu.

Konuyu dağıtmadan düşüncelerimi belirteyim.

Otomobil sürücüleri içinde ne kadar delice ve hayata kastedecek tavırlarla araç kullanan varsa o kadar da motor sürücüsü var. Bunları yadsımamanız gerekir.. "Kötü örnek, örnek olarak kabul edilmez." diye bir sözümüz vardır. (Sui misal, emsal değildir)

Bu konunun izleyicisi olanlara bir bilgi vermek isterim.

Motor kullanıcıları tıpkı otomobil kullanıcıları gibi hemen her eğitim seviyesinden insanlardan oluşur. Yolda gördüğünüz kullanıcı bir doktor, bir mühendis bir akademisyen veya eğitimsiz bir kişi de olabilir. İnsanları motor kullanıyor diye sınıflandırmanız mümkün değildir. Önce ön yargılarınızdan arınmanız gerekir.
    Daha ötesi gerçek motorsiklet kullanıcıları yapı itibarıyla daha insancıldırlar. Diğer araç kullanıcılarının bilmediği bir özellik vardır, o da tüm motorsiklet kullanıcılarının birbirlerini kardeş görmeleridir. Eğer yolda kalmış ya da zor durumda olan bir motorsikletli varsa dayanışma içinde olurlar. Birbirlerini selamlarlar, hoşgörülü olurlar.
    Siz hangi otomobil arıza yaptığında ona yardım edecek birinin durduğunu görürsünüz..

Tüm motorsikletliler arasında, zor durumda kalmış bir diğer motorsikletliye yardım etmek yazısız bir kuraldır.

Bugün gördüğünüz motorsiklet adedi hiçbirşeydir. Gelecekte trafik içinde ağırlığını göreceksiniz. O zaman onlara ait trafik kurallarını da tanımaya başlayacaksınız.

Onları artık fark etmek zorunda kalacaksınız.
    Onları fark etmek zorundasınız...

Birgün bir yakınınız motorsiklet kullanırken onu yok sayan bir sürücü tarafından öldürülecek. O zaman benim ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız."

Motosikleti
    cbf150
    onu bunu bilmem ama çevre yolu ve ve diğer şehiriçi yollara stadandartlar getirilmeli insan ve araç güvenliği için. özellikle istanbul trafiği tam bi keşmekeş olduğunu düşünürsek trafik ışıklarının kaldırılması gerekir adım başı ışık var ne yayalar ne araçlar kimsenin kimseye saygısı yok zaten. kullanılan e5 artık şehirlerarası yol olmaktan çıkmış durumda orda tam bi kaos yaşayanıyor.

verebileceğim destek ancak gözlemci statüsünde.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kendimizi kandırmayalım arkadaşlar.Bu öyle raporla vs olacak iş değil.Ha eğerki yasalarda birazcık oynama olsa, mesela Onur abimizin hayatına mal olan adama adam gibi bir ceza verseler caydırıcılığı olsa tamam diyeceğim de başka türlü olmaz.Biz zaten millet olarak birşeye itiraz etmeyi, hakkımızı aramayı bilmiyoruz.Ben ciddi olarak korkuyorum artık ve uzunca bir süre motosiklet almayı düşünmüyorum.Ayrıca üzülerek belirtmek istiyorum ki Onur abi, Tuğper gibi niceleri de bu yolda gidecek ve buna kimse dur diyemeyecek...
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    Biz böyle çekimser davranırsak, korkarsak olmaz işte ozaman... Sonuca her zaman ulaşamayabiliriz, bazen beklediğimizden farklı da sonuçlansa biz mücadeleyi bu haykırışı bırakmamalıyız... Bence deniztumer bey gayet haklı ve devleti ilk önce devlete sonra herkese şikayet etmeliyiz.. Yarın o yollarda can veren herhangi birimiz olabiliriz, peki heran hergün her yola çıktığımızda böyle bir risk varsa neden bunun peşinden gitmeye değmesinki... Ya bizim aklımızdan geçen o; biz ne yapsakta olmaz denilen şeyi bizden birisi yapıverirse...
    Çok değerli motosiklet kullanıcısı abilerim ben hayatım boyunca altı üstü 10bin km yaptım, %95 şehiriçi olmak üzere, sizler ve tanımadığımız bilmediğimiz onlarca insan hergün evinizden işe giderken, tatile akdenize giderken, ya da sadece şehirden biraz uzaklaşmak istediğinizde karşılabileceğiniz, belki de karşılaştığınız tehlikleri bir düşünsenize.. Hayatlarımıza kastedebilicek potansiyelde onlarca insan, hata affetmeyen yollar, hataya yol açan yollar, düşene birde ben vuruyım diyenler.. Kolay değil tabiki de insanların ilk önce zihinlerindekini değiştirmek gerek ama bir yerden başlamak gerek be.......
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

Motosikleti
    CBR 125
    katılıyorum
    Yollar gidişime Kızlar duruşuma hasta.......!!

PEŞİMDEN GELME BENDE KAYBOLDUM.....

buralpdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık var
    evet
    devleti devlete şikayet edelim
    ne kaybederiz ?

bir fikirde benden yakında motosiklet fuarı var motosiklete gönül vermiş herkes bu fuara mutlaka geliyor veya gelecek buraya gelen her motosikletci arkadaşımız düzenlenecek imza kampanyasına mutlaka katılacaktır. bu kadar motosikletci arkadaşı, başka hangi nedenden dolayı biraraya getirebilirsiniz.bence bu fırsatı değerlendirelim ve biryerden başlayalım.....
    İlo 50cc-Jawa250-Jawalazer-Honda Strada200cc-Honda Titan-Mondial 110ft-Cbr600-Dr 800-Afrikatwin-Varedero-QM200GY-Honda İnnova-Cb125e-Mondial Prostreet

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cem_ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün suçlu olsa bile bir tane belediye otobüsüne trafik cezası kesilmiyor bizim memleketimizde...
    herhangi davayı açtığımız takdirde lehimize sonuçlanmayacağı su götürmez bir gerçektir bence
    belki sesimizi duyurmak açısından iyi olur dicem ama görsel ve yazılı basının nekadar ilgileneceğide belli değil...
    devleti Ahmet Ağaya şikayet edecek değiliz.
    "Devletten şikayetçi olunmaz"diye bir kural yok,devlet vatandaşına hizmet için vardır.
    Hizmet almak için vergi veririz,şehit oluruz,gazi oluruz,
    bunların karşılığını istemekten daha doğal bir sebeb ve yöntem olamaz.
    ortada gerçekten bir yol kusuru varsa bunu her mahkeme dikkate alır.
    Bizim insanımız banane diyeceğine üzerine gitse bir çok yol kusuru düzeltilir.
    Evinin önünde,geçtiği yolda bir yol kusuru görüp de ilgili idareye,belediyeye,valiliğe bunu mail,mektup ya da başka bir sekilde bildiren her
    vatandaş dikkate alınmak zorundadır.Yapmıyorlarsa bireysel olarak suç duyurusunda bulunmak da mümkündür.

Örneğin;

diyelim ki her gün geçtiğiniz yolda yol seviyesinin üzerinde bir rögar kapagı var ve tehlike yaratıyor.
    İlgili kurumlar İSKİ ve İstanbul Belediyesi olsun.
    Çekersiniz fotoğrafları,yazarsınız dilekçenizi bildirirsiniz.
    Yine yapmazlarsa İçişleri bakanlığına bildirirsiniz.
    Olmadı Savcılığa suç duyurusunda bulunursunuz.
    Gitsinler İçişleri bakanlığı'na hesap versinler,savcı karşısında ifade versinler.O rögar kapağını mı düzelttirmek kolay,sanık olarak yargılanmak mı bunu bir görsünler,öğrensinler.
    Ayrıca evinize pankart bile asabilirsiniz bu konuda.Kimse buna engel olamaz.
    Siz onları bezdirmezseniz,onlar bu işi yapmayabilir.
    İşte duyarlı vatandaş böyle olacak.
    Bizdeki ortalama vatandaş duyarlı değil,canı yanınca küfretmeyi duyarlılık zannediyor ama mücadeleye başlamaktan kaçınıyor.Kendisini rahatsız eden
    hiç bir duruma tepkisini olması gerektiği gibi vermediği için de koyun gibi yaşıyor.o yol kusurları yüzünden can veriyor,bir süre sonra da unutuluyor.
    bir sonraki kazada hatırlanırsa ne ala.
    Yıllar önce yoldaki kum birikintisi yüzünden kaza yaptım,kazadan hemen sonra kasko şirketini aramadan önce o kum birikintisinin detaylı fotoğraflarını çektim ve ayrıca posta ile hem karayollarına müracaat ettim ,hem kasko şirketine de bakın bu kaza yüzünden karayolları sizden benim çarptığım bariyerlerin parasını isterse vermeyin ,sebeb bu diye yazdım.
    Gerçekten de karayolları kendi kusuru yüzünden oluşmuş bu kazada hasar gö
    ren bariyerlerin parasını sigorta sirketinden alamadı.
    Şimdi yolun o kısmında kum birikintisi hiç oluşmuyor.Çünkü karayolları tedbir almak zorunda kaldı.
    Demek ki yapınca olur.Olunca sorun çözülür.

Alıntı buralpdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet
    devleti devlete şikayet edelim
    ne kaybederiz ?

bir fikirde benden yakında motosiklet fuarı var motosiklete gönül vermiş herkes bu fuara mutlaka geliyor veya gelecek buraya gelen her motosikletci arkadaşımız düzenlenecek imza kampanyasına mutlaka katılacaktır. bu kadar motosikletci arkadaşı, başka hangi nedenden dolayı biraraya getirebilirsiniz.bence bu fırsatı değerlendirelim ve biryerden başlayalım.....
    bunu sadece imza kampanyası ile sınırlı bırakmayalım.Bu konuda oluşmuş hangi sivil toplum kuruluşu varsa ona katkıda bulunalım,üye olalım.
    Yüzbine yakın motosiklet sürücüsü ilgili vakıf ve dernekleri katılsa yoğun bir kamuoyu oluşturmayı başaracaktır.

Her can kıymetlidir.basit bir örnekle Cümlesi nur içinde yatsın ama Filistinde 20 günde kaybedilen insandan fazlası aynı sürede Trafik kazalarında ölüyor.

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    heryere yazıyorum burayada yazacağım.. o kadar güçlüyüzki aslında.. sayı olarak.. bu sitede binleriz.. başka siteler var.. ve internette olmayanlar var.. buluşalım ve ses getirecek bir eylem yapalım.. televizyon kanallarının sırt çeviremeyeceği kadar büyük olsun.. onurun hayatını kaybettiği yerde.. bu arada bazı haber sitelerinde insanların şu tip yorumlarını okudum ve herkesin kendi açısından kendini haklı gördüğünü anladım birkez daha.. kuriyeler hayatımızı zindana çeviriyor.. aralardan geçip bizide tehlikeye sokuyorlar diyorlar.. kendilerinin bize neler yaptığını hiç düşünmeden.. evet denildiği gibi kötü örnekler var.. ama oranlarsak otomobillermi motosikletlermi daha çok hayata kastediyorlar.. kısacası bizi görmezden gelmeyecek bir eylem şart..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    protez bir duruşta değiL
    oLması gereken budur asLında,
    fakat biz yönLEndiriLmeye aLışmış bir miLLet oLarak herhangi biri en onde yuruyup arkadaşLar geLin burada ışık var bu yoLdan devam ettiğimizde gün ışığına uLaşırız demedikçe insanLarı oturdukLArı yerden kaLdırmak imkansıza yakın...
    Çok miLLi çok can siperhane durumLarda biLe bir çok kişinin göbeğini kaşıyarak evet yaa miting feLan
    evet evet topLanmışLar tv dan izLedim diyerek sadece izLeyici kaLdığını biliyoruz..
    Tv denen aptaL kutusuna hayatini endexLemis milyonLarca ev hanimina bir sabah cikip seda sayan dese ki cikin yoLLAra seL oLurdu seL..
    iste biriLerininde
    sozu gecen hukmu oLan biriLerininde artık bize cikin yoLLara demesi gerekiyor
    sanirim cikin yoLLAra desinLer biz koyunLara da artik dokuLeLim
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    arkadaslar kimsenin şevkini kırmak istemem fakat bu şekilde sonuçsuz kalacaktır şuan topicte bile farklı farklı sesler çıkıyor bariyerleri değiştirmek mümkün olmasada artık o yolu kullanan kişiler sol şeridi kullanmayacaktır veya bilinçlenmeye başlayacaktır oy toplamak için harcanan milyonlarca $ tekrar çöpe atmazlar. hele hele bu zamanda
    bir araya geldiğimizde daha çok tepki alıyoruz serseri damgası yiyoruz bireyselde ise herkez iç çekiyor işte TR burası
    evet arkadaslarımızı kaybetmemiz çok ama çok üzücü fakat öfkeyle kalkan zararla oturur hırsımıza yenik düşmeyelim lütfen
    ayrıca belediyelerin beyaz masaları artık küçümsenecek gibi değil
    ben bostancıda oturuyorum ve sürekli maltepe kartal yolarını kullanıyorum görmüş olduğum en ufak (ışık çukur kapak kaldırım taş vs. ) hatayı net
    üzerinden beyaz masaya iletiyorum 1 hafta içerisinde basitte olsa bir çözüm üretiliyor üretilmediğinde tekrar iletişime geçiyorum ertesi gün kesin geliyorlar
    neredeyse 20 milyonluk istanbulda yaşıyoruz herşey çok zor belediyelerinde bizimde sizinde ortak bir mücadele yolu bulmalıyız
    karşılıktı çatışma ortamında sorunlar çözümsüz kalacaktır
    önemli olan tarafların konuya aynı hassasiyetle ilgi göstermesi bu da mümkün olmayacağı için herkez kendisinden bağımlı önlemini almalı
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler