Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru satabilmek için muayene gerekir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Arkadaşlar sahibinden e verdiğim #10726181 nolu ilanda motorumu satıyorum. Arayanlar çok var fakat aklıma takılan bazı sorular var, ilgilenirseniz sevinirim.

1) Motorum alındığından beri (2005 tarihli ruhsat) hiç muayeneye gitmedi.
    Bakımları yapıldı, vergileri ödendi. Noter satışını yapmak için muayene gerekli midir? Eğer satış olursa, bu durumda motoru alan kişi muayene yaptıracak doğru mu?

2) Biliyorsunuz ki artık TÜVTÜRK oldu, en yakın muayene Esenyurt vs civarında, Bakırköy civarında var mıdır?

Eklemek istediğiniz birşey olursa lütfen belirtiniz.

Hepinize sevgiler, iyi geceler.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yok yok yook :)
    ben motoru aldığımda muayenesi yoktu galiba muayene olmadanda yapılabiliyor diye hatırlıyorum..

ibrahim16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    UAG.125
    Bir kaç yıl önce 2. el motor almıştım muayeneside 2 yıl sonra bitiyordu ama tekrar muayene istenmişti
    WwW.MoToSiKLeT.NeT

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    satısı alabiliyosun fakat ruhsatı kendi üstüne alamıosun o arada giidp yaptrman lazım muayneyi
    true love..

Drift Religion

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    kesinlikle gerekmıyor,
    zaten satışı alan şahıs kendi adına yaptıracaktır,
    sen o şekılde satabılırsın,
    ama eğer satamadan polıse denk gelırsende asla durumunu anlatamassın...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    kardeşim muayene gerekmiyo ama yeni sisteme göre muayene gecikince her ay faiz biniyo. ben 5 ay gecikmiş arabayla 110 yerine 155 odemiştim. alıcı bunun farkındaysa muayeneyi yaptır sat diyebilir. ben olsam almam kaca patliycaanı bilmeden. ama motosiklet muayene ucretleri aynı mı bilemem. aynı ise 150-200 arası faiz binmiştir heralde tahmin sadece
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Motosiklet muayenesi 63 TL TÜVTÜRK'te, Yazık duruyor motor 3 aydır kapıda. Satayımda kullanılsın bari. 750 TL ye veriyorum 800 kmde motor.

Muayene olmadan noterden satılabiliyor mu şimdi? Üstüne alan kişi gidip yaptıracak ozaman.

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    motorunuzu muayenesi oLmadan da satabilirsiniz,
    motorunuzu satabiLmeniz icin aranan iLk sart vergi borcunun oLmayışı
    motorLu taşıtLar vergi dairesinden aLacağınız temiz kağıdı ve kimLiğiniz iLe gidip noterde satışı gerçekLeştirebiLirsiniz.
    motosikLetin muayenesini ALıcı karşı taraf en az 90 gün içersinde yaptırıp kendi üzerine ruhsat kaydını yaptırmaLıdır.Aksi takdirde oLuşacak faiz yine karşı tarafı aLıcı tarafı bağLar..
    özetLe muayenesi oLmadan satabiLirsiniz LAkin vergi borcu oLmamaLı..
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.

Kalyo aradığım cevap esasen buydu

satabilirsin ama satamazsın bence..çünkü ruhsatta muayenesinin olmadığını veya geciktiğini gören alıcı insan muayene faizinin içinde patlayacağını düşünerek önce muayenesini yaptırıp satışı öle yapalım diyebilir..ruhsat devri yaparken muayenesi tam olması gerekiyor..ruhsat devri zaten satıştan sonra..alan kişi uyanmazsa satılabilir,sonra arkandan çok dua eder ama tuvtürk tam bir işkence çünkü..

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Sevgili bahadır,

Motoru satacağım kişiye neresinde ne var kendim gösteriyorum. En ufak pası, çatlağı bile gösteriyorum ve ne eksik bilgilendiriyorum ki sonradan içim rahat olsun.

Sağol uyarın için

Motosikleti
    yamaha wildstar 1600
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sahibinden e verdiğim #10726181 nolu ilanda motorumu satıyorum. Arayanlar çok var fakat aklıma takılan bazı sorular var, ilgilenirseniz sevinirim.

1) Motorum alındığından beri (2005 tarihli ruhsat) hiç muayeneye gitmedi.
    Bakımları yapıldı, vergileri ödendi. Noter satışını yapmak için muayene gerekli midir? Eğer satış olursa, bu durumda motoru alan kişi muayene yaptıracak doğru mu?

2) Biliyorsunuz ki artık TÜVTÜRK oldu, en yakın muayene Esenyurt vs civarında, Bakırköy civarında var mıdır?

Eklemek istediğiniz birşey olursa lütfen belirtiniz.

Hepinize sevgiler, iyi geceler.

aynı senin sattığın gibi muayenesi 2005 te kalmış bir motoru geçen hafta aldım..vergi borcu yoksa noterden satışını verebilirsin.yalnız muayene gecikme borcu olarak satın alcak kişiye yaklaşık 140 tl civarı bi indirim yada ödeme yapman gerekicek

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    accursedking 140 mi gerçekten??

Zaten motoru 750 ye satıyorum. Hmm 600 e veriyim ozaman?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)