Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ölmek istemiyorsanız, bunlara dikkat edin. !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    büyük şehirlerde ve yoğun trafiğin olduğu her yerde hayatta kalmanın yollarından bazıları ve çözümleri..... panelvan tabir edilen kapalı kasa kamyonetler,açık kasa kamyonetler,ticari minibüsler (dolmuş) diğer mal taşınan minibüs-kamyonlar-ticari taksiler(sarı renkliler) modifiye edilmiş veya edilmemiş tüm eski hurda görüntüsündeki araçlar bunları gördüğünüzde daha dikkatli olun.gözlerinizi 4 açın. çünki bu araçları kullananlar çoğunlukla bir trafik cezası yediklerinde veya bir kazaya karıştığında hiç bir para ödememektedirler. çalıştıkları şirketler tüm tüm masrafları karşılamaktadır.hal böyle olunca adam kırmızıda da geçer sürat te yapar motorunda üzerine sürer, yayanında, nasıl olsa ceza yazılınca ödemeyecek (burdan güç almaktadır) onun yaptığı suçun cezasını müteselsil olarak şirket ödeyecek...suçu yapan şöför cezayı ödeyen aracın sahibi. adalete bakın ( oğlum cinayet işlesin, hakim beni içeri atsın gibi) kazaları önelemenin yollarından 1 tanesi suçu işleyene ödeteceksin ki caydırıcı olsun. motor kullanırken ölmemenin yolları mutlaka daha fazladır. sizin önerileriniz nelerdir.bugün ankaradaki kafa kopma ile sonuçlanan kazadan sonra yazma ihtiyacı duydum.orda da minibüs olayın içinde

en başta ben bu araçlar yüzünden ölmek istemiyorum. mümkün olduğunca bu araçlardan uzak duruyorum. peki abi taktiği yani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sık sık İstanbul trafigine giren ama İstanbul dışında yaşayan biri olarak dikkatimi çeken bir husus var;
    bir zamanlar kamyon terörü vardı,kamyoncuların kasap gibi araba kullandığından filan bahsedilirdi.
    Şehiriçlerinde ise dolmuş-minübüs terörü vardı.
    Şimdilerde şehir içlerinde dolmuş-minübüsçülere panelvanlar, doblo,Kango gibi küçük taşıma araçları da eklendi.
    İncelediğimizde şirketlerin küçük ticari araçlarını kullanan 500-600 YTL maaşla çalışan,direksiyonda tecrübesiz bir sürü cellat altlarındaki aracın limitlerini zorlayarak yollarda ölüm saçıyor.
    Çevre yollarında defalarca rastladığım doblo,cango,transit,connect gibi araçlar
    yanımdan 150 km süratle bir yerlere yetişme telaşında.Kamyonetten bozma bu araçlar,"ne iş olsa yaparım"dan şöförlüğü terfi edebilmiş sürücüler tehlike saçıyor.

İstanbulun garip ve son derece tehlikeli trafiğinde motosiklet kullanmak bir kabus gibi.
    hele kuryeleri gördükçe içim acıyor.O trafikte motor kullanmaya çalışan herkesin Allah yardımcısı olsun.

Motosikleti
    honda cbf150
    yukarıdakilere ilaveten yol kearındaki hayvanların ve traktörlerin ne yapacağı belli olmaz, dikkat etmek lazım...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    1-Makas atmayin
    2-Farinizi hep acik tutun
    3-Toplu tasima araclarindan kesinlikle uzak durun
    4-Bayan sucuye ozenle dikkat edin
    5-En sol seritten giden aracin daha da solundan gitmek gibi delice bir sey yapmayin.
    6- Trafik kurallarina uyun , hiz ve agresif kullanis zevklerini yolda sadece siz ve yine siz oldugunuz zaman yapin. (hic yapmayin desek kimse zaten dinlemez)
    7-Tum koruma ekipmanlarini 1mt ile 1000km yolculuk menzillerinde kullanin
    8-Yanindan gectiginiz arac sizin ile aynada goz temasi kurmamis ise yanindan gecmeyin.
    9-Araclari sadece trafik durdugunda makas atarak gecin.
    10- Trafik isiklarindan en one cikin ama en dikkatli de siz ilk cikisi yapin.
    11-Trafikte sizi Allah korumaz , sizi koruyan guvenlik ekipmanlariniz ve duzgun surusunuzdur. Allah bana bugun kaza yasatmasin deyip cengaver gibi motora binmeyin.! Adam gibi takin su ekipmanlari yada toplu tasimaya binin. Kask dirsekge takilan bir aksesuar degildir.

Sert tellafuzum icin ozur dilerim ama bugunku olaydan sonra nazik konusmak bence bosa...Bahsi gecen insan cani, sirinler cizgi filminden bir kesit degil.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayatta kalmak için akrobat olmak gerek istanbulda.........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    bende ticari bir minübüs şöförüyüm ben neymişim böyle yaw kendimi katilgibi hissettim halbuki motosikletlere özellikle dikkat edip yol veriri sürekli
    ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR ODA BUGÜNDÜR

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Zeda soldan giden arabanın en solundan gitmeyin demişsinde. Her sabah ve akşam trafik neredeyse durma noktasına geliyor güvenlik şeridine girdiğimizde cezayı yiyoruz tek boş yer gerçi pekte kalmadı ama sol şeritte giden arabanın solu :(
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı poyraz06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ticari bir minübüs şöförüyüm ben neymişim böyle yaw kendimi katilgibi hissettim halbuki motosikletlere özellikle dikkat edip yol veriri sürekli
    Kendini bilenin olumsuz düşünmesine gerek yok ki.
    Muhtemelen trafiği seninle paylaşanlar da senin saygılı ve saygın bir sürücü olduğunu da çabuk hisseder.

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zeda soldan giden arabanın en solundan gitmeyin demişsinde. Her sabah ve akşam trafik neredeyse durma noktasına geliyor güvenlik şeridine girdiğimizde cezayı yiyoruz tek boş yer gerçi pekte kalmadı ama sol şeritte giden arabanın solu :(
    motosikletin emniyet şeridini ve sol seridin solunu kullanma lüksü yoktur.
    Allah göstermesin;emniyet şeridinde yada sol seridin solunda ilerlerken bir kazaya karışan motorcunun kendini anlatabilmesi mümkün değildir.

Motosikleti
    R1200GS
    poyraz06 dostum, motorun var ..halden anlarsın , arkadaşlarınıda uyandır onlarda senin gibi davransın. madem motorcusun

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Benim en çok korktuğum şoförler, bu hafif ticari diye tabir edilen araçları kullananlar, özellikle doblo kullananlar.Doblo'dan sonra partner ve connect kullananlar geliyor.bakın aynı araçtan Citroen de yapıyor, ama onu kullananlar daha bir dikkatli daha saygılı.

Vefat eden arkadaşımız için açılmış olan başlıkta da yazdım. minibüs aynasında kesinlikle ama kesinlikle ölü nokta kalmıyor, aynalar dış bükey ayna, metrelerce geriyi gösterebiliyor.İç dikiz aynaları ise daha fazla bombe verilmiş olduğundan -Mesela ben, iç aynadan sağ ön kapının dibini bile görüyorum- çok çok daha güzel.

Erol 62 arkadaşımızın saydıklarına bir ilave de ben yapayım;

Böyle "ben buradayım" diyen tipler olur, 25-26 yaşlarındadır, yeni ünv. bitirmiştir, genelde gri takım elbise giyip siyah veya elbisenin daha koyu grisi kravat takarlar.Bunların iş ünvanlarıda çok havalı olur, -satış temsilcisi- gibi...
    (yani bildiğimiz pazarlamacı) (Burada, pazarlamacılık yapanları küçümsemiyorum, yaptığı işe değişik adlar veren bu garip tipleri küçümsüyorum), yeni ehliyet almışlardır, çalıştıklar şirket bunların altına hemen bir araba verir, genelde albea, palio, clio gibi.İşte, bu tiplerden de uzak durun.

Ekim ayında bunlardan birisi de benim ağır yaralanmama neden oluyordu.

Bahçelievler'den geçip Bozyaka SSK'nın oradan Bornova yoluna çıkacağım, bahçelievlerden restoranların oradan geçiyorum...Bu tiplerden biri gelip yemeğini tıkınmış, arabaya biniyor (araba palio), arabaya binerken göz göze geldik, elemanın mal olduğunu anladım, bu arada kıyafeti de tam tarif ettiğim gibi, gri takım elbiseli.ben gidiyorum, ama yavaşladım, bu arabayı çalıştırdı ve tam ben geçerken arabanın burnunu sertçe dışarı çıkardı, ben biraz sola kaçıp durdum ve aramızdaki konuşma:

Ben: Noluyor? hayırdır
    O : ne oldu?
    Ben: Bu aynalar süs olsun diye takılmıyor, neden arkana bakmıyorsun?
    O : Kusura bakmayın
    Ben : arkadaşım, düşmeme neden oluyordun, bir araba bana çarpabilirdi, ne kusura bakmaması ya?
    O : Arkadaşım tamam, kusura bakmayın dedim. tamam uzatmana gerek yok.

Ben bu lafın üstüne konuşmanın gereksiz olduğuna karar verdim ve oradan ayrıldım.

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11-Trafikte sizi Allah korumaz , sizi koruyan guvenlik ekipmanlariniz ve duzgun surusunuzdur. Allah bana bugun kaza yasatmasin deyip cengaver gibi motora binmeyin.! Adam gibi takin su ekipmanlari yada toplu tasimaya binin. Kask dirsekge takilan bir aksesuar degildir.

Sert tellafuzum icin ozur dilerim ama bugunku olaydan sonra nazik konusmak bence bosa...Bahsi gecen insan cani, sirinler cizgi filminden bir kesit degil.

Katılıyorum gerektiği gibi her şeyi açıklamışsın ..
    bu sert telefuzu isyan etmemen için biraz daha düzeltmek istedim affına sığınarak..
    Trafikte Allah'ın sizi korumasını istiyorsanız öncelikle tüm güvenlik ekipmanlarını kaskınızı takın ondan sonra kendinizi Allah'a emanet edin .. Ondan sonrası taktir-i İlahi .. Korumasız binmek intahar ve büyük günah.
    insan öldürmek tüm insanlığı öldürmüş gibidir intahar etmekte aynısı kaskınızı takın hem dünyalık hem ahiretliğiniz kurtarın ..
    Tevekkül edin .. Allah yardımcınız olsun ..

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    bence o arabayı kullanan nasıl biri, bu araba ticarimi diye bakana kadar bütün araçlara dikkat edelim. Bu şekilde de zor olucak ama çare yok arkadaşlar..

Bu gun ki üzücü haberi okuyunca akılıma geldi, e-5 gibi çok şeritli yollarda trafik hızlı akarken birden kitlenmiş trafikle karşılaştığımız oluyor, dolayısıyla önumuzdeki araç ta hemen yavaşlıyor.. Ben çok karşılşayorum. Bu gibi durumlarda arkamdaki aracın da bana çarpma riskini göz onunde bulunudurarak hemen önumdeki arabanın yanına giriyorum yani şeridi boşaltıyorum.. yanlış anlaşılmasın başka bir şeride geçmek değil, mesela en soldaysam sol boşluğa, en sağdaysam emniyet şeridine, ortadaysam iki şerit arasına.. Yani ben öyle yapıyorum...
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Motosikleti
    R1200GS
    motorcu dostu, taxici yokmu, düşüncülerini anlatacak

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    bu konuya bakıyorum da, az önce mynette bi haber gördüm, e-5 de kontrolünü kaybeden bi minibüs, motosiklet sürücüsünü metrobüs bariyerlerine sıkıştırmış.Rahmetlide kask olmasına rağmen ( kaskta hiçbir deformasyon yok) kafası kopmuş ve oracıkta ölmüş. Yani, vademiz dolmuşsa, ne yapsak fayda vermiyor.
    Çok kötü oldum videoyu izlerken, Allah rahmet eylesin

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Doblo - dolmus - taksi - personel servisi - fiat albea. Hem motor kullanirken, hem araba kullanirken, hem de bahsettigim bu araclarin icerisindeyken edindigim gozlemim: Buyuk cogunlugu, ezik + piskopat ve cahil insanlar Trafikte surekli dikkatli olmak lazim fakat kalan dikkati de bu araclara yogunlasstirmak lazim.
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Biz motosikletliler ne resmen ne de teorik olarak varız trafikte.Reel olarak alınan önlemlerde asla düşünülmüyoruz.Yukarıdaki arkadaşlar emniyet şeridinden veya en solun solundan gitmeyin demişler.Haklılar da.Kanunen de hiç bir açıklaması yok, açıkça ihlal olur.Ancak iki şeridin arasından gitmekte (hangi ikisi olduğu önemli değil) şerit ihlali.Bu durumda motosikletli (yani biz) kazaya karşırsa yine suçun tamamı ondadır denebilir.Yasa kesinlikle korumaz bizi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    hani ben yazsam bu kadar olurdu aynen katılıyorum uyguluyorum tavsiye ediyorum

[COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    R1200GS
    anayolda giddiyorum,yan yoldan eski tofaş tipi bir araç, yüzüme baka baka önümü kesti, ben inanamadım yaptığına ancak o gururla yoluna devam etti. maalesef tüm eski araçların ortadan kaybolması gerekir. sürücüsü istesede bu araçların frenler, vs. leri tutmuyor,çalışmıyor. alman tüv standartlarını tam uygulayanlara teşekkürler. can daha önemli

Motosikleti
    mondial 125 KT
    evet arkadaşlar dediklerinize tamamen katılıyorum(bir motosiklet kullanıcısı olarak)fakat merak ediyorum biz trafikte yer almak için vergimizi vs.ödüyorsak en az diğer taşıt sürücüleri kadar yoldan faydalanmak bizimde hakkımız değilmidir.bizimde farkına varılmamız,sayılmamız gereğine katılıyorum fakat ne yaıkki bu ülkede değilbizi koruyan bir kanun yasa yok zira motorsikletli ikinci sınıf muamelesi görüyor yollarda.bu tablonun er yada geç düzelmesini temenni ediyorum ama ne zaman?

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar bırakın motosikleti bir olay anlatacağım akıllara durgunluk.. Bu arada Onura çok üzüldüm. Feci bir olay. Bu olay beni çok etkiledi. Onurun mesajlarını okudum çok mantıklı.. Ancak birgün Antalya da lamba kırmızı bekliyoruz.. Arabada eşim ve 3 yaşında ki oğlum var.. O an yaklaşık 80 yaşında teyze tam önümüzden bastonu ile küçücük adımlar ile karşıya gerçerken lamba bir anda bize yeşil oldu. Hareket etmedim önümde teyze var. Arkamdaki Kango panelvan bir korna basıyor tarifi imkansız. BU arada soldan beni geçmek istedi; o an teyze tam benim aracımın önünde durakaldı. Doblo bir 5 yıldızlı otele aitti çünkü kapı üzerinde logoları vardı. Doblo tam yanımda durdu.. Camı açtı. Bende açtım. Bu arada eşim oğlum ve önümdeki teyze donmuştuk..
    Doblo; Geçsene Ayı!
    Ben; Ama ama; Teyze geçemedi yolu...?
    Doblo; Ez geç sanane eşşeko....! deyip bir de el hareketi ile gazladı..
    Ben, eşim, oğlum aptallaşmış teyzeye bakıyorduk..
    Kıssadan hisse;
    Unutmayın bir kavşakta bu doblo sürücüsüne denk gelirseniz size saatte 100 km lik bir hız ile vurmaktan bir an bile tereddüt etmeyecek bir hastalıklı akıla sahiptir... Onurda sanırım kafasını teller ile koparabilecek kadar hızlı gelen minibüse karşı ne yapabilirdi? Maalesef bu tipler kamyonculardan dolmuşculardan daha maganda... Çok daha arabeskler...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)