Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

cup motorla uzun yol?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    inşallah anlamışsındır yorumlardan...cup motorla bir günde 500 km yol yapamazsın
    Düş peşindeysen, DÜŞ PEŞİME

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    cuplar şehir içinde çok güvenli ve ulaşımda rakipsiz makinalardır ancak uzun yol makinaların hafifliği bakımından pek çekilir olmayacaktır .......

Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinizde cok yorulursunuz... ister cin mali olsun ister japon isterse uzaylilar yapsin.. 125 cc lik ve hafif bir sasiye sahip motorla uzun yola cikmak yol, hava sartlari ve buyuk araclarla gures tutmak demektir.. yanindan otobus gecince etkilenirsin, rampada etkilenirsin, ruzgardan etkilenirsin... sonucta istedigin yere gidersin ama hirpalanirsin.. cub motor ne aerodinamik olarak ne cc olarak ne konfor olarak uzun yol motorudur.. gitmez mi? gider elbet ama inan gittikten sonra ayni yolu o motorla geri donmek istemeyebillirsin..
    Abi nasıl bir yorumdur. harika yazmışsın.Çok teşekkür ederimHepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım.Sanırım ben bu motoru seviyorum aslnda yamaha yzf 125 severim ama:D 9000 lira da ağır olur ya Bu arada bende 50 kgyum

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 zamanlı motorlar şişiyormu ki ? Lastiklerine hava basınca şişiyor biliyorum da.. Neresi nasıl şişiyor, açıklayabilir mi biri?
    2 zamanlı motor mazisi iyi galiba şişme olayına giren arkadaşın..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

hararet yapan motor şişer diye biliyom

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Not : 400-500 Km yapacaksan, paran da kısıtlıysa cup yerine 150-250 cc aralığında bir chopper alırsan, yorulmazsında, Edirne'den Kars'a gidersinde.. Gidemezsin diyenler parası çok olanlardır, sen onlara aldırış etme

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hararet yapan motor şişer diye biliyom
    Şişer, balon ya şişer Neyse siz bana kızmadan ben çıkayım..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

tamam ozaman şişme demiyeyim yatak sarmış olarak bilinen hadise grepaj dır
    2 zamanlı da da görülür dört zamanlı da da hararetten segman silindire iyice
    sıkar pistonda genleşir. şişme deniyor işte

Üslubuna dikkat et

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    en iyi cup honda ile modenastır
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

sen o motorla 400-500 km yol gidersen motor şişer yoldada kalabilirsin sorun çıkarır yada gideceksen fazla hızlı gitmeden o zaman gider ama 400 500 km yolda motorla hem sıkılırsın hemde her tarafın tutulur allah yardımcın olsun

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    cup motorlar uzun yolda gidiyor ok de ruzgardan cok etkileniyormu???yandan gelen ruzgar bizi sepiyormu?
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    en iyisi maxi scooter yada cruiser , cupla zor bide uzun yol dinlenmede yok yatakda yatamazsın mazallah
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Motosikleti
    Cbf 150
    Yandan gelen rüzgar Hangi Motoru etkilemez ki.
    Gidersin yorulursun.Motor gider ama.Fazlada sorun yapmaz Uzun yolda.
    Yanlız tutulur her yanın İki kişi dönüşülüm eğlenceli olur bana sorarsan.Bu arada cbr 125 3.500 lira falan sıfırı.9 lira değil.

Konu hortlamış Bu konuyu ben ocak ayında açmıştım.Daha sonra gelen bir anımı anlatayım.Arkadaşlar cup tarz motorlarla uzun yol gittik..Ama hiç acele etmeden 80 km/h civarında seyredebiliyorsunuz.Yandan geçen araçlar(özellikle kamyon ve otobüs) hava akımı yarattığı için çok etkiliyor.Ve biraz canınız sıkılıyor.Çünkü yokuş yukarı 60 yokuş aşşağı 90Ama çok zevkli.206 km'de 12 lira yaktı.

peki arkadaşlar bendede yamaha crypton var 110luk cup vitesli bende izmir muğla yapmak istiyorum 2 kişi ile 230 km civarı motor şişer mi nası gitmem lazım daha bilmiyorum kimisi motoru düşük devirde tut diyor kimisi bas diyo kafam çok karıştı yardımcı olursanız sevinnirim arkadaşlar

arkadaşlar bende yamaha crypton vitesli cuplardan var 2 kişi 230 km lik bi yol car izmir muğla ancak motor yaklaşık 170 kili yük ile gidecek kimisi gitmez kimisi gider kimiisi bas yamahaya biş olmaz diyo kimisi motor şişer diyo çok kafam karıştı yardımcı olabilir misiniz

Alıntı ibrahim3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende yamaha crypton vitesli cuplardan var 2 kişi 230 km lik bi yol car izmir muğla ancak motor yaklaşık 170 kili yük ile gidecek kimisi gitmez kimisi gider kimiisi bas yamahaya biş olmaz diyo kimisi motor şişer diyo çok kafam karıştı yardımcı olabilir misiniz
    Benim motosikletimle bir günde 200 km yol yaptım.Sadece kafanı çalıştır yeter dostum.Motosikleti yorma,sakin ol.80-90 km/h git.Saat başı veya daha sık aralıklarla mola ver.Çok sıcakta yola gitmemeye çalış.Arkana bakmadan çıkabilirsin.Ben 50 arkamda 20 kg çanta ile gidiyorum orasıda ayrı konu tabi.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Cub motor ve uzun yol gidildi görüldü gezildi toplam 551 km http://www.motosiklet.net/forum/etki...a-salihli.html
    bymadak bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    daha bu pazar günü ayvalık-izmir arası yolculuk yaptım..gidiş geliş ve içeride gezdiğim km toplam 430 km idi..3 saat'e yakın sürdü yol,lakin üzerinden indiğimde bellik takmama rağmen belimi ve omuzlarımdaki ağrıyı anlatamam..4 vites 110 cc bir motor ile kısa da olsa yolculuk yorucu oluyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acele etmeden 80 km/h civarında seyredebiliyorsunuz.Yandan geçen araçlar(özellikle kamyon ve otobüs) hava akımı yarattığı için çok etkiliyor.Ve biraz canınız sıkılıyor.Çünkü yokuş yukarı 60 yokuş aşşağı 90Ama çok zevkli.206 km'de 12 lira yaktı.

90 km hızla çok rahat seyredebiliyorum..ara sıra bir otobüs yada kamyon arkasına girip hava akımından yararlanarak 100-110 km hızlara cıktım,o zaman çok rahatlıyor motor rüzgar yemediği için ama evet söylediğin gibi çok keyifli..çünkü 160 km ayvalık - izmir arasında 90-100 km hızda 12 tl yaktı )

250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    Yamaha cryptonu yeni aldım ''0'' km olaraktan,üç hafta kadar önce..Bursa-Altınoluk arasını gittim ve birhafta sonra geri döndüm..Yola çıktığımda 185 km deydi makina geldiğimde ise aşağı yukarı 1000 km yi tamamlamıştım..Bu konudaki olumlu ve olumsuz görüşlerim şu şekilde..Sabahın köründe güneşle beraber çıktım yola,yaklaşık 70-75 km sürat ile seyrettim,ilk başlarda oldukça sıkıcı gelmişti yol ama alıştım netekim..Cryptonun yol tutuşu oldukça başarılı,vibrasyon neredeyse sıfır,yakıt konusunda'da oldukça başarılı sayılır..yolda birkez mola verme ihtiyacı hissetim..onun dışında hiç durmadan gittim..Lakin performansı beklediğimden biraz düşük geldi,belki motor yeni olduğu içindir..
    Daha önce 99 modenasım vardı,performanslı motordu,iki kişi ile at gibi yokuş tırmanırdı,tazı gibi kaçardı..Bir aralar 250 lik mondial ile uzun yol gitmiştim,her benzin istasyonunda mola vermek zorunda kalmıştım vibrasyon ve konfor eksikliğinden..Crypton bana aynı duyguyu hissettirmedi,bilakis uzun yol gitme duygumu ateşledi,birazcık daha hız performansı olsa şöyle 90-100 falan..
    Bu arada Bursa-altınoluk arasında yaklaşık 18-19 tl lik benzin yaktım hesaplarım beni yanıltmıyorsa..

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    2 honda cupu olanlar vaktinde bir Yurtdışı yapıp gelmişlerdi sanırım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)