Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooterlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    serhat76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siteyi uzun uzun incledim ve çok beğendim. Oldukça güzel bir site.

Neyse ben konuma döneyim. Daha önce hiç motor sürmedim. Ama artık başlamak istiyorum. Bilhassa şu chopperlara bayıldım ilk etapta. Hele görünüşleri ve çıkardıkları ses yok mu! Ama fiyat olarak bana yüksek gelir. Onun için scooter tarzı birşey düşünüyorum. Önce bununla başlayıp sonra daha üst motorlara geçemeyi düşünüyorum. Ama scooterlar hakkında bildiğim çok az şey var. Ben ise enine boyuna herşeyi öğrenmek istiyorum.Piyasada bazı markalar ve onların modelleri mevcut. Ama herkes birşey söylüyor. Onun için de benim kafam karıştı. Hem teknik hem de fonksiyonellik açısından her şeyi bilmek istiyorum.

Bu konuda beni bilgilendirebilirmisiniz?

Şimdiden herkese teşekkürler!

+ Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    + Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    + Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    + Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    *********************I*********************

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadasım ılk basta forumlarda kendını tanıtsaydın daha ıyı olur du bence
    sıteyı uzun sure ınceledıysen daha ıyı anlamanı umardım....

BOZOK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İLLADA SCOOTER ALACAĞIM DİYORSAN ACELE ETME DERİM.PİYASADA ŞUAN BİR SÜRÜ SCOOTER VAR. ÇİN MALLARIDA ZATEN KARIŞTIRDI ORTALIĞI.AMA NE KADAR SAĞLAM,SORUNLARI NELER, BEKLE DERİM.HELE ÇİN MALI ALACAKSAN İKİ KERE BEKLE DERİM : .ÇÜNKÜ ORTALIK KIZIŞTI FİYATLAR ANORMAL DÜŞÜŞTE. FİYATLARDAKİ DÜŞÜŞLER GİBİ MOTORLAR SENEYE TAMİRCİLERE DÜŞMEZ İNŞALLAHTA YURDUM İNSANI ALDANMAZ. www.bozok.org

Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiği için ve sayfa düzeninde kargaşa yarattığı için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir ikonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...
    + Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Sevgili BOZOK;
    Forumlarda büyük harf ile yazılması; bağırmak, hakaret anlamına geliyor, küçük yazmanız daha iyi.
    Sitenden anlaşıldığı üzere profesyonel birisisin.

Hoşgeldiniz BOZOK ve serhat76 motor tutkunları.
    Sizlere gerekli olabilecek bütün bilgiler var sayfalarda. Biraz gezdiğinizde aklınızda olmayan bilgileri de öğreneceksiniz.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

maylo87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GÖRÜNÜŞTEN ZİYAADE SAĞLAM VE SORUNSUZ OLMASI ÖNEMLİDEĞİL Mİ HİÇ KİMSE O PARAYI SOKAKTA BULMUYOR ANLININ TERİYLE ALIYOR BELKİDE ÇOLUK ÇOCUĞUNDAN KISARAK ALIYOR ABİLERİM KARDEŞLERİM MASRAFI HİÇ BİTMEYECEK BİR GÜN GARANTİDENDE ÇIKINCA DÜŞÜNÜN İLLAKİ KAFA YA KOYDUYSANIZ ONADA YAPMAYIN DERİM AMA UĞUR DAHA YENİ GEÇTİ BEKLEYİN İMALATINADA GEÇSİN NEDEN BAŞIMIZ AĞRISIN DEĞİLMİ İYİ Bİ USTAYA SORUN BAKALIM MONDİALICISINA NE DİYOR AMA GERÇEKTEN İÇİNDEN GEÇENLERİ SORUN USTA ALICIYA : ZATAN İLK DEFA ALIYOR YA BİDE O MOTOR TUTKUSU GEÇİCİYSE DİYE ZEVKİNİ ALSIN DİYOR PEKİ 2 YIL BİNİPTE BİZE MASRAF ÇIKARAN Bİ MOTOR ALACAĞIMIZA 2 YIL BEKLEYİP NEDEN ÇOCUKLARIMIZA BİLE KALACAK OLAN MOTOR ALMI YORUZ BU YAZIYI AOKUYUPTA BE Nİ DIŞLAYAN LAR OILACAK UNUT MAYIN MONDİ ALACAĞIM NASILDIR DİYEN LER BENİ DIŞLAYACAK OLANLAR KESİNLİKLE MONDİLERİ SATAN BAYİ OLACAKTIR İNSAN MÜŞTERİSİNİ KAYBETMEK İSTERMİ İNANIN BANA HEVESİNİZ GEÇİCİYSE O ÇIKARDIĞI SORUN LAR SİZİ BIKTIRICAK Bİ DÜŞÜNÜN O FİYATA ANCAK BU OLUR SATARSIN 2 YIL BİTMADEN PEKİ NE OLURSA OLSUN ZARARA GİRİCEK İNSAN ADAM BEN 2 DAHA EKLERİM SIFIRINI ALIRIM DİYECEK ZATEN UCUZ DİYCEK PEKİ 10 YIL VE ÜZERİ MOTOR KULLANAN VE TUTKUSU OLAN BİRİSİNE Bİ SORUN BAKALIM NE DİYORLAR?????????? İNANIN BANA O ZAMAN HAK VERECEKSİNİZ UNUTMAYIN BENİ HAKSIZ BULANLAR BİLİN Kİ MONDİ BAYİSİDİR YADA YENİ ALAN BİRİSİDİR UNUT MAYIN KİSE """""""YUMURTA GELEN YERDEN CİVCİV ESİRGEMEZ"""""""""""

Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiği için ve sayfa düzeninde kargaşa yarattığı için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Kullanıcılar forum sayfalarına yazmış oldukları mesajlarını düzenleme yetkisine sahiptir. Lütfen yazmış olduğunuz mesajın sağ üst köşesinde göreceğiniz değiştir ikonuna tıklayarak mesajınızı düzenleyin...

heysem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper 150
    Ben Maylo kardeşimize katılıyorum.Kalite önemlidir.Ben de Çin malı yerine 2. el piaggio tercih ettim.Çin malı kullananları gördükçe daha iyi yaptığımı anlıyorum.

Serhat 76 kardeşimizin cevabına gelelim:Scootar bence binilebilecek en iyi motor sana bir scooterci olarak cevap verdiğimi unutma,sen herkesi dinle kendi seçimini yap...

Şunu da belirteyim ben motoru alalı 1 ay kadar oldu ve yaklaşık 800-850 km yol yaptım teni ve dumanı üstünde bir motorcuyum. sana da bu yüzden yazmak i,stedim zaten...

Scooter harika bir motor bence, aslında başka motorlara binmediğim için kıyas yapmama sana .Ama ben ne aradım ve ne buldum onu söyleyeyim istersen daha iyi olur.

Öncelikle oturuş pozisyonu daha rahat, diğer tip öotorlara ayağını kaldırıp falan biniyosun bunda öyle bişi yok.Diğer motorlarda oturuş pozisyonu da buna göre rahat değil , bu daha rahat.

Bundan sonra en önemli özellik otomatik ivtes olduğu için vitesle uğraşmıyosun, kırmızı ışıkta durduğunda debriyajla falan işin olmuyo.Ayrıcana öğrenmene de gerek yok.

Bundan başka ..... Rüzgar yeme olayı var, daha az rüzgar yiyosun.Küçük cc bişi alırsan daha az yakan motor da bulamazsın,çamura diğerleri kadar batmazsın, bişiler taşımak için daha fazla yerin var,elinde kaskınla dolaşmazsın.. Kaza anında yaralanma riski daha az...

Ayrıca sana burdaki arkadaşların çoğu da şu tavsiyeyi verecektir ki bu önemli: Eğer motorunu büyütmeyi istiyorsan sakın Çin malı alma, 2. eli yok çünkü,,, eli,nde kalır sonra...

Bu arada aramıza hoşgeldin dostum.....

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    heysem kardeş motorunu iyi günlerde kullanma dileğiyle darısı bizim başımıza sorması ayıp kaça aldın motoru bi de kaç km di?
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Maylo kardeşimize katılıyorum.Kalite önemlidir.Ben de Çin malı yerine 2. el piaggio tercih ettim.Çin malı kullananları gördükçe daha iyi yaptığımı anlıyorum.
    bravo sana ilk arızada çok merak ediyorum ne yapacaksın bende eski bir piaggio sahibiyim hiç bir parçası yok satılıklarda bi tane var motor kilitlemiş şu an hurda fiyatına satıyo sahibi ilk arızanda ne olacak sana söyliyimmi hemen bayiyi arayacak ve parça soracaksın gelecek cevap aynen şöyle italyaya spariş edeceğiz bir ayda parça burda fiatı bu istiyosanız bi kapora bırakmanız lazım ama isterseniz özel kargo ile 5 gündede gelir ama kargo parası***** kadar YERSE
    bak oysa türkiyede kanuni gibi jinlun gibi malına 2. el yedek parçada hiç bir sıkıntı çekmeden yardımcı olan firmalar var hemde piaggio nun yarı fiyatına yok ama ben eziyetten hoşlanırım diyosan sana kalmış

Serhat 76 kardeşimizin cevabına gelelim:Scootar bence binilebilecek en iyi motor sana bir scooterci olarak cevap verdiğimi unutma,sen herkesi dinle kendi seçimini yap...

zaten arkadaş scooter sormuş ama inan bana binilecek en ii model o değil nerdenmi biliyom hemen hemen her modeli aldım ve bindim

Şunu da belirteyim ben motoru alalı 1 ay kadar oldu ve yaklaşık 800-850 km yol yaptım teni ve dumanı üstünde bir motorcuyum. sana da bu yüzden yazmak i,stedim zaten...
    burdanda zaten ne kadar bi deneyime dayanarak akıl verdiğin ortaya çıkıyor :

Öncelikle oturuş pozisyonu daha rahat, diğer tip öotorlara ayağını kaldırıp falan biniyosun bunda öyle bişi yok.Diğer motorlarda oturuş pozisyonu da buna göre rahat değil , bu daha rahat.
    her sınıf motorun kendine özgü bir oturuş tarzı vardır sportta motorun üstüne yatarken ayakların geride kalır cross ve enduroda dik oturursun ve ayakların tam alttadır kullanım olarak en rahat kontrol edilen modellerde bu modellerdir chopper da ise tam tersine ayaklar önde vücut geri doğru yatıktır. bu yüzden sport ve chopper tipi motorlar dengede tutmak için daha zordur.

Bundan sonra en önemli özellik otomatik ivtes olduğu için vitesle uğraşmıyosun, kırmızı ışıkta durduğunda debriyajla falan işin olmuyo.Ayrıcana öğrenmene de gerek yok.

bir motor kullanıcısı her tür motoru kullanmalıdır bence tabi başlar başlamaz değil ama zaman içinde yani öğrenmeye gerek olmaması diye bir durum yok

Kaza anında yaralanma riski daha az...
    niye emniyet kemerimi var scoterda ha dersenki ilk çarpmada ayakların diğer modellerdeki gibi dışarıda değil onu anlarım ama kaza riski motora değil onu kullanana bağlı bir durum inan bana 50 cc today bile çok ağır kazalara neden olabilir

Ayrıca sana burdaki arkadaşların çoğu da şu tavsiyeyi verecektir ki bu önemli: Eğer motorunu büyütmeyi istiyorsan sakın Çin malı alma, 2. eli yok çünkü,,, eli,nde kalır sonra...

hayır arkadaşım ne malı olduğu çok önemli değil asıl önemli olan bu motorun yedek parçasının olup olmaması servisinin olup olmaması bunu ancak 2-3 sene sonra anlarsın mesela ben bir motorcu olarak ikinci el bi italyanı asla almam çünki elimde patlıyacağını bilirim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mondial110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HaSaRLı..!!
    bbrr susturmussun adamı nerden gelior bu kadar bilgi
    :bounce: 0546465246900

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    iyi yazmıs adam kultur akıo resmen

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. el bir çinli fiyatına alacağın japonun modeli minumum 1992-91 olacaktır herhangibi bir çinlinin yedek parçası bol ve ucuz çünki piyasadaki hemen hemen aynı tür çinlilerin tüm yedek parçaları birbirine uyuyor işi bilen usta rahatlıkla monte ediyor ....

Ama alacağın japon italyan yada farklı kaliteli ve eski model motor sık sık arıza yapmayabilir ama yaptığı zamanda hem parçanın gelme süresi hemde yüksek fiyatı nedeni ile sizi bezdirir japonda olsa çok eski model alınmasına karşıyım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler