Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

muayenesiz ve sigortasız aracın devir sonrası ruhsat işlemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha wildstar 1600
    arkadaşlar bugün yeni motoruma kavuştum.aracın vergi borcu olmadığı için noterden satışını aldım fakat aracın muayenesi 2005 ten beri yok,sigortasıda öyle....şimdi araca kendi adıma ruhsat çıkaracağım fakat hangi sırayı izlemem gerektiğini bilemiyorum.birde muayene tüv'e geçtikten sonra bu gecikmiş muayenenin cezası olurmu.tabi muayene için sigorta lazım.sigorta için ruhsatı çıkarmam gerekiyor (diye biliyorum) ama muayenesiz ruhsat çıkmıyor..böle karmaşık bi durum var ortada...hangi yolu izlemem gerektiği ve bi cezaya maruz kalıp kalmayacağımı söylerseniz çok sevinirim.hepinize kazasız sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Öncelikle hayırlı olsun.

1 noter satış sözleşmesiyle bir sigortacıya gidin, zorunlu trafik sigortası yaptırın.
    2 tüm o belgelerle trafik tescile gidin, ruhsatı alın,
    3 ruhsat ve aracınızla gidip muayeneyi yaptırın.

http://www.motosiklet.net/forum/sikc...her-sey-8.html >>> linkte ayrıntılı açıklamalar mevcut.

kolay gelsin.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun.

1 noter satış sözleşmesiyle bir sigortacıya gidin, zorunlu trafik sigortası yaptırın.
    2 tüm o belgelerle trafik tescile gidin, ruhsatı alın,
    3 ruhsat ve aracınızla gidip muayeneyi yaptırın.

http://www.motosiklet.net/forum/sikc...her-sey-8.html >>> linkte ayrıntılı açıklamalar mevcut.

kolay gelsin.
    sanırım sıralamda bi yanlışlık var ilk olarak trafikğe gitmenize gerek yoktur önce bir trafik takip bürosuna gidip tescil dosyasıyla birlikte sigorta yaptırılır...

daha sonra sigorta ve eski ruhsatla muayeneye gidilir geçmiş her ay için %5 ceza kesilir muayene önce yaptırılır çünkü yeni ruhsatınızda son muayene tarihinin yazılı bulunması için muayene kağıtınızın olması gerekir muayeneyide yaptırdıktan sonrada...

trafikte tüm işlemler halledilip yeni ruhsat ve plaka alınır...

ben 1 ay önce bu şekilde yaptım...

Motosikleti
    yamaha wildstar 1600
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım sıralamda bi yanlışlık var ilk olarak trafikğe gitmenize gerek yoktur önce bir trafik takip bürosuna gidip tescil dosyasıyla birlikte sigorta yaptırılır...

daha sonra sigorta ve eski ruhsatla muayeneye gidilir geçmiş her ay için %5 ceza kesilir muayene önce yaptırılır çünkü yeni ruhsatınızda son muayene tarihinin yazılı bulunması için muayene kağıtınızın olması gerekir muayeneyide yaptırdıktan sonrada...

trafikte tüm işlemler halledilip yeni ruhsat ve plaka alınır...

ben 1 ay önce bu şekilde yaptım...
    trafik takip bürosu dediğiniz sanırım zorunlu trafik sigortası yapan yerler.peki tescil dosyasından kastını nedir..benim bildiğim sadece eski yapılmış sigorta poliçenizi vermeniz yeterli oluyor

Motosikleti
    BMW F650FB
    ilk olarak sigortacıya gidilmesi gerektiğini yazdım, çünkü noter satışını almış arkadaş. kendi adına sigorta yaptıracak, sonra trafik tescile gidecek.

sizin yazdığınız durumda 2 defa sigorta yaptırmak zorunda kalınır ve ilk yapılan sigortanın ücretini (eski ruhsata) eski sahibi iade alabilir.

iddia etmemekle beraber, muayenesiz de olsa, trafiktescilden ruhsat alabilir zannındayım. (yaklaşık 6 yıl önce böyle işlem yapmıştım)

ruhsatını alıp, doğruca muayeneye gider, tüm işleri biter.

cezalar, fiyatlar konusunda bilgim yok.

saygılar.

ilk olarak sigortacıya gidilmesi gerektiğini yazdım, çünkü noter satışını almış arkadaş. kendi adına sigorta yaptıracak, sonra trafik tescile gidecek.

sizin yazdığınız durumda 2 defa sigorta yaptırmak zorunda kalınır ve ilk yapılan sigortanın ücretini (eski ruhsata) eski sahibi iade alabilir.

iddia etmemekle beraber, muayenesiz de olsa, trafiktescilden ruhsat alabilir zannındayım. (yaklaşık 6 yıl önce böyle işlem yapmıştım)

ruhsatını alıp, doğruca muayeneye gider, tüm işleri biter.

cezalar, fiyatlar konusunda bilgim yok.

saygılar.
    tescil dediğim motoru plakası ve ruhsatıyla kendi üstüne geçirme işlemidir trafiğe gidip ben bu motorun yeni sahibiyim üstüme geçiricem dediğinizde zaten söylüyolar bi takip bürosuna gidip dosya hazırlatın diye 10-15 lira arası bişeye her türlü belgeyi koyuyolar içine sigortayıda 30 lira karşılığında adınıza yapıyolar...

içindekiler:
    1:muayne kağıdı(muayeneye gitttiğinizde bunun üzerinde yapılıyo işlemleriniz)
    2:vergi dairesi zımbırtısı(bunu söylemeyi unutmuşum bide vergi dairesine gidip bişey yaptırıyosunuz tasdik gibi bişey)

şimdi önce muayene yaptırmanızın sebebi ruhsatlarda artık son muayene tarihi yazıyor olması yani polis çevirdiğinde plakanızdaki etikete değil ruhsattaki tarihe bakar zaten etiketi takmak zorunlu değildir yada düşer edr falan...

hemen hemen prosedür aynı gültekin abi ama sadece önce muayene sonra ruhsat...

Motosikleti
    BMW F650FB
    evet benzer şeyleri yazıyoruz, yanlış anlama oluyor.

accursedking arkadaş burada yazanları not alsın, işlemleri kolaylaştırsın.
    Linki tıklayıp, 3-5 sayfa öncesinden itibaren okursa, trafik tescil işlerini falan da bulur, kolaylıkla halleder mevzuyu.

hadin iyi geceler. ben yatar

evet benzer şeyleri yazıyoruz, yanlış anlama oluyor.

accursedking arkadaş burada yazanları not alsın, işlemleri kolaylaştırsın.
    Linki tıklayıp, 3-5 sayfa öncesinden itibaren okursa, trafik tescil işlerini falan da bulur, kolaylıkla halleder mevzuyu.

hadin iyi geceler. ben yatar
    iyi geceler

Motosikleti
    yamaha wildstar 1600
    işlemlerimi bostancı karakolunda yapacağımdan karşısında hem sigortacı hemde takip bürosu mevcut sanırım takip bürosu yardımcıda olacaktır...yada karakola gidip sormalı belkide...gerçi bişiler yaptırırlar sorada öle olmıcaktı diyip beni çıldırtabilirlerde

Alıntı accursedking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işlemlerimi bostancı karakolunda yapacağımdan karşısında hem sigortacı hemde takip bürosu mevcut sanırım takip bürosu yardımcıda olacaktır...yada karakola gidip sormalı belkide...gerçi bişiler yaptırırlar sorada öle olmıcaktı diyip beni çıldırtabilirlerde
    yapacağın işlemler çok basit arkadaşım hiç merak etme sabah erken kalkarsan 1 günde halledersin...

muayene 70 lira oldu en son her ay için %5 cezanı hesapla ona göre para al yanına sonra boşa gitmiş olma

bide far ayarını yaptır uğraştırmasınlar

Motosikleti
    yamaha wildstar 1600
    yapacağın işlemler çok basit arkadaşım hiç merak etme sabah erken kalkarsan 1 günde halledersin...

muayene 70 lira oldu en son her ay için %5 cezanı hesapla ona göre para al yanına sonra boşa gitmiş olma

bide far ayarını yaptır uğraştırmasınlar
    ilk muayene geçerlilik süresi 26.04.2005 yazıyor...kaç ay eder o 70 lira ne olur acaba ? bu saatte işyerinde olduğumdan hala hesap yapmakta zorluk çekiorum

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Aynı sorunlar bendede var bu tarihte ne yapmam lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)