Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce?

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese selm bn burak 15 yaşndaym ve motocross hayranıyım.Sizlere bir şey sormak istiorum.Babamı az çok ikna ettim ona bir cross aldrcam.Sizce başlangıç için hangi motor olmalı? 12 yaşndan beri motor surmeyi biliorum şu ana kadar schooter dan chopper a kadar bir çok motorla tanştm ama hiç biri crooss kadar ilgimi çekmedi..Bana başlangıç için uygun fiatlı bişeler önere bilirmisiniz?Ha birde 18 den once ehliyet alma şansımız yokmu? xD

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Çan Çin Çon ZAT 150
    a2 yani motorsiklet ehliyetini 17 yaşındayken alabilirsin.ancak moto cross ile ilgili hiç bi fikrim yok...
    Practice makes Perfect
    Çin malı motor kanser yapıyomuş.

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Ktm nin krosslarını meth ederler. İkinci ellerine bir bak istersen sahibinden.com dan
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

alonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle
    gerçi cross en küçüğü sanırım 125 cc
    yamahanın xt125 güzel mesela

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    baban nasıl izin verebiliyor ki ehliyetin bile yokken...
    kendini yeterli görebilirsin ama kurallara ve kanuınlara göre yetersiz olduğunu unutma lütfen...
    motosiklet önerisine gelince, hem uyarıp hem tavsiyede bulunamam... üzgünüm. önce ehliyet, korumalık, tecrübe ve en son motosiklet. seviyorsan tüm bu evreleri yaşamlısın. dikkat et, engel kelimesi kullanmıyorum. çünkü bunlar seni olgunlaştıracaktır. yani bu "EVRE"ler şart!!! ( bence)
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya cross istiyo dağ adamı cocukcağız yürekçe anlasana yahu =)
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    "yürekçe" nin dediği herşeye katılıyorum bence de başlamadan önce ehliyet ve ekipmanları tamamlamalısın bilinçsizce trafiğe çıktığında buna birde korumalarının olmadığınıda eklersek en ufak bir kaza da bile suçlu olursun ve hayatının tehlikesini göz ardı etmemen gerekir.bence önce bunları tamamla motor konusunda tavsiye veremicem ama yamaha nın 125cc lik var onunla başlaman iyi olur
    [B]Düş peşindeysen, [U]DÜŞ PEŞİME[/U][/B] :bounce:

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya cross istiyo dağ adamı cocukcağız yürekçe anlasana yahu =)
    işte ben de ondan korkuyorum ya
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Çan Çin Çon ZAT 150
    biraz saçma olcak ama trafiğe çıkmasa çayır çimen gezse sadece ona bişey diyemezler bence trafikle alakası yok....
    edit : boşverin gene saçmaladım
    Practice makes Perfect
    Çin malı motor kanser yapıyomuş.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    bütçe ne kadar peki?
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Konu dışı mesajlar silinmiştir.Tekrarı halinde forum kurallarında da belirtildigi gibi yaptırımlar uygulanabilir!!!
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

derbi'ninde var bi kaç modeli onlara bak bence

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Hondanın 200 Cc Olanı Var.................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    arkadaşım, bir cross'cu olarak sana hoşgeldin diyorum.. Cross motorlar hafif olmakla beraber, kontrolleri iyi bir denge ister.. kabaca; Cross'lar sahip oldukları yükseklik, hafiflik, tork, sağlamlık ve komplike olmayan motorları ile engel tanımaz, ekonomik, sağlam, basitce tamir edilen, dayanıklı motorlardır... ruhun cross'cu bir yapıdaysa kesinlikle başka motorlar bir yerden sonra seni tatmin etmez.. (bkz ben.. aha tork aha şekil 'xjr 1200' ama gel gör ki illede 'baghira'...)

cross motorlar yapıları gereği trafikte daha az yoruyor ve şehir içi ve arazide daha hızlı ulaşım sağlıyor olsalarda Crossla 60 ile giderken yaptığın fren 1000rr ile 160'la gidiyorken yaptığın ani frenden daha tehlikelidir.. çünkü cross hafiftir, yüksektir ve hoplayıp zıplamaya yada drift'e yer arar.. veya rüzgarlı yollar cross'cu için kolay değildir dikkat ister, su veya başka maddeler dökülmüş yollar cross tekerleği için hiç hoş anlar vaad etmezler..

şimdi sen bir cross motor aldığında onu ne kadar iyi kullanıyorsan kullan trafik pratiğin eksikken 2 değil 3 kere dikkat et.. çünkü cross motorlar maalesef ki diğer pekçok ağır motorun yaptığı gibi sürücüsünün hatasını kapatmaz.. aksine cross un beyni tamamen sensindir ve kontrolu asla bırakmamalısındır..

boy ve kilonu bilmiyorum hatta ekonomik durumunu da bilmiyorum ama, yamaha yada honda nın 2. eline bak.. 125 cc yada 200 cc tribine girme.. inan ugraştıgına degmez..motor temizse ve begendiysen al hic 'cc' diye kasma.. ayrıca yamahanın 125 cc lik crossu seni 200 luk zongshenden kat ve kat memnun eder.. ha zongshen yada ramzey alacam param ona yetiyo falan diyorsan o da ok.. sonuçta 7-8 metrelik atlamalar yapmayacağını düşünüyorum o çinlilerde sana pratik yapma ve 'motor' dan anlama derslerini vereceklerdir.. ayrıca yıllardır kullanıla kullanıla çinli cross larında her şeyi öğrenildi ne de olsa..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı bballa23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selm bn burak 15 yaşndaym ve motocross hayranıyım.Sizlere bir şey sormak istiorum.Babamı az çok ikna ettim ona bir cross aldrcam.Sizce başlangıç için hangi motor olmalı? 12 yaşndan beri motor surmeyi biliorum şu ana kadar schooter dan chopper a kadar bir çok motorla tanştm ama hiç biri crooss kadar ilgimi çekmedi..Bana başlangıç için uygun fiatlı bişeler önere bilirmisiniz?Ha birde 18 den once ehliyet alma şansımız yokmu? xD
    eğer fiyat olarak sıkıntım yok dersen ktm al.ama benim ilk motorum yamaha xt125 idi.çok sağlam motor.tavsiye ederim..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baban nasıl izin verebiliyor ki ehliyetin bile yokken...
    kendini yeterli görebilirsin ama kurallara ve kanuınlara göre yetersiz olduğunu unutma lütfen...
    motosiklet önerisine gelince, hem uyarıp hem tavsiyede bulunamam... üzgünüm. önce ehliyet, korumalık, tecrübe ve en son motosiklet. seviyorsan tüm bu evreleri yaşamlısın. dikkat et, engel kelimesi kullanmıyorum. çünkü bunlar seni olgunlaştıracaktır. yani bu "EVRE"ler şart!!! ( bence)
    yürekçe eminim bnden buyuksun o yuzden abi die hitap etmek istiorm.Lutfn beni yanls anlama cross alıp ehliyetsiz deli gibi trafiğe cıkma gibi bir amacm yok insanlarn hayatlarını tehlikeye atma gibi bir hakkımda yok. bnm düşüncm uygn fiatlı bir başlangç motoru alıp ya bir clup ile anlaşarak eğitim almak yada en kötü ihtimal ayda en fazla 10 aracn geçtiği gemlik-yalovaya bağlı dağ başndaki bir alanda yazlkta özel mulk içerisinde kendimi tatmin etmek olacaktr.Ve korumalk kısmına gelince bu konuda yeterli bilgi sahibi olduumu düsünüorm.Yapacağm en son şey gerekli korumalar olmadan motor kullanmak olacaktr.Yazlkta babmn keeway marka125 lik schooter var motor kullanmayıda onunla örendim .gideceiim mesafe 10 mtrede olsa 10 km de olsa yeterli koruma olmadan asla yola çkmam.Ama sana çok tesekkur ediorum ilgin ve önerilerin için.

bu arada boym 175 kilomda 68 xD

bu arada fullthrotter verdiğin bilgiler için cok teşekkurler ve dier arkadaslar onerileriniz için sizede teşekkür ediorm.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)