Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Enduro tarzı motorsiklet seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    iyireklam10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    arkadaşlar tarz değiştirmeyi düşünüyorum
    fakat enduro yada kross motorlar konusunda fazla bilgim yok...

imdi kavasakinin modellerin inceledim
    honda ve yamahaınkilr ço pahalı bütçeme göre çünkü cbr 125 r m var
    hafta sonalrı sadece ormanda binmek için bir motorsklet düşünüyorum
    trafikte sorun olmaması için ruhsatlımı almalıyım
    çünkü o alana gidene kadar binerek gideceğim
    gönlüm iki zamanlılardan yana kawasakin in KDX200 KX125, KX250 gibi motorsikeltlerini düşünüyorum ama onalrda 93 - 97 model arası çin malı düşünmüyorum
    sizce iki zamanlı motorasorunsuz nedkar süre binerim ve fiyat aralıgı 3000 ytl yi geömeden başlangıç çin nasıl bir motorsikelt tavsiye edersiniz
    sadece ormanda free style olarak binilecek
    moto kros yada enduro tarzı
    öneri ve görüşlerinizi beklyorum

4 zamanlılar 12 - 17 beygir ve tork az
    ama 2 zamanlılarda 26- 30 beygir arası ve tork süper
    2 zamanlı motorsiklett motor istediğinde piston sekman ve tamiri ortalama kaç lira tutar ve kaç km de bir motor yaptırmam gerekir:?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşım çin malı alma.... iki zamanlı daha atik daha dinamik olduğu için iki zamanlı seç.... hemide iki zamanlının tamiride basit... dört zamanlı gibi zor ve uğraştırıcı değil........
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    XL700 TA
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım çin malı alma.... iki zamanlı daha atik daha dinamik olduğu için iki zamanlı seç.... hemide iki zamanlının tamiride basit... dört zamanlı gibi zor ve uğraştırıcı değil........
    Cross olacak ve de iki zamanlı, yıllarını motorsiklet üzerinde geçirmiş insanlar bile iki zamanlıya binemez, yardımcı olacağım derken yanlış yönlendirmeyin. Cross motor konusunda tecrübe kazanmadan tam cross motor alman çok büyük hata olur, enduro yada hafif arazi tarzı bişeyler denemende fayda var. İki zamanlı bahsettiğin motorların beygir güçlerine de bi bak istersen, onları kullanmak çok zordur diye biliyorum.
    1881 -193

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bence direk special makine yerine
    dt 125 r bakabilirsin
    2 zamanlidir ama nispeten daha uysaldir ve tavsiye edilir..
    yada xl 200 biraz ekleyerek bulabilirsin..
    ucuz parca yeterli hiz dayanikli motor vs vs ne ararsan var bu motorda..(kullandim cok eglendim)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    iki zamanlı daha sade bi sistemdir, bakımı ve tamiri daha kolaydır. ama acık fazla yakar, lakin iyi güç üretir. 2002 modelin altına girmemekte fayda war, ustaya baktırsan bile bazı parçaların vadesi dolmuş olabiler. bindikçe cortlar sağı solu, temizi zor yani düşük modellerin.

4 zamanlı xt125 küçük gelmez dersen bi göz atmakta fayda war.

http://www.sahibinden.com/xt125r_sin...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/3350_fiyat...XQQdisplayitem
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Enduro 200 veya Cross 250 iyidir .Yanlız şehir içindede kullanıcam diyorsanız cross 250 tekerlerini enduru tekerle değiştirilirse iyi olur.Araştırmalarım neticesinde Kanunin bu modelleri kendi üretiğini öğrendim. Montaj değildir.

Motosikleti
    xt 600
    çin motoruna girme durumunda kalırsan kanuniyi filan geç, ramzeyi pek övdüler, değerlendir derim.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı cuncun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cross olacak ve de iki zamanlı, yıllarını motorsiklet üzerinde geçirmiş insanlar bile iki zamanlıya binemez, yardımcı olacağım derken yanlış yönlendirmeyin. Cross motor konusunda tecrübe kazanmadan tam cross motor alman çok büyük hata olur, enduro yada hafif arazi tarzı bişeyler denemende fayda var. İki zamanlı bahsettiğin motorların beygir güçlerine de bi bak istersen, onları kullanmak çok zordur diye biliyorum.
    arkadaşlar kullanmak konusunda sorunum yok
    13 yıldır motorisklet kullanıyorum ama racing tarzı yada super sport kullandım tarz değiştireceğim için toprak ta hoplayıp zıplayabilecğeim birşey isteidği miiiçi uzun zamandır bu işle ugraşmış arkadaşlardan bilgi istiyorum
    motor gücü tehlike ve sorun teşkil etmyecekir benim için
    alır almazda zaten 4-5 mt yuksekliklerden atlamayacagım

Motosikleti
    xt 600
    "yıllarını motor üzerinde geçirmiş insanlar bile iki zamanlıya binemez" tezi gayet saçma olmuş.
    ilk motorum iki zamanlı 175lik bi mz idi, benden it gibi tırsardı

arkadasım..
    eğer 2 zamanlı bi motosiklet alıcaksan ve plakası olsun diyosan DT125r öneririm..bi arkadasımda vardı..Walf açtıgında gerçekten tadına doyulmayan bi motosiklet oluyo...Valf açmadıgında ise mobiletten bi farkı yok..söyle bi durumda var..yakıtı 650 cc bi motosikletten fazla
    Suzuki DR 350 arazide canavar gibi bi makine..gerçekten motordan inip eve gitmek istemezsin...ancak bu motorunda temizini bulmak ve yedek parçasını bulmak zor
    bence sen yinede Honda XL200'lere bak..4 zamanlı fısır fısır motor..benzin yakmaz parçası sağlam...fiyatıda senın istediğin ölçülerde....arazidede iyi kotu işini görür...

çin işine kesinlikle girme derim...
    enduro sağlamlık isteyen bi motor...çin işi motorla dağa cıkınca 1 2 rampadan sonra şasen kırılıcak...söylemedi deme...(tecrübe konusuyo )

[B][I][U]KARANLIĞA ŞİKAYET EDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK [/U][/I][/B]:cat:

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    hyolar var 14 bg
    super bike onlar jantlarınıda alarak hem arazide hem asfaltta kullabilirim
    yada bir arkadaşım var
    2004 xl 200 unu 2700 e veriyor onda crf 450 var
    internetten araştırdım n ötüsüne 3500 ytl istemişler xl 200 un
    16,000 de daha....
    sizce nedersiniz benim için dış akasamının kırılması vs.. önemli deil trafikte binecek <zaten motorsikletim var
    sadece bineceğim alana kadar giderken sorun yaşamamamk için ruhsatlı almayı düşünüyorum
    çünkü onu sadece hafta sonları ormana giidp bir kaç kafa dengi arkadaştaayarlayıp ormanda sürmeyi düşünüyorum
    xl 200 17 begir ve 5,500 devirde 12 nm güç üretiyor sanırım
    buda başlangıç için oldukça iiy gibi görünüyor...

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    bence xl 185 cok daha saglam bir motor xl 200 ün çatı ve şaşe yapısı pek güven vermiyor gibi birde xl 185 lere bak ve bildigim kadarıyla xl 200 den daha perfomanslı bir motordur.hatta duydugum kadarıyla xl 125 bile daha perfomanslı diyenler var xl 200 den hyolarda güzeldir aslında onların arka tekerligi kalın olanları vardı onlar cok iyi olabilir aslında ben de bir ara dusunmustum

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    xl 200 fiyat performans olarak gayet iyidir..
    soledigin fiyat uygun iyireklam10..
    taniyormuyuz arkadasi

aynen crf si olan ve xl i olan bi arkadasim var da..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

cbr yi de yolla, 0 km hyo al her yerde bin derim.

Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence xl 185 cok daha saglam bir motor xl 200 ün çatı ve şaşe yapısı pek güven vermiyor gibi birde xl 185 lere bak ve bildigim kadarıyla xl 200 den daha perfomanslı bir motordur.hatta duydugum kadarıyla xl 125 bile daha perfomanslı diyenler var xl 200 den hyolarda güzeldir aslında onların arka tekerligi kalın olanları vardı onlar cok iyi olabilir aslında ben de bir ara dusunmustum
    bence duyumlara göre yorum yapma...xl 125 bildiğin ybr motoru var sanki..125 cc ile 200 cc bir tutulurmu

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr yi de yolla, 0 km hyo al her yerde bin derim.
    bence hyo alma...1 uçarsın 2 uçarsın 3.de şase gider...ya çatal kırılır yada göbek çatlar
    enduro motor sağlam olmalı..uçmıcam bile desen bozuk yolda gidiyosun..illaki bi taşa bi cukura denk geliceksin..hem aldıgın zaman hep yumusak kumda gezcek değilsin ya...1 2 ay sonra kendini aşmaya calıscaksın...bence ya japon al ya hiç alma
    [B][I][U]KARANLIĞA ŞİKAYET EDECEĞİNE KALKTA BİR MUM YAK [/U][/I][/B]:cat:

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Ozaman xl 200 alınır diyorum bu yorumlardan sonra gerçi turkiye spor moto şampiyonu ve 250 cc moto kros şampiyonu tanıdıgm cengizabi var ona konuyu açtım yarın gidip detaylı konuşacagız

oda hafta sonları antremana gidiyor çünkü
    bende atlar onunla giderim hem bir kaç sürüş tekniği öğrenirim
    hemde daha zevkli olur profesyonel birinden yardım almak başlangıçta...

ne kadar beni mlacagım motorsiklet ona yetişemesede
    arkadan geliriz
    genede

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    2 zamanlı bır cross kullanıcısı olara sunları soyleye bılırım. arazide üzerine tanımam hiç bir 4 zamanlı motor aynı keyfi veremez. ama bazı arkadaşların dediği gibi ömürleri kısadır. hele hele speciallerin dahada kısa oluyor. devir yuksek olduğundan çabuk bitiyor makine ve sekman kırıyor. uzun ömürlü ve şehir içinde de binerim diyosan 4 samalı seç. xl200 bunun için gercekten güzeldir ve sağlamdır. ha ben sadece arazide bincem arasıra tepinip bırakıcam diyosan 2 zamanlı seçebilirsin. 2. bir motorun yok ise 2 zamanlı tavsiye etmem gerçekten kısa ömürlüdür ama keyfide bir başka oluyor.
    Honda Hayat Onda...

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    gönlüm xl 200 den yana şuan için
    cbr ım yandı gçenlerde onu tamir ettiriyorum tamiri bititğinde takas edeceğim yada satıp şimdilik xl 200 alacagım zaten sadece ayda 1 yada 2 kez arazide süreceüm hafta sonları diger zamanlar için yaz sonu Fazer alacağım...
    araştırmaya devam ediyorum şuan için...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    myhert da var zongshen zs 200 gezilerini gormussunuzdur karda kışda kullanıyor....
    HONDA

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    kardeş ben dün ( cumartesi ) işten çıkında çarşıda enver ustanın yanına gittim (adanada meşhurdur tek bmw ci enver usta ) bi tane r 80 gs vardı aşırı iri yarı çok kaslı bi motor hemen resim felan çekildim çok hoşuma gitti fiyatını sordum 4.500 ytl dedi gerçekten komik bi rakam türkiyede bmw yaygınolmadığından dolayı çok ucuz vede motor 93 modeldi yanlış hatırlamıyorsam. pazarlıkla felan 4000 e gelir o motor ama emin ol hayatında aldığın en sağlam en kaliteli motorların başında gelir.
    bi honda cbx 250 nin orta halli 2. elleri bile 5000 ytl iken o motorun 4000 ytl olması beni üzüyor ama benim için büyük avantaj oldukça ucuza geliyor

sana tavsiyem tercihlerin arasına bi bmw de koy hem 800 cc gücünü ne sormaya gerek var nede anlatmaya
    alsa o motor bana büyük gelir deme bi kere üstüne bin bi tur at tamam dersin tam benlik motor

yinede sen bilirsin ne alacaksan hayırlı olsun diyelim
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)