Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ehliyet Hakkında Tüm Sorular

Motovento
    REKLAM ALANI
    hgunarbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650
    şöğle bir çevreme baktığımda çok sayıda ehliyeti olmayan ve motosiklet kullanan sürücüler görüyorum bunun nedeni ne acaba bunlar bir başlık altında konuşmaya ne dersiniz......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha 800 ytl giydirmemiş polisler o kuyruk acılarından haberleri yok kimilerinin, kimilerinin yası tutmuyor, kimilerinin ise sınavlara girmiş ehliyetlerini bekliyor.....
    yeterince acık olmustur umarım ?

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    daha sık yapılması gereken ama yapılmayan ehliyet sınavları...
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Mesela ben sınava girmiş ehliyeti bekleyenlerdenim ve o kuyruk acısını iyi bilirim

Bu arada konu neden resimler kısmında yanlışlık olmasın
    CBR 125 R

Motosikleti
    Hyosung GT 250
    Katılıyorum. Ben motoru geçen ay aldım ama ehliyeti sanırım bu gidişle Ekimde alabileceğim.Zira en yakın sınav 26 Ağustos. 23 Eylülde de direksiyon. Sezon bittikten sonra ehliyeti alabiliyorum. Yazık değilmi bana
    Saygılarımla
    Ferhat Demirel

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bende daha ehlıyet alamadım aranıza kabul edersenız sevınırım
    ama en yakın zamanda aranızdan ayrılacagım
    Yeni yine yeniden

L O S E R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125MT
    DOSTUM BU ŞAHISLAR İÇİN AYRI Bİ TOPİC DEĞİL SİTE AÇMAN GEREKİR
    ANCA YETER

Motosikleti
    mondial 151RS/ 2006 MODEL
    Arkadaşlar Eğer (b) Sinifi Ehliyetiniz Varsa Polis Size Sadece Yetersiz Ehliyetten Ceza Yazabilir.oda Sanirim 48 Ytl Falan.aklinizda Olsun Mutlaka Ehliyetinizi Gösterin (yani B Varsa).
    Saygilar

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    Alıntı apaci56 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar Eğer (b) Sinifi Ehliyetiniz Varsa Polis Size Sadece Yetersiz Ehliyetten Ceza Yazabilir.oda Sanirim 48 Ytl Falan.aklinizda Olsun Mutlaka Ehliyetinizi Gösterin (yani B Varsa).
    Saygilar
    EHLİYET YETERSİZLİĞİNİN KADAR DÜŞÜK BİR RAKAM OLDĞUNDAN EMİNMİSİN? AYRICA MOTORU ALIKOYMA İHTİMALLERİ FİLN YOKMU

Motosikleti
    Hyosung GT 250
    Sevgili apaci 56
    Bu söylediğinde gerçeklik payı var mı? Zira benim B sınıfı ehliyetim var. Motoru yeni aldım ve ehliyetim henüz yok. Alacağım o ayrı ama bu arada çok tırsarak biniyorum motora. Hatta motoru aldım alalı daha 150km yol yapabildim korkudan. Bu konuda beni ve benim gibileri aydınlatırsan sevinirim.
    Saygılarımla
    Ferhat Demirel

Motosikleti
    a

Sürücü belgesi sınıfına göre yetkisiz araç kullanmak,
    206 YTL

koyulacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dorado V5
    benimde ehliyetim yok ama ben zaten fazla gezmiyoum. 2 aydır yatıyo güzelim motor kapının önunde bi alsam inmicem and olsun
    Dorado V5

Motosikleti
    Hyosung GT 250
    Evet Şimdi ben de Trafik Ceza uygulamalarını okudum. Kanunun 39/1-a maddesine göre; "Sürücü belgesi sınıfına göre yetkisiz araç kullanma"nın cezası 206 YTL diye yazıyor. İşin enteresan yanı kanunu 36. maddesine göre de "Sürücü belgesiz araç kullanmak ve sürülmesine izin vermek," de 206 YTL yani fark etmiyor.
    Bu 600 küsur para cezası ne menem onu anlamış değilim. Neye istinaden 600 ytl ????
    Saygılarımla
    Ferhat Demirel

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14085 BU FORUMDA CEZA OLAYINDA DEĞİNMİŞLER..SANIRIM HAPİS CEZASINI KALDIRMAK İÇİN MOTOR BAĞLADIKLARINDA GERİ ALMAK İÇİN FİLEN DERKEN 750 Yİ BULUYOR

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Benimde Ehliyet im yok ama....
    kasımda kursa yazlılıyorum GELİŞİM SURUCU Kursuna gitmeyi planlıyorum

can_dosay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150hs
    slm benimde ehliyet daha yok..:( ya bide anlamadım benim b sınıfı ehliyet var sadece ceza mı yazıyorlar motoru bağlamıyorlar mı biri açıklık getirsin şu konuya lütfen..
    Kalbim Rapim Nefretim Cezam sah ve mat [COLOR="Red"][B][/B][/COLOR]

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    Alıntı can_dosay adlı üyeden alıntı
    slm benimde ehliyet daha yok..:( ya bide anlamadım benim b sınıfı ehliyet var sadece ceza mı yazıyorlar motoru bağlamıyorlar mı biri açıklık getirsin şu konuya lütfen..
    vallahi bende ne b var ne a2 kusura bakma

sonyeniceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 alacak ama parası yok Çine devam
    Bu konuda en tecrübeliniz herhalde ben sayılırım. Herkes ceza ile değişik rakamlar yazmış yok B sınıfı ehliyet varsa şu ruhsat varsa yanında bağlamıyorlarmış....... B sınıfının ehliyetin olması hiç birşeyi değiştirmiyor.Ben bursa da oturuyorum arkadaşla birgün gece vakti santral garaja çorpa içmeye çıktık sonra da heykelde bir tur atıp eve gelecektik. Motoru arkadaşa verdim tın tın gidermek çevirmeye denk geldik. Ehliyet ruhsat şu bu arkadaş ehliyeti verdi ehliyeti B sınıf ağzımızı bile açmadan işlemlere başlamış bize bir imzayı bırakmış o kadar ani oldu ki ne olduğunu bile anlamadım. Hemen çekici geldi motoru kaldırdı polise sordum niye kaldırıyorsun senin de A2 ehliyetin yok gece vakti de A2 ehliyeti bulamıyacağına göre motoru sana teslim edemem dedi çekici ile götürdü motordu. Sonra mahkeme oldu tam arkadaşa 658 ytl kestiler. Bana da kullandırmadan eve 200 ytl ceza geldi otoparka da 70 ytl, sıfırı 1200 olan bir çin işi motorun başıma açtıklarına bakın şimdi bu paraları temin edebilmek için inşaatlarda amelilik yapmaya başladım malasef. demek istedğim B sınıfı ehliyet varsa 49 muş 200 muş şuymuş buymuş hikaye
    tamı tamına 658 ytl, oda hafifletilmiş hali mahkumun ekonomik durumu gözönünde bulunarak 658 ytl ye düşürülmüştür yazıyor. Bunun yanında polis diğer kusurlardan da cezayı yazabiliyor kask takmamaktan muayenin olmamasından. Size tavsiyem polis görünce kaçın arkanıza bile bakmadan hatta ölümü bile göze alın kaçın. Ödeyeceğiniz rakamlar bunlar haberiniz olsun.Ben iki hafta kendime gelemedim telefonumu,fotograf makinemi,avea hattımı içi köntörlü bir şekilde sırf cezayı kapatabilmek için sattım. Şimdi de ehliyete yazıldım agustos gibi elime gelecek eğer kursa parayı bulabilirsem eğer.

Not= Yardımlara hayır diyemem

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Dayı bende bundan sonra bu konudayım benim de ehliyet yoktur daha öyle kullandık ama polis çevirdiğinde ehliyet sormuyor plaka varsa tamam diyor ve geeeeeç

___KILIÇ___
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    Ehliyet'im var ama A2 değil.. B ayrıca sınava girdik son bi tane kaldı 30 temmuz sonra ağustos'un ilk haftası elimde kısmetse... Motor'um da var ama kapının önünde duruyor binmiyorum..

cezalar 1.oooYTL yi buluyor toplamda ve çekilen sıkıntı da cabası.. değer mi DEĞMEZ...

sizde gezmeyin herşeyiniz tam olsun ondan sonra gezin tozun.. nasıl kasksız ve diğer ekipmanlar olmadan binilmemesi gerekiyorsa A2 de aynı şekilde... çok paranız varsa sağa sola vermeye meraklıysanız gidin hayır kurumlarına bağışta bulunun..
    İşin özü [B]VARMAK[/B] değil [B]YOLDA OLMAK[/B]'tır. :cat:

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)