Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Suzuki C800 rodaj

Motovento
    REKLAM ALANI
    cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Arkadaşlar bir ay önce satın aldığım motoruma nihayet dün binebildim Aklıma bir soru takıldı. Motoru, servisten eve oradaki bir arkadaş yardımıyla getirdik. Onun arkasına oturdum. Arkadaş sıfır kilometrede olan bir motoru biraz zorlayarak kullandı seksen kilometreye çıktık, araba solladık. Ben her ne kadar yavaş dedimse kanı kaynadı gencin

Şimdi bu motor sıfır kilometredeydi (2008 model) böyle kullanıldığı için motor ve yürüyen aksamlar zarar görmüşmüdür?

Teknik açıklamaları zaman içinde, resimleride güneşli güzel günlerde bu başlığa ekleyeceğim. Hatta bütün C800 sahiplerinide bu başlık altında toplayalım Sevgiler.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yok
    Motorunuz hayırlı olsun.Çok fazla anlamam.O yüzden ahkamda kesmek istemem ama 800 cc bir motosiklet 80 km hıza çıktı diye de rodajında sorun olmaz herhalde

Motosikleti
    mz 251
    cok fazla sorun olmaz havalar zaten serin yüksek cc li orjinal bir motor o kadar mesafeden bir şey olmaz ama siz yinede ilk 1000 km dikkatli kullanın hayırlı olsun
    müzisyen agırsiklet şampiyon

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    hiçbir problem olmaz için rahat olsun ....

motonoyedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herhangi bi zararı olmaz ama siz yine de rodajda devirli kullanmamaya çalışın motorunuzu

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiçbir problem olmayacaktır fakat rodaj süresince artçı almamaya gayret edin.

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    niye böyle bir şey olsun ki 800cc motora 80kmh cok değil aslına ama ustalar daha iyi anlayabilr

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Rodajda hız yapabilirsin ( gaz kolunun 3 te 1 i) ama redline sokmamaya özen göstermelisin, yani motor bağırmamalı

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    ooho dostum hayırlı olsun Suzi kızın.. korkma bişicikler olmaz .. sıkı motordur..aman bakımını iyi yap zilli suzi bakımı sever Güzel günlerde kullanman dileğiyle..

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Alıntı onuray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun.Çok fazla anlamam.O yüzden ahkamda kesmek istemem ama 800 cc bir motosiklet 80 km hıza çıktı diye de rodajında sorun olmaz herhalde
    15 km gittik en fazla birşeycikler olmaz herhalde

Alıntı mzcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok fazla sorun olmaz havalar zaten serin yüksek cc li orjinal bir motor o kadar mesafeden bir şey olmaz ama siz yinede ilk 1000 km dikkatli kullanın hayırlı olsun
    Okudukça rahatlıyorum

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiçbir problem olmaz için rahat olsun ....
    Sağolun.

Alıntı motonoyedi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herhangi bi zararı olmaz ama siz yine de rodajda devirli kullanmamaya çalışın motorunuzu
    Bundan sonraki kilometrelerde dikkatli olacağım.

Alıntı clemenze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir problem olmayacaktır fakat rodaj süresince artçı almamaya gayret edin.
    Yinede fazla zorlamayacağım az kilometre yüzünden herhangi birşey olmamıştır herhalde. Sağolun.

Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye böyle bir şey olsun ki 800cc motora 80kmh cok değil aslına ama ustalar daha iyi anlayabilr
    Yüksek devirlere çıkınca motor bağırıyor malumm düşük devir yüksek tork. Neyse azıcık açtık motoru

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajda hız yapabilirsin ( gaz kolunun 3 te 1 i) ama redline sokmamaya özen göstermelisin, yani motor bağırmamalı
    Bağırdı birazcık Bu 3 te 1 i olayına dikkat edeceğim bundan sonra. Yine bu forumlarda okumuştum. Rodaj sırasında arasıra bağırttırmak iyidir diye. Silindirlerin içindeki kurum vs. atılıyormuş; motor açılıyormuş. Onu yapmış olduk

Alıntı maltintash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooho dostum hayırlı olsun Suzi kızın.. korkma bişicikler olmaz .. sıkı motordur..aman bakımını iyi yap zilli suzi bakımı sever Güzel günlerde kullanman dileğiyle..
    Suzi kızııı Sevdim bunu, isim arayışları içerisindeyim fakat aklıma hep kız isimleri geliyor. Motoru almadan bütün temizlik malzemelerini aldım, güneşli bir günde hemen temizliğe başlayacağım. Teşekkür ederim rahatladım iyice.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Malum marka olunca insan geçmişteki tecrübelerinden dolayı yinede ön yargılı yaklaşıyor. Bu forumda okuduklarımda cabası.

Hepiniz iyi dilekleriniz için sağolun varolun
    Ben bu motor için beş sene bekledim. Hatta çalışma masamı M800 ün resimleriyle süsledim hep hayal kurdum. Sonunda gerçek oldu, abisini C800 ü aldım.. O kadar normal geliyorki sanki hep benimleymiş gibi. Şoktayım hala sanırım.
    Devamlı pencereye çıkıp aşağıdaki motoru seyrettiğimi söylemiyorum bile

şokun etkisi geçiyor.. Evet evet ta kendisi, arkadaşlar rüya değil artık kapının önünde beni bekliyor. Gece vakti gözükmüyor hiç birşeyi , kar yağmur yağmasa.. Yada yağsın berekettir. Brandanın altında takılcaz artık

Motosikleti
    Dragstar 650
    Hayırlısı olsun güzel motor, keyif motoru tüm cruiserlar öyle, aşık olunur, benim kinin adı da Kara Kız

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Memnun oldum Draggy bende isim arıyorum hala

Dün şöyle bir 40 km yaptık, sahilyolundan yeşilköye, sultanahmet'e kadar gittik suzikızımla. Yolda fazla zorlamamaya çalıştım, 5. vitese kadar çıktım (80 km). Biraz açmak için zorlamam gerektiğini düşündüm ama genellikle o hızlarda fazla kalmadım. Sabit hızlarda çok gitmedim. Malum teknoloji yüzünden artık rodaj pek önemli değil fakat yinede dikkatli olmak lazım.

Kırmızı ışıkta bekliyordum yanımda bir taksi durdu. İçimden bakasım geldi taksiye. İçerde şöför dahil 5 kişi var ve hepsi hipnoz halinde motoruma odaklanmışlardı

Yaşlı başlı bir teyzenin yanından geçtim geçerken başını çevirip baktı, geçtikten sonra dikiz aynasından gördüm, tüm vücudunu çevirip bakıyordu

Çok büyük keyif aldım arkadaşlar, gazı anlık açıp kapamam ile sanki biri beni geriye itiyordu Umarım hepiniz bir gün kalbinizdeki özgür kızla buluşurşunuz

Her türlü tavsiyelerinize hala açığım.
    Sevgiler

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    yaaa görünüşü va kalitesi iyide şu tel jantları bi türlü sevemiyorum. makinayı cılız gösteriyo sanki

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Aslında tel jantlar daha dayanıklı deniyor. Hem kırılma, bükülme olduğu zaman sadece o teli değiştiriyorsun ve akort ediyorsun. Öteki türkü jant yamulabilir, jantı değiştirmek gerekebilir.

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı __bakteri__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaaa görünüşü va kalitesi iyide şu tel jantları bi türlü sevemiyorum. makinayı cılız gösteriyo sanki
    Tel jant o makinanın kalitesini gösterir Klasik motorlar tel jantlı olur dökme veya cnc freze jant olmaz... Ruhuna aykırı

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    senin karakızın resmi varmı draggy?

Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin karakızın resmi varmı draggy?
    Özelden yazdım

Motosikleti
    kanuni popcorn
    güzel motor güle güle kullan benim hayaller daha büyük kawasaki vn 2000 ama c800 de güzel darısı bizim başımıza

52 hp ve 18000tl çok güzel 80 km hızda bişi yapmaz bunun max sürat 160-170 vardır

Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Evet arkadaşlar motor 100km yi geçti. Lastik rodajı için daha 50 km var.

Bir kaç foto çektim zamanla daha ekleyeceğim

Burada kuzen gelip, uyandırdı beni " kalk ben binecem" dedi,

Mahmur gözlerle foto çektirdim, sonrası kuzene ait

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    peki istenildiğinde döküm jant takılabilir mi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)