Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yağmurun altınsa 12 km yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    arkadaşlar bu gün adana gayet yağmurluydu öğleden sonra işe gidecektim baktım yağmur hafif diniyor atladım motora gittim

giderken yolu yarılayınca hafif bi yağmur yağdı falz aıslanmadan atlattım ama asıl eğlence gelirken oldu

hava iyice kararmıştı saat 6 gibi felan yağmur iyice yağıyor ben hemen atladım motora ya ALLAH yola çıktım
    motorda malum pek bi canavar değil kanuni tigrina 100

yola çıkalı 5 dk oldu motor alt taraftan su yeyince yavaş yavaş teklemeye başladı birden gazı kesip veriyormuş gibi oluyor (bu hale alışkın olduğum için tehlike yok sadece trafiğin içinde zor oluyor )
    sonra kırmızı ışıkta durdum yolun tam ortası motor bi stop etti çalıştır çalıştırabiliyorsan. Ben uğraşırken sarı yandı derken yeşil yandı. andaki arabalar geçti Ben ortadayım arkamda arabalar dıtt dıtt ben el işareti yapıp kenara ittim motoru (hadi olum rezil etme beni )
    koşarak itekledim sonra üstüne atlayıp vitese atım pırr pırrr sonra çalıştı
    bu arada üstüm başım yamyaş ve neredeyse yolun başındayım başıma neler gelecek tahmin edebiliyorum

sonra sulama kanalı boyunca tek yön uzun yola girdim. elimde kadifeye benzer bi eldiven var artık sırılsıklam rüzgar çarptıkça soğuyor soğudukça ellerim uyuşuyor
    yan taraftan geçen arabalar yerdeki suyu öyle bi atıyorki yerden kalkan tüm sular üstüme geliyor ileri yada geri değil direk üstüme :D
    arka fren kumpana neredeyse hiç tutumuyor. öndeki diskt te sudan dolayı çok zor tutuyor hızım ise en fazla 50 ortalama 4
    bacaklarım öyle bi üşüyorki artık hissetmiyorum ısınıyormuş gibime geliyor.
    üst tarafta sorun yok sadece mont sırılsıklam oldu
    kaskın camına düşen yağmur damlaları ışıkların yerini değiştiriyor. çok farklı şekiller ortaya çıkıyor :D ama eğlenceye diyecek yok

motor artık iyice ısındığından hemen durmuyor ve rahatca gidiyorum ayakkabının içi ağzına kadar su dolu peglere iyice bastırıyorumki sıkışan yerlerden sı çıksın

girdiğin her su birikintisinde diz kapaklarıma kadar benim motordan dolayı ıslanıyorum kafamdan aşağı kadar ise saolsun 4 tekerliler sayesinde
    uzun bi süre böyle devam ettim sonra niyayet eve yaklaştım
    mahalleye girişte 20 mt kadar 1 karışa yakın su yükseklii vardı mecbur daldım zaten daha fazla ıslanamazdım bi zararı yok oraya girince farkettim motordan duman çıkıyo pantolun paçasından içeriye sıcak su buharı çıkıyo neyse son sokak gaza iyice bastım ve motor stop etti artık boşta evin önüne geldim ve eyw. koçum tam zamanında dedim içeri girdim üstümü başımı değiştim yolsa resim çekecektim ama teli kapatmıştım su kacar bozulur mozulur diye

başımdan ara sıra böyle olaylar geçiyor ama bu sefer çok zevkliydi
    tek dezavantajı 2 günlük grip olmamın üzerine geldi bu olay sanırım artık 1 hafta çekecem bu hastalığı ama olsun yağmurda ikiteker çok zevkli birşey sakın tatlı su motorculuğu yapmayın motora binmek için baharı bekliyorsanız çok şeyler kaçırıyorsunuz..

benim babamda zamanında diz boyu karın içerisinde mz ile gezermiş mz ile kros bile yaparmış
    neyse lafı fazla uzatmayim bu günkünü paylaşim dedim umarım boşuna okuduk demezsiniz :D

hepinize sağlıklı sürüşler dilerim
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zar zor gelmişssin

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    allah yardımçın olmuşş...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    diyecek bişey bulamadım...süpersin bende seningibi bi olay yaşadım geçen hafta...zevkli ve tehlikeli yağmurda kullanmak...sağsağlim eve dönmene sevindim...

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    allah yardım etmıs vallahı...ucuz atlatmıssın
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    Baya Güzel Anların Olmuş
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    arkadaşlar benim için zorlu tehlikeli kötü anlar değildi zar zor gelmişim değil ben gayet memnundum oldukça eğlenceli bişey
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    zor hava şartlarında motor kullanmaktan zevk alan tek ben değilmişim.
    güzel bir anı teşekkürler.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    wuww aynı şeyi bugun ben yaşadım 10 km bi yol gidiş geliş,gidişte yagmur yoktu dönüşte başladı donduk bende uyanık oldugum için dönüşte atakdaşıma werdim dedim al kullan ya sen satalı uzun zaman oldu =)) yazık adam felç oluyodu :D

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bol bol meyve ye, soğuk alğınlığı için bir ilaç iç.. Hasta olup buralardan uzak kalma
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Ben 70 km gitmiştim yağmurda en son ne gündü be
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorla ilk yagmurumda ilk virajda yere cakıldım snr yagmur durana kdr bekledim eve kdr saglam bi sekilde gittim

asıl yagmur maceramsa bi buluşma snrsı yakalandım yagmura yaz yagmuruydu bardaktan bosalırcasına yagıyodu durana kdr ztn yeterince ıslanmıstım eve kdr 50yi hiç gecmeden ayakların yerden 5cm yukarda gittim baya uzun bi yoldu hiç bitmicek sandım

ama smd yagmurda motor kullanmak benim için ayrı bi zevk
    true love..

Drift Religion

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Ben'de yağmurda 30km yolu mobiletle gittim. Yağmur altında çok kullandım ama en uzun yol bu oldu. Dediğin gibi yağmurda kullanmak çok zevkli.
    Bu arada benim mobilette suyu yedi stop etti durumları olmamıştı.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir keresinde şiddetli sağanak yağmur altında Hyo GT250R ile Maltepe'den Merter'e gitmiştim. Hayatımın en ıslak motor macerasıydı. Arkadaşımın yanına vardığımda donuma kadar ıslanmış vaziyetteydim Yine de yağmurda gazlamak zevkliydi, özellikle de insanların uzaylı görmüş gibi bakmaları.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sefer çok zevkliydi
    tek dezavantajı 2 günlük grip olmamın üzerine geldi bu olay sanırım artık 1 hafta çekecem bu hastalığı ama olsun yağmurda ikiteker çok zevkli birşey sakın tatlı su motorculuğu yapmayın motora binmek için baharı bekliyorsanız çok şeyler kaçırıyorsunuz..

benim babamda zamanında diz boyu karın içerisinde mz ile gezermiş mz ile kros bile yaparmış
    hepinize sağlıklı sürüşler dilerim
    Adana da kar yağsa ben de binerim motora.
    bu sabah Çorlu -4 derece,hafif kar atıştırıyor.
    Sen gel Çorlu'da bi 12 km motor sür bu havada
    ben senin elini öpeyim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben koruma pantolon üzerine yağmurluk ( armode veya vivi 20 ytl ye ) kullanıyorum. zaten botlarım dainesse d-dry su geçirmez. ve iki gündür tam isetdiğim hava.. yağmur ve soğuk çok güzel

bir yağmurluk ve gerekirse pazardan 10-15 ytl ye içi kürklü plastik çizmeler var. 50 ytl ye kışı çıkartırsın kardeş.
    ama en çok güldüğüm cümlen " üst tarafta bişey yok, sadece mont sırıksıklam ıslandı " idi.
    tatlı su motorcusu olmamak çok güzel... nice paylaşımlara toprağım ;)
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağmurda motora binmek keyiflidir ama senin bindiğin şartlarda değil. Sen bir ara ışığı görmeye yaklaşmışsın . İnsan donmaya en yakın noktada ısınmaya hatta yanmaya başlarmış o hesap olacak zannettim bir ara . Sana tavsiyem bu iş için çok kaliteli ve fiyatları çok yüksek olmayan yağmurluklar var, onları tavsiye ederim ben öyle yapıyorum. Alt üst problem yaşatmıyor ama bu soğuk hava ve yağmur konusunda en önemlisi eldivenler. Ona henüz bir çözüm bulamadım.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    yağış + Rüzgar gerçekten de çok zorluyor ben herbugun işe gelmek için 50Km yol kat ediyorum bir o kadarda dönüş yolu.
    Bugun benim için hakikaten zordu. Kılşlık eldivenler hiç bir işe yaramıyor malasef. Ellerim dışında bi yerim üşümedi. Ama köprüden geçerken o rüzgar yok mu bitiriyor beni :(
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Ben de yagmurda motor kullamayı seviyorum...
    Subat 2008 de motoru aldım. Nisan ayında babam ile birlikte Mersin in Zeybekler yayasnda oturan ablamı ziyerete gittik. Giderken sorun yok hava güzel. Akşam dönüşte yolda yagmura yakalandık. Biz yola cıkmadan önce yagmur başlamış olsaydı babam hiç yola cıkartmazdı. Yolda yakanınca caresiz kaldık. 7 km kadar hafif yagmur altında babam ile beraber gittik. Sonra arkamızdan gelen bir transit bizi sollayıp durdu babam arabaya bindi ve yagmurda motor kullanma zevki başladı. Çünkü babam dizindeki rahatsızlık nedeni ile arkamda sürekli hareket ediyor motoru kontrol etmem zorlaşıyor du.
    İnişli, cıkışlı, bol virajlı yayla yolunda yaklaşık 30 km yolu ortalam 40 km hızla yagmur altında katetmişdim. Ama şimdi aynı şeyi yapmaya hiç cesaretim yok. Ozaman henüz Duro marka lastiklerin yol tutuşu hakkında fazla bilgim yoktu. Son olarak pazar akşamı yagmur altında motor kullandım ve en fazla korktugum an oldu. Herzaman gidip geldigim köy yolunda (Asfalt ama bol cukurlu) ortalama hızım 55-60 olurdu. Yine aynı hızda giderken tam viraj girişinde önümdeki su dolu cukuru son anda farkettim. Gaz kesip hafif arka firene bastım ama firen hemen kitledi ve motorun arkası dans etmeye başladı. Virajda oldugum için ön fireni kullanmadım. Hemen arka fireni bırakıp biraz gaz acarak toparlayabildim. Bu kış motoru lastiklere guvenmedigim için fazla kullanamıyorum. Önümüzdeki kış başlangıcı kesin degiştirmem gerekecek.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de yagmurda motor kullamayı seviyorum...
    Subat 2008 de motoru aldım. Nisan ayında babam ile birlikte Mersin in Zeybekler yayasnda oturan ablamı ziyerete gittik. Giderken sorun yok hava güzel. Akşam dönüşte yolda yagmura yakalandık. Biz yola cıkmadan önce yagmur başlamış olsaydı babam hiç yola cıkartmazdı. Yolda yakanınca caresiz kaldık. 7 km kadar hafif yagmur altında babam ile beraber gittik. Sonra arkamızdan gelen bir transit bizi sollayıp durdu babam arabaya bindi ve yagmurda motor kullanma zevki başladı. Çünkü babam dizindeki rahatsızlık nedeni ile arkamda sürekli hareket ediyor motoru kontrol etmem zorlaşıyor du.
    İnişli, cıkışlı, bol virajlı yayla yolunda yaklaşık 30 km yolu ortalam 40 km hızla yagmur altında katetmişdim. Ama şimdi aynı şeyi yapmaya hiç cesaretim yok. Ozaman henüz Duro marka lastiklerin yol tutuşu hakkında fazla bilgim yoktu. Son olarak pazar akşamı yagmur altında motor kullandım ve en fazla korktugum an oldu. Herzaman gidip geldigim köy yolunda (Asfalt ama bol cukurlu) ortalama hızım 55-60 olurdu. Yine aynı hızda giderken tam viraj girişinde önümdeki su dolu cukuru son anda farkettim. Gaz kesip hafif arka firene bastım ama firen hemen kitledi ve motorun arkası dans etmeye başladı. Virajda oldugum için ön fireni kullanmadım. Hemen arka fireni bırakıp biraz gaz acarak toparlayabildim. Bu kış motoru lastiklere guvenmedigim için fazla kullanamıyorum. Önümüzdeki kış başlangıcı kesin degiştirmem gerekecek.
    dikkatli ol ibrahim, bize lazımsın ;)
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)