Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

yağmurun altınsa 12 km yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    yağmuru tam geçirmeyen malzeme daha ben görmedim..su bi yerlerden mutlaka yol bulup sızıyor ..mutlaka bi taraflar ıslanıyor..Çözüm en iyisi yağmurda motora binmeyeceksin.Revitin HQ eldiveni 10 dakka yağmur yiyince sünger gibi oluyor..çektiği suyu tahmin edemezsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmuru tam geçirmeyen malzeme daha ben görmedim..su bi yerlerden mutlaka yol bulup sızıyor ..mutlaka bi taraflar ıslanıyor..Çözüm en iyisi yağmurda motora binmeyeceksin.Revitin HQ eldiveni 10 dakka yağmur yiyince sünger gibi oluyor..çektiği suyu tahmin edemezsiniz.
    abicim hakılısın ama kalitede gözetirken işlevsellik de gözetmeli insan. ben yağmurluklarımla, botlarımla 660 km yağmur altında yol yaptım ( sabah 6 dan yol bitene kadar wc, yakıt molalı ), sulu kar bile yağdı ve sonuçta sadece üşüdüm....
    benim en büyük sorunum vizörün ve gözlüğümün buğu yapması. buna bir türlü çözüm bulamadım ben :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Eldiven olarak Revitin kışlık eldiveninide kullandım ,,Ixon eldivende ,,Ixs eldivende kullandım..hepside sünger gibi suyu çektiler...şimdi Marmot un özel dağcılar için üretilen Work eldivenini Adrenalin den sipariş geçtim..inşallah bu eldiven su geçirmez yoksa bi daha kışın yağmurlu havada motora binmeyeceğim...Eldivenin su geçirmesi en kötülerden en kötüsü.

Revit H2Q Hydra tex 180 liraya aldım --120 liraya satacağım..Cillop gibi su geçirir..ama yağmur yoksa sıcak tutar..535 2161626

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    vallaha yagmurda motor suren :D ve adli dengesi genede yerınde olan tek ınsan değilmişim güzel :D bende sewerım yagmurda motorumu

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim hakılısın ama kalitede gözetirken işlevsellik de gözetmeli insan. ben yağmurluklarımla, botlarımla 660 km yağmur altında yol yaptım ( sabah 6 dan yol bitene kadar wc, yakıt molalı ), sulu kar bile yağdı ve sonuçta sadece üşüdüm....
    benim en büyük sorunum vizörün ve gözlüğümün buğu yapması. buna bir türlü çözüm bulamadım ben :(
    biraz ilkelce ama çok özür diliyorum bezi tükürkle vizörunu içten sil bak bugu yapıyomu bıdaha :D çok ciddiyim

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    slm. Ben de bugün İstanbul' un karla karışık yağmurlu havasında ve deli gibi esen poyrazında 21 km lik yol geldim. Bu yola boğaz köprüsünü de geçmek dahil. Hatta köprüyü geçerken (Anadolu dan Avrupa ya) kaza yaptım. Belki görenleriniz olmuştur. Önümdeki aracın sağından trafiksiz yola geçecekken adam dikizi kontrol etmeden üzerime bir kırdı, ben de çarpmamak için sağa kırınca plastik bariyerlere çarptım ve hemen ayağa kalktım motorda. Motor hoop yere bende bir taklayla uzaklaştım motordan. İnanılmaz bir gürültü kopmasına karşın adam durmadan gaza basıp gitti.(Hatalı yaa) Arkasından bir iki hareket çektikten sonra motoru kaldırdım. Sağolsun birkaç düşünceli şoför durup "var mı birşeyin" dediler. Ama iyi adrenalin oldu. Bu adrenalin sayesinde üşüyen uzuvlarım ısındı (tek üşüyen uzvum da parmaklarımdı). Benim eldiven su geçirmiyor ama sıcak ta tutmuyor açıkçası. Geleli yaklaşık 2 saat olmasına karşın parmak uçlarımda hala soğuktan dolayı yanma var Ama yine de yağmurda sürüş gerçekten inanılmaz zevkli. Ayrıca tekerleklerini değiştirmeyi düşünenlere 4 gün önce değiştirdiğim Michelin M45 leri kesinlikle tavsiye ediyorum. Meğer ben orjinal tekerleklerde hayatımla oynuyormuşum. Frenleme mesafesi viraj kabiliyeti tutuşu benden tam puan almıştır. İlgililere duyurulur. Sağlıcakla kazasız belasız kalın...
    Not: Uzun oldu biraz kusura bakmayın
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    ben bi kere yağmurda cebeci ye gitmiştim bitanede ybr vardı yanımda beraber ama nasıl bil yağmurdu anlatamam zaten köy yolu lastikler iyiydi ozaman gazlıyodum gazlıyabildiğim kadar ybr arkamdan zor geliyodu yusuf yusuf etmekten ama ibre bi ara 90 nı gördü su göletine bi daldım 50 düştü motor ben dedim herhalde yerde büyük takoz filan vardı lastik ona girdik ama öle böle atlatmıştık ama nasıl zevk aldım anlatamam geçen sene kışında karda çıkardım motoru hemen aldım benim köpeğin zinciri bi sardım arka lastiğe uçlarını da telle bi sardım ama millet nasıl bakıyor bana aynı uzaylı görmüş gibi bitane polis amca vardı okadar baktıki ben dedim kesin durduracak alacak beni aşşağı sonra bişi yapmadı hatta 25 km sürat yapmıştım jandarmanın arkasından
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi macera yapmışsın.anısı kalır

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    ben motosikletimi yılın hemen 300 gününde kullanıyorum. yağmur çamur bana vız gelir geçen hafta yağmurun yağmasına aldırmadan eşimle birlikte Manisa da ki arkadaşlarımızı görmeye gittik.Giderken de gelirken de bardaktan boşalırcasına yağmur yağdı ama bize hoş ve keyifli anlar yaşattı.

Yağmur da motosiklet kullanmak güzel bir duygu
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı caracalstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha yagmurda motor suren :D ve adli dengesi genede yerınde olan tek ınsan değilmişim güzel :D bende sewerım yagmurda motorumu

biraz ilkelce ama çok özür diliyorum bezi tükürkle vizörunu içten sil bak bugu yapıyomu bıdaha :D çok ciddiyim
    eğer çözüm bu ise ben bütün yaz vizörüme tükürük biriktirirm yaw... yarın kessin deneyecem... htta sektörü genişletip tamıtılmış tükürük sanayii bile kurabiliriz.... zengin olucam zengiiiin
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah bu eldiven su geçirmez yoksa bi daha kışın yağmurlu havada motora binmeyeceğim...Eldivenin su geçirmesi en kötülerden en kötüsü.
    Revit H2Q Hydra tex 180 liraya aldım --120 liraya satacağım..Cillop gibi su geçirir..ama yağmur yoksa sıcak tutar..535 2161626
    ellerin üşümemesi ve ıslanmaması için en iyi çözüm kuryelerin kullandıkları motorun sağ ve sol elciğine takılan vinileks muşamba karışımı ekipman. sadece 30 ytl

içi peluşlu olanlarından da gördüm onlar daha da iyi gibi.görüntü önemli değilse bence kış için çok iyi bir buluş.
    ben pizza servisi yaparken kullanıyorum. az birşey yırtık olmasına rağmen ellerim çok fazla üşümüyor ama kendi motorumla eve giderken hangi eldiveni takarsam takayım üşüyorum.

bir de aynı malzemeden dizleri ve ayakları koruyan birşey var ondan da en kısa zamanda alacağım.

motordan ineli 4 saat oldu hala dizlerim üşüyor.

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    peki ıslanmaması için eldivenden önce simitçilerin felan taktıkları poşet eldiveni deneyen oldumu elin ıslanmaması için bana mantıklı geldi fakat eldiven ıslanıp buz gibi olduktan sonra elinin kuruluğu ne kadar fayda eder bilemiyorum denemek lazım
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)