Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

2009 yılı planlanan KIRGIZİSTAN gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW R 1200 GS ADVENTURE-2012-
    Bende önümüzdeki yaz 2veya 3 arkadaş Karadeniz veya Bulgaristan gezisi düşünüyorduk amaç yol yapmak işin doğrusu bende atalarımın topraklarını ziyaret etmek isterim, belli bir motor sayısı, motor kriteri veya sizin kriterleriniz varmı öğrenmek isterim daha sonra duruma göre özelden mesajlaşırız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Arvasi3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgilenirseniz biz buradayız dostum.beklerim.

Biz kere bizim konfor ve lüks gibi bir derdimiz yok.çadırdada yatarız topraktada yatarız.mümkün olduğunca kendi yiyeceğimizi kendimiz hazırlayacağız.daha önce Mersinden öğretim görevlisi bir abimiz eşi ile birlikte yaptığı bu yolculukta 2500 dolar ile çok rahat gidip gelmişti.spartakus nikli hocamız.birde şu çin malı motor takıntısı hala devam ediyor onuda anlayabilmiş değilim.ya motor arıza yapacaksa yapar bu allah yapısı değilya sonuçte kul yapısı.en fazla bırakıp geliriz motoru ne olurki.genede naçishane önerilerinize çok teşekkür ederim.
    Gidilecek ülkelerde yakıt,yiyecek ve barınma çok pahalı değil ama kesinlikle kalitesiz
    Motora gelince;
    Çin malı motor da gider,henüz yapılmadı ama olsa Türk malı motor da gider.
    250 cc bakımlı bir çin malı ile 12.000 değil,22 000 km lik bir geziye bile gitmek mümkündür.
    Muhtemel sorunları bilen-giderebilen,eli anahtar tutan,tedbiri elden bırakmayan,motorun sınırlarını aşmayan, ortalama bilgi sahibi bir motorcuya o yol vız gelir.
    Kaldı ki Arvasi arkadaşımız benim gibi aksamüstü gezgini değil,ciddi anlamda uzunyolcudur ve ne yaptığını bilmektedir.
    zamanı bol olsa bu yolu 50 cc motorla bile rahatlıkla gidip gelebileceğinden eminim

Motosikleti
    Alıntı yuzucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasan bey ,

işim ıcabı bu ulkelere, ozellıkle de turkmenıstan ve kazakıstan'a oldukca sık gıden bırıyım. dıger saydıgınız ulkelere ıse 5-6 kez zıyaretlerım oldu.

dogu sınırımızdan cıkıp da, daha da doguya gıttıkce bır " cızgı fılm " dunyasına gıreceksınız. heran herseyın olabılecegı, en mantıksız gelen seylerın bıle kıtleler tarafından kanıksandıgı ve yasandıgı ulkeler bunlar. uzgunum, hepımızın zıhnındekı - hayalındekı "turk kardeslıgı" ya da " ucsuz bucaksız turk toprakları " ımajını sarsacagım ama ne yazık kı durum bu.

bu ulkeler "komık " ulkeler. mantıksız, hesapsız, mesnetsız ulkeler. sokakta sıgara ıctıgınız ıcın bır polıs sızden rusvet alacaktır ( 100 USD ). vermedıgınız takdırde hapse duseceksınız ve ulkeden deporte edıleceksınız. motorunuza da el konulacak. ya da cadırda mı kalmayı planlıyorsunuz Askhabat'da ? uzgunum ama sanırım o haftanızı nezarette gecıreceksınız ve gene mallarınıza suc unsuru oldugu ıcın el konulacak ve bu sefer rusvet de veremeden deporte edıleceksınız.

kesınlıkle ama kesınlıkle sındırım ve bagırsak hastalıklarına yakalanacaksınız. mıkrobık ıshal olacaksınız ( yanınızda en az 10 kutu antıbıyotık ve ıshal ılacı goturun. ayrıca bu kadar surecek bır yolculuk ıcın mumkunse 2-3 lıtre el dezenfektanı da goturmenız gerek)

benzın ve dızel yakıtların ıcınde her turlu yabancı madde bulacaksınız. oktan degerlerı ıle bızdekı yakıtların arasında daglar var. yanınızda acıl ıhtıyacınız olan her turlu yedek parcayı goturun lutfen cunku bulamayacaksınız ( kazakıstan harıc ) . ayrıca TM'da motor ıle sehır ıclerınde gezemeyeceksınız cunku yasak. ( ulkede hıc motorsıklet gormedım desem , ınanırmısınız ? )

kazakıstan harıc dıger ulkelerde ınternet, temız su, duzgun calısan bır GSM sebekesı ya da sabıt telefon sebekesı, dılınızı anlayan ve sıze yardımcı olmaya calısan yerel yetkılıler, duzgun tıbbı servıs vs bulamayacaksınız. uzgunum ama bunları gercekten bulamayacaksınız.

ayrıca kazaklar kendılerıne Turk demezler onlar kazaktır

bakın, en ıyısı sız bır ucaga bının ve bu gezınız oncesı TM'a gıdın ( tabıı vıze alabılırsenız ) ve bır hafta kalın. motorsıklet falan dusunmeyın oncelıkle. gıdın ve ulkeyı gorun. sokaklarında yuruyun, yapabılırsenız alısverıs yapın , ne bıleyım hadı olmadı 1 hafta , 3 gun kalın. Kazakıstan'ın Almaata sehrı harıc gıdecegınız her yerden daha modern ve rahattır TM'nın Askhabat sehrı. yanı bas sehırlerı.

3 guncuk kalın ve sonra yenıden konusalım sızınle bu gezı planlarınız hakkında.

ama lutfen 3 gun ıcın bıle olsa, yanınızda antıbıyotık, dezenfektan, ıshal ve mıde ılacları goturun ve bulundugunuz sehırdekı turk buyukelcılıgının telefonlarını ve adresını ogrenın.

saygılarımla
    Teşekkürler, böyle konuları gerçekten ciddiye almak gerek gidipte dönmemek var amaç şevk kırmak değil olmadı Avrupa.

Motosikleti
    Suzuki GSR 600 ABS
    Merhaba, bazı arkadaşların görüşlerine biraz büyütüldüğünü düşünmekle beraber katılıyorum. Bu bölgede güvenlik sorun olabiliyor, bir süre bu coğrafyada yaşadığımı için biliyorum, her bölgeye girme şansınız olmuyor hatta ana alterler dışında çok tehlikeli oluyor.

Özellikle dışarda konaklama fikri tehlikeli. İnsanların sizi görmemesi lazım. Poliste ayrı bir bela, 100 usd rüşvet her durum için istenmez ama sürekli ensenizde olabilirler. Kaçabildiğiniz noktada kaçmanızıda tavsiye ederim, çünkü arkanızdan gelmiyorlar, yeni yolunacak kaz peşinde oluyorlar. Zenginler varken motorcu garibanlarla fazla uğraşmazlar.

Temizlik açısından ise çok sorun yok bence, oralar hep öyle.

Yakıt bulunuyor ama kalitesi düşük olabilir, ama bizim arabalar gittiğine göre sizin motorlar haydi haydi gider.

Motor konusunda aman yanınızda eksik malzeme ile çıkmayın, malzemede bulamazsınız, ustada. Ben zaten motora binen adamda görmedim doğru dürüst.

Telefon için bulunduğuz her ülkeden hat almanızı öneririm, zaten prepaid kartlar, kullan at. Yoksa bizim hatları kullanırsanız o ayırıdığınız bütçe sadece telefona gider.

Size tavsiyem her ülkede sıkıntı olduğunda ulaşabileceğinz birilerini bulmanız. Çok işe yarar.

Türk olma durumuna gelince, orda geçmez, hatta sevmezler bile en iyi ihtimalle.

Riskli görünebilir, ama motorda değilmi, saatte 200 km hızla iki teker üzerinde gidenler açısından bence hiç riskli değil. Ucunda ölüm yok.

Güzel bir macera olacak gibi, o kadar uzun vaktim olsa bende katılmak isterdim.

Sevgiler.

Motosikleti
    CBR 1000 RR.
    ekonomik kriz var meteliğe kurşun atıyoz
    seneye artık
    japonyaya bi yolculuk düzenleriz motorlarımıza granajdı fardı stopdu
    alışverişimizi yapar geliriz.

Motosikleti
    silver o bir kral,simdilik prenses brg 07
    arkadaşlar niye bu şekilde bir hayali olan arkadaşımızın moralini bozuyorsunuz ki...
    Şüphesiz önemli bilgilei vermek gerçekten önemli bunu kabul ediyorum.Ama gider niye gidemesin ki...
    Size Nick sanders tan bahsetmek istiyorum.Mutlaka tanıyanlarınız vardır.
    Tanımayanlarda aşagıdaki adresten girer ve bakar...
    Sorumluluklarım olmasa bugun arvasi arkadaşımla planları yapmaya başlardım....
    http://www.nicksanders.com/parallelworld.htm
    günde ortalama 700 800 km yol yapan bir rahatsız
    hayat üçbucuk ile dört arasındadır.Ya üç bucuk atarsın yada dört dörtlük yasarsın.

Motosikleti
    Fitili ateşledik galiba haydi hayırlısı çok güzel bi yol olur.Güzel olur, iyi olur.

Murat2100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 RR
    GiciceK OLanlara Hayırlı Yolculuklar
    Seni Sevdimde Ne Oldu Efes Ve Turkcell Zengin Oldu

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    sevgili arkadaşlar anlatılanlara baktıkça bu kadar olumsuzluk karşısında sadece ve sadece gülmek geliyor içimden.Ben bu amaca baş koydum arkadaşlar.ve en çok etkilendiğim kişi ise 2005 yılında bu rotayı yapan ve defalarca başka ülkelere giden eşliya09 NİKLİ VE ALMANYADA YAŞAYAN Nuri AKPINAR abimiz.kendisi ile devamlı msn de görüşüyorum ve detaylı bilgileri ondan alıyorum.allah nasip ederse bu geziyi yapıp geleceğiz ve geldikten sonra sizler gibi çekinceleri olan bir çok motorseverde bu aşka düşüp oraları ziyarete gidecek.

Sevgili Kardeşim inanmak başarmanın yarısıdır derler gerçekten önce kendine sonra karşındakine inanıp güvenmeden hiç bir iş başarılmaz.ben senelerdir motorla gezen biriris olarak bunuda çok kolay başaracağıma eminim.sadece karakum çölünden geçerken biraz sıkıntı olursa olacak ama onuda allahın izniyle başaracağız.selam ve saygılarımla her türlü fikir ve önerilerinize binlerce teşekkürler
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

Arvasi3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 250[Kırmızı gülden ayrıldık]
    gidecek ekip belli olsunda daha sonra detaylar hakkında buluşur ne lazım ne lazım değil konuşuruz.detayları msn de daha rahat konuşuruz
    Dağlar ve yollar haydi ne duruyorsunuz bizi bekliyor endurocular

Motosikleti
    yok
    Gezinizde başarılar.Bence mükemmel bi şey olur.İnşallah güzel güzel gider ve gelirsiniz.Yalnız benimde arkadaşlar gibi kafama takılan şey motorların ufak cc'li motorlar olması.Birde bunun yanında her ikisininde yük taşıma kapasiteleri.Sonuçta yanınıza bir sürü şey almanız gerekecek.Ama geziyi düşündüğünüze göre bunları da düşünmüşsünüzdür.Hayırlı olsun.

sayın erturk , sayın arvasi;

bakın ben sızler gıbı motorsıkletten anlayan bırı degılım. o yuzden sıze verecegım tavsıyeler motor markası , lastık vs ıle ılgılı degıl.

cesaret vs kırmak amacında da degılım. tek amacım sıze "oralar " hakkında bıraz bılgı vermek.

bakın cadırda yatrız dıyorsunuz , uzgunum yatamazsınız TMda cadır kurdugunuz an tepenızde polıs bıter nezarate atılırsınız ve mallarınıza el konur ve ılk ucakla deporte olursunuz.

TMda hazır telefon kartı alamazsınız. cunku ancak ve ancak TM vatandasları ulkede bu "ımtıyaza" sahıp ))) sız ancak kendı telefonunuzla konusabılırsınız. ve arada bırılerı konusmanızı kesıp, son soyledıgınız kelımelerı bır kez daha tekrar etmenızı ısteyebılır ))

kazakıstanda durum cok daha " medenı" ama orda da gece ( ya aslında gunduz de ama moralınızı bozmak ıstemem ) herhangı bırı yanınıza gelıp sıze hıcbırsey soylemeden sızden motorunuzu , paranızı alabılır. vermek ıstemezsenız bırden ortaya 20 kısı cıkar ve ınanın bana bunların en 2sı polıs ya da askerdır ya da mılıstır ( bır tur jandarma )

ılla kı ama ılla kı mıkrobık ıshal olacaksınız. yuksek ates ve ıshal ıle kolunuzu kaldıramayacaksınız. hastane hızmetlerı berbat. dıs cekımı ıcın morfın verılmıyor TM da , Kırgızıstanda. ( turk gıbı guclu olmalısınız )) )

ayrıca su "ata yurdu " sozlerını unutun. ınanın amacım hayallerınızı falan yıkmak degıl. mumkunse ıtalyan'ım deyın. hatta tıpınız benzıyorsa ( ne yazık kı , bın kere kahretsın ama ne yazık kı ) amerıkalıyım deyın bır kazakla kavga asamasına geldıysenız. ama turkum demek sızı daha buyuk hedef yapacaktır. ayrıca bu ulkelerdekı turk buyukelcılıklerıne de lutfen guvenmeyın. onların orda oldugunu bılın ama allah dusurmesın.

yanınızda 100 dolarlık bır suru banknot tasıyın ve farklı ceplerınızde tutun. bırını bosalttıklarında dıgerıne bakmıyorlar cogu zaman.

beyefendı, hanımefendı;
    sız afrıkaya gıdın ( tanzanya'da bır aya yakın kaldım , Comoros adasında 2 hafta gecırdım ) , hatta Cın'e gıdın Iran ustunden ama turkı cumhurıyetlere gıtmeyın.

ya da vıze alabılıyorsanız TMye bır kere ucakla gıdın ve 3 guncuk kalın sonra sıze tum bu saydıgınız ulkelerdekı santıyelerımızın telefonlarını vermeye hazırım hala ıstıyorsanız ))

saygılarımla

Motosikleti
    bakın ben sızler gıbı motorsıkletten anlayan bırı degılım. o yuzden sıze verecegım tavsıyeler motor markası , lastık vs ıle ılgılı degıl.

cesaret vs kırmak amacında da degılım. tek amacım sıze "oralar " hakkında bıraz bılgı vermek.

bakın cadırda yatrız dıyorsunuz , uzgunum yatamazsınız TMda cadır kurdugunuz an tepenızde polıs bıter nezarate atılırsınız ve mallarınıza el konur ve ılk ucakla deporte olursunuz.

TMda hazır telefon kartı alamazsınız. cunku ancak ve ancak TM vatandasları ulkede bu "ımtıyaza" sahıp ))) sız ancak kendı telefonunuzla konusabılırsınız. ve arada bırılerı konusmanızı kesıp, son soyledıgınız kelımelerı bır kez daha tekrar etmenızı ısteyebılır ))

kazakıstanda durum cok daha " medenı" ama orda da gece ( ya aslında gunduz de ama moralınızı bozmak ıstemem ) herhangı bırı yanınıza gelıp sıze hıcbırsey soylemeden sızden motorunuzu , paranızı alabılır. vermek ıstemezsenız bırden ortaya 20 kısı cıkar ve ınanın bana bunların en 2sı polıs ya da askerdır ya da mılıstır ( bır tur jandarma )

ılla kı ama ılla kı mıkrobık ıshal olacaksınız. yuksek ates ve ıshal ıle kolunuzu kaldıramayacaksınız. hastane hızmetlerı berbat. dıs cekımı ıcın morfın verılmıyor TM da , Kırgızıstanda. ( turk gıbı guclu olmalısınız )) )

ayrıca su "ata yurdu " sozlerını unutun. ınanın amacım hayallerınızı falan yıkmak degıl. mumkunse ıtalyan'ım deyın. hatta tıpınız benzıyorsa ( ne yazık kı , bın kere kahretsın ama ne yazık kı ) amerıkalıyım deyın bır kazakla kavga asamasına geldıysenız. ama turkum demek sızı daha buyuk hedef yapacaktır. ayrıca bu ulkelerdekı turk buyukelcılıklerıne de lutfen guvenmeyın. onların orda oldugunu bılın ama allah dusurmesın.

yanınızda 100 dolarlık bır suru banknot tasıyın ve farklı ceplerınızde tutun. bırını bosalttıklarında dıgerıne bakmıyorlar cogu zaman.

beyefendı, hanımefendı;
    sız afrıkaya gıdın ( tanzanya'da bır aya yakın kaldım , Comoros adasında 2 hafta gecırdım ) , hatta Cın'e gıdın Iran ustunden ama turkı cumhurıyetlere gıtmeyın.

ya da vıze alabılıyorsanız TMye bır kere ucakla gıdın ve 3 guncuk kalın sonra sıze tum bu saydıgınız ulkelerdekı santıyelerımızın telefonlarını vermeye hazırım hala ıstıyorsanız ))

saygılarımla
    Bilgiler için çok teşekkürler peki bunları nereden biliyorsunuz.

cıhat bey , turkı cumhurıyetler hk.

bu saydıgınız ulkelerde ıslerım var dıyelım. en tepeden ( gercekten en tepeden ) en alta kadar da devlet ve ozel sektor ıle rolasyonları olan bırıyım dıyelım.

sız tabıı kı gıdıp bu soyledıklerımı - uyarılarımı yerınde müşaade etmek ısteyebılırsınız ama nacız tavsıyem, gıdecegız zaman , bu forum kanalıyla benı haberdar etmenız.

yardımlarım dokunabılır. en azından sızı , bır sekılde , evınıze ulastırmak bıle benı mutlu edecektır.

kırgızıstan harıc. orası ıle cok fazla bır rolasyonumuz kalmadı bu sene.

tekrar hayırlı yolculuklar dılerım.

saygılarımla

Motosikleti
    bu saydıgınız ulkelerde ıslerım var dıyelım. en tepeden ( gercekten en tepeden ) en alta kadar da devlet ve ozel sektor ıle rolasyonları olan bırıyım dıyelım.

sız tabıı kı gıdıp bu soyledıklerımı - uyarılarımı yerınde müşaade etmek ısteyebılırsınız ama nacız tavsıyem, gıdecegız zaman , bu forum kanalıyla benı haberdar etmenız.

yardımlarım dokunabılır. en azından sızı , bır sekılde , evınıze ulastırmak bıle benı mutlu edecektır.

kırgızıstan harıc. orası ıle cok fazla bır rolasyonumuz kalmadı bu sene.

tekrar hayırlı yolculuklar dılerım.

saygılarımla
    Bilgiler ve yorumlar için çok teşekkürler iyiki siz ve sizin gibiler var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hanımefendı ,

ınanın ben de bu rotayı gıdıp gelmıs bırı ıle tanısmayı cok ısterım. acıkcası bu rotayı tavsıye eden kısının hakıkaten bu ulkelerde motor ıle ya da araba ıle seyahat edıp etmedıgını de merak edıyorum.

mesela TMda 3 gunden fazla kalacaksanız, yerel mılıs guclerıne gıdıp " yerlesge " denen bır belgeyı almalı ve pasaportunuza ısletmenız gerekır kı bunu yapacak yerel elemanınız yoksa sızı 2 gun bekletırler ve sonra sureyı astıgınız ıcın sızden yuklu rusvet alırlar )) ve rusvet aldıktan sonra da deporte ederler

kazakıstan'da bır bara gıttıgınızde , hıc sebep yokken bır kazak masanıza oturur, ıckınızden ıcer ( kendınce sızı aşalar ) veya kendı masasısın hesabını sıze odetır. ( odersınız , ya da soyle dıyeyım odeyın ve kurtulun )

kırgızastanda sızı once polıs soyar ve sıkayet ettıgınız kısı de muhtemel sızı soyan kısı olacaktır. ayrıca sıze verılen "talımatları " anlamadıgınız ıcın sızı hapse de atacaktır

ama tum bunların yanında, yedıgınız hersey dogaldır. zerre kadar hormonlu gıda , sebze meyve ya da et yoktur. cunku hormon pahalıdır ve nufuza zaten mevcut tarım urunlerı yetmektedır. ıckı ucuzdur ama mumkunse rus malı ıckı ıcın ( ıckılı ıken arac kullanmayın tabıı kı ) cunku yerel alkollu ıckıler yuzunden kör olan kısıler duydum. ( gormedım gozumle ama duydum ) .

benzın ınanılmaz ucuzdur ama deponuza konan benzın / mazot KAMAZ marka rus kamyonları ıcın ıdealdır. o kamyonların benzın / mazot fıltrelerının peteklerı arasından bır bebegın parmagı gecebılır )) ancak bu kamyonlar ınanılmaz kamyonlardır. mercedesler bıle yanlarında aşık atamaz.

kazakıstan steplerını gecerken belkı 5 - 6 saat karsıdan arac gelmeyecektır. tek basınıza ucsuz bucaksız bır gezegende gıdıyor olacaksınız. bu ınanılmaz bır zevk.

karakum çölünün , ashkabat - archman arasında kalan uzantısı dıyelım , bazı yerlerıne gırılmez askerı bolge oldugu ıcın sanırsınız ama bu ulkelerde bazı rejım muhalıflerı , rusvet aldıgı tesbıt edılen bakanlar ( daha dogrusu aldıgı rusvetı hakkıyla paylasmayan dıyelım ) , hukumet yetkılılerı vs bu bolgelerde sonsuz huzura ermıslerdır. topragın eşelenmesı bıle yasaktır.

bakın , bu seyahatı yapmıs ve tamamlamıs bırı ıle tanısmayı gercekten ısterım. tek kosulda yapılabılır bu sehayat; o da turk devletı ya da bır devlet yetkılısı ( bakan duzeyınde ) sıze sponsor olacak ve gıdecegınız her ulkede turk konsolosları ya da en yuksek rutbelı turk yetkılısı sıze goz kulak olacak. ulkeden cıkana kadar hem de. mumkunse basın da haberdar olacak. ve hatta yerel basın da sızı ızleyecek.

evvelkı mesajlarda verılen lınklerden bırne baktım. o motorcu arkadasın cızdıgı rota, bu saydıgınız ulkeleren gecmıyor. hındıstan aslında cok guvenlı bır ulkedır. keza tanzanya, keza ıran.

allah yardımcınız olsun.
    saygılarımla
    O yola gitmek isteyenin bu açıklamaları ciddiyetle ve defalarca okuması
    gerekecektir.Hırsızlar aynı zamanda polis olursa vay halimize.

Motosikleti
    chopper
    merhaba aradşlar umarım yardımca olur buyrun bakınız,
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...iden-turk.html
    [B]joker[/B]
    [B]live to ride-ride to die[/B]

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Abi bir kere Kırgısizstan da motorlarınız çaldırırsınız Çünkü Hırsız bir Millet bana göre Bu biiiiir...Ortalıkta Mayfa kaynıyo diyorlar rüşvet isterler alakasız yere para isterler, kıllık yaparlar tartışırsınız pisi pisine vururlar sizi bu ikiiiiiii... İşler tamamıyle Rüşvetle dönüyor bu üüüüüç. Hastalanıp bağırsak kanseri olursunuz bu dööööört.

Gelin siz bu işten vazgeçin.. Balkan Turu düzenleyin bence daha iyi.
    Yunanistan Selanik ten başlar Atatürkümüzün Doğduğu evi ziyaret edersizniz,geçersiniz Makedonya 'ya ,Manastırı falan gezersiniz.Üstelikte ucuz her yeri.Türk İnsanımızda bol size kuçak açabilecek.
    Ordan ver elini Bulgaristan Filibe ,Sofia Ata yadigarı toprakları görmüş olur yad etmiş olursun. Benden tavsiye....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı maltintash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bir kere Kırgısizstan da motorlarınız çaldırırsınız Çünkü Hırsız bir Millet bana göre Bu biiiiir....
    bunu bir siteden buldum,kırgızistan'a giden bir Kıbrıslının yorumu:

"İklimi sıcak olan Kırgızistan ve Bishkek’te sıcaklık 35 santigrat derecelere varmasına rağmen şehrin hemen yanındaki sıradağlarda karlar erimeden duruyor.
    Çok büyük bir düzlem üzerine kurulu olan Bishkek’te alabildiğine uzun caddeler bulunuyor.

Ancak, neredeyse yollarda hiç bisiklet bulunmuyor.

Yollarda yeni olmayan çeşitli markalarda araç var.

Minibüs ve otobüs yok.

Yani toplu taşımacılık sıfır.

Görkemli pek çok binanın yer aldığı Bishkek’te, tek katlı evlerin çatıları amiyanto kaplı ve şehirde yeni inşaat yok denecek kadar az.

Şehirde en büyük yatırımları Türkler yapmış.

Şehirde bulunan çok az büyük alış veriş merkezi Türklere ait.

Halkın pek çoğu da Türkçe konuşuyor, ama Kırgızistan’da Türkler hiç sevilmiyor.

Halkın çok fakir olduğu Kırgızistan’da rüşvet ve hırsızlık diz boyu."

http://www.yeniduzengazetesi.com/tem...=661&zoneid=18

Bu da başka bir alıntı:

"Hırsız sözcüğü için Etimoloji Sözlüğü'nde şöyle yazar: "Bir Türk topluluğu olan Kırgızların ılgarcı, saldırıcı, alıp kaçıcı olmalarından dolayı Kırgız sözcüğü "utanmaz, sıkılmaz, saygısız" anlamına gelen ırsız sözcüğüyle birleşerek hırsız'a dönüşmüştür.
    Hırlı sözcüğü de, "utanan, saygılı" kimse anlamında kullanılır. Bir de işinin ehli ve şımarık anlamında kullanılmaktadır."

Motosikleti
    Suzuki GSR 600 ABS
    Selamlar,

Srounlar var ama çözümlerde var, hazırkart alamıyorsunuz ama 5 usd verin herkes hattı alıp size verir. Rusyada da böyledir.

Ben daha kimsenin masama oturup içkimi içtiğini görmedim, belki çok kötü bir yere giderseniz olabilir, bakınız ana alterden uzaklaşmayın.

En büyük sıkıntı dışarda konaklamadır. Konaklayamazsınız, otellerde aşırı pahalıdır. Tabi ana alter dışındakileri bilemiyorum.

Polisler sıkıntılıdır, ama sizle çok fazla uğraşacağınızı sanmıyorum.

Doğu bloku ülkelerinin tümünde registration sıkıntısı vardır. En uyuzundan adi bir kağıt parçasıdır, hiçbiryer de kaydıda yoktur, ama pasaporttan daha çok bakarlar.

Burda yazacağınız bilgiler doğrdu değildir, poliste bunu bilir, o yüzden sizden rüşvetini alır. Ben yüzücü arkadaşını alır kodesa atarlar görüşüne katılmıyorum, çünkü bunun için bir sürü vakit harcamaları gerekir, sizle uğraşırken başka gelirlerinden olurlar.

100 usd çılgın bir rakam onlar için zaten maaşlar bu tutarların biraz üzerlerinde, ukraynada 300 usd kazanırdı mesela polisler. Turki cumhuriyetlerinde çok daha azdır.

Hatta ukraynanın Kiev Post diye bir gazetesi vardı yabancılar için, orda rüşvet tarifesi vardı. ne için ne verilir.

Sonuç Afrikaya gitmekten tehlikeli değil, masraflıda değil. Bol bol bozuk para bulundurun ama. Hatta yerel para birimleri daha çok işe yarıyor. Bir keresinde kadın apartaman görevlisine metal 1 euro verdim, önce aldı gitti sonra döndü kafama attı bu para sahte diye.

Yorumlarda daha öncede söylediğim katıldığım husus gideceğiniz yerlerde tanıdık birilerini bulmanız olacaktır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler