Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Öneriniz : Vitesli mi? Scooter Mı?

Katılımcı sayısı
25. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Scooter Öneririm...

11 44.00%
  • Vitesli Öneririm...

14 56.00%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Belki Klasik Oldu Bu Ama Yardım Lazım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    My Kawa..
    Konuyu okuyan okumayan, Yorum yazan yazmayan herkese teşekkürler...

Ben her sene motor kiralayıp gezen ve her marşa basışımda ortalama 200 Km yol kateden bir motor tutkunuyum.. Kendi motorum yok.. İnşallah 4 Aya kadar alıcam.. Size hangi marka alayım demicem.. çünkü o konu uzayıp gidiyor.. biliyorum çok okudum. Size olan Sorum Şu.. ;

1) Evimde Garaj yok yakınımda otopark var, kapalı değil ama yarı kapalı..
    2) Motor için Ayıracağım bütçe 4.000 YTL Max
    3) İstanbul'da oturuyorum

Benim ortada kaldığım durum şu Scooter mı? Vitesli mi?

Scooter : kullanımı rahat ve Plastik aksaamı fazla olduğundan paslanma olayı daha az ama viraj yapılmıyor + kayma olayı daha yüksek... Birde Deponun 6 lt olmasıda benzinciye daha sık uğramak demek.. (12-13 lt ile kıyaslarsak)

Vitesli : Viteslinin artıları yakıt konusunda daha makul, daha verimli motora sahip, viraj yapmak güzel. ama bagaj olayı yok illa topcase takmak lazım..

Ya bi karar veremedim.. Almadan önce hepsine binip üzerinde karar vermem lazım aslında.. ama yine de önce bi tercih yapıp ona göre aklımdaki vitesliler grubunda bi karar mı vermem gerekli yoksa scooter konusunda mı bunu bulmam lazım...

Vitesliler : CBF 150 , Racer S200, Enduro 200
    Scooter : Storm 150

İlgi ve Alakanız için Teşekkürler...

Yolunuz Açık Olsun...
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

scooter düşünüyorsan honda dylan o paralarada rahat bulursun 2. el

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter düşünüyorsan honda dylan o paralarada rahat bulursun 2. el
    İkinci El aslında çok iyi bir fikir ama çok fazla anlamadığım için parayı sokağa atmak istemiyorum.. O yüzden sıfır düşünüyorum.. belki ileride ikinci el sağlam bi motor alırım.. ama şimdilik riske etmek istemem doğrusu...
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

honda cbf 150 öneriyorum hem uzun yola rahat gidersin forumda bir abimiz vardı adını hatırlayamadım honda cbf 150 ile istanbul izmir manisa muğla konya ankara bolu istanbul arası yolculuk yapdı ve 1 depo (35ytl) onunla 400km'ye yakın yol yapmışdı öneririm
    uKaLa_-_BoY

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı uKaLa BoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda cbf 150 öneriyorum hem uzun yola rahat gidersin forumda bir abimiz vardı adını hatırlayamadım honda cbf 150 ile istanbul izmir manisa muğla konya ankara bolu istanbul arası yolculuk yapdı ve 1 depo (35ytl) onunla 400km'ye yakın yol yapmışdı öneririm
    o konuyu okudum.. Gerçekten çok güzel Önerin Vitesli.. Teşekkür Ederim...

Motosikleti
    " AK "
    fiyatını bilmioorum ama beverly motorlar çok rahat we ii die düşünüooorum...qörünüş olarakta çok ii...hele yandan bakış arka lastik bölümü 10 numara...
    ::offtp::___________[B] " POSETCHI "[/B]__________::offtp::

[B]Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca... :P[/B]

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ben scooter tavsiye ediyorum, vitesli daha güzel ve cazip fakat sen scooter alki vitesli motor daha nadir bulunsun trafikte, fiyakamız artsın. çok uyanık bi şahısım

cbf150 samimi tavsiyemdir.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    dostum bahsettiğin modellerin hepsi farklı tarzdalar.öncelikle ne tarz motor kullanmak istediğini belirlemen lazım.ama vitesli seçeneğindeki modeller içinde sana tavsiyem cbf 150 olur.gerçekten hem sıfır km alabilirsin hemde uzun süre kullanırsın.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bahsettiğin modellerin hepsi farklı tarzdalar.öncelikle ne tarz motor kullanmak istediğini belirlemen lazım.ama vitesli seçeneğindeki modeller içinde sana tavsiyem cbf 150 olur.gerçekten hem sıfır km alabilirsin hemde uzun süre kullanırsın.
    CBF Uzun Süreli kullanım için bencede çok iyi bi seçenek.. Hepsinin farklı tarz olduğunu biliyorum..

Sebepleri :
    Enduro Tarzı : Endurolar Dayanıklı Motorlardır..
    CBF 150 : En Çok tercih Edilen (Gördüğüm) Motordur ve Ömrü uzun (bakarsan)..
    Racer 200 : CBF ye oranla biraz daha racing tarzı görüntüsü hoş
    Storm 150 : Scooterlar keyifli aletler

Bu yüzden benim için çok ta fark etmiyor hangi tarz olduğu..

Tek sorun Vitesli mi? Otomatik mi?

Motosikleti
    tabanway 1000
    kardeş scooter geçekten iş değil al bitane cbf 150 taktır yanına 2 tane arkaya 1 tane canta hem rahat rahat korkmadan uzun yol yaparsın hemde ybr ye özellikle racer e felan bakarak çok daha ekonomik olur yol tutusu güvnenlik vb konularda japondan şama derim cbf 150 bencee

vitesliiii derim de baska bişey demem hem zaten scooterden sıkılırsın belli bi zaman sonra

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Ayırdığın bütçeyle ikinci el alma bencede sıfır motosiklet daha iyidir rodajını kendin yaparsın içinde şüphe kalmaz. Vitesli alacaksan en popüler modeller Honda CBF 150 ve Yamaha YBR 125 her ikisinin fiyatı hemen hemen aynı.. 4000 YTL civarı..

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayırdığın bütçeyle ikinci el alma bencede sıfır motosiklet daha iyidir rodajını kendin yaparsın içinde şüphe kalmaz. Vitesli alacaksan en popüler modeller Honda CBF 150 ve Yamaha YBR 125 her ikisinin fiyatı hemen hemen aynı.. 4000 YTL civarı..
    TORAMAN abi (abi diyorum ama..), Bende öyle düşünüyorum 0 konusunda ikinci el alırsam rodajı nasıl tamamlandı bilme şansım olmayacak belki aldığımda sorun olmayacak ama 1 hafta sonra elimde patlasın istemem o yüzden riske etmeyi doğru bulmuyorum, en azından ilk motor için...

ye bence scooter alma çünkü hep motor büyütme isteği olur içinde bir süre sonra bıkarsın scooterdan sen al cbf150ni motor senin altında yol motorun altında gidin
    uKaLa_-_BoY

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TORAMAN abi (abi diyorum ama..), Bende öyle düşünüyorum 0 konusunda ikinci el alırsam rodajı nasıl tamamlandı bilme şansım olmayacak belki aldığımda sorun olmayacak ama 1 hafta sonra elimde patlasın istemem o yüzden riske etmeyi doğru bulmuyorum, en azından ilk motor için...
    Sağolasın saygılı bir gençsin gerçekten, dediğim gibi viteslide bunları düşünebilirsin bense pek uzun yol yapmadığım için scooteri tercih ettim buralarda işimi görüyorum gidip alışverişimi yapıyorum bazen yakınımızdaki yerlere gezmeye gidiyorum ayrıca büyük tekerlekli bir scooter olduğu için çok güvenli bir sürüş sağlıyorsun. Nasip olursa yazın kendimce ilk defa uzun yol olarak önce İstanbul oradan da Edirne'ye gitmeyi düşünüyorum. (Akraba, bacanak ziyareti) Sende özellikle vitesli veya scooter kararını bir an önce vermelisin..

Motosikleti
    My Kawa..
    Teşekkür ederim.. Kararımı vermeliyim ama veremiyorum işte sorun da o zaten Ben hemen hemen hergün kullanıcam kısmetse iş-ev / ev-iş ve hafta sonları kaçamak felan..

Ya sanırım ben vitesli alırım ama.. bilemiyorum..

Bir de Dikkatimi Çekti TORAMAN abi Ybr 125 City de devir göstergesi var çok iyi ama vites göstergesini göremedim gibi sanki.. CBF ninde en büyük eksiği Devir saati ve ayak marşı olmayışı...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Arkadaş viteslimi scootermı öncelik olarak onu sormuş dimi?Hangi modeli sormuyorum konu uzar demiş.
    Saçma sapan mesajlar yazmayın lütfen.
    Vitesli öneriyorum.Otomatikten çabuk sıkılırsın bunuda unutma.Vitesli diyorum herşekilde.Kalkışları daha bi heyecanlı gidişi aynı şekilde daha zevkli bir motor ve daha ciddi duruyor.

Vites göstergesinin bi önemi yok alışırsın.

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    cbf 150 al başın ağrımaz rahat rahat binersin...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Hakikaten algılama problemi var

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Madem öyle; scooter kullanıcısı olarak scooter öneriyorum.

Motosikleti
    My Kawa..
    bu gidişle bu konuda işe yaramayacak... Oylar %50...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)