Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Öneriniz : Vitesli mi? Scooter Mı?

Katılımcı sayısı
25. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Scooter Öneririm...

11 44.00%
  • Vitesli Öneririm...

14 56.00%
2. sayfa BirinciBirinci 12

Belki Klasik Oldu Bu Ama Yardım Lazım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2005-Cbr 125
    Kesinlikle Cbf diorum.. 35Lira ile 450 km yapmak zor deil.. iyide gidiyor.. sorunsuz bi honda .. yolda kalmazsın..
    Tekbir R1 No1 Denizli. .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    an125hk
    ben de işi iyice karıştırıp cup motor al diyorum...yarı otomatik...
    yok şaka tabii ki...gerçi cuplar da çok ekonomik ve güzel ama,sen düşünmemişsin...aynı süreci ben de yaşadım ve scooteri seçtim..
    nedeni ise devamlı vites degiştirmekle ugraşmak istemiyorum ve scooterin önünde bi çok şey taşıyabiliyorum...tabii zevk meselesi bu...
    aslında vitesli motor scootera göre çok az yakıyor ve büyük tekeriyle daha güvenli...rahatıma düşkünüm,vitesle ugraşamam basar giderim diyosan scooter...
    yok ben vitesle oynamaktan,aragazdan,düşük yakıttan hoşlanırım diyosan vitesli...
    nacizane önerilerim ise sırasıyla...scooterda honda beat,suzuki an125,yamaha cygnus rs,kymco agility
    viteslide ise cbf150,ybr125,tvs apache
    biraz uzun oldu ama,umarım yardımı olur......
    yavaşşş...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bence otomatik vites daha az yakar, viteslide yakıt kullanıcıya göre çok değişir. şahsi kanaatim, emin değilim, kalıbımı basmam, tersi çıkarsa inkar ederim bu tezi ortaya attığımı
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

iyireklam10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    ikinci el CBR 125 R hem performanslı hem gösterişli hem hızlı ve çok kaliteli parça

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    scooterda evet belki belli bir zaman sonra değiştirmak isteyebilirsin ancak bu muhtemelen tarz değişikliğie gitmek istemenden olur. daha güçlü bir motor için olacağını sanmıyorum hız tutkunu değilsen.. scooter için yazdığın motordan kullanıyorum ben. storm 150. 4000 km oldu. istediğim her yere gidiyorum. ve kullanımı çok keyifli bence. ancak dediğin gibi depo can sıkıyor. 6 Lt
    Ben bu motora daha binerim. ama değiştirecekmiyim evet. belki yine 150 lik ya da 250 lik bir alet alacağım ama bu cruiser olacak.
    Anlatabildim mi? değişiklik istememin sebebi sanılanın aksine yetersizlik değil başka bir tarza ilgi duymam

bunları da hesaba kat. ayakları yese basan bi scooterıda yabana atma.. hatta paran varsa maxi al.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence otomatik vites daha az yakar, viteslide yakıt kullanıcıya göre çok değişir. şahsi kanaatim, emin değilim, kalıbımı basmam, tersi çıkarsa inkar ederim bu tezi ortaya attığımı
    : ) vitesliler kullanıma göre daha az yakıyor genelde hocam ya..
    bizde devir kontrol altında değil malum..

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı ekuzdere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Cbf diorum.. 35Lira ile 450 km yapmak zor deil.. iyide gidiyor.. sorunsuz bi honda .. yolda kalmazsın..
    en dikkat çeken de 1 depoluk uzun menzili...

Alıntı erkunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de işi iyice karıştırıp cup motor al diyorum...yarı otomatik...
    yok şaka tabii ki...gerçi cuplar da çok ekonomik ve güzel ama,sen düşünmemişsin...aynı süreci ben de yaşadım ve scooteri seçtim..
    nedeni ise devamlı vites degiştirmekle ugraşmak istemiyorum ve scooterin önünde bi çok şey taşıyabiliyorum...tabii zevk meselesi bu...
    aslında vitesli motor scootera göre çok az yakıyor ve büyük tekeriyle daha güvenli...rahatıma düşkünüm,vitesle ugraşamam basar giderim diyosan scooter...
    yok ben vitesle oynamaktan,aragazdan,düşük yakıttan hoşlanırım diyosan vitesli...
    nacizane önerilerim ise sırasıyla...scooterda honda beat,suzuki an125,yamaha cygnus rs,kymco agility
    viteslide ise cbf150,ybr125,tvs apache
    biraz uzun oldu ama,umarım yardımı olur......
    Cup motorları pek sevmiyorum.. vites ile oynamak ara gaz vermek tam benlik.. nacizane arabamdan kötü bi alışkanlık...

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuvvetmira : Ben vitesliler az yakar diye biliyorum.. Arabada aynı mantık... Ayrıca Yorumuna da koptum....

Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterda evet belki belli bir zaman sonra değiştirmak isteyebilirsin ancak bu muhtemelen tarz değişikliğie gitmek istemenden olur. daha güçlü bir motor için olacağını sanmıyorum hız tutkunu değilsen.. scooter için yazdığın motordan kullanıyorum ben. storm 150. 4000 km oldu. istediğim her yere gidiyorum. ve kullanımı çok keyifli bence. ancak dediğin gibi depo can sıkıyor. 6 Lt
    Ben bu motora daha binerim. ama değiştirecekmiyim evet. belki yine 150 lik ya da 250 lik bir alet alacağım ama bu cruiser olacak.
    Anlatabildim mi? değişiklik istememin sebebi sanılanın aksine yetersizlik değil başka bir tarza ilgi duymam

bunları da hesaba kat. ayakları yese basan bi scooterıda yabana atma.. hatta paran varsa maxi al.
    Çok Teşekkür Ederim arkadaşım... Aydınlattın.. Ama dediğim ve dediğin gibi Depo...
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    KyCd kardeşim anketine göre vitesli motosiklet ufukta gözüküyor kararını verdinmi?

Motosikleti
    My Kawa..
    Abim verdim gibi.. ama bi kaç takıldığım nokta var tabii.. Viteslileri incelemiştim tekrar inceledim ama nafile çözemedim..
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun yol için vitesli daha ekonomik ve rahat olur
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    bence güzel bir scooter al 2 kişi ile de rahat rahat biniliyo konforlu derim şuna gelelim motorunu koyacak yerin yoksa benim gibi bir motor brandası alırsın kapının önünde durur motorun şöyle birde kilitlersin ön arka lastiği motor tavsiyesine gelince ise kendi motorumdan yani asya 150 t 19 a al hiç pişman olmazsın bir arkadaşımda war hergün urlaya gidip geliyor hiç pişman değil parçalarıda ucuz bunuda düşünmelisin 0 motor gibisi yok 2 el alma derim.

Motosikleti
    My Kawa..
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yol için vitesli daha ekonomik ve rahat olur
    Hergün işe gidip gelicem günlük 40-45 Km Çok Uzun Sayılmaz.. Ama Viteslilerin ekonomik olduğu bir gerçek.. önerin için teşekkürler..

Alıntı bosporus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence güzel bir scooter al 2 kişi ile de rahat rahat biniliyo konforlu derim şuna gelelim motorunu koyacak yerin yoksa benim gibi bir motor brandası alırsın kapının önünde durur motorun şöyle birde kilitlersin ön arka lastiği motor tavsiyesine gelince ise kendi motorumdan yani asya 150 t 19 a al hiç pişman olmazsın bir arkadaşımda war hergün urlaya gidip geliyor hiç pişman değil parçalarıda ucuz bunuda düşünmelisin 0 motor gibisi yok 2 el alma derim.
    Evin önüne koyarsam muhtemelen kilit olmasına rağmen 2. günü motoru bulamama olasılığım çok yüksek.. malum burası istanbul..
    önerin için saolasın.. scooter rahat ama depo az.. bir dezavantajı da satmaya kalkınca daha fazla zarar ettiriyor diye düşünüyorum..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)