Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

XVS 950 A Midnight Star - XVS 1300A * YAMAHA

Motovento
    REKLAM ALANI
    cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    herhalde bu motor sitede bir bende var arkadaşlar bu bahsi geçen criuserlerin hepsini kullandım ama xvs 950 den aldığım keyfi ekonomiyi hiç bir criuserde bulamadım..her yönüylr kusursuz bir iş çıkarmışlar şu andada motorum 7500km de sadece yağ değiştirdim..torku uzun yol avantajları işçiliği tartışılmaz bir motor..bir noksanını göremedimki keşke şuda şöyle olsaydı diyeceğim..almayı düşünen arkadaşlar hiç tereddüt etmesin diğer criuserlerde daha avantajlı ve çok daha ekonomik.daha ne deyimm)
    DarkWheel bunu beğendi.
    2014 YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CM125 Custom 1993
    Merhabalar,

Bu makina sanırım oldukça iyi ancak kullanıcı sayısı az. Ben de almayı düşünüyorum zaman zaman ama ikinci ele de doğru düzgün düşmedi.

Hava soğutmalı olması ve zincir yerine kayışlı olması bakım gereksinimlerini de "benzinini yağını koy bin" seviyesine çekiyor. sırf bu yüzden bile çok çekici...

Oturuş pozisyonu da oldukça rahat görünüyor, http://cycle-ergo.com sitesinden de bakabilirsiniz...

Motosikleti
    Yamaha Midnightstar XVS 950
    Dragstar 650, Sahdow 750 derken bu sene XVS 950 ye geçtim ilk iki motorumdan çok farklı bir motor, sürüşü çok rahat, dengeli, ani frenlerde savrulma olmuyor, virajlar da hiç zorlanmıyorum kötü yanı Türkiye de yedek parça ve aksesuar sıkıntısı var, olanlarda çok pahallı. Şuan ekzoz almayı düşünüyorum Vance & Hines Slip On ile Cobra Slip On arasında kararsız kaldım fiyatı aynı ikisinin de kullanan varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    4. motorum olarak bunu düşünüyorum arkadaşlar
    yol tecrübem
    50bin km celik marka scooter 150 cc
    35bin km tvs apache 150
    1 yıl 3bin km'dirde honda cbr 250r kullanıyorum
    toplamda 7 yıl oldu
    acaba sıkıntı olurmu 300 kg'ye yakın alet insanın gözünü korkutuyor biraz

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    üstteki mesajda belirtmeyi unutmuşum xvs 950a midnight stardan bahsediyorum kısmetse sıfır alıcam ve değiştirmem evladiyelik bişe istiyorum
    o yüzden ikinci el piyasası pek önemli değil benim için
    kullanıcıları lütfen biraz daha bilgi versin bize

Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    önce cobra slip on getirrttim ama sesi çızırtılı çıkınca vance hines getirttim tam oldu gayette memnunum ..site adresinide vereyim beljki lazım olur www.pacificcoaststar.com iyi günlerde kullanmanız dileğiyle
    2014 YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT

Dezinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12' Honda CBF 1000FA
    Midnightstar sahibi abiler, arkadaşlar merhabalar. Seneye bu motor da aklımdakiler arasında. Şu hava soğutma olayı kafamı kurcalıyor istanbul trafiğinde. Alttan sıcak basmıyor mu hiç ? Bir de yakıt masrafı nasıldır şehir içi/şehir dışı ?
    Kimilerinin terapiye ihtiyacı olabilir, benimse motorsikletim var..

Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    hava soğutma kafanı boşa karıştırmasın dezinho...avantajı bile var..yurt içi yurt dışı 2 senede 29000 km yaptım 1 gün devamlı sürdüğüm oldu küçük dinlenmelerle en ufak bir sorun yaşamadım ....benzin masrafına gelince normal 100 120 gidersen 5 litre yakar ama basarsan her motor gibi buda yakar 6-6.5 litre ( 100 km de )
    Dezinho bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Hala bekliyorum.Motorun sıfırını. Türkiye'ye giriş yapan ilk kırmızı xvs 950'yi alacağım. Bu arada sahibinden.com daki kırmızılarıda biliyorum. Maşallah millet uçmuş.22- 23.000 TL veren zaten 25000-26000 Tl verip aksesuarlı sıfırı alır.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Konu baya eski ama merak ettim, şu an XVS1300a kullanan var mı?

Motosikleti
    Tracer 9
    Arkadaşlar bu motor az satılıyor ama yine de şansımı denemek istiyorum, kullanıcısı varsa tanışmak isterim. Aksesuar, modifikasyon vs. gibi konularda yardımlaşabiliriz.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bu cruiserde ABS var hocam daha ne olsun..

Motosikleti
    Tracer 9
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cruiserde ABS var hocam daha ne olsun..
    Modeldeki fren sistemini satıcılar bilmiyor, Yamaha'ya sordum cevap şu şekilde geldi: "XVS 1300 modelimizde Kombine fren sistemi mevcut değildir. Modelimizde Akıllı Birleşik Fren sistemi mevcuttur.".

Klavuzda vs. de nasıl çalıştığı yazmıyor, sadece arka fren ile devreye girdiği yazıyor. Hıza gore tepkisi değişiyor mu veya detaylar nasıl bilmiyorum, cevap gelince paylaşırım.
    www.capitalcitychoppers.org

Motosikleti
    Tracer 9
    Kimsede yok sanırım, yollarda da görmüyorum tek başıma kaldım Egzoz, hava filtresi ve yakıt yönetim sistemi alacağım ama kullanan, danışacak kimse yok.

Bir de Yamaha'dan fren sistemi ile ilgili cevap gelmedi. Arka frene basınca belli bir seviyeden sonra ön fren de sıkılmış oluyor, gerçi sert frenlerde bile kayma vs. yaşamadım ama denemek için zorlarsam arka taker kilitlenebiliyor yani ABS en azından benim motorda yok eminim
    www.capitalcitychoppers.org

Motosikleti
    MCT 250
    Honda Shadow'umu satıp 2 gün önce bir Yamaha XVS 1300 A Midnightstar aldım. Kocaeli'den Konya'ya kadar (550 km) sürdüm.
    Aksesuar olarak orjinal ön cam, koruma demiri ve radyatör nikelajı var.

İlk izlenimlerim şunlar,
    - Boyum 170, gidon biraz uzak kalıyor. Ciddi yorgunluk yapmadı ancak Shadow'un önüme kadar gelen gidonundan sonra epey zor geldi alışmak. Bununla ilgili yabancı forumlarda gördüğüm kadarıyla pek çok şikayet var. Yamaha Royal Star Tour Deluxe (RSTD) model motorun orjinal gidonu ile değiştirildiğinde sorun çözülüyormuş. Fiyatı 100 dolar civarında. Mantıklı bir çözüm.
    - Sabit sürüş hızı 160 olduğunda rahatsızlık hissetmiyorsunuz. Gayet konforlu. Süspansiyon Shadow'dan sonra biraz sert geldi. Fakat Shadow'un da ekstra yumuşak olduğunu unutmamak gerek.
    - Yakıt tüketimim ise beklediğimden çok daha iyi. Mesela otobanda 28 kuruş/km, ank-konya arasında ise 26 kuruş/km yaktı. Henüz motorun acemisiyim. Eminim devir aralıklarını öğrenince daha da ekonomik olacaktır.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Aklıma geldikçe yaşadıkça yazarım.
    Almayı düşünenler için son sözüm şu, hemen gidin alın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler