Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KGS'den geçiş hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmreSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r6
    son zamanlarda kgs den geçerken kartı okutuyorum parayı düşüyor, ışık yeşil yanıyor, elimde kgs kartı ile yavaşça çıkıyorum gişeden. tam 2-3 metre olmadan bu ötmeye başlıyor. kaçak geçiş yapılmış gibi. o sırada ışığın yanında ekranın orda filan oluyorum yani 5 metre anca gitmiş oluyorum. ilk seferde yandaki gişeden ötmüştür dedim. ikinci seferde garip geldi. plakam kuyruğun altında olduğu için plakaya ceza gelmesi gibi bişey olmıcak. ama neden öttüğünü anlamadım. başına gelen varmı? gece denedim kimse yokken tam emin oldum kaçak geçiş sesinin benim gişeden geldiğine.

siz ne diyorsunuz?

en sonunda kızacam okutmadan geçecem o olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynısı bana da oluyor, ben çektim kenara motoru gidip sordum niye ötüyo diye, bizim aldıgımız KGS 6. sınıf yani motorlara özel ama gişelerde henuz bu sınıf için bir ayarlama yapılmamış o yüzdende sistem motor geçince çoğu zaman algılamıyormuş, problem olmayacagını söyledi kontrol odasındaki eleman, plaka KGS ye kaytılı oldugu için ceza gelemezmiş......... valla söylenen bu, sonrasında artık ceza gelir mi gelmez mi bilemiyorum, sonuçta burası Türkiye

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    o öten ikaz sınıf farklılığından kaynaklanıyor, yani senin paran düşüyor normalde ötmesine aldırma, bende aynı şeyle karşılaştım gidip merkezinden söylenen bana bu oldu kaçak geçiyim deme ceza yersin
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

EmreSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r6
    bende 2 tane kart var birini ziraatten almıştım sınıf 1di. sorun çıkmıyordu. bunu işbankasından aldım. sınıf 6 diyordu motosikletlere uygun. ben ceza gelecekmi diye bekliyorum. kaçak okuyorsa eğer her geçişe 33 ytl ceza kesmesi gerekir.

Lincoln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha drag star 650
    aynı şey bana da oluyordu, fırsat bulup soramamıştım, bilgilendirme için teşekkür ederim

Warfare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 HONDA CBX 750 Police
    Ben bişi sorucam; geçenlerde bende 1.sınıf KGS almıştım o zaman araba vardı bende şimdi motorla geçerken onu kullanamaz mıyım? Degiştirmem gerekir mi? Ayrıca KGS yi okuturken elini debriyajdan çekmek gerekmiyo mu? Vitesi boşa alıyım derken heycandan (hızla okutup geçiim die ya da arkadaki arabayı bekletmiyim derken vs..) 2 ye atabilir insan. Bi taktiği var mı bu işin? Motoru stop ettirmeden ya da zor durumda kalmadan nasıl okutabilirim bu kartı kolayca? Ayrıca köprüden geçiş motosikletler için bedava diye bi haber duymuştum bu KGS işi ne şimdi anlamadım ben hiçbişi lütfen aydınlatın beni şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    Honda Beat
    araba için aldığımız kgs ile geçebilirmiyiz hakketen?

bsacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben arabam için aldığım kgs ile defalarca geçtim, herhangi bir problemle karşılaşmadım..

shyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Odyessa adlı üyeden alıntı
    Geçebilirsin. Arabanı değiştirdiğinde eski ogsyi yeni otomobilin için kullanıp geçmenle aynı mantık.

Özel olarak takip edilmiyorsan, şikayet edilmemişsen vs. sorun olmaz.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar KGS'den bi kere kaçak geçtim :( KGS bitmiş ne yapayım bi arabayla aynı anda geçtim alarm çalmadı ceza almışmıyımdır nereden sorgulayabilirim ?
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    Herkese Oluyor O.ordaki Makine Motoru Tanımıyor Yani Yerdeki Sistem.ağır Dingile Göre Tanıtılmış Sanırım

Alıntı shyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçebilirsin. Arabanı değiştirdiğinde eski ogsyi yeni otomobilin için kullanıp geçmenle aynı mantık.

Özel olarak takip edilmiyorsan, şikayet edilmemişsen vs. sorun olmaz.
    geçersi,n ama araç fiyatına geçersin yani 40 krş sorun değil dersen geç

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşlar KGS plakaya göre değil kii yawww:S:S,

yoksa ben yanlışmı bılıyorum,
    kgs ile motorumlara gectıgım zaman oldu,
    arabamlada gectıgım oldu:S

ben KGS si alırken motora daha sık bınıyordum ve öylelıkle aldım,

şimdi şaşırdım ama yaww:S:S

gerçi hiç ötmedi,

motorda sorun olmuyordu,
    ben zaten pek kaile almıyordumda kgs gosterdıkten sonra ötse dahi,

çünki benım plakada kuyruk altındaydı,

nasıl olsa alamazdıda plakayı:D

ama yınede şaşırdım şimdi??

kgs plakaya göremi çıkarılıyor??????????
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    arkadaşlar KGS sınıf sınıftır.arabaların 1. sınıf motorların 6. sınıf diye geçer.motorlar 40 krş daha ucuza geçer.motorla geçerken arabanın kgs side okutulur ancak araba fiyatına geçersin.ayrıca okuttuğun halde ötme sebebi sanki kaçak geçmişsin gibi yerde dingil tanıma sistemi vardır.bu sistem 2 dingil 4 tekeri okuyor sadece.2 teker geçtiğinde algılamıyor.ötme sebebi o.ben bizzat durdum içeriye yönetime gittim bu yüzden köprü yönetimi varya gişelerin yanındaki binada.ordan söylediler bana ötsede devam edin siz diye.

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Alıntı Odyessa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde kgs kartları plakalara göre tanımlanıyor. Bu sebeple ileride sorun teşkil edebilir. Ötme olayını da dikkate almayın. Bir arkadaş ta nereden sorgulayabilirim demiş. www.gib.gov.tr den motorlu taşıt sorgula butonundan yazılan trafik cezalarını sorgulayabilirsiniz.

Alıntı Warfare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bişi sorucam; geçenlerde bende 1.sınıf KGS almıştım o zaman araba vardı bende şimdi motorla geçerken onu kullanamaz mıyım? Degiştirmem gerekir mi? Ayrıca KGS yi okuturken elini debriyajdan çekmek gerekmiyo mu? Vitesi boşa alıyım derken heycandan (hızla okutup geçiim die ya da arkadaki arabayı bekletmiyim derken vs..) 2 ye atabilir insan. Bi taktiği var mı bu işin? Motoru stop ettirmeden ya da zor durumda kalmadan nasıl okutabilirim bu kartı kolayca? Ayrıca köprüden geçiş motosikletler için bedava diye bi haber duymuştum bu KGS işi ne şimdi anlamadım ben hiçbişi lütfen aydınlatın beni şimdiden teşekkürler..
    Bankaya gidip bu kartımın sınıfını değiştirmek istiyorum diyorsun. Sana 6.sınıf olarak tanımlıyorlar. Kgs yi okuturken, kartı sağ mont cebime koyuyorum ve sol el debriyajda sabit kalıyor. Kartı sağ el ile okutuyorum ve bir sorunla karşılaşmadım.Kgs yuvasına yakın durman tabi en rahat biçimde okutmana sebep olacaktır. Ayrıca cüzdanın falan içindeyse bile okuyabiliyor cihaz yani yuvaya cüzdanını uzat hoop düşüveriyor bakiyeyi. Şahsen ben öyle yapıyorum Motosikletlere bedava olayı da asparagas haber. Ben hergün geçiyorum köprüden ve tıpış tıpış bayılıyorum.

Son ekleme: 40 Kuruş değil, 35 Kuruş indirimli.
    6.sınıf: 2.25 TL
    1.sınıf: 2.60 TL
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı matpcy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar KGS sınıf sınıftır.arabaların 1. sınıf motorların 6. sınıf diye geçer.motorlar 40 krş daha ucuza geçer.motorla geçerken arabanın kgs side okutulur ancak araba fiyatına geçersin.ayrıca okuttuğun halde ötme sebebi sanki kaçak geçmişsin gibi yerde dingil tanıma sistemi vardır.bu sistem 2 dingil 4 tekeri okuyor sadece.2 teker geçtiğinde algılamıyor.ötme sebebi o.ben bizzat durdum içeriye yönetime gittim bu yüzden köprü yönetimi varya gişelerin yanındaki binada.ordan söylediler bana ötsede devam edin siz diye.
    Bence o şekilde olmuyor
    Bizimki 6.sınıf kart olduğu için okutup geçtiğimizde bileerk ötüryor zaten dikkat edin ötme sesi kaçak geçiş ötme sesi değil daha farklı o sırada flashlar patlıyor ve resmininiz çekiliyor. Sonra kontrol ediyorlar bu geçen gerçekten motosiklet mi. Bunun kontrolü yapılıyor.

6.sınıf kart ile araba geçmeye kalktığında yine flashlar patlıyor ve alarm çalıyor araba 6.sınıf kart ile geçtiği için cezayı yiyor.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    kgs yi devriyajı bırakmadan okutabilmenin bir yolu var.geçen sene fuarda bayagı pahallı bir monta bakmıştım sol kolunda manşete yakın biryerde dışı şeffaf naylondan bir bölüm vardı kredi kartı büyüklügünde.sordugumdaa bunun kgs kartı için oldugunu söylemişlerdi tabii montu almadım.270 euro gibi bir fiyati vardı.eve gittim bende aynısını kendi montuma yaptım nasılmı?kilitli poşet diye tabir edilenküçük poşetçiklerle tabi.kartı içine koyup agzını kilitledim sonrada çift tarafı yapışkanlı bant ile sol koluma manşete yakın biryere yapıştırdım geçerken çok kolay oluyor.maliyeti enfazla 4 tl
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kgs yi devriyajı bırakmadan okutabilmenin bir yolu var.geçen sene fuarda bayagı pahallı bir monta bakmıştım sol kolunda manşete yakın biryerde dışı şeffaf naylondan bir bölüm vardı kredi kartı büyüklügünde.sordugumdaa bunun kgs kartı için oldugunu söylemişlerdi tabii montu almadım.270 euro gibi bir fiyati vardı.eve gittim bende aynısını kendi montuma yaptım nasılmı?kilitli poşet diye tabir edilenküçük poşetçiklerle tabi.kartı içine koyup agzını kilitledim sonrada çift tarafı yapışkanlı bant ile sol koluma manşete yakın biryere yapıştırdım geçerken çok kolay oluyor.maliyeti enfazla 4 tl
    Hein-Gericke 'in Tuareg modelinden bahsediyorsun sanırım manşet bölümünde şeffaf cep olan. ben yoyo kart muhafazası kullanıyorum çekiyorum okutuyorum bırakıyorum o yerine gidiyor :D onu da depo üstü çantama sabitliyorum.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    GT 250RR
    evet Hein-Gericke 'in Tuareg modeliydi galiba.çok iyiydi ama fiyatı uçuk gelmişti ozaman.kgs olayına dönersek galiba eniyisi kartı bankadan almak.ben garanti bankasından almıştım 6.snıf ben geçerkende ötüyor ama bu günüe kadar bir sorun çıkmadı.hem kartta para kalmadı sorunu yok belli bir limitin altına düşünce yani benim belirledigim limitin altına düşünce baglantı yaptım kredi kartımdan yada banka hesabımdan otomatik ekleme yapıyor ve kredi kartı gibi ekstre yolluyor.saat kaçta hangi gün nereden geçmişsin hepsi çıkıyor.tabi birkaç kötü yanı var birincisi beleşçi arkadaşlar abi benim kgsde para kalmamış beni idare ediver ayagı ikinciside benimki gibi kıskanç bir eşiniz varsa bugün neredeydin derse yalan söylemeden iki kere düşünün.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    galiba eniyisi kartı bankadan almak.ben garanti bankasından almıştım 6.snıf ben geçerkende ötüyor ama bu günüe kadar bir sorun çıkmadı.hem kartta para kalmadı sorunu yok belli bir limitin altına düşünce yani benim belirledigim limitin altına düşünce baglantı yaptım kredi kartımdan yada banka hesabımdan otomatik ekleme yapıyor ve kredi kartı gibi ekstre yolluyor.
    ve bu hizmet için 30 Liradan başlayan "hesap işletim ücreti", + "kredi kartı kullanım bedeli" alıyorlar.

zaten o bankada hesabınız varsa, ve başka işler için de kullanıyorsanız sorun yok.
    ama sırf kgs için hesap açtırırsanız, akı mokunu geçiyor.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    GT 250RR
    he he evet biliyorum benim zaten kullandıgım banka hesabım oldugu için fark yapmıyor.ama işte dedigim gibi acaba kartta kaçpara kaldı geçişe yetermi diye kafa patlatmaya gerek kalmıyor.gültekin inde dedigi gibi sadece kgs içnde hesap açılmaz yani bankada
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler