Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sadece Faturası olan Bir motora nasıl Plaka Ruhsat Çıkartabiliriz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    belgelerin üzerinde numaralar vardır belge numaraları anlarlar oradan bilgisayarda çıkar netiecede 2 motorda işlenicek bu durumda biri geçersiz olur....
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yucelll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belgelerin üzerinde numaralar vardır belge numaraları anlarlar oradan bilgisayarda çıkar netiecede 2 motorda işlenicek bu durumda biri geçersiz olur....
    Dostum tam olarak ne dediğini anlamadım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    o nasil oluyor

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı yucelll adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum tam olarak ne dediğini anlamadım
    artık herşeyin bilgisayar üzerinde bi kayıt tutulduğunu düşünürsek
    resmi olacak her belgenin bir belge kayıt numarası olması gerekir
    sayfa numarası gibi düşün yani belgeye ait
    bu durumda dolandırıcılık cezası yiyebilirsin...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

artık herşeyin bilgisayar üzerinde bi kayıt tutulduğunu düşünürsek
    resmi olacak her belgenin bir belge kayıt numarası olması gerekir
    sayfa numarası gibi düşün yani belgeye ait
    bu durumda dolandırıcılık cezası yiyebilirsin...
    anladım şimdi dostum.
    Yani bakıcak ki bilgisayarda böyle bir kayıt yok.Dolandırıcılık yüzünden hapse bile girme riski var.

Herhalde bir arkadaşın dediği gibi sahibini bulamadığım adına bir dilekçe vermem gerekecek.Ya bir de motor 98 model.

Yani bana ödettirirlerse onca senelik vergi vb yanarım walla.
    Desem ki "yazın almanyadan gelen bir turistten aldım ve 1 seneden beri kullanıyorum.Ama ona ulaşamadım."

yine de alırlar mı bu ücretleri ?

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    haziran ayında 2004 model palaksı çıkartılmamış bir motoru üzerime alacaktım.
    yapılması gerekli işlemler
    fatura sahibinin vekaleti
    bugüne kadar plaka çıkmadığı için ceza

normal plaka çıkarılırken verilen vergi

ondan sonra klasik devir işlemleri

bana trafik muamelecisi toplam 300 ytl masraf çıkartmıştı.yani plakasız gezilen yılların vergisi yok.

ama ruhsat sahibini bulamadan bu iş zor.
    bence aynı model dökük bir motor alıp 2 sini bir yapmak ya da bir dilekçe yazıp en azından ruhsat sahibinin üzerine fatura çıkarıp gezmek en mantıklısı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Noslu F-16
    bu motor direkt bağlanır.muhtemelen kaçak yollarla yurda girmiş gemiiveya turistler tarafından o yüzden resmi anlamda polisin anında el koycaı bir makina en güzelisahte plaka takıp gezmek bu riskleri almalısın

zamanında sende ucuza kaptın tabi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Selam Arkadaşlar.

Ben bayağı uraştım ama yapamadım.
    Yani Bende 98 model süper bir Yamaha DTR 125 var.
    Gel gelelim Bu motorun sadece faturası var.Kaçak durumunda ve doğal olarak da plaka ruhsat vermiyorlar.

Yani size sormak istediğim bunun bir çaresi yok mu arkadaşlar ?
    Hep bir korkuyla, endişeyle gezmekten bıktım

Eğer bir çaresi varsa paylaşırsanız sevinirim.
    Yurtdışı faturası ise hiçbir sey yapamazsın.
    Eğer motorun faturası Türkiyeden alınmış ise
    Böyle olunca Teknik belge
    motoru satanın yetkisi satıcı olduğuna dair belge
    Fatura aslı
    ile muameleciye gidip işlem başlatabilirsin.Önce fatura sahibi adına tescil yapılır sonra da sen üzerine alırsın.
    10 yıllık verginin senden alınması mümkün değil.
    Çünkü MTV kanununun 1.maddesine göre
    Karayolları Trafik Kanununa göre trafik şube veya bürolarına kayıt ve tescil edilmiş bulunan motorlu kara taşıtları sebebiyle vergi alınabilir.Senin motor 2009 da tescil edileceğine göre 1998-2008 yılları arasındaki dönemde MTV ödemezsin.

Yanılıp da iki motordan bir motor,başka motorun ruhsatını kullanma,ya da bu motora naylon fatura bulma gibi bir yola tevessül etme.
    Sonra kendini kurtarmak için hayabusa parası harcasan çare olmaz.

abi peki ben nabacam şimdi ya ? off yaaa :(

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Elinde fatura olduğunu söylüyorsun.

Bu fatura hangi firma tarafından kesilmiş veya sen buna faturamı diyorsun.

Bi resmini çek koy görelim.

Gümrükten şahsın ithal ettiği araçlarda fatura olmaz. İthal Beyannamesi ve vergi ödendiğini gösteren makbuz olur.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    yücel dostum ben inanç marmaris o 2 motordan bir motor yapmak seni kurtarırı ucube bir dtr bulacaksın başlangıç olarak. ucubeden şase ve motor blok kapağını alacaksın. kendininkilerle değişeceksin en sonunda ödül olarak ucubenin plakayı da takacaksın. ucube kaç modelse artık enin motor da o model
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yücel dostum ben inanç marmaris o 2 motordan bir motor yapmak seni kurtarırı ucube bir dtr bulacaksın başlangıç olarak. ucubeden şase ve motor blok kapağını alacaksın. kendininkilerle değişeceksin en sonunda ödül olarak ucubenin plakayı da takacaksın. ucube kaç modelse artık enin motor da o model

nasılsa başı belaya girecek olan sen olmayacaksın.Ver gazı,uçsun.
    Sen"resmi evrakta sahtekarlık" öneriyorsun farkında mısın?.

abi peki ben nabacam şimdi ya ? off yaaa :(
    o motoru kırda bayırda kullanırsın,karayoluna çıkmadığın sürece kimse karışmaz,veya tescil için göze aldığın masrafı fiyattan düşer,satar kurtulursun.

Arkadaşlar fauranın bazı resimleri :
    Resimlerdeki yazılar belli olsun diye 1024x768 pixel resim boyutu tecih ettim.

ilk sayfası

sayfaların devamı:

Bu sayfaların altında daha bir kaç sayfa daha vardı am onları çekmedim.

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Yucelll o motorun kaydolması çok zor. Başka motorun şasi ve motor numarasını kullanma işide sahteciliğe girer. Ya öyle kullanacaksın yada kırsalda birine satacaksın. Yakalanırsanda kaç yıldır biniyoruz buraya kadarmış deyip dolaptan bir bardak su alacaksın.

ya arkadaşlar şöle af yasası gibi bişi olsa,
    ya da yararlanabileceğim bir yasa vb bişi yok mu ya ?
    bu motoru satarım meraklısı çok ama bunun gibi motor bir daha çok zor bulunur ya

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    off sahtekarlık değil be dostlar arızalı ama plakalı bir dtr alsın diyorum pert olmuş falan kendi motorundaki düzgün aksamı hurdaya geçirsin kendi motorundan geriye kalanları da yedek parça yapsın yani ucube dtr ı toplasın evrakta sahtecilikle ne alakası var. şase ruhsatta yazan şase zaten. numara çaksın gibi bir önerim olmadıhurda dtr al arızalı bozuk olan yerleri kendi motorunun parçalarını kullanarak düzelt. sorun da bitsin hem bolca yedek parçan da olur baya baya binersin.

dtr öle bir motordurki almak istesen alamazsın. sahipleri 3 hatta 5 bile ister. düzgününe ne yazık ki etmez. satmaya kalk satamazsın sahibindendeki ilanlar dahep aynı çok enteresan bir motor arkadaşımda 97 kick satartlı olan modeli var. sökük olarak 1250 ye aldık toplandı 2000 ytl ye maal oldu halada eksikleri var motorun. sen en iyisi onu sat. bir tane dr 350 kapat kendine. rahat et bu işler uğraş ister plakalı pert dtr nerden bulucan o da var
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    off sahtekarlık değil be dostlar arızalı ama plakalı bir dtr alsın diyorum pert olmuş falan kendi motorundaki düzgün aksamı hurdaya geçirsin kendi motorundan geriye kalanları da yedek parça yapsın yani ucube dtr ı toplasın evrakta sahtecilikle ne alakası var. şase ruhsatta yazan şase zaten. numara çaksın gibi bir önerim olmadıhurda dtr al arızalı bozuk olan yerleri kendi motorunun parçalarını kullanarak düzelt. sorun da bitsin hem bolca yedek parçan da olur baya baya binersin.

dtr öle bir motordurki almak istesen alamazsın. sahipleri 3 hatta 5 bile ister. düzgününe ne yazık ki etmez. satmaya kalk satamazsın sahibindendeki ilanlar dahep aynı çok enteresan bir motor arkadaşımda 97 kick satartlı olan modeli var. sökük olarak 1250 ye aldık toplandı 2000 ytl ye maal oldu halada eksikleri var motorun. sen en iyisi onu sat. bir tane dr 350 kapat kendine. rahat et bu işler uğraş ister plakalı pert dtr nerden bulucan o da var
    yani sahtekarlıkla alakası yok bence de
    şimdi sen elindeki motorsikletleti dağıt yedek parça olsun sonra eski plakalı ruhsatlı ikinci el bi motor al amortisör gidon plastik aksam piston krank ne istersen tak şase değişmene de gerek yok yani tamamen yasal trafiğe kayıtlı satın aldığın motoruna şimdiki parçalarını tak motoruna
    en oluru bu gibi geldi yada trafikte gezme bu motorla hatta daha olmadı parçala motoru yedek parça olarak sat sitedeki mt cilere hiç uğraşma yeni bi moto al kendine

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler