Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Nedir bu BENZiN fiyatları?!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz eşşek oldukça semer vuran çok olur feryat ta etsek hiç bişe olacağı yok memlekette... Birazcık sesini yükseltenide indiriyorlar hemen aşağı...
    yakındır, benide ergenekoncu diye alırlar içeri..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hollanda /tilburg okulum bitince (2 Sene Sonra) izmir
    Motosikleti
    smdilik yok 2009 yazinda gt250r ins
    abi tek basina sesini yukseltince indiriyolar bizde topluca gidelim indirilenler olur ama olsun ( ulan Sonra orgutlenmekten gircez iceri bi benzin yuzunden) gerci benzinle bitse memleketimin zulmu onada ragziyim ama her seydede bu millet yolunmazki abi nereye kadar ???
    VVVIIIINNNNN :bounce:

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    doymaz bunlar arkadaş olan vatandaşa oluyo. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    yok o degil ayaklaniyoruz polisten yedigimiz dayakla kaliyoruz...(tecrube edilmistir yasim ufakta olsa tecrube ettim) neyse abi konuyu kaydirmiyalim benzin fiyatlari...bunun icin ozel topic accam motosikletli ergenekonu kurcam...

Motosikleti
    R' lı bişiler düşünüyom
    YAW geçenyaz azerbaycan-bakü deydim. oeda benzının lıtresı 50 kepik ( 750 ykr) şaşırdım kaldım bıde bızdekı fıyatlara bak vallahı içim yanıyo bı dunya sıkıntıya gır motor al taksıtlerı ode servıs masrafları derken hoooop bı bakmışsın benzın fıyatı çoktan cebini delmıs ben böle işin taaa......
    ::winkwink[B]zeki çevik ve ahlaksızım beni böle seven manitanın hastasıyım::winkwink[/B]

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.78 mi Ben 2.85 ten aldım bugün
    Benzin fiyatları şehirden şehire değişiyor bende 2 gün önce 2.87 ye aldım
    [COLOR="Red"]Kontrolsüz Güç Güç Değildir[/COLOR]
    ::sapka::::gleam::

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    2.78 daha bugun bu fiyata indi.

Neysede şu ayaklanma meselesini ne yapıcaz ?
    Bi pazar istanbuldaki bütün motorları toplayalım ankaraya yürüyelim pardon sürelim oradaki arkadaşlarda bize eşlik etsinler Meclise dayanalım.
    Diyelim ki İstanbuldan buraya kaç bin motor 450 km de Kaç bin depo benzin yaktık ya benzini ucuzlatın ya da masrafımızı verinde geri dönek yoksa motorları meclisin önünde bırakırız çünki geri dönmek bi serveye malolacak :D :D
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    abi valla ayaklanma meselesinde her turlu varim...hani oyle planlarim yok degil proje olarak var bu kis start alcak ama iste bu isin conunda nezaret hapis hersey var herkesinki yemiyoki...sonra bide ailesi colugu cocugu olan adam var adam ailesini nasil egride biraksin???boyle biseyler dusunenler bi topic acalim orda oturup tartisalim sonrasina bakariz ya

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    burası türkiye... ne yapabilirsin ne edebilirsin...

Motosikleti
    Türk Gençliği !
    Birinci vazifen, Türk İstiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici, bedhahların olacaktır. Bir gün istiklal ve cumhuriyetini müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezhür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle techit edebilirler. Millet, fakr-u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk İstikbalinin Evladı !

İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklal ve cumhuriyetini kurmaktır ! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Mustafa Kemal ATATÜRK

burasi Türkiye bunun farkindayim ama bu satirlari okudugum zaman biseyler yapmadigimi dusundugumde kendimden utaniyorum...

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışın var. Kastettiğin kurum yalnızca Petrol Ofisi ki o da rafineri değil zaten. Doğan Holding'in bünyesinde. Bunun dışında medya patronlarının akaryakıt sektörüyle çok bir alakası yok.

Kaldıki geçenlerde böyle bir yasa çıktı; "Petrol fiyatlarındaki düşmeyi pompa fiyatlarına yansıtmayan akaryakıt istasyonlarına ağır cezalar verilecek" dendi..
    Ama burası Türkiye... Uygulayan yok, sadece laf!!
    Yanlışım nerede anlamadım. Türkiyenin en büyük medya patronu, en büyük petrol üretici ve ithalatcılarından biri. Bu nedenle petrol düşüşünün fiyatlara yansımamasını da bu medya (ki ülkenin en fazla okuduğu gazete ve izlediği tv'lerin sahibi) tarafından kamuoyu oluşturacak şekilde haber yapılmıyor. Sadece her küçük indirimde "yine düştü" diye haber yapılıyor. Ayrıca petrol istasyonlarının toptan alış fiyatlarını PO, shell, BP vb gibi ana ithalatcılar belirlerken, benzin istasyonu neyi düşürebilir? Düşürse düşürse kendisinin kar marjı olan tutardan feragat edebilir ancak. Yoksa ham petrol düşüşü petrol istasyonlarıyla doğrudan bağlantılı olsa fiyatlar çoktan düşerdi. Unutmayınız ki tüm istasyonlar, bağlı bulundukları ana dağıtıcının (PO, shell, opet vb) yayınladığı perakende satış fiyatını uygulamaktadır.

Not: Merak edenler içi, petrol istasyonum yok, ama üniversite öğrencisi iken bir benzincinin muhasebesinde çalıştığım için bunları az çok biliyorum.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışım nerede anlamadım. Türkiyenin en büyük medya patronu, en büyük petrol üretici ve ithalatcılarından biri. Bu nedenle petrol düşüşünün fiyatlara yansımamasını da bu medya (ki ülkenin en fazla okuduğu gazete ve izlediği tv'lerin sahibi) tarafından kamuoyu oluşturacak şekilde haber yapılmıyor. Sadece her küçük indirimde "yine düştü" diye haber yapılıyor. Ayrıca petrol istasyonlarının toptan alış fiyatlarını PO, shell, BP vb gibi ana ithalatcılar belirlerken, benzin istasyonu neyi düşürebilir? Düşürse düşürse kendisinin kar marjı olan tutardan feragat edebilir ancak. Yoksa ham petrol düşüşü petrol istasyonlarıyla doğrudan bağlantılı olsa fiyatlar çoktan düşerdi. Unutmayınız ki tüm istasyonlar, bağlı bulundukları ana dağıtıcının (PO, shell, opet vb) yayınladığı perakende satış fiyatını uygulamaktadır.
    Yanlışın şurada.. Hem medya patronu olup hemde akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren topu topu TEK kuruluş var. Çıkıpta "tüm petrol şirketi sahipleri aynı zamanda medya patronu" diyemeyiz. Yani birşeylerin sebeplendirilişini DOĞAN Holding'e yıkmak anlamsız. Kaldıki Doğan medyanın gazetelerinde ve TV haberlerinde oldukça yer buluyor bu orantısız düşüş.

Onu geçtik, diyelimki sizin dediğiniz gibi. Peki bu durumda diğer medya kuruluşları neden değinmiyor bu konuya..? Hani Türkiyenin en çok satan(!) gazetesi vardı ya.. Hani halk için yaftalamadan(!) yazıyordu..? Mesela o gazetenin neden sesi çıkmıyor bu konularda?

Ve hepsinden öte, petrol dağıtıcıları ve rafineri kavramını karıştırıyorsun.
    Rafineriler (Tüpraş, Aliağa vb.) petrolü dağıtıcılara tahsis eden kurumlardır. Petrol dağıtıcılarıda (Shell, BP, Opet, PO vb.) rafineriden aldıkları petrolün dağıtımını ve satışını yapan firmalardır.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.78 daha bugun bu fiyata indi.

Neysede şu ayaklanma meselesini ne yapıcaz ?
    Bi pazar istanbuldaki bütün motorları toplayalım ankaraya yürüyelim pardon sürelim oradaki arkadaşlarda bize eşlik etsinler Meclise dayanalım.
    Diyelim ki İstanbuldan buraya kaç bin motor 450 km de Kaç bin depo benzin yaktık ya benzini ucuzlatın ya da masrafımızı verinde geri dönek yoksa motorları meclisin önünde bırakırız çünki geri dönmek bi serveye malolacak :D :D

süpersin kardeş ama devlet bi bahane bulur motorlarınızı bağlatır bide ceza keser :
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışın şurada.. Hem medya patronu olup hemde akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren topu topu TEK kuruluş var. Çıkıpta "tüm petrol şirketi sahipleri aynı zamanda medya patronu" diyemeyiz. Yani birşeylerin sebeplendirilişini DOĞAN Holding'e yıkmak anlamsız. Kaldıki Doğan medyanın gazetelerinde ve TV haberlerinde oldukça yer buluyor bu orantısız düşüş.

Onu geçtik, diyelimki sizin dediğiniz gibi. Peki bu durumda diğer medya kuruluşları neden değinmiyor bu konuya..? Hani Türkiyenin en çok satan(!) gazetesi vardı ya.. Hani halk için yaftalamadan(!) yazıyordu..? Mesela o gazetenin neden sesi çıkmıyor bu konularda?

Ve hepsinden öte, petrol dağıtıcıları ve rafineri kavramını karıştırıyorsun.
    Rafineriler (Tüpraş, Aliağa vb.) petrolü dağıtıcılara tahsis eden kurumlardır. Petrol dağıtıcılarıda (Shell, BP, Opet, PO vb.) rafineriden aldıkları petrolün dağıtımını ve satışını yapan firmalardır.
    Öncelikle şunu düzelteyim ki Aliağa ve tüpraşı ayrı rafineriler olarak yazmışsınız. Bu yanlış çünkü Tüpraş İzmir aliağada faaliyet gösteren bir rafineridir (aliağa dışında başka yerlerde de faaliyet gösteriyor Tüpraş). İki ayrı rafineri değilidir. Ayrıca bildiğim kadarıyla da bahsettiğimiz dağıtıcılar yani, Shell, Opet, Bp, Po vb gibi firmalar aynı zamanda petrol ithalatcısıdırlar ve doğrudan yurt dışından işlenmiş olarak akaryakıt (benzin, mazot vs) getirip Türkiyenin ve kendilerinin markerlarını döküp (kanun gereği) akaryakıt dağıtımı yaparlar. Kaldıki bunlardan opet ve shell tüpraşın da ortakları arasındadır. Yani teorik olarak tabiki petrol üreten rafinerilerle dağıtıcılar ayrı firmalardır (ki ben aynı demedim) ama aralarında ortaklık gibi çok sıkı organik bağlar vardır.

Basına gelince: İfadeyi yanlışlıkla çoğul anlaşılacak şekilde yazdığımı farkettim. Haklısın. Birden fazla medya patronu sahip değil petrol dağıtımına ve üretimine. Düzeltiyorum. Türkiyenin gazete satışlarında toplam %50 payına sahip gazetelerin patronu ve hatırı sayılır ölçüde izleyicisi olan tv kanallarının patronu demem gerekirdi aslında. Yani bunu şunun için söylüyorum: bu kadar kamuoyu oluşturmak isteyen bir basın eğer isterse (kendi çıkarlarına aykırı olmasaydı) şimdiye çoktan fiyatların düşmesi için kampanyaya başlar ve bence de çok başarılı olurlardı. Kastetdiğiniz diğer gazeteyi ise anlamadım, ama bu kadar etkisi olacağını da hiç sanmıyorum. Çünkü geri kalanın basının tamamının etkisi, ulaştığı çevre %50.

Bir de tabi ülkemizin en büyük holdinglerinden Koç'u da unutmamak gerekir. Çünkü reklam vb durumlar sebebiyle basın üzerinde çok büyük etkisi var bu holdinglerin. İnternette yapabileceğimiz kısa bir araştırmada şunları görebiliriz: Tüpraşın ortaklık yapısı şöyledir: en büyük ortağı Koç Holding ve payı %75, yine Koç'un bir kurumu olan Aygaz %20 , Opet %3 ve Shell %2'lik bir paya sahiptir. Ayrıca Tüpraşın faaliyet alanı sadece üretim değil, daha çok petrol ürünleri ithalat ve ihracatıdır. Yani ham petrolun yanısıra işlenmiş olarak akaryakıt ürünleri de ithal etmektedir. Opette hepimizin bildiği gibi kısmen Koç bünyesindedir.

Sonuç olarak öncelikle aynı taraftayız. Yani tüketiciyiz ve bu oligopol kapitalist piyasalarda dönen oyunlardan hep beraber olumsuz etkileniyoruz. Dolayısıyla Zarar hep bize. Eğer biz kamuoyu olarak Basın-akaryakıt firmaları arasındaki reklama ve menfaate dayalı ilişkileri bozmaz ve hatta gözyumarsak bu zarardan etkilenmemiz devam edecek.

Not: bir benzinci arkadaşımdan aldığım bilgiye göre (bir dağıtım firmasının saha müdürü söylemiş) yılbaşından sonra akaryakıt fiyatlarında ciddi düşüşler olacakmış. Ne derece doğru bilmiyorum ama bütün kalbimle temenni ediyorum.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı ALİ DEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAW geçenyaz azerbaycan-bakü deydim. oeda benzının lıtresı 50 kepik ( 750 ykr) şaşırdım kaldım bıde bızdekı fıyatlara bak vallahı içim yanıyo bı dunya sıkıntıya gır motor al taksıtlerı ode servıs masrafları derken hoooop bı bakmışsın benzın fıyatı çoktan cebini delmıs ben böle işin taaa......
    Benzin,Türkiyede 750ykr olcak 650ccnin altında motor kullanmam
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    seneye 25 doların altına düşeceği söyleniyor
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin,Türkiyede 750ykr olcak 650ccnin altında motor kullanmam
    mach kardeş sen neymişsin:D imzana baktımda :D

07SB543 Süper Burak
    Honda activa,beat,Yamaha BWS katili ZnUçan plastik

bende ybr cbf geri kalan ıvır zıvırların katiliyim o zaman :D

konu benzine gelince burası bakü degilki 750 ykr olsun ama dedigin gibi öle olsa bende hayabusadan aşşa kulanmamp

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    bu benzin fiyatları için radyodan duyduğum kadarıyla 17 aralıkta kontak kapatma eylemi yapılacak. 17 aralık çarşamba günü kimse arabasını ve motosikletini kullanmayarak bu yapılan protestoyu destekleye bilir.
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    arkadaşlar aynı şey tüm yakıtlarda var;

örn; doğalgazın m³ ü yaklaşık 143 kuruşa ithal edilirken gaz dağıtım şirketleri tarafından 1 ytl den satılyor aradaki farkı görüyormusunuz.

işte kömürler, yardımlar, seçim öncesi asfaltlar, yollar vs bütün bu değirmenin suyunun hepsi bizim alın terimiz.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Türkiyeye hoşgeldiniz. bir de doğalgaz kullanan arkadaşların fikirlerini dormak lazım aslında, asıl bomba orada patlıyor çünkü. geçen sene bu zaman ile bu sene gelen faturaları kıyaslıyorum, ağlamak istiyorum sayın seyirciler .....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)