Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Acil!! Vekaletle sattigim motorun nerde,kimde oldugu belli degil !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondi 150MC
    Başlıktanda anlaşılacağı gibi sınırsız vekaletle motorumu sattım..
    Bu işin ticaretini yapan birisine sattığım ve güvendiğimden dolayı üzerine alıp masraf etmemesi için böle bir aptallık yaptım!

Motor benden sonra 4 el değiştirmiş ve şuan nerde ve kimde olduğu belli değil
    Motor hala bizim üzerimize...!!!
    Motoru borçlarıyla sattığımıza dair elimizde kagıtlar var ama bir anlam ifade edeceğini sanmıyorum..

Aklıma gelenler;
    1-)Adamın yerini bulup motoru yakıcam
    2-)Motoru bağlattırcam(ehliyetsiz yakalanırsa vay haline arkadaşın)
    3-)Çalıntı ihbarı vericem
    4-)Motoru trafikten men ettircem

Hangılerini yapabılrım yada ne yapmam mantıklı olur...

Aramızda avukat-muameleci arkadaşların oldugundan ve yardımlarını esirgemiyeceğinden eminim
    Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... !!!!!--HyO--!!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Vekalet vermişsin güzel kardeşim kimbilir kimin üstüne ruhsat şuan...
    Hasan..

Motosikleti
    mondi 150MC
    Keşke üstlerine almış olsalar be abi!
    Üzerine almadan satmışlar motoru elden ele..
    Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... !!!!!--HyO--!!!!!

Motosikleti
    ...................
    Eğer internetten plakadan bakıyosan yanılırsın,ruhsat üstüne geçmesi farketmez kati satış sözleşmesi diye bişey var adam ruhsatı üstüne almasada olur.
    Hasan..

Motosikleti
    mondi 150MC
    Kati satış sözleşmesi yaparak sattım motoru..

Motosikleti
    ...................
    Tamam işte olay bitmiş sen paramı aldım motorumu sattım demişsin işte bişey yapamazsın uğraşma,satış sözleşmesinden sonra sanırım 1 ay içinde sattığın şahısın üstüne alması lazım ruhsatı eğer almazsa daha sonra belli bi cezasını ödeyip o satış sözleşmesiyle yine alır ruhsatı..Sen motoru boşver paranı almaya bak
    Hasan..

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı headquarters adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam işte olay bitmiş sen paramı aldım motorumu sattım demişsin işte bişey yapamazsın uğraşma,satış sözleşmesinden sonra sanırım 1 ay içinde sattığın şahısın üstüne alması lazım ruhsatı eğer almazsa daha sonra belli bi cezasını ödeyip o satış sözleşmesiyle yine alır ruhsatı..Sen motoru boşver paranı almaya bak
    suresız vermiş yasal olarak mtor sende degıl kayıtta senın adın bulunuyor yanı
    gönlugunu ferah tut satıgın kısıye ulaşa bılıyorsan ya calıntı raporu tutur yada motorunu trafıkte yandını söyle oda olmadı vekalet belgenı alıp trafık supesıne sıkayette bulun ama onlar sana dıyeceklerı söz su suresız vermışsın adlıye gıt dıyecek
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

Motosikleti
    mondi 150MC
    @headquarters

Aga sen yanlış anladın ben motoru takas usuluyle sattım..

Bi motorla takas ettim üzerine para verdim adamla aramda kati satış sözleşmesi yaptım..
    Adam sattığı kişinin üzerine vermemiş o başkasına satmış felan derken motor şuan benim üzerime devrini vermem lazım başıma bela olmasından korkuyorum..
    Yani parayı alamamak veya motoru geri almak istemek,motorun calınması gibi bi durum söz konusu degil..
    Üzerine almadı adam motor benim üzerime vergi borcu-cezaları vs. bana kalıcak yani..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    hapı yuttuğunun resmidir... vekalet diyorsun yahuuu

Motosikleti
    ...................
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @headquarters

Aga sen yanlış anladın ben motoru takas usuluyle sattım..

Bi motorla takas ettim üzerine para verdim adamla aramda kati satış sözleşmesi yaptım..
    Adam sattığı kişinin üzerine vermemiş o başkasına satmış felan derken motor şuan benim üzerime devrini vermem lazım başıma bela olmasından korkuyorum..
    Yani parayı alamamak veya motoru geri almak istemek,motorun calınması gibi bi durum söz konusu degil..
    Üzerine almadı adam motor benim üzerime vergi borcu-cezaları vs. bana kalıcak yani..!
    sen noterde satış sözleşmesi yaptın mı yapmadın mı ??
    Hasan..

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı headquarters adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen noterde satış sözleşmesi yaptın mı yapmadın mı ??
    Notere gittim vekalet verdim satış sözleşmesi yapmadım..

Satış sözleşmesi yapmamak için vekalet verdim adam sattığı kişiyle satış sözleşmesi yapacaktı böylece zarar etmiyecekti...

Motosikleti
    ...................
    Ok o zaman verdiğin vekaletinde bi süresi var o dolmuşsa daha işe yaramaz tabi adam satış sözleşmesi yapıp motoru satmadıysa
    Hasan..

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bildiğim kadarıyla "sattığım kişi yasal sürede ruhsatı üzerine almadı" diye şikayet ettirip motoru bağlatabilirsin ama bunun için noter satışı gerekiyor sanırım. Forumda Avukat arkadaşlar olacaktı, biri umarım bu topiği farkederek sana daha yardımcı olur.

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla "sattığım kişi yasal sürede ruhsatı üzerine almadı" diye şikayet ettirip motoru bağlatabilirsin ama bunun için noter satışı gerekiyor sanırım. Forumda Avukat arkadaşlar olacaktı, biri umarım bu topiği farkederek sana daha yardımcı olur.
    inşallah levsy saol
    Noter satışı yapmadım sadece vekalet verdim süresiz..
    (istediği zaman istediği kişiye istediği kosulda satabılr diye)

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda resmi olarak bulun
    Savcıya derdini anlat ve bir şekilde elinde devletin belgesi olsun
    Elindeki belgeleri eksiksiz sun savcılığa.
    Mahkemeden bir şekilde cevap gelecektir. İşte o senin garantin olacak
    İşi ilerletmek istiyorsan, polise başvurup durumu anlat ve kayıp-çalıntı motor işlemini yaptır

gçmiş olsun arkadaş. dediklerimi yaparsan, tıpkı beni sattığım arabanın son sahibi nasıl 6 yıl sonra buldu iseler, seni de bulurlar ve elinde resmi belgelerinde olur
    Poturdak

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda resmi olarak bulun
    Savcıya derdini anlat ve bir şekilde elinde devletin belgesi olsun
    Elindeki belgeleri eksiksiz sun savcılığa.
    Mahkemeden bir şekilde cevap gelecektir. İşte o senin garantin olacak
    İşi ilerletmek istiyorsan, polise başvurup durumu anlat ve kayıp-çalıntı motor işlemini yaptır

gçmiş olsun arkadaş. dediklerimi yaparsan, tıpkı beni sattığım arabanın son sahibi nasıl 6 yıl sonra buldu iseler, seni de bulurlar ve elinde resmi belgelerinde olur
    Sanırım dediğin gibi yapacagım teşekür ederim..

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaşım sen motoru baskasına satabilsin diye 35 YTL karsılığında Satıs vekaleti vermişsin anladığım kadarıyla ???

Bu durumda Motor hala senin üzerine görünüyor.. Yani motorun cezaları sana aittir.. Bunu şöyle düşün ;
    Yurt dısına cıktın ve arkadaşına motoru senin adına satabilmesi için vekaletini bıraktın.. Eğer satarsa Ruhsatı üzerine vermesi gerekir..Vermezse motor hala sana ait gözükür ve cezalar borçlar sana aittir..
    Ama Motoru çalıntı ihbarı verebilirsin bu da yine başını ağrıtabilir çünkü sonucta aldatma söz konusu olacaktır..
    Sen en iyisi Trafik Subeye git ; anlat durumu ; Onlar zaten duruma göre motoru bağlama kararı alır.. Ama motor pert olmussa bulup hurdaya çıkarman gerekiyor..

Ben böyle biliyorum ; daha iyi bilen arkadaşlar vardır umarım !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sen motoru baskasına satabilsin diye 35 YTL karsılığında Satıs vekaleti vermişsin anladığım kadarıyla ???

Bu durumda Motor hala senin üzerine görünüyor.. Yani motorun cezaları sana aittir.. Bunu şöyle düşün ;
    Yurt dısına cıktın ve arkadaşına motoru senin adına satabilmesi için vekaletini bıraktın.. Eğer satarsa Ruhsatı üzerine vermesi gerekir..Vermezse motor hala sana ait gözükür ve cezalar borçlar sana aittir..
    Ama Motoru çalıntı ihbarı verebilirsin bu da yine başını ağrıtabilir çünkü sonucta aldatma söz konusu olacaktır..
    Sen en iyisi Trafik Subeye git ; anlat durumu ; Onlar zaten duruma göre motoru bağlama kararı alır.. Ama motor pert olmussa bulup hurdaya çıkarman gerekiyor..

Ben böyle biliyorum ; daha iyi bilen arkadaşlar vardır umarım !
    Cakalaz motor pert değil..
    1 hafta önce birine satmışlar ama kime satılmış sattıkları kişi kimdir neyin nesidir bilen yok..
    Ne bi telefon ne bi adres...

Gebzede Güvenlikçi oldugunu biliyorum bir tek

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Tanıdık avukat varsa görüş . Kitabına uygun hareket et.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanıdık avukat varsa görüş . Kitabına uygun hareket et.
    İlk önce topik acayım dedim Kardeşim yardımcı olan ve bu konudan anlayan biri olur diye..

Cevap veren herkese tşk. arkadaslar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler