Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor kullanırken sizinde beliniz ağrıyor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    En pis bel ağrısını scooter yapıyor, işe gidip geliyorum hafta ici, hafta sonu naked motoruma bindiğimde bütün bel ağrım ve yorgunluğum gidiyor
    just4techno bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    benimde scooter kullanan birisi olarak uzun yolculuklarda özellikle 1-1.5 saatten fazla olan sürüşlerde sırtım ve kürek kemiklerimin altı çatlayacak gibi ağrıyor mola vercek yer arıyorum hemen,oturuş pozisyonum rahat olmasına rağmen tahminimce sizlerinde söylediği gibi sırt kaslarının kuvvetsiz olmasından kaynaklanıyor bu ağrılar,

Motosikleti
    Asya 19-a
    bendede ara sira oluyo yaptigim yolculuk tipki bir eziyete donusuyo ve bazen nerdeyse agridan aglicak duruma geliorum
    cr@zy duffy

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende cruiser kullanıyorum ama şimdilik bel ağrısı veya belirtisi yok, aman yaş tahtaya tig tig tig..
    Neyse bir ara okumuştum bir sağlık dergisinde motorların oturuş seklini anlatıyordu ; bel dik olacak ayaklar hemen bel seviyesinde altta öyleki motorun aldığı darbeleri amortisöre verirken sende o darbeleri dizlerinle yakalayacaksin belinle değil ,bu şekil en sağlıklısıymış , bir bakayımda cruiser 'a iki demir monta edim , hemen bel seviyesinde ayak koyabilme gibi birşey . Hazır belim ağırmıyor başlayana kadar önlemini almak en akıllısı...

Motosikleti
    honda cbr 600rr cbr 1000rr
    gidonu kendine yaklaştır çok mesafe var ve bellik tak

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    degerli abim benimde malesef bel agrılarım oluyor.
    öndeki araba çukuru ortalıyor sende arabanın tam arkasından gittigin için istemedende olsa çukura giriyorsun.
    benim içim gidiyor motor çukura düşünce
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    mondial drift 125
    Öncelikle merhabalar yeni konu açmaktansa konuyu hortlatıyım dedim öncelikle hepinize merhabalar benim sıkıntımda konuda olduğu gibi bel ağrısı ve ekstra olarak sırtımda belli bir süre sonra yanmaya başlıyor daha yaşım on sekiz bu sırt ve bel ağrısının sebeblerini araştırdım yanlış oturuş pozisyonundan dolayı olabiliyormuş fakat ben altın elbiseli adamdan izlediğim ve forumda gördüğüm kadarıyla motosiklete biraz depodan uzak (bir yumruk kadar) peglere ayak uçlarımla basıp depoyu kavramaya çalışıyorum üst tarafımda belimi biraz büküyorum çok dik durmuyorum ve kollarımıda gevşetiyorum (bu dediklerimi bazen trafiğe dalıp dimdik kendimi kasmış gibi otururken bulup birden sırt ağrımla karşılaşıyorum) ikinci bir sebebde acaba motorumdan mı kaynaklı sırf bunun için skuter almayı bile düşünüyorum sizce ne yapmalıyım doğru oturuş pozisyonu mu yapmalıyım?
    Not:doğru oturuş pozisyonları motordan motora değişirmi acaba mesela benim motorum mondial drift 125 bunun oturma şekli farklımıdır?

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Bel fitigim olmasina ragmen racing tarzi motor kullaniyorum ve bel agrisi hissetmiyorum. Racinglerde oturus pozisyonu nedeniyle sanirim yoldaki titresimleri ve darbeleri ayaklar emiyor ve sirta bele kadar cok gitmiyor. Bu arada kasis veya cukur gordugumde totoyu hafif kaldiriyorum ve darbeyi bele dogru hic almiyorum genelde.

Bende scooterla başlamıştım 24 yaşındayım bu arada. sandalye gibi oturuş pozisyonu yüzünden; hem sürekli agırlıgın belinde , hemde çukurları resmen omuriligin emiyor. Ben 20 dk sürdükten sonra 5 dk uzanmam gerekiyordu bu yaşta bel agrısı yüzünden. Şimdi naked sürüyorum 20 dk felan hiç birşey hissetmiyorum. Bence scooter ve cruzer( doğrumu yazdm bilmiyorum)larda sakat bir oturuş pozisyonu var. Racinge rahatsız diyorlar ama agırlıgın kollarda ve ayaklarda oldugu içinde bence daha rahat. Piyasada scooter rahatlıgı bulamassın diye bir tabir var ya, Bagaj haricinde ben scooterın neresinin rahat oldugunu pek anlayamıyorum doğrusu. Bu bana özelde olabilir tabi. Scooterla uzun yol yapanlarda var sonuçta.( ben 3,5 yıldırda vücütgeliştirmeyle uğraşyorum , antremanlarda motor sürmeden öncede bel kaslarımı çalıştırırdım) ama muhtemelen sorun benim yanlış oturuşumdadır. Sonuçta koca bir scooter pazarı var millet alıp biniyor kmlerce. Heralde biz yanlış oturuyoruz hocam.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fizyoterapist değilim ama bir hareket tavsiye edeyim. Hareket değil duruş aslında.
    Şınav pozisyonu al, sonra dirseklerini yere koy. Belini düz tutmaya çalışarak bu pozisyonda mümkün olduğunca uzun durmaya çalış. Gün geçtikçe süreyi uzat.

Omurga ve karın kaslarını güçlendiren bir hareket. Üf, gene hareket dedim

http://img229.imageshack.us/img229/4...xercisezo9.gif
    Soyledigin gobek icin..

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    merhaba ben scooter kullanıyorum ve 1 saat kadar sonra sırtım ağrımaya başlıyor (kürek kemiklerinin hizası, tam sırttaki eğimin olduğu yer). şınav çekmek iyi gelir mi acaba?
    ayrıca 15 yıldır bel ağrım var ve son 1 yıldır 2 adet başlangıç seviyesinde fıtığım var ama belimde ciddi bir ağrı hissetmedim şimdiye kadar.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Racingde bacaklarla depoyu sıkıyorsun,ust vucudu serbest bırakıyorsunuz ve çok yorulduğunda ve bir yere dinlenmek için oturduğunda nasıl kambur oturuyorsanız öyle oturuyorsun. Yorgun dede oturuşu. Bu pozisyon hem viraj için hem de bel için en iyisi olduğu kanaatindeyim
    initial-D bunu beğendi.

Motor kullanırken sizinde beliniz ağrıyor mu?

Hayır hamd olsun ağrımıyor , dik oturum sağlayan tipler tercihimden enduro/cross/adv vsvs.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    racing-sporttouring bir motorda (hayabusa,1000rr vs) beliniz ağrıyorsa oturmayı bilmiyorsunuz demektir.çok net

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    bellik al hiçbir şeyin kalmaz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler