Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Paylaşmaya değer bir konu...!

Motovento
    REKLAM ALANI
    GRKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5
    Arkadaşlar bilindiği üzere motosiklet damardan içeri girdiği zaman fena zehirliyor ve bağışıklık sistemine yerleşiyor ki bu hepimizin yaşamış olduğu bir durum. Neyse konuyu uzatmayacağım malum kış mevsimi geldi hazır motoru garaja çekmişken derdim şu aslında dert değil motor modifikasyonu
    jinlun 150-5' i nasıl modifiye ederim aslında bir kaç fikrim var mesela 500 cc bir motor monte etmek ama ben bu 500 cc motoru nasıl bulurum bu bir ikincisi jantları nikelaj yaptırmak gerçi bu sorun değil yerini biliyorum ve son sorum çelik hortum hatta mümkünse nikelaj kaplı ve üzerinde bir kaç değişiklik mesela çamurluklarını aşağıda ki nasıl yaparım.

Şimdi bu modifikasyon "jinlun' a değer mi?" diyenleri duyabiliyorum iyi bir motorum olsa zaten o zaman uğraşmam çünkü ona kıyamam ama bu tür motorlar çok uygun diye düşünüyorum artı daha ekonomik ve klas bir motora sahip olacağımı düşünüyorum.

Ayrıca bu dediklerimin kaçını gerçekleştirim bilmiyorum yardımınız olursa önümüzdeki sezona cıncık bir motorla çıkmak istiyorum.
    Bir gün herkes Motosiklete binecek...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Orange County Choppers

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    Konuya şu şekilde de bakabilirsiniz şu bir kaç resim söylediklerimin yapılabilirliğini kanıtlıyor yani insan elinin değidiği her şey şekillenebiliyor. sadece neyi nasıl yapacağımız bunun için yorumlarınızı bekliyorum.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Kardeş sen 150 cc ile tıngırdayan o kasaya 500 cc motor koyarsan halini düşünemiyorum. Sanırım 5.000 devirde motor bloğu kasayı bırakıp gider ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    İşte bu yüzden yardım istiyorum ama bana olmayacakmış gibi gelmiyor

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    Ayrıca 500 cc motoru nerden bulurum denemekte fayda var derim ben...

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    önce fizibilitesini sağlam yap bence... 500cc olan motorların kasalarını - birleşimlerini vb incele , senin kasa bu gücü kaldırırmı onu bi belirle istersen. soora yapacak usta bulunur bi şekilde...

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    Bende yapicam, ama bence makineyi deistirmekten vazgec!! En fazla 250 takabilirsin. yada bunu sat 250 lik al onu yap!!

Ben yaptirdiktan sonra siteye fotograflarini koyacagim... Ondan sonra yardimci olabilirim. Sunu surda bunu burda yaptirdim diye...
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    alestevardiya kardeş geç kalmayalım hazır kış gelmişken yatacağına uğraşalım sen fotoları koymadan beni yinede haberdar et elimde bir yığın foto var zaten fikir olsun diye her gün nizami bakıyorum...!

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    GRKN hocam adres-link falan verirsen bizde bakalım modifiye edilmiş makinalara...
    teşekkürler...

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    GRKN, ben boyatip, air brush yaptirmayi, sagini solunu uzatip, nikelaj yaptirmayi dusunuyorum. Sen nerde oturuyosun bu biiir?? Bayramoglunda araba modifikasyonunda uzman olan bir yer buldum, orijinal bir boyamayi orda yaptirmayi dusunuyorum..

Ben en kisa zamanda parcalari sokup arabayla goturucem...

burdan yazisalim ki, baska dusunen varsa herkes yararlanabilsin derim ben...
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    arkadaslar bahsettiginiz Jinlun kasasını. Suzuki yıllardır kullanıyor zaten. benim 7 yıllık rüyam dı Marauder zaten Bence bir arastırın hatta yazısın Jinlun ile sizi bilgilendirsinler.

Belki önerileri olur. Veya vazgecin derler. Ama deneme yanılma ile ugrasmamıs olursunuz.
    Sadobey

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    mertmertmert kardeş herhangi bir site yok nette gezinirken topladığım fotolardan alıntı ama zaman zaman modifiye edilmiş hatta sıfırdan yapılmış motorların fotolarını koyarım inş.

alestevardiya ben önce komple parçalayıp şaseden başlıycam biliyosun bizim şaselerin kaynak yerleri çok belli oluyor daha sonra parçalar üzerinde çalışıcam kafamda tasarladığım bir şekil var bakalım sene sonuna ne çıkacak bu arada ben Zonguldak EREĞLİ' de oturuyorum bu işler içinde DÜZCE' ye gitmeyi planlıyorum ama henüz bir çalışmam yok sizden sadece bu motoru 500 cc' ye nasıl çıkarırım bunun yolları nelerdir bunun için yardımcı olursanız...!

Bir iki resim daha size gözünüz gönlünüz açılsın...!

elimde ki fotoları bir anda veremiycem baya zaman alacak elimde chopeer resimleride var ayrıca.

tek serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    su an yok
    motosıkletın kasası super olmus tam tekerlık makına olmus yanı 90 derece dıkılse bıle kuyrugu yere surtmez begendım
    motorsikleti seveni bende severim herkese selam tek tekere devam

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    Resim isteyen arkadaşlar nerde

Motosikleti
    ercüment erdun,benim kIrmIzI JInlun 250cc metal kIsragIm,oglumun 200 cc lIk yaban keçIsI sky team
    motor değiştirme işinde ancak motorsiklet mühendislerinin projeleri dahailinde yapılması gerekebilir arkadaşlar İmc motorsiklet firma yetkili mühendislerinden fikir alıp bence öyle girin işe
    aksesuar işindede istediğiniz ,kafanızda nasıl canlandırırsanız bütçeniz dahilinde bunu yapma imkanınız olabilir 1. resimdeki gibi çamurlukta olabilir isterseniz komple ön çamurluğuda sökebilirsiniz ama sulu ve çamurlu yerlerden geçmemek şartıyle sonra lastiğin attığı çamur ve su ile hem siz kirlenirsiniz hem motorunuz kirlenir
    mesela aleste kardeşimin dediği gibi Airbus boyama çok yakışır bizim motorlara çamurluktan başlayım depo yanları yan kapaklar ve en son çanta yanlarında biten alev desenleri
    mesela yan kapaklar deri ile kaplanırsa güzel bir görüntü çıkar.
    arka maşa sökülüp boyası kumlama ile temizlendikten sonra nikalaj yaptırıldımı harika durur
    yaptıklarınızıda burda fotolarla paylaşıp arkadaşlarımıza güzel örnekler çıkar
    bizlerde faydalanırız
    sevgi ve saygılarımla
    bende örnek bir makina fotosu ekleyeyim

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    e_erdun abi çok hoş makina ama ben biraz daha extreme makina yapmak istiyorum. Dediğim gibi iyi bir motorum olsa kıyamam ama elimizdeki motorlar bu iş için çok uygun.

vasox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    grkn.. dostum öncelikle slm ben bu hafta kısmetse jinlun 150cc alacam fakat böyle bir fikir ortaya atınca yoksa 150cc aldıgna pişmanmısın sen..?.... acaba 150cc almayımmı diye düşünüyorum kafam karıştı vallaha hazır kredide çıktı napacam bilmiyorum..? peki sen 150cc kullanıyorsun bana 150cc tavsiye edermisin.. yada şöyle diyelim 150cc kullanan dostlarımız önerirmi teşekürler

Motosikleti
    Jinlun 150-5
    vasox dostum herhangi bir şikayetim yok iyi bir motor alacak ekonomiye de henüz sahip değilim bu yüzden üzerinde bu tür değişiklikler yapmak istiyorum inan her yeni başlayan gibi daha iyisini istiyorsun sonu yok yani...!

vasox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    grkn........teşşekkür ederim dostum beni aydınlattığın için saol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler