Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

93'viragomu 06'gv 250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mirty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kle 500
    Arkadaşlar merhabalar, yıllardır bir motosiklet sahibi olmak istiyordum ve en sonunda yeterli parayı biriktirebildim. İki motosiklet arasında karasız kaldım bana yardımcı olurmusunuz?? Bir tanesi 93 model yamaha virago 4000 ytl, 29000 km, diğeri ise 06 model hyosung gv 250 3500 ytl,4100 km. Viragoya bakma fırsatım oldu ve anladığım kadarıyla iyi bakılmış ve temiz bir motor fakat gv 250'ye bakma fırsatım olmadı. Sizce hangisini tercih etmeliyim?? şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mirty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar, yıllardır bir motosiklet sahibi olmak istiyordum ve en sonunda yeterli parayı biriktirebildim. İki motosiklet arasında karasız kaldım bana yardımcı olurmusunuz?? Bir tanesi 93 model yamaha virago 4000 ytl, 29000 km, diğeri ise 06 model hyosung gv 250 3500 ytl,4100 km. Viragoya bakma fırsatım oldu ve anladığım kadarıyla iyi bakılmış ve temiz bir motor fakat gv 250'ye bakma fırsatım olmadı. Sizce hangisini tercih etmeliyim?? şimdiden teşekkürler.
    viragoların 98 altı modellerinde bazı eksikler varmıs sanırım dısardan guzel durabilir ama banada bi usta tavsiyesiydi bu

gv guzel makine bence alıcaksan hiç diilse 06 motor almıs olursun
    true love..

Drift Religion

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabiki Yamaha marka değeri olarak daha üstün fakat daha yeni ve az kullanılmış olması,daha yeni model olması kişisel olarak GV250'yi tercih ederdim.Virago'nun gerçek km'sininde 29.000km olduğuna pek güvenmemek lazım.Zira 1.5 senede 14.000km'yi devirdiğim için 15 senelik motorun o km'de olması biraz zor görünüyor.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    dostum herşeyden önce 15 yaşında bi makine ona göre dikkatli olmanı söyleyeyim. benim keeway SL motosikletim war 2006 model ve 23000 kmde. viragonun 29000 kmde olduğu pek inandırıcı gelmedi bana doğrusunu söylemek gerekirse. diğer makineyi değerlendircek olursak gv250 gayet yapılı bi motosiklet seni gerek şehir içi olsun gerek şehir dışı olsun yeterince tatmin edecektir. güzel bi smokehead egzost taktırırsan ses açısından viragoyu çok rahat da sollar
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

mirty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kle 500
    arkadaşlar öncelikle ilginiz için çok teşekkürler. Beni düşündüren şey hyosung'u henüz görmemiş olmam ve fiyatının bana düşük gelmesi ikilemde kalmamın sebebide bu aslında

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı RoLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum herşeyden önce 15 yaşında bi makine ona göre dikkatli olmanı söyleyeyim. benim keeway SL motosikletim war 2006 model ve 23000 kmde. viragonun 29000 kmde olduğu pek inandırıcı gelmedi bana doğrusunu söylemek gerekirse. diğer makineyi değerlendircek olursak gv250 gayet yapılı bi motosiklet seni gerek şehir içi olsun gerek şehir dışı olsun yeterince tatmin edecektir. güzel bi smokehead egzost taktırırsan ses açısından viragoyu çok rahat da sollar
    yavaş Sollasın Rola 535 lik makineyi 250 lik makine mi sollıcak ...

4000 liraya 96 civarı makinede alabilirsin... çok fazla kasma.. ama hyolarada cok meraklanma bence
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Bence Sen Hangisini Istersen Onu Al.. Tabiki Motorun Genç Olması çok önemli....

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşım bende motorumu almadan önce 2004 model DragStar ile şuanda ki motorum GV250 arasında kararsız kalmıştım. Yamaha'nın kalitesine diyecek hiçbir şey yok ama benim tercihimde 2004 yerine 2007 model seçmem, ve DragStarın biraz daha pahalı olması beni GV250'ye yöneltti. GV250'nin bazı önemli kronik problemleri olduğundan (CDI ünitesi en önemlisi) dolayı ikinci el alırken buna dikkat ederek aldım yani servis tarafından değiştirilmiş olanını aldım. Şimdiye kadar motorumdan çok memnunum, benim ilk motorum olduğu için başka motorlarla kıyaslamıyorum ama benim beklentilerime yetiyorda artıyor bile. Bilemiyorum ileride daha iyi motorlara bindiğimde şimdiki hislerimle aynı olur mu onu zaman gösterir. Son olarak dediğim sorunları giderilmiş özellikle CDI, bir ikinci el GV250 seni memnun edecektir diye düşünüyorum.
    ..::.. GO ..::..

Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Dostum, alacağın motor şimdiden hayırlı olsun. Genelde içine sinen hangisi ise onu al denir, eğer virago biraz yüksek model olsaydı sana onu al derdim ama 93 yılı geçekten eski ve sana satın aldığın rakam kadar masraf çıkarabilecek bir model. Bir de 93 model motoru birkaç yıl sonra satmaya kalktığında nelerle karşılaşacağını düşündün mü, bu motorun son sahibi olmayı göz önüne alabiliyormusun? Ha eğer tanıdığın iyi bir usta, motorun hiçbir sorunu olmadığını ve kısa süre içinde masraf çıkarmayacağını garanti edebiliyorsa fiyat açısından değerlendirilebilir. Ama genelde bu şekilde eski motor alan arkadaşlarım sürekli e-bay'de yedek parça peşinde koştular.

Gv250'ye gelince bir kısım kullanıcısının çok memnun olduğu, bir kısım kullanıcısının çıkardığı sorunlar yüzünden nefret ettiği bir motor. Bu makinenin yine sorunu yoksa alabilirsin, başlangıç için iyi bir motor ama çıkarabileceği sorunlara karşı dikkatli olmak lazım, seni motosikletten soğutmasın ki benim kullandığım zamanlarda öyle olmuştu. ama bu motor, satmayı düşündüğün zaman daha rahat elinden çıkarabileceğin bir motor bunu da unutmamak lazım.

Bu arada hiç kawasaki en 500 lere baktın mı? biraz düşük modelleri uygun fiyata bulunabiliyor ve performans olarak daha uzun süre seni tatmin eder.

Bir de fazla heyecanlı davranıp acele etme 2. el fiyatlarının iyice düştüğü bir dönemdeyiz; forumlardan düşündüğün modelleri iyice araştır, bulduğun motorları da iyice incele karşılaştır.

Saygılar...

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Foruma katılanların genel tavrı eski motorlardan kaçmak şeklinde. Tabi benim tavrımın böyle olduğu söylenemez. Bunu da sahibi olduğum motosikletlere bakarak anlayabilirsin. 29000 kilometre Virago için bişey değil. Kilometresi düzgünse tabiki. Aldığın motorun son sahibi olmaktanda korkma. Topal eşeğin kör alıcısı olurmuş derler. Hyosung ile yamahayı kıyaslarsak; hem ikisi aynı kalitede değil hemde hyosungun bazı sorunları olduğu söyleniyor. Yamaha ise klasikleşmiş bir model ve motor hacmi ve gücü daha yüksek. Bu arada dikkat edilmesi gereken bir konuda Hyosungdaki değer kaybı. Ymaha 15 yıl sonra hala değerini koruyor ancak hyosung iki yıda %50 den fazla değer kaybına uğramış. 5 sene sonra hyosung acaba hangisi daha fazla değer kaybına uğramış olacak.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    virago kaçlık? 250 mi 500 mü?
    eğer ikisi 250 lik ise gv derim ( 29Hp)

tabii ikisinin de 2. eli aynı seviyelerde ve sürede satabilirsin. ama ben gv250 yi kullandım çok da memnundum.

tercih artık zevkine kalmış
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Bence eski motor ölü motor değildir, Bakınız vulcan 750a 94 model
    bu gün bile hiç bir motorla değişmem (1000cc altında)
    ama o viragonun 29000 km sinde hile olması çok büyük ihtimal
    129 yada 229 bile olabilir.

İyi bir motor ustasına incelet tanıdık birine. Eğer sağlamsa virago derim.

Sebep: Hyosung un motor teknolojisi ve (sözde) ar-ge çalışmaları.
    aynı motoru racing, enduro, cruser ve naked da kullanıyo.

sizcede farklı amaçlara hitap eden araçların aynı motoru taşıması saçma değilmidir?
    GV 250 ve 650 kullanan arkadaşlar alınmasınlar lütfen ama hyosung 28 hp güç ürettiğini iddia ediyor ve fakat benim virago kopyası ledow 250ccV ile kıyasladımda performans olarak fark göremedim uzun yolda olsa kısa yolda olsa yüklüde olsa boş ta olsa çin malı 250 lik bir motor iyi bir rodajla o motoru harcar bence.

üstündeki şanzıman ve piston yapısı cruser a uygun değil. (Kişisel görüşüm)

birde sadece arka çamurluğun 580 ytl oldunu düşünürsek yedek parça konusu çok kasvetli.

Virago parçasını keeway yada lifan dan alabilirsin. Zaten yamaha servisleri yüksek fiyat vermez.

Tabi seçim senin gv250 yi bende çok inceledim 1 ay kadar önce ama ledow 250ccV aldım
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

mhrrmkpnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar burdan atıp tutmak kolay virago ii yamaha alınır onu al demek ama hanginiz bugun altındaki makine yerine gidip 16yasında bi motoru almayı tercih eder tavsiye yaparken brzda empati yapın lutfen bu iş sadece km bakımla olmuyo bu işin bide metal yorgunlugu var
    true love..

Drift Religion

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanka, avatarı değiştirmişsin.. pek şık!

---

Arkadaşlar, 15 yaşındaki bir makine çok uçta ve çok özel bir makine olmadığı sürece pek tercih edilmemelidir diye düşünüyorum.

Ama "classic" zevkiniz vardır, paranızda vardır; alırsınız 25'inde bir Harley; keyfinize zirve yaptırırsınız!

Fakat burada böyle bir durum yok anladığım kadarıyla.. Bu şartlarda her daim YENİ olan daha makuldür.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    1993 model yamaha mı 2006 model hyosung mu? tabiki yamaha Artık gülüyorum böyle cevaplara yakında 1950 model motoru 2008 model motora tercih ederim diyecekler bile çıkacak anlaşılan.Burda yamaha diyen kaç kişi motor alacak olsa 15 yaşındaki motoru tercih eder oda ayrı konu.Burdan atıp tutmak ne kadar güzel oluyor demi...15 Yaşındaki bi motora para verebilmek için önce eski motorları sevmek gerekir sonra biraz ilgi alaka gerekir sonra para gerekir çünkü kuvvetle muhtemel yedek parçaların hep özel sipariş olacak...
    Buradan zar zor para biriktirip bütcesi dahilinde mütavazi bi motor almak isteyen bi arkadaşa 15 yaşında üretimden kalkmış 29 bin km de denilen ama kaç 29 olduğu belli olmayan bi motor tavsiye etmek bence insafsızlık
    Arkadaşım hyosung iyi motordur bi ara cdi denilen sorunlar oldu ama halledildi.Zamanında 250gt ve 250gtr si ni kullandım çok km ler yaptım tık demedi kolay kolayda demez.Bu motorlar hakkında iyi bilgi birikimim var burda bilmeden atıp tutanlara bakma sakın yamaha diye kanıpta 15-16 yaşındaki motoru alma(eski motor sevdan varsa ona bişey diyemem)Gv 250 sınıfında önde giden bi motordur tabi bizim ülkede kraldan çok kralcı olduğu için marka yoksa o kesin kötüdür...250 cc segmentinde üstüne yok performans olarak.
    Rakun arkadaş bu çin malı 250 cc lerin iyi bi rodajla gv 250 yi harcayacağını söylemiş bu lafa sadece gülünür...çin malı 250 likle de bi yaz geçirdim bir ayda 3000 i geçkin km yaptım o km leri yaparken çektiğimi bi Allah bi ben bide sollamaya çıkınca yan yana gittiğimiz kamyoncular bilirha bide dibim, motordan indikten 2 saat sonra bile hala titrerdi garibim
    Yani ben hyosung al derim şöyle temizinden az km li

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Alıntı 345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1993 model yamaha mı 2006 model hyosung mu? tabiki yamaha Artık gülüyorum böyle cevaplara yakında 1950 model motoru 2008 model motora tercih ederim diyecekler bile çıkacak anlaşılan.
    Evet tercih ediyorum noolmuş?
    İki motorum var ikiside 1950 li yıllardan kalma.
    Geçen sene kasımda 1952 model BMW R51/3'ü 4500 ytl ye aldım.
    Aynı paraya 2008 model sıfır motosiklet alamaz mıydım sanıyorsun?
    Sana kalsa demekki benim 2006 model hyosung almam gerekirdi.
    Neyseki sana kalmadı da istediğim motoru aldım.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    virago kopyası ledow 250ccV ile kıyasladımda performans olarak fark göremedim uzun yolda olsa kısa yolda olsa yüklüde olsa boş ta olsa çin malı 250 lik bir motor iyi bir rodajla o motoru harcar bence.
    işte atmasyon bilgiye örnek ...

ne kadar gv250 kullandın tecrüben ne bu motorla ..

virago veya dragstar 250 kullandınmı... kıyasladığına göre engin tecrüben olmalı her 3 motorda..

marmaris mt grubunda geçen sene her iki motorda vardı grupta her ikisinide hatta viragoyuda uzun kmler kullandım.. viragoda dragstarda gv nin acak stop lambasını görür...çinliler o stopuda göremez ... gv si olan bi arkadaşla şöle bi yan yana sür zaten vazgeçersin iddaalarından

gv 250 nin tek ve en büyük hendikapı distrübütör firmadır... global çok iyibir şekilde götürüyodu..

yucika
    345 in dediğini yannış anlamışsın .. senin aldığın aletin her türlü yedek parçasını bulabilirsin . yamahanın 93 modelinn bulabilirmisin.. aynı kulvar değil
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    dostum bir yıl kadar önce bende Virago almaya kalkıştım çünkü arkadaşımda vardı inanılmaz keyifli bir makine kullanırsan emin ol çok seversin ama arkadaşımınki daha 6.000 de flndı..bende niyet ettim gittim bi ustada virago buldum ama beyni yanık dedi,parça bulamıyorum yatıyo dedi bende tamam ben o şekilde alıp yaptırrım kendi ustamda dedim,ustama gittim söyledim sakın ha dedi bisanların da benzer bi modeli var onun beyni oluyormuş fakat bayiide parça uzun zamandır yok fln dediler vazgeçirdiler..vrago çok güzel bi motor ama yaşlı makinada üzer,üzdümüde tam üzer.parça sorunu çok can sıkar bence hyolar çokta kötü motorlar değiller GV lerin tipleride hoş bi araştır parça sorunu yoksa hyo al derim.bu arada geçenlerde bi şikayet sitesinde hyoların parça sıkıntısı nedi ile müşterileri üzdüğünü okudum ne kadar dogru bilmiyorum..

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet tercih ediyorum noolmuş?
    İki motorum var ikiside 1950 li yıllardan kalma.
    Geçen sene kasımda 1952 model BMW R51/3'ü 4500 ytl ye aldım.
    Aynı paraya 2008 model sıfır motosiklet alamaz mıydım sanıyorsun?
    Sana kalsa demekki benim 2006 model hyosung almam gerekirdi.
    Neyseki sana kalmadı da istediğim motoru aldım.
    Yazımı iyi okursan daha doğrusu anlayarak okursan eski model motor sevene bişey demediğimi görürsün.Bu zevk ve tercih meselesidir biraz da emek ve para meselesidir.Sen klasik le uğraşmayı ona vakit harcamayı sevebilirsin ama kalkıpta burada gv 250 hakkında hiç bilgisi olmayan ve eski motor binmeyen kişiler, iki kuruş dişinden tırnağından arttırmış birine 15 yaşndaki motoru önerirse buna kızarım ve kızmakta haklı olduğumu düşünürüm.
    senin alacağın motor bana kalmaz fikrimi sorsaydın sadece fikrimi beyan ederdim sen istediğin motoru aldıysan ve mutluysan herkese sadece susmak düşer...Ben kendi bütcem dahilinde zaten alacağımı almışım...amacım sadece arkadaşa objektif olarak fikrimi söylemek ve kendi zevki kendi keyfi doğrultusunda yön vermek isteyenlere sitem etmekti.Umarım anlaşılmıştır

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ben de ucuz bir virago arıyorum, ama benim amacım bir bobber yapmak, parça derseniz, virago parçalarını her yerde çok rahat bulursunuz, hatta kopya çinlilerinden bile uyacak parça mutlaka olacaktır. Şu çinlilere bakın ya virago ya rebel kopyası değil mi?

Ama ilk motorun olacaksa ve zevk için uğraşmayacaksan GV250, yok motordan anlarım bir klasik sahibi olmak istiyorum diyorsan virago, ben de alacağım ama uğraşacağım bir klasik olacak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler