Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sigorta şirketi Nereye şikayet Edilir??

Motovento
    REKLAM ALANI
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı gokhan150zat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olayda arkadasımın kolu kırıldı ve adam bize hiç bir şekilde yardımcı olmadı alkol muaynesine götürdü poliisler sonra vın truzim..

fotokopileri bile alamadık mahkemede görürüm seni dedim ve kapadım telefonu yani anlıyacagınız tam bir şerefsiz çıktı sanki ben adamdan para istedim..şimdi adamı arayıpta alkol muaynen lazımmışta demiyorum o da tıpış tıpış gelicek yanıma..

sigorta hasar bölümüne söyledim olayı siz arayın isteyin cinsin teki dedim onlarında suratına tel kapamış küfür etmiş adamın adamın experizi bile beni arıyo ne kadar şerefsizmiş bu adam diye expertizin bana dediği laf keşke senin motorun 12.500 ytl üstünde olsaydıda çatır çatır kalan ücreti ödetseydim sana....

anlaşılan savcılıktan bi tanıdık bulucaz da öyle alıcaz fotokopiyi..bak yaa canım sıkıldı şerefsiz bize carpıyo artı bide biz ugrasıyoruz adalete bakın motora binmenin kötü yüzlerinden biriyle karsı karsıya kaldım
    Büyük geçmiş olsun
    Bu işler böyle işte ne yaparsın.Şerefsizin biri gelir çarpar sen uğraşır durursun.Herşeyi tamam edersin beklersin para gelecek diye ama nedense sigorta şirketi ödemeyi hemen yapmaz.Bir şerefsiz de onlar işte.Sanki babalarının hayrına ceplerinden ödüyorlar
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    olayda arkadasımın kolu kırıldı ve adam bize hiç bir şekilde yardımcı olmadı alkol muaynesine götürdü poliisler sonra vın truzim..

fotokopileri bile alamadık mahkemede görürüm seni dedim ve kapadım telefonu yani anlıyacagınız tam bir şerefsiz çıktı sanki ben adamdan para istedim..şimdi adamı arayıpta alkol muaynen lazımmışta demiyorum o da tıpış tıpış gelicek yanıma..maddi manevi tazminat davası açtım..he bide devlet amme davası açtı otomatikmen açılıyormuş..

sigorta hasar bölümüne söyledim olayı siz arayın isteyin cinsin teki dedim onlarında suratına tel kapamış küfür etmiş adamın adamın experizi bile beni arıyo ne kadar şerefsizmiş bu adam diye expertizin bana dediği laf keşke senin motorun 12.500 ytl üstünde olsaydıda çatır çatır kalan ücreti ödetseydim sana....

anlaşılan savcılıktan bi tanıdık bulucaz da öyle alıcaz fotokopiyi..bak yaa canım sıkıldı şerefsiz bize carpıyo artı bide biz ugrasıyoruz adalete bakın motora binmenin kötü yüzlerinden biriyle karsı karsıya kaldım
    ama istemeden kim kime ne veriyorki ...insanlık değil yaptığı ama hastanede ziyarete gelmedi diye dava açma nedeni olamaz...devletin açtığı dava traş mevzuat gereği açılıyor bişide çıkmıyor ondan... adam ifade vermeye gelecek savcılığa ama nezaman gelecek ..savcılık hemen işleme koymuyor adresler dört dörtlükse bi ihtimal adama ulaşılması zaman alabiliyor adres değişikliklerinden dolayı

gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınızın hepsini okudum ve anladım,Bir sigorta acentesi olarak biz bunları ve bu gibi sorunları biliyoruz.Ama malesef yaslar böyle yazılmış.

Hasar dosyasında hasar bedelini kim alacaksa hem sizin hemde karşı tarafın evraklarını temin etmek durumundasınız.Sizin evrağınız tamam olabilir ama kazaya karışan diğer kişinin evrağı eksikse dosya eksik sayılır.Onun için en güzeli hasarınızı kaskodan almak.Bu durumda hiç uğraşmazsınız.
    açıklama için teşekkür ederim ama ücreti kaskodan alamıyorum kasko yok..birde zaten kasko olsaymıs motor pert e cıkarılacakmıs ama motor perte cıkmıs vaziyette ergo-isvicre saolsun pert e cıkarmadı motor hala serviste servis te ücret talep ediyor expertiz masrafı adı altında ücrette 500 ytl sizce normal mi? isteyebilir mi yasal mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    açıklama için teşekkür ederim ama ücreti kaskodan alamıyorum kasko yok..birde zaten kasko olsaymıs motor pert e cıkarılacakmıs ama motor perte cıkmıs vaziyette ergo-isvicre saolsun pert e cıkarmadı motor hala serviste servis te ücret talep ediyor expertiz masrafı adı altında ücrette 500 ytl sizce normal mi? isteyebilir mi yasal mı?
    serviste yatma parası olarak mı istiyorlar ne kadardır yatıyor serviste?

Motosikleti
    Fiddle
    Alıntı ask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama istemeden kim kime ne veriyorki ...insanlık değil yaptığı ama hastanede ziyarete gelmedi diye dava açma nedeni olamaz...devletin açtığı dava traş mevzuat gereği açılıyor bişide çıkmıyor ondan...
    iyiki gelmedi zaten abi onun için hayırlı olmazdı onun için..ben ziyerete gelmedi diye dava acmıyorum abicim şerefsiz ölümüme bile neden olabilrdi arkadasım 4 ay kolunu oynatamadı bilekten kırıldıgı için ve şuan platin var kolunda..illa öldürüncemi dava acalım yani

serviste yatma parası olarak mı istiyorlar ne kadardır yatıyor serviste?
    4 aydır yatıyor bi kaç parçasınıda değiştirmişler jant ve manetini falan sökmüşler servisi sizde tanıyorsunuz butun camia tanıyordur ama ismini vermiyim bu benim ticaret (esnaflık) ahlakıma yakışmaz..onların yakısıyor ama..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    iyiki gelmedi zaten abi onun için hayırlı olmazdı onun için..ben ziyerete gelmedi diye dava acmıyorum abicim şerefsiz ölümüme bile neden olabilrdi arkadasım 4 ay kolunu oynatamadı bilekten kırıldıgı için ve şuan platin var kolunda..illa öldürüncemi dava acalım yani

4 aydır yatıyor bi kaç parçasınıda değiştirmişler jant ve manetini falan sökmüşler servisi sizde tanıyorsunuz butun camia tanıyordur ama ismini vermiyim bu benim ticaret (esnaflık) ahlakıma yakışmaz..onların yakısıyor ama..
    4 aydır yatıosa otopark olarakta kullanıldığını düşünmek lazım bence normal gibi ... arkadaşının dava açması gerekmez mi birliktemi açtınız davayı ... hukuken kaza olarak geçtiğinden bi cezası yok ..ceza mahkemeye savcılığa gidip gelme işlemleri oluyor...

Motosikleti
    Fiddle
    4 aydır yatıosa otopark olarakta kullanıldığını düşünmek lazım bence normal gibi ... arkadaşının dava açması gerekmez mi birliktemi açtınız davayı ... hukuken kaza olarak geçtiğinden bi cezası yok ..ceza mahkemeye savcılığa gidip gelme işlemleri oluyor...
    evet beraber actık abi..tamam 250 desin 300 desin ama 500 ytl istiyor hemde parçalarımı sökmüş..abi neyse o 2inci hatta 3.ncü mevzu oraya kadar bi gelebilsek sorun değil anlaşırız bi türlü.. evet gidip gelmek yorucu olucak ama biz motorcularda geri vites yok abi biliosun

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    bende bundan5-6 once bir kaza yaptım tutanak tuttuk ve %100 oranında benim haklı olduğum kararı cıktı.akıbedinde paramı istedim ondan sonra sigorta benim tutanağıma itiraz etmiş (nasıl oluyorsa)haklılğım %50 ye düştü.normal bi vatandaas olduğumuz içinde boynumuzu büktük sükürki %50 lik hasarın parasını aldım ama 1 ay boyunca sürekli aradım sürekli sigortanıın anamerkezi şişlideydi daha mudurle gorusucem dedim tabii gorusturmediler.ordaki elemanlarla muhatap oldum gene ama demek istiyorumki sigortanın anamerkezinin yerini biliyorsanız oraya gidin hakkızı bizzat orda arayın.
    servisler expertiz ücretleri talep ediyorlar evet benden 150 ytl expertiz cağırma ucreti ve motordaki hasarı tespit için para aldılar.adamla pazarlığa girişirsen biraz indirim yapabilirler benden 100 ytl aldılar.bunun dısında motorun tamiri bittikten sonraki her gun için bende 7 ytl talep ediyorlardı.sizin servisin gunluk park işgal ucreti nekadar bilmiyorum.yani sizin 5 ay için 500 ytl ucret talep etmeleri normal bişi bence.
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Servis park işgal ücreti ne demek yaf ??? Allah allah bende böle bi sorun olmadı usta istediğin zaman gel al dedi herkez herzaman müsait olamazki bide günlük mü kesiyorlar ne günlere kaldık ya...

"servisler expertiz ücretleri talep ediyorlar evet benden 150 ytl expertiz cağırma ucreti ve motordaki hasarı tespit için para aldılar" Dostum nası yani karşı tarafın sigortası senin motorunu karşılayacak exspertizin ücretini vs. sendenmi alıyorlar?

Bende olmadı böle bişeyler herhalde yüzde yüz haklı oldugum içinmi olmadı bilen birisi cevaplarsa sevinirim selamlar...
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.
    Bir avukat tut ve geçmişten buyana alacağını faiziyle talep et.
    Avutkat ve mahkeme masraflarınıda sigortaya yükleyecekler merak etme....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    Alıntı Sanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis park işgal ücreti ne demek yaf ??? Allah allah bende böle bi sorun olmadı usta istediğin zaman gel al dedi herkez herzaman müsait olamazki bide günlük mü kesiyorlar ne günlere kaldık ya...

"servisler expertiz ücretleri talep ediyorlar evet benden 150 ytl expertiz cağırma ucreti ve motordaki hasarı tespit için para aldılar" Dostum nası yani karşı tarafın sigortası senin motorunu karşılayacak exspertizin ücretini vs. sendenmi alıyorlar?

Bende olmadı böle bişeyler herhalde yüzde yüz haklı oldugum içinmi olmadı bilen birisi cevaplarsa sevinirim selamlar...
    servisler ticarethane oldukları için ekspertiz yapılıyor ama motorun tamiratına başlamıyorlar tamiratını yapsa servis ekspertiz ücreti felan bişi alamaz ama tamiri yapmadığı için bu parayı istiyorlar tabi hayrına yapan varsa bu işleri bilemem...

Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bundan5-6 once bir kaza yaptım tutanak tuttuk ve %100 oranında benim haklı olduğum kararı cıktı.akıbedinde paramı istedim ondan sonra sigorta benim tutanağıma itiraz etmiş (nasıl oluyorsa)haklılğım %50 ye düştü.normal bi vatandaas olduğumuz içinde boynumuzu büktük sükürki %50 lik hasarın parasını aldım ama 1 ay boyunca sürekli aradım sürekli sigortanıın anamerkezi şişlideydi daha mudurle gorusucem dedim tabii gorusturmediler.ordaki elemanlarla muhatap oldum gene ama demek istiyorumki sigortanın anamerkezinin yerini biliyorsanız oraya gidin hakkızı bizzat orda arayın.
    servisler expertiz ücretleri talep ediyorlar evet benden 150 ytl expertiz cağırma ucreti ve motordaki hasarı tespit için para aldılar.adamla pazarlığa girişirsen biraz indirim yapabilirler benden 100 ytl aldılar.bunun dısında motorun tamiri bittikten sonraki her gun için bende 7 ytl talep ediyorlardı.sizin servisin gunluk park işgal ucreti nekadar bilmiyorum.yani sizin 5 ay için 500 ytl ucret talep etmeleri normal bişi bence.
    bu nasıl iş valla sade vatandaşa haksızlık yapılıyor

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı Sanlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster

honda servisinde aynen bunlar oldu hangi servis olduğunu merak ediyorsanız pm atabilirim.adamın dediği aynen su sekilde elinde bi belgeylede bunu bana kanıtlamaya calıstı nekadar yasal bi belge bilemiyorum."belirlediğim hercivata hasar için 2,5 ytl alırım".adam motordaki bütün hasarı yazdı (yan yatmıs olmama ramen firen diskimin yamulduğunu bile idda ettiler.)ben motoru 400 ytl ye kendim yaptım adamlar 4,500 ytl hasar tespit ederek motoru perte ayırmak istediler.elimde ki hasar raporuyla honda cbr 125 bütün parcaların fiyat listesini verebilirim.park ucreti içinde deiğim gibi adamlar koca koca asmıslar duvarlara tamiri bitmiş motorlar için günluk park isgal bedeli alınır diye ne diyebilirsinki itiraz edilemez buna adamın yeri motorun işi bittiyse gel al der sana.

bu nasıl iş valla sade vatandaşa haksızlık yapılıyor

olay zamanı buradanda yardım istemiştim napabilirim diye ama kimsenin basına boyle bişi gelmediği için kimse yardımcı olamadı kaldı oyle.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sigortasi.html
    [B]AVCILAR TAYFASI (CİCİ BAR ÖNÜ:P)[/B]

Motosikleti
    " AK "
    merhabalar herkese..................................ergo isvicreyi nereye şikayet edebilirim lütfen bu tür konulara hakim olan arkadaslar yardım ederse sevinirim..
    qayet basit... www.sikayetvar.com

Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B.D.D.K. olablir emin değilim ama . .!
    sen bence savcılığa bir dilekçe ver konuyla ilgli dava aç kazanırsın
    orası BANKACILIK DÜZENLEME ve DENETLEME KURUMU. biras uzak düşüyor.

.
    ::offtp::___________[B] " POSETCHI "[/B]__________::offtp::

[B]Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca... :P[/B]

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar bu expertiz'in parası nedir ben bunu anlayabilmiş değilim.Nasıl oluyor?
    Benim de bundan yaklaşık 1.5 ay önce 30km/h hızla sağdan sıkışık trafikte ilerlerken geçtiğim taksicinin beni göremeyip aniden olduğum tarafa kırması sonucu sadece orta sehpamın demirinin ucu adamın kaportasına takıldı ve kırıldı.Başka da bir kırığım, arızam, düşmem olmamıştı çok şükür.Fakat adama cidden sinir olmuştum ve de o kırılan ayaklığın herşeyini fazlasıyla ondan çıkarmaya karar vermiştim.Normalde kaynak yaptır tutar 10 liraya kurtarırsın dediler de bu taksicilere zaten sinir oluyordum uğraşsın istedim.Başımdan geçenler şöyle:

16/10/2008 - Kazanın oluşu
    20/10/2008 - Motorun servise bırakılıp sigortaya ihbar edilmesi
    21/10/2008 - Experin gelip motoru incelemesi
    Sonrasında bir haftalık ara içerisinde tramer'de %100 haklı olduğumu gördüm.
    27/10/2008 - Motor yapıldı ve servisten aldım(sadece ayaklık değişti)
    29/10/2008 - Öncelikle servis faturasını expere faxladım.Sonra da sigorta şirketinin bölge müdürlüğüne bizzat gidip durumumu anlattım, servis faturasını verdim herşeyi yerinde gördüm ve hesap numaramı verdim.
    Bu arada expertiz raporlarının gelmesi, incelenmesi ve onaylanması için beklendi.
    27/11/2008 - 1,5 ay önce yaptığım ufacık kazamda sadece ayaklığın değişmesi sebebiyle ödediğim 190,41 ytl kuruşu kuruşuna hesabıma ödendi.

Bu sigorta şirketi beni cidden uğraştırmadı.Hani duyduğum kadarıyla kimse bu şirketlerden çok da memnun değil.Benimki belki de ufak olduğundan hemen yaptılar.Bilmiyorum reklama mı giriyor ama yine de paylaşmak istedim.Adamın sigortası Koç Allianz'dı

Sigortadan paramı almaktan çok İstanbul trafiğinde bizi hiçe sayan taksicilerinden birinin olsun zarara girmesi çok hoşuma gitti. Adamlar bin küsür ytl'ye sigorta yaptırmış.%10 hasarsızlık indirimi vardı.Şimdi obu kazayla beraber sanıyorum ki seneye alacağı %20 hasarsızlığı gitti.Kaza yaptığı için vereceği para arttı.Vs. vs. işte ama belki biraz daha dikkatli olurlar
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu expertiz'in parası nedir ben bunu anlayabilmiş değilim.Nasıl oluyor?
    Benim de bundan yaklaşık 1.5 ay önce 30km/h hızla sağdan sıkışık trafikte ilerlerken geçtiğim taksicinin beni göremeyip aniden olduğum tarafa kırması sonucu sadece orta sehpamın demirinin ucu adamın kaportasına takıldı ve kırıldı.Başka da bir kırığım, arızam, düşmem olmamıştı çok şükür.Fakat adama cidden sinir olmuştum ve de o kırılan ayaklığın herşeyini fazlasıyla ondan çıkarmaya karar vermiştim.Normalde kaynak yaptır tutar 10 liraya kurtarırsın dediler de bu taksicilere zaten sinir oluyordum uğraşsın istedim.Başımdan geçenler şöyle:

16/10/2008 - Kazanın oluşu
    20/10/2008 - Motorun servise bırakılıp sigortaya ihbar edilmesi
    21/10/2008 - Experin gelip motoru incelemesi
    Sonrasında bir haftalık ara içerisinde tramer'de %100 haklı olduğumu gördüm.
    27/10/2008 - Motor yapıldı ve servisten aldım(sadece ayaklık değişti)
    29/10/2008 - Öncelikle servis faturasını expere faxladım.Sonra da sigorta şirketinin bölge müdürlüğüne bizzat gidip durumumu anlattım, servis faturasını verdim herşeyi yerinde gördüm ve hesap numaramı verdim.
    Bu arada expertiz raporlarının gelmesi, incelenmesi ve onaylanması için beklendi.
    27/11/2008 - 1,5 ay önce yaptığım ufacık kazamda sadece ayaklığın değişmesi sebebiyle ödediğim 190,41 ytl kuruşu kuruşuna hesabıma ödendi.

Bu sigorta şirketi beni cidden uğraştırmadı.Hani duyduğum kadarıyla kimse bu şirketlerden çok da memnun değil.Benimki belki de ufak olduğundan hemen yaptılar.Bilmiyorum reklama mı giriyor ama yine de paylaşmak istedim.Adamın sigortası Koç Allianz'dı

Sigortadan paramı almaktan çok İstanbul trafiğinde bizi hiçe sayan taksicilerinden birinin olsun zarara girmesi çok hoşuma gitti. Adamlar bin küsür ytl'ye sigorta yaptırmış.%10 hasarsızlık indirimi vardı.Şimdi obu kazayla beraber sanıyorum ki seneye alacağı %20 hasarsızlığı gitti.Kaza yaptığı için vereceği para arttı.Vs. vs. işte ama belki biraz daha dikkatli olurlar
    o söylediğiniz sigorta en sorunsuz sigorta şirketi ben motosiklet servislerinle yapmış olduğum sohbetlerden biliyoru eğer koç allianz
    lı bi kaza geldiyse en uzun işi 1 aydır diyolar çok iyi bir sigorta şirketi.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    yaralamalı bi kaza olduğu için sorun farklılaşıyor sanırım şirket bi tarafın alkollü olduğu kanısında 15 sene sigortacılık tecrübeme göre durum bundan ibaret ellerine geçtiğinde alkol raporu ona göre işlemi sonuçlandıracaklardır evrakın tez zamanda ulaşması gerekiyor...

Motosikleti
    Fiddle
    evet arkadaşlar 4 koldan yapmış oldugum baskılar sayesinde sigorta sirketi dosyayı kapadı paramız hesabımıza yattı demekki bosuna bekletiyorlarmış bizi bizim gibileri.. inşallah kaza yapmazsınızda bu topic işinize yaramaz ama olucağın önüne gecemeyiz bu topic başka dostlarımıza da inşallah kaynak olur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    evet arkadaşlar 4 koldan yapmış oldugum baskılar sayesinde sigorta sirketi dosyayı kapadı paramız hesabımıza yattı demekki bosuna bekletiyorlarmış bizi bizim gibileri.. inşallah kaza yapmazsınızda bu topic işinize yaramaz ama olucağın önüne gecemeyiz bu topic başka dostlarımıza da inşallah kaynak olur..
    karşı tarafın raporunu nasıl elde ettin?

ülkemizde her yıl on binlerce kişi tarafik teröründen dolayı mağdur olmaktadır ,lütfen trafikte biraz daha dikkat

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:08 ----------

Trafik kazalarının oluşumunda en başlıca faktör insandır..lütfen kendiniz ve sevdikleriniz için biraz daha dikkat....
    Kara yolları trfaik kanunu gereği motor siklet sürücülerinin ,kask,koruyucu elbise ,dizlik ..aracın ön ve arka farlarının ve parklarının çalışıyor olması ,gece görüşü kolaylaştıracak şekilde tertibada dikkat edilmesi kanunen zorunludur..unutmayın kanunlar bizlerin yaşamını kolaylaştırmak içindir herkese teşekkürler,kazasız mutlu yarınlar dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

www.trafikkazasimagdurlari.org ve www.trafikmagdurlari.com adreslerinden her türlü mevzuatla ilgili bilgi alabiliriilgili kurumlarla ilgili şikayette buluna bilirsiniz ,ben şimdiden bu form sahiplerini bu bağlamda kutuluyor başarılarının devamını diliyorum

şahin oto kaporta boya elekrik full servis

güven sanayi sitesi O blok no:9 ümraniye istanbul
    02166347576
    05332519474
    05393712842
    05363521890

her türlü araç sigorta, kasko tamir işleriniz yapılır.

arkadaşlar öncelikle allah yaralanmalı ölümlü kaza kimsenin başına vermesin.

olurya kaza geçirdiniz.öncelikle kendinizi emniyete alın.sonra aracınızı düşünün.bir kaza geçirdiğiniz zaman önce anlaşma yoluna gidin.baktınız anlaşamıyorsunuz,karşınızdaki laf anlamıyorsa tutanak tutun ve araçları ayırmadan bir kaç plaka görünecek şekilde telefonunuzla veya bi kamerayla fotoğraf olın. yaralanmalıysa kesinlikle trafik polisini çağırın.tutanağı polisler tutsun.siz hiç bir şeye karışmayın ama evraklarınızı isteyin.Bu durumda hangi evrakları toplayacağım diyorsanız:

- karşı tarafın sigorta poliçesi

- karşı tarafın ehliyet fotokopisi

- karşı tarafın ruhsat fotokopileri 2 yaprağıda

-alkol raporu yaralanmalıysa alkol raporu

-doktor raporu doktor raporu

bu evrakları karşı taraftan ve polisten isteyeceksiniz

eğer bu evraklardan herhangi biri eksik olursa dosyanız isleme alınmaz.bu evrakları tamamladıktan sonra servise gidebilirsiniz.servise gittiğinizde sizden bu yukarıda saydığım evrakları ve size ait olan aynı evrakları ve hasar ödeme alınması için sizden vekaletname isterler ve dosyanızı boşlatırlar.ondan sonra aracınızı eksper inceler. trameri çıkması beklenir ve çıkınca servis arabanızın onarımına başlar. ve bundan sonra enfazla 10-15 gün sonra arabanızın onarımı bitmiş bir şekilde size iade edilir.

güven sanayi sitesi O blok no:9 ümraniye istanbul
    02166347576
    05332519474
    05393712842
    05363521890

her türlü araç sigorta, kasko tamir işleriniz yapılır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)