Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

İlk Kazam, 20 Gün Yataktayım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hyosung-aqulia250
    çok çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun..umarım en kısa zamanda eski sağlığına kavuşursun..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gravis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda Africa 1100 l2 /piaggio liberty 150 abs
    geçmiş olsun arkadaşım.Bize düşen hiç bir şekilde şu dizlik olayını savsaklamadan
    mutlaka takmak, takmak. takmak

nikneym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today / yamaha x-max 250
    büyük geçmiş olsun kardeş.sen tabii ki böyle haberleri bizimle paylaşıcan ki herkeze ibret olsun.iyi ki kaskın varmış.yoksa dizine olanın kafana da olduğunu düşünsene...tekrardan geçmiş olsun birader.
    Körler ülkesinde tek gözlü adam kraldır.

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Hocam cok geçmiş olsun. Daha önce bir motor kazasında ben de sol dizimden darbe almış ve 1-2 ay yürümekte zorluk ve acı cekmiştim. Hala zorladığımda ağrı yapıyor ve fazla basamak çıktığımda (hızlı olarak) 1-2 gün bu ağrı sürüyor. Benim de o kazada dizliğim yoktu ve olsaydı bunları yaşamayacaktım. Şu anda kısa mesafelere giderken bile dizliğimi takıyorum. Diğer korumalarım da var tabi, onları da takıyorum. Umarım en kısa zamanda iyileşirsin.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

bu sana ders olsun geçmiş olsun her zaman herşeyin yeri gelir çok aceleci davranmayım ilk tek tekerimi 3 senelik tecrübemden sonra yaptım

RIDVAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PIAGGIO Beverly 500
    Geçmiş olsun kardeşim. Acil şifalar. Alçın açıldığında dizin sürekli düz kaldığından bükmekde zorlanacaksın ama çok kısa sürede eski haline gelecek. Zorlamamak için sıcak uygulayacaksın. Sanırım güneydesin , kızgın kum veya kaplıca suyu iyi gelir, sonrasında ise kuvvetlendğirme eksersizleri yapıcaksın.
    Geçmiş olsun !

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    İlginizden ve duyarlılığınızdan dolayı herkese teşekkür ederim. Bugun hastanede kontrolum var belki alcıyı açabilir yada biraz kısaltabilirlermiş.
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    Gecmis olun, bizim nazarimiz mi degdi acaba??

Gecen gunku gezi fotograflarinda cok begenmistim ben o motoru!!

Cook cok gecmis olsun!
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

çok büyük geçmiş olsun ama kaskını elinden hala bırakmamanda çok güzel bişey ...

AYGÜN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG 650 R
    geçmiş olsun acil şifalar dostum

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Çok geçmiş olsun.Şimdi gördüm daha..Seni tanımasam bile, senin için bişeyler yapmak isterdim.
    Herkes hakettiğini yaşar.

ohyeah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS DAKAR
    oohhh be dikişlerim alındı sonunda işkence bitti. ama şimdide dizimi tam acamıyorum butun gun hareket edip yurumem gerekiyormus.
    Bizim devlet idaresinde takip ettiğimiz prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların dogmalarıyla asla bir tutulmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz
    M.Kemal ATATÜRK

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    çok geçmiş olsun en kısa zamanda eski sağlığına kavuşman dileğiyle yollar sensiz yetim unutma
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

fantom76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar650 sport
    arkadaşım cok geçmiş olsun

Motosikleti
    HONDA CBF500
    çok geçmiş olsun bundan sonra daha rahat edersin umarım yatmaktan sıkılmışsındır

Sertac_cagdas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun . Umarım en kısa zamanda eski haline dönersin. Ben de senin yaşadığın olaylardan ders çıkardım. En kısa zamanda dizlik almalıyım..
    Mondial 125 MT > Mondial 250 MCT > Kawasaki EN 500 > Yamaha FZ 6 (naked) > Şu an Honda CBR 600 f

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    tekrar geçmiş olsun, fizik tedavi tarzı bi uygulama yokmu?
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı ohyeah adlı üyeden alıntı
    oohhh be dikişlerim alındı sonunda işkence bitti. ama şimdide dizimi tam acamıyorum butun gun hareket edip yurumem gerekiyormus.
    Sevgili arkadaşım,

Duşa girdiğin zamanlarda sıcak suyu aç, duşu dizine tutarak dayanabildiğin kadar sıcaklığa getirdikten sonra suyun altında dizini elinin de yardımıyla hafif hafif zorlayarak açmaya ve kapamaya çalış. Her defasında 10 dakika bunu uygula.

Dizinin şu an açılmaması çok normal, endişelenecek birşey yok. Suyun altında dizini çalıştırırken suyun sıcaklığına biraz alışınca sıcaklığı biraz daha arttır. Sonra tekrar arttır. Bu egzersizi her gün yaptıktan sonra biraz açılan dizinin tekrar kapandığını farkedebilirsin, yine endişelenme, açılacaktır. Sadece düzenli olarak bunu uygula. Günde en az 3 kez...

Bu arada da dizini güçlendirmek için sürekli egzersiz yap. Ayak bileklerine takılan ağırlıklardan alıp onlarla da çalış. Ağırlık çalışmasını gün içinde ne kadar sık yaparsan o kadar iyi ancak bu çalışmaları yaparken ağrı eşiğini fazla aşma. Dizini, limitlerini zorlamadan çalıştır, çalışırken ağrının arttığı noktada daha fazla açmaya zorlama. Zorlarsan başka bir travmaya sebep olabilirsin. Bu nedenle egzersizlerini fazla zorlamadan yap.

Ayrıca dizinin tam olarak iyileşmesi 4-6 ay arasıdır. Endişelenme.

Son olarak, dizindeki sinirler eskiden yapabildiği hareketleri şu anda unuttular. Onun için sen bu egzersizleri yaptıkça bu hareketleri hatırlayacaklar ve beynine tekrar hareketi yapabilmen için sinyalleri yollamaya başlayacaktır. Dizin güçlendikçe ve hareketleri nasıl yaptığını hatırladıkça dizin eski haline gelecektir. Düzenli olarak ve hiç aksatmadan, ara vermeden yukarıda bahsettiğim şeyleri uygulaman çok yardımcı olacaktır. Suyun altında egzersiz özellikle çok yardımcı oluyor. Ağrısız bir egzersiz sağlıyor.

Dizinde şu an ödem de olabilir, hareket kabiliyetinin kısıtlanmasında bu ödemin de payı var biraz. Şişlikleri azaltmak için egzersizin bittikten sonra soğuk su tut, hatta her egzersizden sonra buz kompres uygula. Eczanede satılan soğuk/sıcak kompres jelleri işine yarayacaktır. Ağırlık ve güçlendirme egzersizlerinden önce de 10 dakika sıcak kompres ile dizini ve bağlarını ısıt. Ve kesinlikle egzersizler sırasında dizini çok zorlama, acele etme ve endişelenme arkadaşım.

Sevgiler.

Not: Fizik tedaviye gitme imkanın varsa fizik tedaviye de başlaman iyi olur.

echonight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı royalmen adlı üyeden alıntı
    geçmiş olsun ohyeah acil şifalarımı diliyorum ve kendime ders çıkartıyorum
    arkadaşlar ben vitesli motorumla şehir içinde viraja fazla yatınca kaydım gece 1 2 gibiydi hiç bi korumam yoktu. motorla sürüklendim 60 km surat felan vardı. parke taştan yoldu.iki omuzumda sürtünmeden dolayı baya bi parçalandı kolum parmaklarımda öle parçalandı en önemliside anlımda bi açılma oldu ve gözümün altında biraz sürtünme oldu hastane felan derken 1 hafta evde yattım.sonra tamamen yaralarım iyleşti ama 4 ay geçmesine rağmen gözümün altındaki iz geçmedi sanki yumruk yemişim gibi öle siyahlık duruyo.kask taksam böle bi iz kalmıcaktı.ama şehir içinde kask takmak herzaman sıkıcı ve saçma geliyo bana şurdan şuraya kaskmı takılır diyip çıkıyoz elinde sonunda 2 teker diğilmi kaçıyo altından kaç yıllık motor sürüyorum hiç düşmem sanıyodum ilk kazamı feci şekilde ödedim.doğru olan sürekli korumayla gezmek ama ben kaza yaptığım halde açıkcaa söliyim hiç bi kuveet bana şehir içinde o kaskı giydiremes inş siz benim kaderimi paylaşmassınız saygılar
    hunter

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler