Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bmw r1200gs için min. kullanıcı kilosu ve boyu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    1.71 boyundayım ve 70 kiloyum, ilk denememde yerinden kaldırmakta zorlanmıştım ama şimdiki motorumda 170-180 kilo civarında, seleside 86.5cm ve rahat kullanabiliyorum, sizce 1200gs sorunsuz kullanabilirmiyim? 215kg ve üzeri enduro kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim, mesela sıkışık trafikteki kıvarklığınız nedir? 2 ayak birden yere değiyormu? artçıyla birlikte iyice ağırlaşan motor sıkışık trafikte yoruyormu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bizzat kullanmadim fakat yaklasik olarak sizin olculerinizde bi arkadasim kullaniyordu rahatlikla..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Istinye Borusan'da test sürüşüne katılır kendiniz test edebilirsiniz. Zorlanacağınızı sanmıyorum.
    1200gs in kullanımı cok rahattır.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    160cm altında değilsen sorun olmaz iş boyla kiloda değil cesaret de
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istinye Borusan'da test sürüşüne katılır kendiniz test edebilirsiniz. Zorlanacağınızı sanmıyorum.
    1200gs in kullanımı cok rahattır.
    borusana gitmiştim 2007 de test için fakat olduğu yerden doğrultmakta zorlanmıştım ve ayaklarım tam olarak yere basmadığı için kullanmaya korkmuştum, ama o zamanlar 200cc lik endurom vardı ve ondan sonra çok ağır gelmişti, şimdiki motorum 180 kilo falan ama ilk başlarda zorlanmama rağmen şimdilerde alıştım, fakat 1200gs hala bana çok büyük gözüküyor, elcikler omuz hizama, ön camın bitimide neredeyse göz hizama kadar geliyor, benim ebatlarımda olupta sorunsuz kullanıcılar varmı merak ediyorum..

Bolu'lu Lynx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    xt 660 r kullanan biri rahatlıkla r 1200 gs i kullanır diye düşünüyorum.......

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilk kullandığınızda zorluk çekmeniz normal. Bana da ilk kullandığımda K1200'ler ağır gelmişti. Tekrar gidip teste katılmanızı öneririm
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    biraz cesaretle çözersin derim ben...
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    180 kiloluk motorda ağırlık konusunda yeterli deneyiminiz olduğunu düşünüyorsanız BMW'de bir test sürüşü yapın, deneyin. Alışacağınıza inanırsanız alın

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    tabiki test sürüşü yapmak lazım ama dediğim gibi bu 1200gs ler dev gibi kalıyo benim xt nin yanında, hele o gidon, omuz hizama geliyo ya korkunç, deposu balina büyüklüğünde, dolu depo ile ağırlığı 235 kilonun üzerinde bi makine, giderken sorun çıkarmayacağına eminim ama yavaş giderken yokuşlarda dururken, eğimli yerlerde, hele bide artçı varsa biraz ağır kaçar gibime geliyo, bunları tecrübe etmiş birisi varsa hani açıklar belki diye konu açtım..

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    Kullanabilirsin fakat "rahatlıkla" kullanamazsın. ben birçok kez 1200 gs kullandım.. boyum 1.75, kilom 67. iki ayağımı da yere koymaya çalışırsam anca parmak ucunda basabiliyorum. tek ayağımı koyarsam ancak sağlam durabiliyorum. Motosikletin dengesi çok iyi. Ağırlığı problem olmaz fakat büyük bir motosiklet ve gidonu da geniş olduğu için özellikle yavaş dönüşlerde benim kollarım gidona yetişmiyor. düz giderken yada virajlarda problem olmuyor fakat gidonu döndürmem gerektiğinde problem yaşıyorum. bence gs en rahat 1.80 üzeri kullanıcılar için uygun bir motosiklet.

Bir de artçı alırsan iyice ağırlaşıyor ve kullanımı zorlaşıyor. özellikle de yavaşken. gs çok dengeli ve çok iyi bir motosiklet. Eminim aynı kilodaki diğer bütün motosikletlerden kullanımı rahattır ama kimse gs için rahat kullanımlı bir motosiklet diyemez özellikle de bizim gibi kısa boylular için.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    Benim DR 800 ün GS1200 den pek farkı yok,ama benim boy 187 bunun boyla alakası yok oturduğun zaman ayakların yere değiyorsa problem yaşamazsın heleki 660 kullanıyorsun,artçıdada pek sorun olmuyor çünkü endurolar manevra bakımından hepsinden daha üstün,üstün derken yanlış anlaşılmasın 3 mt.lik biryerde daire çizebilirsin bunu chopperla yada race ile yapman çok zor,bu yüzden şehir içi trafiğinde reflekslerin iyi ise çok rahat kullanırsın.Ama uzun yolculukda tadına doyamazsın bu makinelerin İstanbul ankara arası bile kısa gelir sana

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    benim xt de de anca ayak parmak uçlarım yere değiyor ama esas sorun daha ağır bir motor olması bmw nin, ilnapoli nickli arkadaşımızın dedikleri doğu, kullanmasına kullanılır ama şehir içinde rahat kullanılmayabilir bizim gibi 180 in altında insanlar için, borusana teste gittiğimde benden biraz daha uzun bir eğitmen vardı yanlış hatırlamıyorsam, dans ettiriyodu valla aleti, yani kararsızım, benim boyumda sorunsuz kullanıyorum diyen çıkmazsa vazgeçicem bu sevdadan.. f800gs e baktım oda 205 kilo, yaw biraz daha düşük yapsanıza şunu yeni f650 denemek lazım birde..

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    salı günü (25kasım) deneme sürüşüne gidiyorum hem f800gs hemde 1200gs denicem, izlenimlerimi yazarım

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    BMW borusan istinye tesislerinde test driver.............
    en doğru kararı ve yorumu burada tespit edin ve bol bol fotograflandırınız bizlerle paylaşmak için
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    evet ya fotoğrafta çekmek gerek dimi elimden geleni yapıcam

Alıntı ilnapoli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanabilirsin fakat "rahatlıkla" kullanamazsın. ben birçok kez 1200 gs kullandım.. boyum 1.75, kilom 67. iki ayağımı da yere koymaya çalışırsam anca parmak ucunda basabiliyorum. tek ayağımı koyarsam ancak sağlam durabiliyorum. Motosikletin dengesi çok iyi. Ağırlığı problem olmaz fakat büyük bir motosiklet ve gidonu da geniş olduğu için özellikle yavaş dönüşlerde benim kollarım gidona yetişmiyor. düz giderken yada virajlarda problem olmuyor fakat gidonu döndürmem gerektiğinde problem yaşıyorum. bence gs en rahat 1.80 üzeri kullanıcılar için uygun bir motosiklet.

Bir de artçı alırsan iyice ağırlaşıyor ve kullanımı zorlaşıyor. özellikle de yavaşken. gs çok dengeli ve çok iyi bir motosiklet. Eminim aynı kilodaki diğer bütün motosikletlerden kullanımı rahattır ama kimse gs için rahat kullanımlı bir motosiklet diyemez özellikle de bizim gibi kısa boylular için.

Ayrıca şehir trafiği için doğru bir motosiklet olacağını düşünmüyorum.
    Ayda 1-2 defa şehir dışına çıakcaksanız, geri kalan zamanınızda şehir içinde kullanacaksanız hiç düşünmeyin derim.

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    evim tarabyada, ofis taksimde, dolayısıyla tem otoyolunu kullanıyorum, günde 40km ye yakın yol yapıyorum minimum, yani aslında uzun yol denebilir, şehir içine pek girmiyorum, aslında olay birazda tutku meselesi, bmw tutkusu

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    1200 GS çok dengeli bir motosiklet, düşük hızda ilerlerken ayağını yere koymaya ihtiyaç duymazsın. Diğer yandan oldukça ağır, dolu ağırlığı 249 kilo, dururken eğer motoru biraz fazla yana yatırırsan tutma imkanın yok. Ağırlık sorunu yüzünden motoru park ettiğin yerin önemi var, yokuş aşağı ayağın üzerine bırakırsan motoru kaldırmak için yoldan geçenlerden yardım almak zorunda kalabilirsin Diğer yandan gidon barı geniş ve kafa açısı da fazla bu yüzden kol mesafeside dar alanlardaki manevlarada sorun yaratabilir. Geri geri gitmekte pek mümkün olmaz sanırım, istanbul trafiginde geri hareket edebilmek önemli diye düşünüyorum.

Uzun lafın kısası, eğer tek ayak yere sağlam basıyorsanız ve çok sıkışık trafiğe girmeyecekseniz sorun olmaz. Ancak dur kalk bir trafiğe girecekseniz hem motora hem size yazık olur. Sonuçta hava soğutmalı 1200cc bir motordan bahsediyoruz dur-kalk trafik pek sevdiği bir konu değil. 20-25 dakika dur-kalk yaparsan hararet sorunun olacaktır. Ayrıca ağırlığı yüzünden yorucu olacak.

Diğer bir konuda, 1200 GS 1. viteste fazla atak, sallıyor, gaz kontrolü zor bu da trafikte kullanılmasını zorlaştırıyor.

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    Alıntı pyro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1200 GS çok dengeli bir motosiklet, düşük hızda ilerlerken ayağını yere koymaya ihtiyaç duymazsın. Diğer yandan oldukça ağır, dolu ağırlığı 249 kilo, dururken eğer motoru biraz fazla yana yatırırsan tutma imkanın yok. Ağırlık sorunu yüzünden motoru park ettiğin yerin önemi var, yokuş aşağı ayağın üzerine bırakırsan motoru kaldırmak için yoldan geçenlerden yardım almak zorunda kalabilirsin Diğer yandan gidon barı geniş ve kafa açısı da fazla bu yüzden kol mesafeside dar alanlardaki manevlarada sorun yaratabilir. Geri geri gitmekte pek mümkün olmaz sanırım, istanbul trafiginde geri hareket edebilmek önemli diye düşünüyorum.

Uzun lafın kısası, eğer tek ayak yere sağlam basıyorsanız ve çok sıkışık trafiğe girmeyecekseniz sorun olmaz. Ancak dur kalk bir trafiğe girecekseniz hem motora hem size yazık olur. Sonuçta hava soğutmalı 1200cc bir motordan bahsediyoruz dur-kalk trafik pek sevdiği bir konu değil. 20-25 dakika dur-kalk yaparsan hararet sorunun olacaktır. Ayrıca ağırlığı yüzünden yorucu olacak.

Diğer bir konuda, 1200 GS 1. viteste fazla atak, sallıyor, gaz kontrolü zor bu da trafikte kullanılmasını zorlaştırıyor.
    yorumlar için teşekkür, hararet gerçekten sorun oluyormu? 1. viteste sallama olayı her güçlü motorda biraz var sanırsam.. deneyip görücez, f800gs ten daha umutluyum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler