Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: TRAFİĞE AÇIK YOLDA TEKER YAPMAK NE KADAR DOĞRU ?

Katılımcı sayısı
173. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • valla yetenek varsa heryerde yaparsın kardeşim sorun olmaz

34 19.65%
  • yakınlarında araba yoksa yolun boş olduğu bir an yapılabilir

64 36.99%
  • yol boş olsa bile kesinlikle yapılmamalı

53 30.64%
  • yapılır yapılır , hatta videoya çekip forumda bile yayınlanır

22 12.72%
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Trafiğe Açık Yolda Teker Yapmak Ne Kadar Doğru ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Kavşaklara uzak, düz ve boş bir yolda teker yapılabilir. Ama trafiğin olduğu ya da boş görünse bile kavşağa yakın yerde teker yapılması bence riskli.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 200
    bence tekteker çok estetik bir hareket yetenek varsa ve başkarina zarar vermemek kaydıyla her yerde yapılabilir.

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön teker havalanınca ne gibi bir fayda olarak dönüş oluyor sürücüye önce onu açıklığa kavuşuralım, sonra doğru mu değil mi o da konuşulur. Önü dikenler akıllarına gelen faydalarını buraya yazarak başlayabilirler mesela...

Ben yapamadığım/yapmadığım için yorum yapamayacağım maalesef... Mesela ön havaya kalkınca benzin sarfiyatı düşüyor mu? Görüş açısı artıyor mu? motosiklket daha mı az yıpranıyor? Dışarıdan herkes "vay be ne sürücü" diye mi düşünüyor? Trafikte daha mı güvenilir oluyor? Bunun gibi şeyler...
    herhangi bir spor dalında yapılan artistik bir hareketin ne faydası varsa bundada o fayda var derim ben tek teker yapamıyorum ama hiç kimseye zarar vermeden yapma yeteneği olanıda burdan tebrik ediyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hiç kimseye zarar vermemek için sizce trafiğe açık alanda mı yapılmalı yoksa bu işler için yapılan özel pistlerde mi ? yol ne kadar boş olursa olsun kamuya açık bir yerde önünüze bir çocuk fırlamacağı ne malum ? yada bu tür ego tatminleri yüzünden karşı şeride geçip başkalarının hayatıyla oynamayacağınız ne malum ? yol boşsa yapılmalı mı yani . niçin trafik kurallarımızda '' eğer yol boş ise motosiklet sürücüleri teker yapabilir , araba sürücüleri drift yapabilir , kamyon sürücüleri ayaklarını camdan dışarı çıkarabilir '' gibi kurallar yok ? yol boş diye sen teker yapıp allah göstermesin kaza yapsan , senin motosikletinden yola yağ sızsa ve arkadan gelenbaşka bir araç o yağda kayıp kaza yapsa siz başkalarına zarar vermemiş mi oluyorsunuz ? bu örnekleri daha çoğaltmak mümkün , anlayana bu bile fazla .

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç kimseye zarar vermemek için sizce trafiğe açık alanda mı yapılmalı yoksa bu işler için yapılan özel pistlerde mi ? yol ne kadar boş olursa olsun kamuya açık bir yerde önünüze bir çocuk fırlamacağı ne malum ? yada bu tür ego tatminleri yüzünden karşı şeride geçip başkalarının hayatıyla oynamayacağınız ne malum ? yol boş olsa bile yapılmalı mı yani . niçin trafik kurallarımızda '' eğer yol boş ise motosiklet sürücüleri teker yapabilir , araba sürücüleri drift yapabilir , kamyon sürücüleri ayaklarını camdan dışarı çıkarabilir '' gibi kurallar yok ? yol boş diye sen teker yapıp allah göstermesin kaza yapsan , senin motosikletinden yol yağ sızsa ve arkadan gelenbaşka bir araç o yağda kayıp kaza yapsa siz başkalarına zarar vermemiş mi oluyorsunuz ? bu örnekleri daha çoğaltmak mümkün , anlayana bu bile fazla .
    +10 başka söze gerek yok bence..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Alıntı mkose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence tekteker çok estetik bir hareket yetenek varsa ve başkarina zarar vermemek kaydıyla her yerde yapılabilir.

herhangi bir spor dalında yapılan artistik bir hareketin ne faydası varsa bundada o fayda var derim ben tek teker yapamıyorum ama hiç kimseye zarar vermeden yapma yeteneği olanıda burdan tebrik ediyorum.
    İyi de motosiklete genelde spor yapmak için değil de sanki bir yerden bir yere daha pratik bir şekilde ulaşmak için biniyoruz çoğumuz. Enduro veya cross amaçlı dağa bayıra ya da piste yarış amaçlı çıkanlar dışında spor amaçlı binenimiz yok gibi. Trafikde bu durumda sportif bir faaliyette bulunmadığımıza göre ve bir izleyici kitlesi olmadığına göre "teker" şimdilik anlamsız yani bir faydası yok. Aklına teker yapmanın başka başka faydaları gelenler yani anti-tezi olanlar yazabilirse iyi olur. Belki bu gidişat bozulur.

hiç kimseye zarar vermemek için sizce trafiğe açık alanda mı yapılmalı yoksa bu işler için yapılan özel pistlerde mi ? yol ne kadar boş olursa olsun kamuya açık bir yerde önünüze bir çocuk fırlamacağı ne malum ? yada bu tür ego tatminleri yüzünden karşı şeride geçip başkalarının hayatıyla oynamayacağınız ne malum ? yol boşsa yapılmalı mı yani . niçin trafik kurallarımızda '' eğer yol boş ise motosiklet sürücüleri teker yapabilir , araba sürücüleri drift yapabilir , kamyon sürücüleri ayaklarını camdan dışarı çıkarabilir '' gibi kurallar yok ? yol boş diye sen teker yapıp allah göstermesin kaza yapsan , senin motosikletinden yola yağ sızsa ve arkadan gelenbaşka bir araç o yağda kayıp kaza yapsa siz başkalarına zarar vermemiş mi oluyorsunuz ? bu örnekleri daha çoğaltmak mümkün , anlayana bu bile fazla .
    Sevgili Eftelya yukarıdaki yorumunu okudum, açık konuşayım "seni tanıdığım kadarıyla böyle bir yorumu senden hiç beklemiyordum, yaptığın bu yorum beni oldukça şaşırttı". Çok güzel yazmışsın teşekkürler...

Motosikleti
    Boşta olsa trafiğe açık alanda teker yapılması tabi ki yine de uygun değil. Ama caddenin ortasında yapacağına bu adrenalin tutkunu gençler gitsin boş yolda yapsınlar.

Bi ton moto-akrobasi videosu izliyorum. Gelişmiş ülkelerin züppeleri serserileri bile bu işleri yapmak için gidip boş yolları mesken ediniyorlar. Bizimkiler gibi en işlek caddenin göbeğinde yapmıyorlar bu işleri.

Teker yapmayan kimseyi gidip boş yolda yapmak için cesaretlendirmek değil amacımız. İlle de şehrin göbeğinde bu ilere kalkışacağım diyenlereydi lafımız...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Eftelya yukarıdaki yorumunu okudum, açık konuşayım "seni tanıdığım kadarıyla böyle bir yorumu senden hiç beklemiyordum, yaptığın bu yorum beni oldukça şaşırttı". Çok güzel yazmışsın teşekkürler...

beni yanlış tanımışsın o zaman tamam biraz ukala olabilirim ama başka insanların hayatı söz konusu olduğunda fazlaca hassas oluyorum sanırım. ama bir kaç kişinin değil de bütün arkadaşlarımızın hassas olması gerekiyor . bu tür bir olay yüzünden kendi sevdiklerinin başına iş gelse yine aynı lafı söylerlermi '' yol boşsa yapılabilir '' derler mi aceba. illaki birinin canı mı yanması lazım anlamanız için . bu başkasının hayatını hiçe saymaktır dalga geçmektir . bu tür şeyleri videoya çekip sitesinde yayınlayan adminler var. birde çıkıp '' biz Türkiyenin en büyük motosiklet sitesiyiz bilmem kaçbin tane üyemiz var '' demezlermi. senin binlerce üyeye örnek olman gerekirken yaptığın işlere bak.
    (onlar kendini biliyor)

Motosikleti
    motor,bilgisayar
    benim tanıdığım kadarıyla ben senden bu yorumu bekliodum celipon seni :D
    k‡k insanlarn byk g”lgelerinin oldu§u yerde gneŸ batmak zeredir

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    beni yanlış tanımışsın o zaman tamam biraz ukala olabilirim ama başka insanların hayatı söz konusu olduğunda fazlaca hassas oluyorum sanırım. ama bir kaç kişinin değil de bütün arkadaşlarımızın hassas olması gerekiyor . bu tür bir olay yüzünden kendi sevdiklerinin başına iş gelse yine aynı lafı söylerlermi '' yol boşsa yapılabilir '' derler mi aceba. illaki birinin canı mı yanması lazım anlamanız için . bu başkasının hayatını hiçe saymaktır dalga geçmektir . bu tür şeyleri videoya çekip sitesinde yayınlayan adminler var. birde çıkıp '' biz Türkiyenin en büyük motosiklet sitesiyiz bilmem kaçbin tane üyemiz var '' demezlermi. senin binlerce üyeye örnek olman gerekirken yaptığın işlere bak.
    (onlar kendini biliyor)
    Aslında türkiyemizdeki en önemli konulardan biri insanlar kendi egolarını tatmin edebilmek uğruna başkalarının hayatını hiçe sayıyorlar..
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

Motosikleti
    Bence ne kadar doğrudan ziyade nasıl engellenir tartışılmalı. Çünkü doğru olmadığı çok açık.

Vakit kaybetmeyin derim...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Biz yapmayın deyince yollarda teker yapan arkadaşlar da hemen pistlere kayacaklar, hazır bekliyorlar zaten

Bence bu konuyu boşuna konuşuyoruz.Biz ne dersek diyelim trafiğe açık yerlerde teker yapan arkadaşlar bildiklerini okumaya devam edecekler.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tasarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında türkiyemizdeki en önemli konulardan biri insanlar kendi egolarını tatmin edebilmek uğruna başkalarının hayatını hiçe sayıyorlar..
    Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ne kadar doğrudan ziyade nasıl engellenir tartışılmalı. Çünkü doğru olmadığı çok açık.

Vakit kaybetmeyin derim...
    nasıl engellenebilirden ziyade nasıl insanların kafasına sokarız nasıl anlamalarını sağlayabiliriz ona bakmamız lazım. bunu da biz tek başımıza yapamayız . önce olayın ciddiyetini anlaması lazım insanların . örnek olması gereken insanlar da kendi elleriyle çok büyük iş başarmış gibi videoya çekip foruma koyarsa bizim elimizden ne gelir ki .

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz yapmayın deyince yollarda teker yapan arkadaşlar da hemen pistlere kayacaklar, hazır bekliyorlar zaten

Bence bu konuyu boşuna konuşuyoruz.Biz ne dersek diyelim trafiğe açık yerlerde teker yapan arkadaşlar bildiklerini okumaya devam edecekler.
    sen susmaya devam et o zaman.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Tartışma yapacak durumda değilim kusura bakma.Susacak olsaydım uğramazdım başlığa.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    motor,bilgisayar
    susucam demek için uğramışsın yalnız
    k‡k insanlarn byk g”lgelerinin oldu§u yerde gneŸ batmak zeredir

hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    yetenek işi..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    yazılanları okudum , fakat ben yapılmasından yanayım , zaten yapanda çok , video çekilmesi ise bi yapanda ben olduum icin zaten ewet...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazılanları okudum , fakat ben yapılmasından yanayım , zaten yapanda çok , video çekilmesi ise bi yapanda ben olduum icin zaten ewet...
    Sevgili Shrieker, bunu kastetmiş herhalde...

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Teker nasıl yapılıyor
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Teker yapmam, yapamam, yapana da mani olmayayım, ama ben tekerimsi hareketten sonra bir daha motorun önü kalksın istemiyorum

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    Teker yapmak beceri işi malum...
    Birçok motosiklet kullanan var..
    Süer sport kullanıcıları sayısıda az değil.Bunların içinde teker yapan üçte biridir..
    Demekki bu iş o kadar kolaydeğil..
    Trafikte teker yaparken kaza yapan birine çarpan görmedim duymadım..
    Yukarda adı geçen arkadaşlar şehir içinde teker yaptıklar nadirendir çünki teker yapmak için belli bir hız belli bir mesafe gerekir o mesafe içinde de yaya veya zarar verecekleri bir şeyden oldukca uzak oluyorlar..
    Haa otbanda da ön tekerlerinin indiğini görmezsiniz eh orasıda otoban yayanın ne işi var...
    Bu tür işlerin dogrulugu yanlışlıgı tattışılmamalı bence.
    her işin her aracın tehlikesi var üzerindeki sonuçta bir insan ..
    yapabilen varsa göze hoş geldiği için seyredilir..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)