Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

biraz saçma gelecek ama gerçekten merak ediyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    hurricane_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araç çok ama YaYa :)
    arkadaşlar öncelikle slmlar uzun zamandır nete giremiyodum yine fırsat buldum ve biraz yurt dışında çekilen 125 cc ve 150 cc motor videolarına baktım.ve inanamadığım birşey gördüm cg ve ybr lere turbo takmışlar tabi doğal olarak özendim. Türkiye'de bu işi yapmak mümkün mü acaba bana gerekli açıklama yapacak ve link verecek arkadaşları bekliyorum (lütfen alay etmeyin gerçekten merak ediyorum ondan sordum) saygılar..

o kadar kişi bakmış ama bi yorum bile yok tşk. bnmde bu duruma yorumum yok iyi akşamlar saygılar..
    Ϝίάт dѳϐLѳ Ί.Ҙ мυLтίjέт || üstü kapalı hayabusa ||

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    bikepics'de bende cok güzel 100 ve 125 cc cup motorlar goruyorum fakat, burada çok zor, o çelik jantları tüm firmalara mail olarak resimli olarak gonderiyorum, sonra bana bu model elimizde yok, cart curt diye geri cwp yazıolar.bnm şimdiye kadar öğrendiim, orada maliyet cok daha uygun o yüzden,

sen de bi tamircine bi danışsana bunun için nasıl bi şey lazım die, belki bi bildii vardır...
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    çıkma dizel araç turbosu bulunur. iyi bir ustaya götürülür monte ettirilir. burda önemli olan turboya gerekli olan yağın karşılanabilmesi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    turboybr fikir akla yatkın ama o maliyetle sanırım turbosuz daha sağlam basan bir makina alınabilir... mesela turboMZ
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    ama Apache'yle daha seri ve daha hızlı olmak benm daha çok hoşuma gider yani =) erdemd çıkma dizel turbosu demişsin nasıl uydurulacak kı bu ağır veya büyük gelmez mi bi örnek verebilir misin mesela hangi modelin turbosu ????

bu arada teknoali arkadaşım Aydın ustaya sordum bana "git başımdan!!" diyerek güldü =)

bu konu hakkımda bilgim yok olsa paylaşırım :D

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence yurtdışında yaşayan birini bulup satın aldıktan sonra gelirken getirmesini sağlayabilirsin.Gümrük işide biraz makul olur.Özellikle modifiye işi ile uğraşan ehil bir usta bulmalısın.Unutmaki yaptıracağın iş zevk işi olduğu için en uygun yapanı bulamaycaksın.Ne fiyat çekiliyorsa vermen gerekir.Sonuçta o turbo takılı fakat piston ve krankın o güce dayanması için değişmesi ve daha özel olması gerekecektir.Tahminimcede 25 - 30 hp arası bir güç alacaksın.Yapılan işlemler gerçekten sağlam olursa masrafın en az 500CC ile senin motorun arasındaki fark kadar olurki,temiz bir ER-5 veya GS500 istediğini sana daha fazlasıyla verecektir.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yurtdışında yaşayan birini bulup satın aldıktan sonra gelirken getirmesini sağlayabilirsin.Gümrük işide biraz makul olur.Özellikle modifiye işi ile uğraşan ehil bir usta bulmalısın.Unutmaki yaptıracağın iş zevk işi olduğu için en uygun yapanı bulamaycaksın.Ne fiyat çekiliyorsa vermen gerekir.Sonuçta o turbo takılı fakat piston ve krankın o güce dayanması için değişmesi ve daha özel olması gerekecektir.Tahminimcede 25 - 30 hp arası bir güç alacaksın.Yapılan işlemler gerçekten sağlam olursa masrafın en az 500CC ile senin motorun arasındaki fark kadar olurki,temiz bir ER-5 veya GS500 istediğini sana daha fazlasıyla verecektir.
    tamam anlıyorum ama benim amacım Apache'yle GS500 yemek
    aslında tanıdıklarım var yurt dışında ama böyle şeylerden anlamayacakları için isteyemiyorum mesela bi arkadaş çıkma dizel turbosu olur demişti bu konu hakkında yoğunlaşmak bana daha ucuza mal olacak gibi

Alıntı hurricane_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam anlıyorum ama benim amacım Apache'yle GS500 yemek
    aslında tanıdıklarım var yurt dışında ama böyle şeylerden anlamayacakları için isteyemiyorum mesela bi arkadaş çıkma dizel turbosu olur demişti bu konu hakkında yoğunlaşmak bana daha ucuza mal olacak gibi
    Valla kardeşim,clio'nun turbosu patladığında 4,5-5 bin lira masraf çıkıyor.Sadece turboyu dahil edip halledebileceksen bile bu rakam bence biraz fazla.Ha çıkma turbo bulunurmu? bulunur.Fakat genelde çalıntı araçlardan çıktığı için ben yandaş değilim.
    Oğuz

Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kardeşim,clio'nun turbosu patladığında 4,5-5 bin lira masraf çıkıyor.Sadece turboyu dahil edip halledebileceksen bile bu rakam bence biraz fazla.Ha çıkma turbo bulunurmu? bulunur.Fakat genelde çalıntı araçlardan çıktığı için ben yandaş değilim.
    Clio'nun turbosu murbosu yok kardeşim peşindeyim.

hollanda /tilburg okulum bitince (2 Sene Sonra) izmir
    Motosikleti
    smdilik yok 2009 yazinda gt250r ins
    abiler ben hollandada yasiyorum sabah okudun bu topici gittim butun gun heryere sordum yo kbizde motosiklet icin turbo veya araba turbosu monte edemeyiz falan dediler hani obur ulkeleri bilemem ama hollandada yok olSa yardimci olurdum
    VVVIIIINNNNN :bounce:

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizel modellerinde de mi yok. Supercharger değil turbo...?

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    ya arkadaşlar motora takcaz clioya değil performans filtre de düşünün

Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar motora takcaz clioya değil performans filtre de düşünün
    Orasını elbet anladım, ben sadece "clio'da turbo murbo yok" cümlesine cevap yazdım. Tabi bu yazıda banaysa, üzerime alındım da...

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    Paran varsa Usta bulabilirsin ama böyle şeylerle uğraşmasını seven biri olması lazım. Çoğu kişi olmaz deyip sallar. Maliyette motorunun fiyatını katlar. Oralarda birçok kişi bu tür şeylere çok meraklı, bu yüzden boza yapa öğreniyorlar, sırf muzurluk olsun diye para harcıyorlar. İşçiliğinide gelende üçbeş kişi toplanıp kendileri yapıyorlar. En basitinden değişik bir cant için autocat te falan dizayn yapıp. Kesilmemiş cant alıp CNC cinin birinde yaptırıyorlar. Sadece o bile buradakilerinin bütçesini ve yeteneğini aşıyor.

Motosikleti
    tamam hepiniz hakklısınız anlıyorum ama karşıda (avrupa yakası) çıkmacılarda 100 ytl den başlayıp 5000 ytl ye kadar bi çok turbo çeşidi mevcut ben sadece hangi turbonun uyacağını merak ediyorum bu işi kafama koydum motoru yese bile yapıcam yani

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    http://www.youtube.com/watch?v=TylF6_xalIw
    http://www.youtube.com/watch?v=DUfex1P_Oqw

küçük olan az bar hava basan bi turbo bile senin işini görür. sonuçta kaç bar basıcak ki. Bi abim eski dizel audi turbosu demişti sanki. ufak olduğu içindi heralde.

Motosikleti
    anladım erdem ama son bi sorum var
    peki turboya gerekli yağı nerden bulucaz nasıl ayarlanacak yani?

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyin peşindesin?
    Oğuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)