Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni meraklisina cruiser 250 ile baslamak ne denli sart

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lincoln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha drag star 650
    Arkadaslar:
    Ben Universitede okurken (yurt disinda) 1,5 yil scooter'a binmistim. O zamandan beride (20 yil gecti) hic motora binme firsatim olmadi.
    Simdi 650-800 cc'lik Japon uretimi bir cruiser alarak motora binme isini sevip sevmeyecegimi denemek istiyorum.
    Ancak forumda yazilanlari okuyunca endiselendim. Hatami ediyorum? Once begenmesem bile 250 cc'lik bir Cin yapimi mi almaliyim? Ancak ne Cin malinin muhtemelen gerektirecegi ek bakima ne de 1 yil sonra degistirme durumunda bunlarin alim satimina ayiracak pek vaktim yok.
    Birkac ayligina doke saca motosiklete binmeyi ogrenebilecegim "gavur esegi" varmidir?
    Ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Hoşgeldiniz Lincoln,

Zamanı dolu olanlardansınız anlaşılan. 650-800cc'lik makinaların tecrübesizler için tehlikeli olacağı,
    Allah göstermesin bir düşmede kaybedeceğiniz zamanın ek bakıma veya 1 yıl sonra değiştirme
    zamanından uzun olacağını söylemek isterim acizane olarak. 250CC lerin arasında kaliteli olanlar da var.

Nasıl düşünürsünüz bilemiyorum ama 2. el bir çin alıp, deneyiminizi onda gidermeniz
    diye bir çözüm aklıma geldi. Daha değişik bilgiler de yazılacaktır size.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Lincoln, Benim amcam hayatında hiç motora binmiş değildi.İki üç ay önce motor alıcam ben diye tutturmaya başladı.Bizde e al ne alıcaksınn derken Africa Twin alıcam ben dedı .Bizde dedik onunla başlama düşük CC li bir makinayla başla ki vucudun alışşın elin alışsın falan fişman derken birde bakarız amcam almış africa Twin i.Aslında bu sana bağlı.Asla 650 cc ile başla demiyorum asla savunmam.Amcam su an gayet guzel yolda yapıyor gezıyorda ama genede aklımız onda.Düşük CC ile başlayıp büyültmekte yarar var bence.

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    CİN OLMADAN şeytan çarpmamak ÇİN olmadan şeytan olmamak lazım diye düşünüyorum ( 150 cc başlamak için ideal )
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Lincoln, bende 250 lik ile başladım. şimdi büyük alıcam. sanada böyle tavsiye edrim. muğameleciler hallediyo her şeyi. şu aralar çok sıkışık olduğum için çok uygun bir fiyata vericem benim motoru. istersen haberleşelim. mail adresim erbaris@yahoo.com

APV41, bence büyük motora geçecekler için 250 daha iyi. çünkü 150 hiç sallamıyor. 250ler yüksek motorlar gibi 1de falan sallıyor. debriyajı kullanmayı ben 250 sayesinde çok iyi öğrendim. 150 olsaydı bu kadar iyi öğrenemezdim

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    bulursan bi honda rebel al derim,250 cc hoş bi makine
    ayrıca hoşgeldin

Lincoln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha drag star 650
    Herhalde "upgrade" imkanindan yararlanmak ve yine muhtemel bakim islerinden mumkun oldugunca kacinmak icin buyuk motorlusunu alacagim japon markanin kucuk olan motorunun yenisini almak en akillicasi olur, ne dersiniz?
    "Upgrade"de daha az sorun hangi Japon firmasi ile olur bir oneriniz varmi?
    Alisma suresi herhalde kisiden kisye degisiyordur diye tahmin ediyorum ancak asagi yukari bir fikri olan varmi?
    Tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler