Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

14 yaşındaki çocuğu polisin vurduğu iddia edildi

Motovento
    REKLAM ALANI
    cooper061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsxr 600
    Butun hırsızları vursunlar.
    İ AM NOT RİDİNG FAST!! JUST FLYİNG LOW

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cagri_5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R6
    insan lastiğe fln ateş eder dimi arkdşlar yaa ama polis motoruna kıyamamış heralde heahehee :D:D:D

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı acquariax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu şu polis haklı diyebilen bana göre vicdansız arkadaşlara sesleniyorum.Şimdi şöyle düşünün, sizin motorunuz çalındı ve sizde motorunuzu sokaklarda arıyosunuz ve bi baktınız sizin motor önünüzden geçiyor,silahınızda var ,ateş ediyorsunuz ,adamı vurdunuz ve öldü .Şimdi olucakları söyliyim .Siz hapise bilmem kaç yıl.Artık vicdan azabı çekermisiniz ,orası size kalmış.Hırsız mezara.Aileniz arkanızdan ağlar.Artık hapiste motorada ihtiyacınız yoktur.Ha bide sizin motorun bidaha çalınmayacağı gibi bi garantiside yoktur.
    Çocuk 14 yaşında ,hırsız olsa ne olur.O çocuk devletin gözetiminde yararlı bi vatandaş olabilirdi, ama bizim devlet kısa yolu seçiyor, kökten çözüm uyguluyo!!!
    Arkadaşım diliyorum ki senin başına gelmez ama olur da bir gün motorun çalınırsa -eğerki varsa- bu yazdıklarını hatırlamanı diliyorum.Hapismiş, öldürmeymiş biz onun tartışmasını yapmıyoruz polis kesin haklı da demiyoruz.
    Fakat o psikolojide bu olabilecek birşeydir benim görüşümce.Adam motorunu görünce polisliği unuttup illaki ne bulduysa saldıracaktır...
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    mondial 100 UKH
    Mal mi kiymetlidir can mi?
    Herkes kendi canini düsünerek karar versin.
    Can kiymetli diyenler, yetki verilmis kacarsa vururum diyenlere karsi canini nasil koruyabilir?
    Asil bunlari düsünmeliyiz, baska care yok.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haberden bilgim var..
    Yani gazetelerin yazdığından değil..
    Real yerden..Real olaydan..
    O yüzden olayla ilgili birşey konuşmayacağım..
    Son zamanlarda (ÖZGÜR) basından yana bayağı bir atraksiyonlu bilgilendik.Ve bilgilendirilmeye de devam ediliyoruz..
    Sadece şu aşağıya eklediğim ve bir birinden farklı mesajlara dikkat çekmek istedim..

Alıntı fullthrottle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar gunumuz teror olaylari neticesinde su andaki emire gore Dur ihtarina uymayan sahislara uyari atesi yapilmadan ve can almak goz etmeksizin ates etmek serbesttir. Eger polis DUR diyorsa durun yada saglam kacin..
    Doğru bir tespit..
    Herzaman üstüne basa basa söylediğim konuya değinmiş arkadaş..
    "Hak ve sorumluluklarınızın bilincinde olun" arkadaşlar..
    Eğer millet olarak hak ve sorumluluğumuzu bilirsek zaten polis veya asayişi
    düzenlemek gibi bir külfetimiz olmayacaktır..İnanın buna..Ciddiyim..

Alıntı UKYO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polise hak veriyorum,kendinizi birde onun yerinde düşünün o motor sizin olsa ne yaparsınız binbir güçlükle aldığınız malı birisinin gasbedip birde yanınızdan geçip gitmesine kim göz yumar.zaten suç işleyenlere caydırıcı cezalar verilmediği için ne hale geldik sokaklarımız savaş alanı gibi kimsede kanundan,polisten korku kalmamış.insanlar suç işlemekten korkmalı.benim bir arkadaşın daha yeni aldığı motoru çalınmıştı,çocuk o kadar kızgındıki ,hırsızı yakalarsam naylon yakıp üzerine damlatarak ona işkence edeceğim diyordu.burda vurulan hırsıza acıyanlar bir daha düşünsünler.onlara acıya acıya azıttılar.sana acımayana sende acımayacaksın
    Gerçekçi yazılmış cümleler..Teşekkürler kardeşim..
    Gerçi sonradan fikirlerinde değişime gitmişsin ama;
    yinede gerçekçi yaklaşım bunlar..

Olaya bakış açısı çok önemli arkadaşlar..
    Kısadan kestirip yazmak olmuyormuş..
    Düşünürken; helede yazacakken düşünmek çok önemli..
    Bir olaya tek taraflı yaklaşım insana hata yapma payı yüksek haraketler sağlar..
    Ve olayın gerçek anlamda iç yüzünü bilmeden ortada sallama konuşmak, boş konuşmak hiç bir getirisi olmayan asparagas kelimeler olarak ortada kalır..
    Ve inanın ortada kalan bu kelimelere yeri gelir sahip bile çıkan olmaz.
    O kelimeleri kullanan,söyleyen kişi bile..

Alıntı cooper061 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Butun hırsızları vursunlar.
    Sayıları belli mi acaba?..
    Kim hırsız?...Kim polis.?

Alıntı kawasaki26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manyaklaştı bunlar ama hayırlısı
    Sana söyleyecek kelime bulamadım.Hepsini yukarıda harcadım.Kusura bakma..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru bir tespit..
    Herzaman üstüne basa basa söylediğim konuya değinmiş arkadaş..
    "Hak ve sorumluluklarınızın bilincinde olun" arkadaşlar..
    Eğer millet olarak hak ve sorumluluğumuzu bilirsek zaten polis veya asayişi
    düzenlemek gibi bir külfetimiz olmayacaktır..İnanın buna..Ciddiyim
    eger herkes senin kadar bilincli olsaydi dunya daha cekilir bir yer olurdu..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    murat abiye katılıyorum . . .
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Polis dediğin budur. Vallahi kodumu oturtacak. Süçlü cezasını çekmeli. Kimse polisi kınamasın. Halkımızın büyük özlemini duyduğu avrupa birliği ülkelerinde polis araca dur diyecek ve durmayacan. Hemen poponde ikinci deliği açarlar.
    Bir tarihler gazete ve tv.lerde konu olmuştu. Adana,lı kabadayı delikanlı hanımını 56 biçak darbesi ile kalbura çevirerek erkekliğini ispatlamıştı. Polislerde yapma diye yalvarmıştı yanılmıyosam. Benim bildiğim ülkelerde bir insanı öldürmeye teşebbüs gerekmez rehin aldığın insanı bırak uyarısına uymasan bile beynini delerler. Polis varsa yetkisi de olmalı. Süçlü olmayan polisten kaçmaz. Süçlü kaçacak polis kovalayacak, başka işi yok yalvaracak. Yok öyle bedava yaşamak..

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    arkadaşlar olaya bide şu taraftan bakalım.polisler önüne geleni vuruyor diyor bazı arkadaşlar herkesin hatırlayacagı gibi yanılmıyosam 2 ay önce yine bir olay yaşandı polis çevirmesinde durmayan bir arabaya polisler ateş açıyor ve kurşun arabayı kullanan iş adamın ogluna isabet ediyo ve ölüyo.ve kullananın ehliyetine daha önce el konulmuş.şimdi polis o arabayı bi şekilde durdurmasaydı ve o arabada bomba olsaydı gidip bi kalabalıkta bombayı patlatsalardı nasıl olurdu bir polis nereden bilsin suçsuz oldugunun madem suçsuz niye kacıyor adam gidi dursun.(bu olay türkiyenin cok karışık oldugu bir dönemde olmustu her yerde bombalar patlıyordu)14 yaşındaki cocugun vurulmasına gelince iyi olmuş demiyorum ama madem suçsuz niye kaçıyor diyelim oradan kaçtı gitti yarın öbür gün senin benim motorumu çalmayacagı ne malum.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yazık ....
    "çingeneye beylik vermişler" motorunu çalanı vurmuş.
    vurulan "çocuk" 14 yaşında yani aklı selim değil. şimdi vurduk ya topluma kazandırdık çocuğu. polis de dur dedi ya iş kılıfına da uydu. sen sağ ben selamet.
    bir gün vururlar bir gün 50 kişi linç eder daha neler neler.....

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    Alıntı meharis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazık ....
    "çingeneye beylik vermişler"
    beylik alani cingene yapmissin peki .. ama motor calan ne o zaman ??

polislik gercekten cok zor bir meslek arkadaslar.. oyle ki bu meslek yavas yavas o polis sahsin hayatini ele geciriyor ve tuketiyor.. resmen 3 kurus icin cekmedikleri kahir kalmiyor.. ve aksi gibi cogu zamanda yaptiklari iyiliklede yaranamiyorlar.. evet mukemmel olmayanlari, yanlis yapanlari, gorevi kotuye kullananlarida var.. ama tam anlamiyla "kahraman" olanlari da var..
    gun gelirde bir yerde bir polis sizi korumak icin kendini bir saldirganin onune attiginda yedigi kursunla gozunuzun onunde can verirse bu nasil butun polisleri melek yapmazsa, bir yerlerde bir polisin yetki ve insiyatifini kullanarak sizce haksiz yere birisinin olumune sebebiyet vermesi de o polisleri
    lanet sifatlara sokmaz..
    bu bir carktir ve donecektir.. siz dislilerin arasina girmeyin yeter..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

Motosikleti
    YBR 125
    Nedense malı çalınan kişinin bozulmuş psikolojisini
    anlamaya davet etmekten başka bir duyarlılık
    gösteremiyor bazıları... Yazık!

Polis elini tabancasına atarken adalete yardımcı mı
    oluyor yoksa bir yargılama yapıp infaz mı uyguluyor.

Antalya'da vurulan çocuk ya da bu 14 yaşındaki çocuk
    kardeşiniz, yakınınız olsaydı da görseydik tepkinizi.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maviergün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense malı çalınan kişinin bozulmuş psikolojisini
    anlamaya davet etmekten başka bir duyarlılık
    gösteremiyor bazıları... Yazık!

Polis elini tabancasına atarken adalete yardımcı mı
    oluyor yoksa bir yargılama yapıp infaz mı uyguluyor.

Antalya'da vurulan çocuk ya da bu 14 yaşındaki çocuk
    kardeşiniz, yakınınız olsaydı da görseydik tepkinizi.
    ya kimse polis haklı iyi yapmış demiyor.seninde malın çalınsa herkez gibi tepki verirsin.suçsuz olsa kaçmaz durur...sanıyomusun cezasız kalcak diye küçük diye çıkıcak.büyüdüğünde daha tehlikeli gözü dönmüş olacak o zaman o senin yakınlarınan birine zarar verirse tepkin ne olurdu bende merak ediyorum
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    hyosung gv 249
    Polis tarafından vurulan çocuk suçsuz çıktı

DHA

ADANA'da, hırsızlık yaptığı iddiasıyla polis tarafından açılan ateşle sırtından ağır yaralanan 14 yaşındaki Ahmed Yıldırım'ın zanlı olmadığı, sabıkası da bulunmadığı açıklandı.

Adana Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ahmed Yıldırım'ın suçlu olmadığı, sadece motosikleti çalan kişi ile gezdiği kaydedildi. Açıklamada, şöyle denildi:

"Geçtiğimiz günlerde polisin kaza kurşunu ile yaralanan ve hastaneye kaldırılan, tedavisi esnasında Vali ve Emniyet Müdürü tarafından ziyaret edilen A.Y.'nin hırsız zanlısı olmadığı gibi, herhangi bir sabıkası da yoktur. Adı geçenin sadece motosikleti çalan kişi ile gezinti yapmakta olduğu anlaşılmıştır."

9 Kasım'da saat 15.00 sıralarında Onur Mahallesi'nde meydana gelen olayda, 2 gün önce bir karakolda görevli adı açıklanmayan polis memuru, çalınan motosikletini 61 sokakta hareket halinde görmüş, üzerindeki 3 genç durdurulmak istenmişti. Gençlerin kaçması üzerine motosikleti çalınan polis memurunun arkadaşı tabancasını çekip ateş etmiş, arkada oturan Ahmed Yıldırım sırtından yaralanmıştı. Diğer 2 kişi ise kaçmıştı. Vali İlhan Atış da hastaneye giderek yaralıyı ziyaret etmişti.

Olay sonrası kaçan 2 kişinin yakalanması için soruşturma sürerken, gözaltına alınan polis memurları S.B. ve M.Y., sorgularından sonra savcılıkça serbest bırakıldı. 2 polis, savcılığın soruşturmayı tamamlaması sonucunda dava açıldığı takdirde yargılanacak. Ancak her 2 polis idari soruşturma kapsamında açığa alınmıştı.

suçsuz birini vurmak... hem de daha 14 yaşında... neden? polis arkadaşının motosikleti çalınmış...

nasıl millet olduk böyle... millet malı götürüyor, deli deli zamlar geliyor, kuzu kuzu oturuyoruz yerimizde... polis arkadaşının motosikleti çalındığı için ava çıkıp 14 yaşında anasının kuzusunu vuran polisi savunuyorsunuz...

cebinizden neler çalıyorlar farkında mısınız? çocuklarınızın geleceği çalınıyor, farkında mısınız? iş yapıp paranızı alamıyorsunuz, emeğiniz çalınıyor, farkında mısınız? hayalleriniz-umutlarınız çalınıyor, çarkında mısınız? ama onları çalanlar 14 yaşında savunmasız bir çocuk değiller, kılınız kıpırdamaz...

nasıl bir millet olduk...
    iki tekerde yol almak bir ağaç gibi tek ve hür, ve mt'de olmak bir ormaaaaan gibi kardeşçesine...

mesagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YUUUUUUHhhhhhhhhhhhhHHHHHH be kardeşim polise hak veren bile var kaçıncı yüzyılda yaşıyoruzda millet yargısız infa yapıyorr.. polisin infaz etme gibi bi görevi olduğunu bilmiyorduumm...işte bu yüzdenn asla Gelişemeyeceğiizzz ne kadar okursak okuyalım CAHİLİİZZ...Memlekette Hak Var hukuk Var Cezalandırmak Polise mi kaldı

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    arkadaşlar olay benim çalıştığım okulun yanında olmuş. söylenene göre çocuk polisin motosikletini çalmış polis de arkasından dur diye bağırmış. sonra ateş etmiş ama polisin ateş etmesi bu mahalle ile de ilgili başka bir mahalle olsa belki farklı davranabilirdi. çünkü burası polis taşlayan bir mahalle ve bu sebeple bir hınçları var diye düşünüyorum bende mahalleye girdiğimde diken üstünde gidiyorum. ne zman birisi üstüme atlayacak diye tedirginim.
    2008 Regal Raptor 250 2009 Hyosung GV 650 2010 Bianchi 150
    2011 Honda Transalp XL700 2013 Kymco Xciting 250 2015

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burda bir cok kısı polısı kınamıs ama sız olsaydınız ne yapardınız????:....Tamam kotu bırsey yapmıs ama o ankı sınırle sız olsaydınız ne yapardınız lutfen bana bu sorunun cevabını verın...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizi koruyan polislere bilemi güvenemicez ya

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kimse polis haklı iyi yapmış demiyor.seninde malın çalınsa herkez gibi tepki verirsin.suçsuz olsa kaçmaz durur...sanıyomusun cezasız kalcak diye küçük diye çıkıcak.büyüdüğünde daha tehlikeli gözü dönmüş olacak o zaman o senin yakınlarınan birine zarar verirse tepkin ne olurdu bende merak ediyorum
    Bazılarına ne desek boş... En azından bir uyarıda bulunayım:
    Eşyalarına insan canından çok önem verenlere sözüm, aman ha
    iyice bağlayın, kilitleyin eşyalarınızı olaki birgün çalıverirler malınızı da
    beraberinde yitiriverirsiniz aklınızı bir de bakmışsınız ki katil oluvermişsiniz
    istemeden, yasaya uydurulamazsa haklı cinayetiniz giriverirsiniz içeri.

Alıntı kocaadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis tarafından vurulan çocuk suçsuz çıktı
    Bize ders olmayacak nasıl olsa bari ders olsun çocuğa!
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda bir cok kısı polısı kınamıs ama sız olsaydınız ne yapardınız????:....Tamam kotu bırsey yapmıs ama o ankı sınırle sız olsaydınız ne yapardınız lutfen bana bu sorunun cevabını verın...
    Duymak istediğin "Ben de çeker vururdum" demem m acaba? Teksas mı burası ya da orman kanunlarının geçerli olduğu Afrika'nın bir kabilesinin toprakları mı? Burası Türkiye, kafana göre çekip vuramazsın, aslında vurursun da, polissen ceza da almazsın belki, ama şöyle diyeyim vurmamalısın. Sen kafana göre hüküm verip ceza kesemezsin. Adam çalmamış, çalıntı mal satın almış da olabilir, herşey olabilir. He çalmış da olabilir ama bilemezsin. Bilemediğin için de vuramazsın, bilsen de vuramazsın ya neyse. Ararsın polisi, yakalanırsa cezasını kanun verir, polis de senin adına çekip vuramaz tabi. Vatandaş olarak yapabileceğin bu. Sinirlenmek, öfke kusmak ayrı, adam öldürmek veya teşebbüs etmek ayrı.

Evet cezalar hafif, hırsızlık artıyor ama yine de yapmamalısın. Cezaları bireyler kendileri kesmeye başladığı an, devlet otoritesi diye birşey kalmaz kaos başlar. Ne demek kafana göre insan öldürmek, ancak canına kasteder ya da böyle olacağını varsayarsın öyle. Bu durum da kendini de savunabilirsin hiç olmazsa.

Burada dikkat edilecek iki husus var. Adana'da olağan üstü hal mi ilan edildi? Terörist olabilirmiş, polisin "dur" ihtarına uymayan vurulacakmış. Bana kanunu, tüzüğü gösterin, ben böyle birşey duymadım. Yarın öbür gün polis işine gelmeyen adamı tenhada kıstırır, "dur" dedim durmadı vurdum öldü de diyebilir o zaman. Böyle bir kanun çıkarıldıysa ucu çok açık, tehlikeli. Kim kimi vuruyor kafasına göre anlamadım, bu hakkı bir de devlet mi veriyor. Benim böyle bir kanundan haberim yok, bilmiyor da olabilirm, bilen varsa bana lütfen göstersin. İşte şu yasanın şu maddesine göre "dur" ihtarına uymayanların polis "üzerine" ateş açabilir desin. O zaman daha değişik şeyleri konuşmamız icap edecek zaten. Bu yazdıklarımın çoğu da boşa gidecek, iş değişecek. Ben böyle bir kanundan haberdar olmadığım için yokmuş gibi varsayarak devam ediyorum.

İkincisi; Bu olayla beraber iki etti, daha evvel de Antalya'da yaşandı benzer bir olay. Burada silah çekip, ateş açan polis, hakimlik, cellatlık yapacağına çocukları takip edip, destek çağırsaymış illa bir yerde kıstırırdı, zaten üç kişi binmişler, motosiklette 600 cc. racing değildi herhalde, eninde sonunda yakalarlardı. Bugün olmasa yarın yakalarlardı. Eşgalleri ellerinde, mahalle tespit edilmiş. Polis bu kadar mı beceriksiz yakalayamayacak.

Yani demek istediğim şu polis devlet tarafından kendisine verilen görevinin gereğini yapıp çocukları yakalıyıp adalete teslim etmemiş. Gitmiş kendi sınırlarını aşıp, hakimlik, savcılık, avukatlık ve cellatlık işlerini bir kaç saniyede yapmış. Bu da haklı görülüyor, bu yetkiyi polise kim veriyor? Murat abi "Herkes hak ve sorumluklarını bilecek" demiş. Polise de öğretilsin o zaman hak ve sorumlukları, görev tanımları vs..'leri.

Olayı terör olaylarının kisvesinin altına sokmak bu polis arkadaşların sadece bu işten yırtmasını hızlandırır. Silahı çeken polis terörist oldukları için mi çekti acaba gerçekten ben de bunu çok merak ediyorum. Elinde istihbarat mı varmış yani? Bu ne aymazlıktır. Yani polis her durmayanı, fark, durum, olayın vuku buluş şekli gözetmeksizin çekip vurabilecek ve her olay terörüst eylem olabilirdi denilerek bağlanıp kapartılacak.

Arkasına bindiğiniz arkadaşın motoru çalıp çalmadığını, çalıntı bir mal alıp almadığını nereden bileceksiniz? Ya sizi de vururlarsa? Polisin yerinde siz olsanız ne yapardınız diyenler bir de arkada oturanın yerinde olsalar ne yaparlardı acaba. Bir de böyle düşünsünler. Adi, bir hırsız olduğunuzu varsayalım, yine de mahkemeye çıkmayı yargılanmayı haketmiyor musunuz? Ki burda vurulan 14 yaşında bir çocuk...

Murat abi, bir de reel dediğin yani basının aktardığı şekilde olmayan şeylerden bahsetmişsin. Bunları paylaşman mümkün mü? Yani nedir polisin bu şekilde davranmasını gerektiren şey? Ben bu işte polis adına haklı sebep göremiyorum, belki göremediğim bir yer vardır. Bir yukarıda bahsettiğim gibi böyle bir kanun var mı? Tekrar ediyorum bilmiyor olabilirim, öğrenmiş olurum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler