Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

park yeri sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar arkadaş şehir dışına gittiği için bir haftalığına motoruyla ben takılıyordum olan şu ki bende motorumu sattığım için bilmiyordum bizim sitede yönetim yeni bir karar almış artık motorsikletler park etmiycekmiş zaten arabalara bile yer yokken motorlar bir arabalık yer işgal ediyormuş

duvar altına koyalım dedim site yöneticisine neymiş onada apartman sakinleri kızıyormuş bir küfür edicekdim adama 20 yıldır oturduğum siteyi bana anlatıyorlar ilk defa böyle çaresiz bir duruma düşdüm hayatımda en en son dert edip sıkıntı etmiyceğim şey karşıma devasal bri sorun olarak çıkdı..

siteye koyamayınca sokağa hiç koyamassın sokakda milim yer bile yok ayrıca tehlikeli çıkdım yukarda kapalı paralı otopark var oraya koydum ama çok çok sinirlendim şimdi çözüm arıyorum bu işe her gün 5 milyon otopark parası verirsek mahvoldum işin kötü yanı yaza motor almayı planlıyordum sırf bu yüzden duraksıyorum önden bir yer hazırlamam gerekli artık bunu düşünür oldum fırıl fırıl nereye koyabilirim diye...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    park yeri için küçük araba büyük araba ayırmıyorlarsa motorda ayırmazlar kardeşim bu ne saçmalık bence yonetime zorlada olsa bunu kabul ettir yada yer göstersinler olmadı eylem yapalım sitenin önünde
    İki kişinin bindiği motor değildir.

ben böyle haksız adaletsiz bi sistem görmedim site yöneticileri moto kullansaydı böyle bir karar almazdı

bak şimdi bir adet panel van alıyorsun site parkına çekiyorsun motoru da her gün götürüp bu panel vanın içine park ediyorsun nasıl iyi mi

Motosikleti
    yok
    Yıkarız biz öyle siteyi.Yıkarız demiyorum bak, yıkarız.Anlayan anladı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben böyle haksız adaletsiz bi sistem görmedim site yöneticileri moto kullansaydı böyle bir karar almazdı

bak şimdi bir adet panel van alıyorsun site parkına çekiyorsun motoru da her gün götürüp bu panel vanın içine park ediyorsun nasıl iyi mi
    helal sana guzel fikir

Motosikleti
    şimdilik yok :(

süper fikir katılıyorum. bakalım o zaman ne diyecekler. sonuc da sende o sitenin sakinisin seninde park hakkın var ezdirme kendini.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    böyle saçma bir şey mi olur araba araç ta motor ney.katlayıp evemi çıkaracağız.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003

Ben bunu yaptım

Ben de sitede oturuyorum, koccaaa bahçede benim scootere 2 m kare bir alan bulunamamıştı, ben de gidip 92 model, servisten çıkma 14+1 bir minibüs aldım, 4 sıra koltuğu söktürüp 6+1 haline getirdim...rahat rahat motorumu koyuyorum.

İkinci durum:

Site yöneticisinden, site genel kurulunda alınan "Site otoparkına motosiklet koyulamaz" kararını, size tebliğ etmesini isteyin ve "Bu kararı bana yazılı olarak tebliğ etmezseniz. ben bu karara uymayacağım, size ihtar çekeceğim" deyin.

Yönetici, kararı size yazılı olarak verince de, mahkeme açın.

Yargıtay'ın bir kararı gereğince; site sakini veya kooperatif üyesi tek başına, diğer üyelerin onayını almadan, haber dahi vermeden dava açabiliyor.

İnternetten bu kararı bulup bir dilekçe yazdırıp, kararı da bu dilekçeye ek yaparak mahkemeye başvurun.

Bunları yöneticiye de söyleyin, belki mahkemelik olmadan o kararı geri alır.

Bizim site, en sonunda yeni ve geniş bir otopark yaptı

Motosikleti
    şimdilik yok :(
    yaa diyelimki araban var. sana mecbur park yeri verecekler. eee o zaman yer var demek ki.

garomir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Yamaha XJ6 Diversion S
    Kat mülkiyet kanuna göre, her malik ortak alanlardan eşit şekilde yararlanma hakkına sahiptir. Bu durumda isterseniz size ait olan (30 dairelik bir alansa, 1/30) alana istediğin aracı hatta bisikletinizi park edebilirsiniz. Eğer ki sorun çıkarırlarsa, polis çağırıp zabıt tutturabilirsiniz. Eğer ki ben daha ciddiyim derseniz noter çağırıp ihtar çektirip, sonra da yönetimi mahkemeye verirsiniz.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Diğer arabaları engellemediğin sürece park et, olmazsa hurdacıdan hurda bir minibüs al çeke çeke sok otoparka, içine parket

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    saçmalığın daniskası kullandıgın motor emanette olsa hakkını yasal yollardan ara derim araban olsa park edemezsinmi diyecek ya arkadaş nasıl bir mantık
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    hakkını ara kardeş

Motosikleti
    mondial 151 rs
    bnce de dava ac olmadı gidip eylem yapalım :D oda olmadı gidip yöneticiyi öpelim :D ( öpelim )

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Motosiklet düşmanlığının yeni bir versiyonu...
    Bunları pistonun altına koyucan, vericen gazı, vericen ayarı. Sonra tekrar bi sor bakalım ne diyecek?

Motosikleti
    Moto-Zeta Heran kanuni tiger olabilir
    çok saçma bişey be abi öyle şeymi olurmus koyarım valla hiç umrumda olmaz araç giremez dese eyvallahta motor giremezde neymiş
    [COLOR="Blue"][b]Biz Gökyüzüne İnanırız Sun-roof'a Değil[/B][/COLOR]::puro::

ygr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 2008
    sen park et, bırak site yönetimi ugrassın
    motosıklet sahıpleri siteye giremez de der bu aklıeksıkler

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar arkadaş şehir dışına gittiği için bir haftalığına motoruyla ben takılıyordum olan şu ki bende motorumu sattığım için bilmiyordum bizim sitede yönetim yeni bir karar almış artık motorsikletler park etmiycekmiş zaten arabalara bile yer yokken motorlar bir arabalık yer işgal ediyormuş

duvar altına koyalım dedim site yöneticisine neymiş onada apartman sakinleri kızıyormuş bir küfür edicekdim adama 20 yıldır oturduğum siteyi bana anlatıyorlar ilk defa böyle çaresiz bir duruma düşdüm hayatımda en en son dert edip sıkıntı etmiyceğim şey karşıma devasal bri sorun olarak çıkdı..

siteye koyamayınca sokağa hiç koyamassın sokakda milim yer bile yok ayrıca tehlikeli çıkdım yukarda kapalı paralı otopark var oraya koydum ama çok çok sinirlendim şimdi çözüm arıyorum bu işe her gün 5 milyon otopark parası verirsek mahvoldum işin kötü yanı yaza motor almayı planlıyordum sırf bu yüzden duraksıyorum önden bir yer hazırlamam gerekli artık bunu düşünür oldum fırıl fırıl nereye koyabilirim diye...
    sitedeki arac park yerlerinde kanunen hak sahibi iseniz(yani o sitede ikamet etmekde iseniz) bir aracda olsa orasi kanuni olarak sizindir ne yonetim nede baskasi kanunen bunu cigneyemez...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    Beverly 500
    Site yönetimi, böyle bir kararı ancak ve ancak genel kurulda oybirliğiyle alabilir. Onun dışında alacakları kararların hiç bir yasal geçerliliği yoktur ve yönetim planında motosikletler park edemez diye bir madde yoksa hiçbir kuvvet sitenizde motosikletleri sokma hakkını kendinde bulamaz. Eğer uğraşmak istiyorlarsa bırakın uğraşsınlar eğer motorun başına brşey gelecekse site yönetiminden bilirim diye yazılı ve sözlü olarak bildirdiğiniz takdirde ortaya çıkacak zararları site yönetiminde alabilirsiniz.
    Ayağa kalkmadan boyunu ölçemezsin.

Motosikleti
    Artık Yok...
    genel kururda her keze bir yer vermişler yani park yeri 190 park yeri varmış 190 ınada kurrayla kat maliklerine vermişler bizimde bir yerimiz var ama orayada bizim peder koyuyor arabayı bende niye hepa aynı yere koyuyor diyordum banada hep arabayı oraya koy diyordu bende arabayı oraya park ediyordum hep hiç sormakda aklıma gelmemişdi ama sitede motorlar için bir çok yerler var apartman altları bahçedeki biz sürü boş alan var ben eskiden zaten motorluların olduğu bir yer vardı oraya koyuyordum ordaki motorlarıda kaldırmışlar bakalım bir çözüm bulucam

işin ilginç yanı sitede epey motorlu insanlar vardı hiç biri kalmamış her kez motorlarını kaldırmışlar ama minübüs olayı gerçekden kafama yattı ne sıkıntı çekicem alırım bir hurda ötv ye ayrılanlardan plakasız içine koyarım..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)