Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eğitim

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Öncelikle merhaba arkadaşlar, hemen konuya girmek istiyorum.

Ben 2005-2008 (2008 dahil) yılından beri motosiklet kullanıyorum. Bodrumda sezonluk calıstıgım icin ihtiyaclarım dogrultusunda hareket ederek motosiklet aldım. Ekonomik,kolay kullanım ve pratiklik acısından scooter modellerini tercih ettim ve artık büyük bir motora geçiş yapmak istiyorum. Sizinde bildiginiz üzere A2 sınıfı ehliyet alacak adaylar ile ilgilenen bir kuruluş bulmak, ülkemizde çok zor. İnsanlara her hangi bir egitim vermeden sadece direksiyon sınav günü geldiginde scooter ile 1,2 tur attıran ve sonrasında nelere yol acacaklarını ve actıklarının bilincinde olmayan bir zihniyet sizi kolaycana ehliyet sahibi yapıyor. Bu sene arkadasın 125 cc'lik çin malı vitesli motorunu kullanma fırsarını buldum. Arabadaki debriyaj kullanım tarzıyla motordaki sistemin aynı oldugunu keşfedince motoru aldıgım gibi hemen trafige karıştım Hatta bu işten cok zevk aldım ve arkadasın motoruna bir kaç gün el koydum :D Yani ilk defa vitesli motor kullanmama ragmen hemen ısınmıştım. Arka fren dozlaması ve ani frenlemelerde kompresör'den faydanla gibi uygulamar yaptım kendimce. Yani vitesli bir motosikleti kullanırken reflex'lerimi geliştirmeye calıstım ve etkiside oldu zaten. Birde kendimle ilgili sunuda belirtmek isterimki gerek otomobil olsun gerekse motosiklet olsun her zaman bilinli hareket etmis, tepkinli olmuşumdur ki örnek verecek olursam söyle söylebilirim. Örneğin motosiklet veya otomobille trafikte orta şerit ile seyir halindeyken sağdaki aracın sola kıracagını varsayarak önlemi mi alırım. Başka bir örnek ışıklarda beklerken bana yeşil yandıgı zaman hemen hareket etmek yerine önce kontrol eder daha sonra hareket ederim.Yani en kötü olasılıkları düşünerek hareket ediyorum. Uzun lafın kısası her iki aracıda elimden geldiğince dikkatli kullanmaya çalışıyorum tabi ki kazalar bazen sizden kaynaklanmasa bile kaçınılmaz olabiliyor. Şunuda belirtmek isterim ki şu güne kadar hiç kazam olmadı çok şükür. İşin büyük kısmı zaten tamamiyle kendi görüsüm; kişinin kendisinde bitiyor. Tabiki ki büyük bir motora geçtiğim zaman kaza yapmayacağım anlamına gelmiyor benim bu güne kadar kaza yapmamış olmam. Her ne kadar altınızdaki aleti tanısanız ve dikkatli kullanmaya çalışsanız’ da, en küçük hatalar bile başınıza büyük işler açabiliyor. Fakat sizlerin bildigi gibi güç arttıkça kullanım zorlaşıyor ve belli bir alışma donemi istiyor.Motorumu alayım nasıl olsa öğrenirim mantığıyla’ da hareket etmek yerine gerekli eğitimleri almak istiyorum. Uzun lafın kısası tatlı su motorcusu olmaktan cıkıp kendime daha oncedende hep hayalini kurdugum ve sırasının geldiğini düşüğündüm Race bir makina almak istiyorum. Motorumu’ da sezonda almayı düşünüyorum. Hava şartlarıda müsait oldugu sürecede yaz, kış kullanmak istiyorum. Zaten sizlerinde bildiği gibi İzmir’in havası kışın kullanım içinde çok uygundur.

Derin araştırmalarımın sonucunda koskoca İzmir’de 1 yer bulabildim.

1)_ Alsancak sürücü kursu.

Bu kurs yeri daha once Scooter'dan, Racing makina'ya kadar bol seçenek ile egitim veriyormuş. Telefon ile gorustugumde artık sadece Ybr 125'ler ile eğitim verdiklerini öğrendim ve oraya katılmaktan vazgeçtim.
    Şimdi diyeceksinizki bulmuşsun işte daha ne kurcalıyorsun Fakat şunuda belirtmek isterimki egitim verdikleri motor benim almak istedigim motorla hic bir alakası yok. Ne gibi mi yok ! En basiti motorun yol tutusu olsun, gücü olsun, kullanım tarzı olsun ve en basiti ağırlık ile motoru dengede tutma olayı bile farklı. Başka yerde bulamadım zaten

O yüzden size sormak istedigim soru şudur;

İzmir bölgesinde belli bir ücretle bana kendi motoru ile eğitim verebilecek tecrubeli arkadaşlar var mı ? Beni kişi veya kuruluşlara yönlendirecek arkadaşlarda bigilerini paylaşırlarsa sevinirim.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BM calibre 250 gelicek bu yıl içinde
    Bulduysan banada yardim edermisin eylul 2013 icin oyle bir ogretmene ihtiyacim var tinaztepe civarindan

Nerdeyse 5 senelik bir yazıyı bulmayı başarmayı ve hortlatmayı nasıl başardınız tebrikler
    dreamkiller, sedici, wolrath ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    vay be bizim sonpol'ün forumda açtığı ilk konu sanırım bu. ben de keşke eski mesajlarımı bulabilsem.
    SonpoL bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Şunları arat bulursun Mengu

* Mengu16 - 01 Mayıs 2006 - Fatura ile Plakasız motora 1 ay binmek caiz mi ?

* Mengu16 - 01 Ağustos 2006 - Bu motor neden bu kadar az yakıyor !

* Mengu16 - 01 Nisan 2006 - Motosiklete neden soldan binilir ?

01 , 01 , 01 diye gidiyor, her ay başında bi başlık açmışsın Başlıklarda efsane
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    SONPOL calibreci SONPOL...nerden nereye...
    SonpoL bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    vuuuuuuuuuuuuuuu 5 sene sonra Sonpol sana ders verebilir sanırsam dostum
    SonpoL bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    ahahaahahahaah....

Arkadaşlar beni fena hal de güldürdünüz yahuu ). Alemsiniz valla . Şöyle bir baktım da, ne döşemişim arkadaş yaaa.. Küçük emrah modeliymişim tam . Egehan brova valla :D.

Aradan uzun zaman geçmiş. Allah her zaman böyle siz dostlarımla bir arada olmayı nasip eylesin inşallah.
    wolrath, serdar1547, dreamkiller ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Önce emniyet, sonra hareket...

İstanbul da sürüş eğitimi için kurs arayan varsa yardımcı olabilirim

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ahahahahahah dedim heralde profesyonel egitim için konu açtı bi baktım yıl 2008 vay bee

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)