Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SUZUKİ nin GARANTİ anlayışı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    4.9.2008 tarih faturalı Suzuki’nin bayisi korlas’tan Suzuki VL 250 motor aldım. Yaklaşık 10 gün sonra bu motorun aküsü bitti Antalya’daki servis Ulusoy kardeşler 2 defa şarj etti sonrada akünün şarj etmediğini bozuk olduğunu tespit edip Suzuki genel merkezden akünün değişimi istedi genel merkezden beni arayan garantiden sorumlu kişi şu açıklamayı yaptı.
    İlk bakımı yapan servisin aküyü doğru şekilde işlem yapmamış olacağından dolayı varsayımla akünün bozulabileceğini bu nedenle de ilk bakımı yapan korlas Suzuki servisinin sorumlu olduğunu anlattı ve bunun garantiye girmeyeceğini belirtti.
    Ayrıca Garanti belgesinin Garanti Kapsamına girmeyen parçalar bölümünü okursam anlayacağımı söyledi ve aynen o başlığı ve yazıyı yazıyorum.
    Garanti Kapsamına Girmeyen Parçalar:
    Aşağıda adı gecen parçalarda bir imalat veya montaj hatası var ise, konunun garanti kapsamına girip girmediğine Yetkili Suzuki servisi karar verir.
    Lastikler, Bujiler,Yağ,Hava,Benzin Filterleri …. Akü … ve rutin olarak değişmesi veya fonksiyonu nedeniyle rutin olarak bakım görmesi ve ayarlanması gereken parçalar garanti kapsam dışındadır.
    (uzamasın diye bazı parçaları yazmadım)
    Bu cümlelere göre Yetkili Suzuki servisi olan Antalya Ulusoy Kardeşlerin söylediği akü şarj tutmuyor diye rapor tutup merkeze bildirmesi ne ifade eder?
    İşte Suzukinin örnek bir garanti anlayışı. Emsal bir çin motoru 4.000.YTL ve aküsünü değiştiriyor 10.000 Ytl lik marka sahibi Suzuki değiştirmiyor.
    Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum..
    Özgürlük = Motor kullanmak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    North_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto CLX-700 sport
    yaw motorda garanti olayı tamamen HİKAYE !!!

roadcarver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Aynı sorun benim kanuni tigerda olmuştu.
    Hemen aküyü değiştirmişlerdi.
    rüzgarınla sarıl bana hayallerim üşümeden

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Granti şartlarını iyi okuyup bilmek gerekiyor, garanti her ne olursa olsun parça bozulursa yenisi ile değişecek demek değildir, hasarın nasıl hangi şartlarda meydana geldiği önemli... firmaların kendilerini koruyan hukusal şartları varsa müşterinin de var bunları araştırıp en iyi şeklilde öğrenmek gerek.
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Motosikleti
    Honda Transalp XL650V
    Ulusoy kardeşler Suzuki servisi şayet yetkili servis ise aküyü garantiden değiştirmesi gerekir. Bence lisan-ı münasip ile bunlara girmek lazım, olmuyorsa aşağıdaki adrese ciddi bir reklamasyon yapmayı öneririm.

Selamlar,

SUZUKI OTOMOBİL PAZARLAMA ve TİCARET A.Ş.

Adres : Adnan Kahveci Bulvarı No:114 41480 Şekerpınar-Gebze/KOCAELİ

Tel : 0 (262) - 648 00 00

Faks : 0 (262) - 658 08 44 / 658 08 56

E-posta : genel@suzuki.com.tr

Suzuki Motosiklet Satış

E-posta : motosiklet@suzuki.com.tr

Suzuki Satış Sonrası Hizmetler

E-posta : motossh@suzuki.com.tr

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    Alıntı roadcarver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demekki yerli malı almak yada çin malı almak gerek. 1 ay olmadan aküsü biten bir moturun aküsünü nasıl garanti dahilinde olmaz anlamadım işte.

Alıntı blackbelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulusoy kardeşler Suzuki servisi şayet yetkili servis ise aküyü garantiden değiştirmesi gerekir. Bence lisan-ı münasip ile bunlara girmek lazım, olmuyorsa aşağıdaki adrese ciddi bir reklamasyon yapmayı öneririm.

Selamlar,

SUZUKI OTOMOBİL PAZARLAMA ve TİCARET A.Ş.

Adres : Adnan Kahveci Bulvarı No:114 41480 Şekerpınar-Gebze/KOCAELİ

Tel : 0 (262) - 648 00 00

Faks : 0 (262) - 658 08 44 / 658 08 56

E-posta : genel@suzuki.com.tr

Suzuki Motosiklet Satış

E-posta : motosiklet@suzuki.com.tr

Suzuki Satış Sonrası Hizmetler

E-posta : motossh@suzuki.com.tr
    anlatamadım galiba Anatalya suzuki yetkili servis parçanın garantiden değişmesi için Suzuki Gebzeden istedi fakat suzukideki garanti sorumlusu bunu kabul etmiyor. Zaten bu motor gelişinden sorunluydu halada devam ediyor.
    önceki sorunumda aşağıdaki linkte..
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-dusmeyin.html

Motosikleti
    suzuki GSX R 1100 - suzuki AN 125 HK
    kardeş sen ilk korlaszede değilsin ki,biz bu filmi daha öncede gördük.sonuç olarak fabrika suçu korlasa atıyor.ancak arkasından yetkili servislik verdiği firma nasıl böyle bir hata yapar diye soruştumuyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Aynı akü sorunu Honda da olsa aynı gün değiştiririm.

Marka farkımı müşteri farkımı ona bir şey diyemem ama aynı gün değişir.

Hadi 1 sene felan olsa neyse, 10 günde akü mü bozulurmuş, büyük ihtimalle bitik aküleri temizleyip parlatıp senin sıfır akü ile değiştirmişler, ben olsam o satıcıdan bir daha motor da almam, kusura bakma ama sağlam kitlemişler.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüm konuyu kapatabilecek bir cevap!

Peşini bırakmamanı tavsiye ederim.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı akü sorunu Honda da olsa aynı gün değiştiririm.

Marka farkımı müşteri farkımı ona bir şey diyemem ama aynı gün değişir.

Hadi 1 sene felan olsa neyse, 10 günde akü mü bozulurmuş, büyük ihtimalle bitik aküleri temizleyip parlatıp senin sıfır akü ile değiştirmişler, ben olsam o satıcıdan bir daha motor da almam, kusura bakma ama sağlam kitlemişler.
    Sağol be kardeş.... Ama napalım Markaya inanıp güvenmiştik başımıza bu geldi...
    Antalyadaki servisin hakkını yememek gerek o değiştirmek istedi ama Suzuki kabul etmedi. Ve servisin arkasında da durmuyor anlamı çıkıyor tabikii

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Abi seninde konuları takip ediyorumda bahtsız bedevi misali başına gelmeyen iş kalmamış...

Bence artık ciddi anlamda hukuksal yollardan baş ağrıtmaya başla.
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    Alıntı Juba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi seninde konuları takip ediyorumda bahtsız bedevi misali başına gelmeyen iş kalmamış...

Bence artık ciddi anlamda hukuksal yollardan baş ağrıtmaya başla.
    Valla çok doğru söylüyorsun..... Motoru alırken yedik kazık hadi onu hukuksal olarak takip ediyoruz . 2. akü konusu içinde araştırmalardayım 120. ytl akü parasında değilim ama suzukinin davranışı ilginç. Firmayı kişiler temsil eder bu firmayı temsil eden garanti sorumlusunun söylediklerini kabullenmek mümkün değil..
    Bir iş başlangıçta ters gitmeye başlarsa devam edermiş sanırım öyle oldu... Bana Düşen suzuki markasından vaz geçip birdaha adınıda anmamak , çevreme ve duyurabildiğim motorseverlere olanları anlatmak sanırım..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    i.....................................
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Alıntı hcoskun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla çok doğru söylüyorsun..... Motoru alırken yedik kazık hadi onu hukuksal olarak takip ediyoruz . 2. akü konusu içinde araştırmalardayım 120. ytl akü parasında değilim ama suzukinin davranışı ilginç. Firmayı kişiler temsil eder bu firmayı temsil eden garanti sorumlusunun söylediklerini kabullenmek mümkün değil..
    Bir iş başlangıçta ters gitmeye başlarsa devam edermiş sanırım öyle oldu... Bana Düşen suzuki markasından vaz geçip birdaha adınıda anmamak , çevreme ve duyurabildiğim motorseverlere olanları anlatmak sanırım..
    Suzuki nin böyle bişey yapması çok kötü marka olmasına güvenerek al ondan sonra suratına bakmasın kitleyebildiği kadar kitlesin ama sende de biraz talihsizlik var bence üst üste gelmiş.

Ayrıca Korlas ta maşallah tuttuğunu öpüyor yav bu ne adamlar her gelene bişeyler kitler olmuş.
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    i.....................................
    Bu ne demek anlayamadım..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    Konuyu kendilerine servisin verdiğin akünün garantiden değişmesi gerekir raporuyla birlikte yazılı olarak ilet ve cevabını yazılı olarak al. böylece yapacağın herhangi bir dava açımı hareketinde elinde yazılı belgeler bulunsun..
    sadece nacizane tavsiye
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

Motosikleti
    SUZUKİ VL 250
    Alıntı kirki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu kendilerine servisin verdiğin akünün garantiden değişmesi gerekir raporuyla birlikte yazılı olarak ilet ve cevabını yazılı olarak al. böylece yapacağın herhangi bir dava açımı hareketinde elinde yazılı belgeler bulunsun..
    sadece nacizane tavsiye
    Akaşam güzel bir mail atacağım zaten..

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olay karışık bence .benimde bildiğim kadarıyla akü garanti kapsamında deyil.
    senin olaya gelince:
    sonradan garanti kapsamında olmayan kısımlar için şu düşünülür sanırım:Ürünü alırken problemli olup olmadığını kontrol etmen gerekirdi, şöyleki motor serviste iken toplanıp yağı koyulup çalıştırıldığında sağlıklı olarak teslim almışsan oradan çıkıp gittinmi bu bahsettiğimiz garanti kapsamına girmeyen olaylar başlar
    bence........yanlışım varsa affola

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ağa senin yerinde olsam ne yapardım biliyormusun. yeni bir kanun var tüketiciyi koruma kanunu ürünü geri verebiliyorsun bunu bir araştır olmazsa sende ürünü üzerlerine at .bunun için bulunduğun ilde tüketiciyi korumaya git bak şartları ne nasıl geriveriyorsun onları bir öğren.bu hakkını ihmal etme.kaldıki bedeva hizmet zaten ilk önce tüketici koruma sonra mahkeme

1 ay içerisinde geri verebilmen lazım.

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motorda garanti olayı çok sakat bir konu.Umarım üzülmeden halledersiniz...
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler