Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik tescil şubelerini sivil memurlara bırakıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    Bunun için önümüzdeki dönemde 3 bin memur alımı yapılacak. Şubelerden açığa çıkacak polisler ise sokakta suçla mücadele edecek.

Alınan bilgilere göre söz konusu değişim, ikinci el araçlarda zorunlu olan noter satışının 30 Aralık 2008'de bitecek olmasına dayanıyor. Alıcı ve satıcılar artık emniyette satış formu imzalayıp devir işlemini yapacak. Uygulamanın trafik tescil birimlerindeki iş yoğunluğunu yüzde 30-50 oranında artırması bekleniyor. Yeni iş yükünü, halihazırda görev yapan 3 bin 599 polisin karşılayamayacağını düşünen Trafik Hizmetleri Başkanlığı, tescil işlemlerini sivil personele bırakmak amacıyla Maliye'ye başvurdu. 3 bin sivil memur talebine bakanlığın olumlu ce-vap verdiği öğrenildi.

Trafik tescil şubelerine yeni alınacak sivil memurlar genel idari hizmetler sınıfında olacak. Memurlar yoğunlaştırılmış hizmet içi eğitim verildikten sonra göreve başlayacak. Polis trafik tescil şubelerinden kademeli olarak çekilecek. Ancak tescil şubelerinde aralarında amirlerin de bulunduğu az sayıda trafik polisinin koordineyi sağlaması amacıyla bırakılması düşünülüyor.

Halen tescilde görev yapan polislerin ise karakollara ve şehiriçi trafik hizmetlerine kaydırılacağı belirtiliyor. Yeni yapılanma ile trafik denetleme şubelerindeki personel sayısının 22 bine yükseltilmesi düşünülüyor. Lojistik ve personel yönünden trafik denetleme ekipleri ile yeni dönemde radar, alkol, emniyet kemeri, cep telefonu ve kırmızı ışık vb. denetimler ile ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının asgariye düşürülmesi hedefleniyor.
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Guzel bir haber , umarim vatandasa hizmet olur bu proje.
    First Day Of My Life

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Biraz düzene girse a-2 için evrakları teslim ettim, 1 hafta sonra gel al dediler, 1 hafta sonra gittim ehliyeti aldım cebe koyacam bir baktım B yazıyor Dedim ne bu, a kusura bkmayın yanlış yapmışız, açtılar B nin üzerine A yazısı yapıştırdılar verdiler. Bu kadar ciddiyetsizler yahu... 1 sene oldu hiç bir çevirmede denk gelmedi ama ehliyetten sorun çıkartırlarsa, direkt tazminat davası açacağım...

hell24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    benim ehliyette doğum tarihi yazmıyor...
    I gOt a GaMe To Win...
    eskiden merter vardı şimdi fenerbahçe var...
    drift religion

StormlorD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yaya :( (şimdilik)
    500 ytl lik bir motor için notere 220 ytl vermek ne kadar mantıklı sizce??

oldum olası notere karşı çıkmışımdır trafik konusunda..

madem trafikte kaydı olan bir aracın satışı yapılıyor notere ne gerek var? araç sahibi alır kimliğini belgelerini ibraz eder, polis de ekrandan bilgileri karşılaştırır..

çok geç kalınmış bir uygulama..

1 ocaktan itibaren belki trafik şubelerde yoğunluk olacak ama en azından işiniz sağlam olmuş olacak..

noterde satış yapıp da dolandırılan çok insan oldu..

saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler