Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kawasaki zx 6r hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    ya bn buraya link atsam bişey olmaz heralde

http://www.sahibinden.com/ihtiyactan...XQQdisplayitem

aha makane bu :D
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    bak adam motoru açılmamış yazmış..
    zx6 nın 38.000 de yatka değişimini öneriyo servis manuelinde
    bu motor orjinalse yataklar değişmek ister demektir.. dielimki deişmedin, ne olur yatak diker önce bi süresoorada kol boşalıtr.. bunu zamana yayarsa sorun yok zamanla iice vurur ve yaptırmak zorunda kalırısn ama bi nada da olabilir bu sefe ne olur, kol çıkar.. yüksek süratte kol çıkması motorun ve arka lastiğin kitlenmesi anlamına gelir.. şanzımdandna çıakrsa debriyayda ayırmaz.. bu sefer organ naklide kurtarmaz
    heyecanının farkındayım.. 4 silindir race.. çeker adamı..
    ama uzun vadede heyecanı yaşamak önemli..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo sen yarın alıcan..
    o zman tekniğe girelim..
    bu makinlalar sağlam makinalar aslında ama tek sorun belli başlı bakımlaırnın olmasu
    bugün en kötü 4 silindirli makina 100.000 i devireiblir fakat;
    bu motorların ömrün tmamalaması için sevis manuellerinde yazan periyodların kuralarına uyulması gerekir, belli km lerde (genelllikle 50.000) kol ve ana yataklarının, egzantrik zinciri ve gergisinin, paletlerin vs.. deişmesi icab eder..
    bunların değişmesi mainanın açılması demektir..
    derler ya makina açılmamış, tmm açılmamıştır ama açılmak üzeredir..
    bunşları yamassan kısa zamnada motor ömrünü tammalar, çıkma parçalarla bile toplatsan 3 lirayı bulur bi 4 silindirliyi toplamak..
    diyelimki açtırdın yaptırdın, kim yapıcak bunu? hangi kasap, pardon usta?
    usta yokmu , garatili iş yapamazmı.. var .. yapar..
    ama sırf 1,500 lira işlilik ister.. bu sefer senin bi yatak egzantrik değişimin 4 lirayı geçeer..
    onnu için bu makinlaar alınmaz.. ya hasta olcan yada elinde n tamir iişi gelicek..
    hee eskiliğine bakılmadan alınnan makinalar vardır, fazer gibi, bandit gibi..
    km düşük temiz bişelr bulunup alınabilir..
    en kadar vericeksin bilmiyorum ama 98 xc6 parasına çok ii bi 03 fazer alınabilir 9 hplik..
    yapma, üzme kendini boşuna.. deymez..
    ustaaam büyüksün şu mesajın felç etti beni muhtesem bi mantık kurdun zihnimde.... fikrimin % 50 sini aldın götürdün teşekkür ederim valla gökhan ALLAH razı olsun yarın gösterecegim ustaya bunaların hepsini soracam sonra karar verecem, şimdi ustayla sözleştik sabah motora beraber bakacaz yoksa motora bakmadan konusurdum hatta öncesinde buraya yazardım ama dedigim gibi cok acele gelişti olaylar

Motosikleti
    R1
    Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustaaam büyüksün şu mesajın felç etti beni muhtesem bi mantık kurdun zihnimde.... fikrimin % 50 sini aldın götürdün teşekkür ederim valla gökhan ALLAH razı olsun yarın gösterecegim ustaya bunaların hepsini soracam sonra karar verecem, şimdi ustayla sözleştik sabah motora beraber bakacaz yoksa motora bakmadan konusurdum hatta öncesinde buraya yazardım ama dedigim gibi cok acele gelişti olaylar
    rakamlar konuşsun istedim onun için açık açık yazdım..
    usta kim, kim görücek motoru yeri nerde?
    GKN MOTORS

Motosikleti
    bak adam motoru açılmamış yazmış..
    zx6 nın 38.000 de yatka değişimini öneriyo servis manuelinde
    bu motor orjinalse yataklar değişmek ister demektir.. dielimki deişmedin, ne olur yatak diker önce bi süresoorada kol boşalıtr.. bunu zamana yayarsa sorun yok zamanla iice vurur ve yaptırmak zorunda kalırısn ama bi nada da olabilir bu sefe ne olur, kol çıkar.. yüksek süratte kol çıkması motorun ve arka lastiğin kitlenmesi anlamına gelir.. şanzımdandna çıakrsa debriyayda ayırmaz.. bu sefer organ naklide kurtarmaz
    heyecanının farkındayım.. 4 silindir race.. çeker adamı..
    ama uzun vadede heyecanı yaşamak önemli..
    mesaj alınmıstır patron, hakkaten duydugum gibi ustaymıssın be yav büyük adamsın vesselam

rakamlar konuşsun istedim onun için açık açık yazdım..
    usta kim, kim görücek motoru yeri nerde?
    ustayı bizim sitede ki yalnız_kurt nickli salih getirecek saolsun sabah, yeri üsküdarda olması lazım ama bnde tam bilmiorum adı osman

Motosikleti
    R1
    mesaj alınmıstır patron, hakkaten duydugum gibi ustaymıssın be yav büyük adamsın vesselam
    estağfurullah yavuzhan bildiğimiz kadarıyla.. yalnış bi iş yapmanı istemem
    GKN MOTORS

Motosikleti
    estağfurullah yavuzhan bildiğimiz kadarıyla.. yalnış bi iş yapmanı istemem
    cok tesekkür ederim valla gece gece ilaç oldun bana ha

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    İki gün önce ben bakmıştım bu makinaya...
    Görüntü itibari ile tertemiz. GKN'nin dedikleri'de doğru ama, nasıl kullanıldığı ne gibi sorunlar çıkara bileceği, sorunların çözümünün ne kadar'a patlayacağı vs.
    Fotoğraflarda temiz görünüyor. Dedim zaten kafanda bazı fikirler değişmiş. Fotoğraflarıda zaten motoru yıkadıktan sonra çekmiş Kazasız denilmiş ön sinyalleri yok... Hayırlısı ne ise o olsun diyim.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Alıntı THE_LANCET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki gün önce ben bakmıştım bu makinaya...
    Görüntü itibari ile tertemiz. GKN'nin dedikleri'de doğru ama, nasıl kullanıldığı ne gibi sorunlar çıkara bileceği, sorunların çözümünün ne kadar'a patlayacağı vs.
    Fotoğraflarda temiz görünüyor.
    evet bni tav edende bu dıs temizligi oldu bide sahibinin arkasında iki dolastık bastı falan baya bi hoş geldi gözüme ama yarın ustaya gökhandan aldıgım dersi aynen iletecem bide o baksın sonra gelişmeleri burdan haber verecem size

evet arkadaslar simdi eve geldim ve sonuc : motoru ALMADIM hayırlısıyla ilerleyen vakitlerde baska bi motora bakacaz artıkın... hepinize ama hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    ben alalı 1 ay oldu 500 liraya yakın masraf yaptım halada dünya eksiği var. Peki bi daha sorsalar alırmıydın hyo ya biniceğime alırdım hepsi kişisel tercihtir. her zaman her malın mutlaka alıcısı çıkar 5500 lira race bulup alıyosan çıkarcagı arızalara ya kafanı takmıcaksın yada benim gibi elinde anahtar sürekli bi taraflarını düzeltmekle uğraşıcaksın.

Motosikleti
    600 f, kymco movie xl 125
    evet bni tav edende bu dıs temizligi oldu bide sahibinin arkasında iki dolastık bastı falan baya bi hoş geldi gözüme ama yarın ustaya gökhandan aldıgım dersi aynen iletecem bide o baksın sonra gelişmeleri burdan haber verecem size

evet arkadaslar simdi eve geldim ve sonuc : motoru ALMADIM hayırlısıyla ilerleyen vakitlerde baska bi motora bakacaz artıkın... hepinize ama hepinize yardımlarınız için teşekkür ederim...

neden almadın motoru belirtirmisin?

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı missiond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisini yapmış kawasaki olsa bile 98 model oraı arıza çıkarır burası arıza çıkarır seni yolda bırakır gkn nin dediği gibi paranla rezil olursun..(GKN ya da aYe)

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    nahzuvay ben de senin gibi sl150 kullanıyorum. kısmet olursa bahara bende ss almak istiyorum. ama ikinci el piyasasından ve 600 lük makinanın fazla gelceğinden korkuyorum. sonucunda bizim aletler 80-90 yaparken bu makineler uçuyor onun için 0 bir gt 250r ile başlamak bana daha mantıklı geldi. arada bana da yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Alıntı missiond adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH var makina gercekten temizdi ama:
    -gökhanın yaptıgı telkinlerin aynısını motor ustasından da duydum,
    -bn öğrenciyim ve tuttugum gece nöbetleriyle kendi yagıma kavruluyorum acıkcası biraz borca girerek alıyodum,
    - motorun 10 yaşında olması ve sorun cıkarma olasılıgının azımsanmayacak olması
    -kawasakinin z motorun tekelinde olması, parcalarının gec gelebiliyo olması, ve tabii ki fahiş fiyatlara sahip olması!!

bnm nedenlerim bunla kardesim, yani bu riski göze alamadım...

Alıntı zebby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nahzuvay ben de senin gibi sl150 kullanıyorum. kısmet olursa bahara bende ss almak istiyorum. ama ikinci el piyasasından ve 600 lük makinanın fazla gelceğinden korkuyorum. sonucunda bizim aletler 80-90 yaparken bu makineler uçuyor onun için 0 bir gt 250r ile başlamak bana daha mantıklı geldi. arada bana da yardımcı olursanız sevinirim
    inşallah zebby belasız kazasız alırız motorları yaza, ancak acıkcası bnm fazla hızdan korkum yok 15 yasındayken serseriliğim yüzünden motosikletle (peugeot103) kamyonun altından ambulansa bindirdiler beni, arkasından 19 yasında dagda ava giderken cross motorla dagdan eteklerine kadar yuvarlandım... ama istanbulda paramı tamamlayıp ekipmanlarımı aldıktan sonra hemen motor aldım. ekipmanlarını eksik etmezsek, sürerken dikkatini sadece trafige ve motora verirsek, hız yapmayı abartmazsak, 600 lük ss leride kullanabileegimiz kanaatindeyim. yanlıs anlasılmasın teker yapan, yıllardır ss üstünde olan arkadaslarımız gibi deil tabii ki ama yavas yavas alısa alısa üstesinden geliriz bnce...

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    inşallah zebby belasız kazasız alırız motorları yaza, ancak acıkcası bnm fazla hızdan korkum yok 15 yasındayken serseriliğim yüzünden motosikletle (peugeot103) kamyonun altından ambulansa bindirdiler beni, arkasından 19 yasında dagda ava giderken cross motorla dagdan eteklerine kadar yuvarlandım... ama istanbulda paramı tamamlayıp ekipmanlarımı aldıktan sonra hemen motor aldım. ekipmanlarını eksik etmezsek, sürerken dikkatini sadece trafige ve motora verirsek, hız yapmayı abartmazsak, 600 lük ss leride kullanabileegimiz kanaatindeyim. yanlıs anlasılmasın teker yapan, yıllardır ss üstünde olan arkadaslarımız gibi deil tabii ki ama yavas yavas alısa alısa üstesinden geliriz bnce...
    senin türk filmi gibi geçmişin varmış abi dediğin gibi belki üstesinden gelebiliriz ama gt250r hem bütçe olarak uygun olcak hem de geçiş için ii olcak diye düşünüyorum. bende öğrenci olarak biraz maliyet düşünmek zorundayım

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yavuzhan abi iyi yapmışın alırız beraber gt 250r takılırız ya hayırlısı neyse o olsun abi
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler