Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoru gemiyle taşımak

Motovento
    REKLAM ALANI
    songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    arkadaşlar selam

Gelecek yaz motorla Fas'a gitmeyi düşünüyorum. Ancak dönüşümü, zaman yokluğundan ötürü motoru gemi ya da tırla Türkiye'ye göndererek yapmayı istiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    sana tek söyleyeceğim sakın bu işi motorunu içine koyabileceğin sağlam bir muhafaza bulmadan yapma.gerçekten kötü görüntüler oluşuyor.

Dostum bi güzergahını yazarsan biraz kafa yoralım ,ben bu yaz çok yakınlaştım. (Fransa'ya kadar gittim ama Fas'ı kimse önermedi gitmedim)

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    ispanya üzeriden fasa geçeceğim. fasta casablanca, tanger ya da marakeşten motoru verebilirim.

Arkadaşım iyi güzelde fas'la ilgili pek iyi duyumlarım yok.Yani hırsızlık olsun ,sınırda görevlilerin sorun çıkarmaları olsun.Bide senin motorun o şekilde gelmesi çok zor gibime geliyor.Bence sen motoru hiç fasa götürme.Gemiyle geç kardeş fas'a gez istediğin gibi.Pek yardımcı olamadım kusura bakma ama o iş bana çok zor geldi.Fastan Türkiye'ye o motorun gelişi çok maliyetli olur gibime geliyor!!Yahu akıl vermek gibi olmasında gittiğin ülkede motor kiralasan belki daha uygun olur

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Fas'ta daha önce bulundum. Nasıl zorlukların başıma geleceğinin biraz da olsa farkındayım. Planladığım yolu tamamlamış, yurt dışında birçok motorcu da olduğunu gördüm. Amacım, Türkiye'den başlayan uzun süreli bir yolculuk olduğu için motoru ordan kiralamam imkansız.

Bu iş için yaklaşık 500€ bütçe ayrıdım. Belki yardımcı olabilecekler olur diye bir bilgi düşeyim istedim..

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Yeminle benim aklıma gelmişti bu iş.

2 Tane rüyam var birisi komşu ülkeler turu diğeri de kuzey Afrika turu.

Gemi ile gelir ama uzun zamanda gelir. Kafes ile sabitleneceği için kolay zarar göreceğini zannetmiyorum. Bu tır için de geçerli tabi. Ne kadar önlem alınırsa alınsın hareketli vir vasıtanın üzeirnde geleceği için zarar görme ihtimali var.

Bunun için sigorta vs. yaptırılacaktır.

Umarım seyaht planını hayata geçirirsin. Benim için çöz sıcakları getirmeyi unutma lütfen.

Kolay gelsin.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Ayırdığınız 500€ ; sadece kargo için mi? Yoksa bütün gezi için mi?

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    aargh, dileklerin için teşekkürler.. ben de bir afrika turu yapmak isterdim ama şu anda zaman sıkıntısı buna engel oluyor. Bir de Fas - Cezayir arasındaki sınırın kapalı olması, bu sınırı ya denizden ( ki bu bize yakışmaz) ya da karadan, Moritanya üzerinden geçmek gerekiyor. Moritanya ise şu sıralar güvenli değil.

viper_1, ayırdığım bu bütçe tabii ki sadece kargo için... oraya gidene kadar nerdeyse 1000€ benzin yakarım herhalde. Dönüş için vereceğim feribot benzin ve konaklama paraları, bu kadar bir bütçe çıkmama olanak sağlıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)