Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motor için tavsiyeleriniz.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Merhabalar;

Yeni almış olduğum bir kararla aranızdayım.Ve siz değerli dostlarımdan tavsiyelerinizi bekliyorum.

Öncelikle motorları oldum olası sevmişimdir.Ama daha önce bisiklet dışında iki tekerli hiç araç kullanmadım.

İstanbulun her gün yoğunlaşan trafiğinden ve çekilmez hale gelen toplu ulaşım araçlarından bıkmam ve motora olan sevgim beni bu karara itti.
    Ve yeni alacağım motoru en çok ev-iş arasında kullanacağım(ataşehir-mecidiyeköy).Şimdi size sorum şu bu güzergahta ve ilk motoru olacak birine ne tavsiye edersiniz(bütçem 3000-3500 civarında).
    Biliyorum soru çok açık oldu.Hangi tür hangi motor diyeceksiniz.
    Aslında ben 3 motor seçtim.Sizce bunlardan hangisi fiyat/kullanım/sorun çıkarma ve satarken kolay satma anlamında alınabilir

1.Honda Cbf 150
    2.Mondial 150zat
    3.asya 150 t1

Bunlardan başka sizin önerilerinize de açığım.
    Şimdiden zaman ayıran herkese çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    kardeş o motorlar arasında sadece honda cbf 150 derim ben diğerleriyle o motoru kıyaslaman bile yanlış alternatif istiyorsanda kanuni freedom 200 benim hoşuma gidiyor internetten araştırabilirsin
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir vitesli ve iki scooter modeli yazmışsın.Eğer benzin ve dayanıklılık diyosan direk CBF150 derim.İlk başlayacağım için daha kolay olsun diyosan scooter fakat senin yazdıkların değil.2.elde Daelim S250'nin temizlerinden bulabilirsin.Aynı motor Kymco'dada bulunabilir.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 150 + ehliyet + korumalar
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

oğuz-antalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 satıldı & cbr 125
    tabii ki cbf
    Manavgat şimdilik . . .
    oğuz-antalya & ChİpSEt07 ( erdal)

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ya Yamaha YBR 125 Ya da Honda CBF 150 Arkadaşım ; İkisinden baska motora bulasma...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

eL_BaNDiDo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Ben de CBF 150 tavsiye ederim.
    La liberta non ha prezzo !

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    istanbul'un anadolu yakasında, e5 ile tem'in kesiştiği yerde olan kocaman bi yerleşim yeri. avrupa yakasında okuyan ya da çalışanların ve arabası olmayanların asla oturmaması gereken, arabası olanlar için ise hiç bi yere çok uzak olmayan yer. toplu taşıma araçları saatte bir kalkan, onların da "semtin ruhuna uygun değil" diyen cipli insanlar tarafından engellenmeye çalışıldığı semt
    (pumpkin, 24.06.2001 17:15 ~ 17:16)
    Alıntı Ekşisözlük

O zamandan bu zamana belki mekanlar, "insanlar" değişmiştir ama yol değişmemiştir yorucu olucak senin için iyi bir eğitim+ehliyet+full koruma 150cc bir motosiklet uygun gibi ama 250cc olması daha uygun olabilir. Sakın tecrübe kazanmadan yola çıkmaya kalkma korkutmak gibi olmasın ama bence köprünün rüzgarını hesaba kat.

Saygılar..

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul'un anadolu yakasında, e5 ile tem'in kesiştiği yerde olan kocaman bi yerleşim yeri. avrupa yakasında okuyan ya da çalışanların ve arabası olmayanların asla oturmaması gereken, arabası olanlar için ise hiç bi yere çok uzak olmayan yer. toplu taşıma araçları saatte bir kalkan, onların da "semtin ruhuna uygun değil" diyen cipli insanlar tarafından engellenmeye çalışıldığı semt
    (pumpkin, 24.06.2001 17:15 ~ 17:16)
    Alıntı Ekşisözlük

O zamandan bu zamana belki mekanlar, "insanlar" değişmiştir ama yol değişmemiştir yorucu olucak senin için iyi bir eğitim+ehliyet+full koruma 150cc bir motosiklet uygun gibi ama 250cc olması daha uygun olabilir. Sakın tecrübe kazanmadan yola çıkmaya kalkma korkutmak gibi olmasın ama bence köprünün rüzgarını hesaba kat.

Saygılar..
    Herkese günaydınlar;

Öncelikle gideceğim yol 20 km civarında.Ve zaten ehliyeti almadan trafiğe cıkmak gibi bir niyetim yok oda sanırım 18 ocaktan önce mumkun olmayacak(Sınav tarıhlerı yüzünden).
    Motor seçeneklerine gelince genel kanı hondadan yana gibi.Bende hondayı daha çok düşünüyorum ama oraya scooter yazmamın nedeni otomatik olması.
    Sizce yeni başlayacak biri için sıkışık trafikte vitesli bir motor sorun olur mu?
    Yanlış tercihler yaparak bu hobimden soğumak da istemiyorum.
    Saygılarımla..

Motosikleti
    asya motor AS 200 GY 2
    Alıntı dagulapeyi adlı üyeden alıntı
    Öncelikle gideceğim yol 20 km civarında.Ve zaten ehliyeti almadan trafiğe cıkmak gibi bir niyetim yok oda sanırım 18 ocaktan önce mumkun olmayacak(Sınav tarıhlerı yüzünden).
    Motor seçeneklerine gelince genel kanı hondadan yana gibi.Bende hondayı daha çok düşünüyorum ama oraya scooter yazmamın nedeni otomatik olması.
    Sizce yeni başlayacak biri için sıkışık trafikte vitesli bir motor sorun olur mu?
    Yanlış tercihler yaparak bu hobimden soğumak da istemiyorum.
    Saygılarımla..
    ben de motora yeni başlayanlardanım sevgili dagulapeyi. düzgün bir yerden eğitimini alıp biraz pratik yaptıktan sonra vitesli motorun sorun olacağını düşünmüyorum. benim vitesli motoru tercih etmemin sebebi daha sonrasında motoru yükseltmek istemem. böyle bir derdin yoksa scooter da güzel bir tercih olur. model konusunda benim nacizane etrafımdan duyduğum hondanın yedek parçalarının pahalı olduğu. yamahanın (ybr 125 için söylüyorum) bu konuda daha avantajlı olduğunu duydum. bu konuda forumda her iki motoru kullanan arkadaşlardan bilgi alabilirsin. motoru alırken bu konuyu da göz önüne almanda fayda olduğunu düşünüyorum. saygılar.

Motosikleti
    150 ZC
    sen önce vitesli mi kullanıcaksın scooter mı onu bi belirle kullanım amacın ne? ne kdr yol yapıcaksın ve bütçen ne kadar?
    şimdi bi zat'la Cbf arasında yarı yarıya fiayt farkı var önce araştır biraz. .

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    vitesli motorla başladım ve vites-debriyaj olayına alışmam birkaç saatimim aldı sadece, vites olayı seni korkutmasın ve bu tercihlerin arasında bende honda diyorum kesinlikle
    [B][COLOR="Red"]Hayatında birkez motora binip de zevk alan insan bir daha hiçbirşeyden zevk alamaz...[/COLOR][/B]

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    YBR 125 ile CBF 150'nin sitelerindeki kullanıcıların görüşlerini oku.Hangisi kafana yatıyorsa git onu al.Başka motora da bulaşma.
    Mevkiler insanlara değil, insanlar mevkilere şeref verirle[COLOR="Red"][/COLOR]r.Defterdar Sarı Mehmet Paşa.Ferhat DEMİR. 0 535 621 54 08- 0 505 691 71 86

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Ben eğitim olarak HGS 1 ve HGS 2 den sonra CBF 150 aldım , otobanda biraz korkutuyor doğal yaşam alanı değil , ama Çekmeköy Şile arasını rahat rahat gidip geliyor (gezi için) , ümraniye içindeki trafikte hiç aralarada sıkışıp kalmadım.

Her motor gibi ışıklarda sana yetişebilecek dort tekerli bir arac olmuyor .

Hiç vitesli motor kullanmadım , ancak uzun yıllardır otomobil kullanıyorum ,
    vites ile ilgili 1-2 hafta sonu kullanımdan sonra artık otomatik olarak gereken
    vitese geçiriyorum. Yani sorun olmaz.

Son hız geyiğine gelince , motorum rodajda iken hiç sıkıştırmadım , ancak
    çok kısa sürelerde 60-70 gibi hızlara çıkması zaten şehir içinde yeterli oluyor.
    Uzunca olan yollarda ibre olarak 100 civarını gördüm üstünü gördüğünü söyleyenler var ama motor okadar oturaklı değil gibi. 80 üstüne çıktığında
    biraz yerdeki bozukluk tümsek çukur gibi durumlarda biraz korkutuyor .

CBF 500 denemek için aynı şile yolunda yine 70- 80 ile kullandım , CBF 500 ün verdiği güveni CBF 150 ile hissedemedim. Sonucta CBF 150 biraz kalıplı bir commuter.

Beklentin işe gideyim geleyim , beni üzmesin parçası ucuz olsun ama sağlam olsun . CBF 150 yi tek geçerim. Kendileri motosiklet gibi motosiklettir kanımca.

Kuryelerin seçimlerine bakarak bu cc de bir motor tercihi yapmak en sağlıklısı.
    dayanıklı , ucuz parçası olan , az yakan , kullanıcıyı çok yormayan , trafikte
    aralardan geçebilecek kadar kıvrak küçük , görünüm olarak muadillerinden büyük bir motor.

Bence CBF 150 iyi bir motor birkaç yılımı üstünde geçireceğim. İmkanım olursa yeni motor alsam bile satmayacağım diye düşünüyorum. Bakkala kadar gitmekten hafta sonu gezilerine kadar geniş bir kullanım sunan bu siklette fazla bir motor bulamazsın.

SAyglar

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Merhaba arkadaşlar
    öncelikle cevaplarınız ve önerileriniz için hepinize teker teker teşekkür ederim.
    Sizden aldığım cevaplar ve gönlümdeki motor olarak da cpf150ye karar vermiş durumdayım.
    En yakın zamanda gidip bir bayide motoru inceleyip bir aksilik çıkmazsa siparişini vericem.

Şimdi ikinci sorum sizce hondayı bayiden alırken bazı donanımları taktırayım mı (Arka bagaj motor koruma)yoksa dışarıda yapmak bu daha mı mantıklı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)