Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

önüme köpek çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI

Kesin olmamakla beraber, tecrübe ettiğim ve bir zamanlarlar bir yerlerden okuduğum veya duyduğum bir öneride bulunayım. Önünüze herhangi bir hayvan (kedi, köpek, kuş vs...) atlarsa kornaya basın (kesintisiz basmak daha etkili olabilir) ve çizginizi bozmamaya çalışın (irkilip hafif denge kaybı yaşayabilirsiniz, o ayrı), ani veya sert değil ama fren yapabilecekseniz yapın, kornanın gürültüsü, eğer sağır değilse, hayvanı korkutacak ve reflekslerini çalıştırıp önünüzden kaçmasını hızlandıracaktır. Ben bu şekilde iki veya üç kere kurtardım kendimi, etkili oluyor diyebilirim.

Sadece hayvalar değil bazen yayalarda dalgın olabiliyor, hatta çocuklarda olmadık yerlerden ve aniden çıkabiliyorlar. Böyle durumlarda eliniz hemen kornaya gitsin derim...

Köpeği ezip daha sonra kaçan arkadaşım dragstar, o bir hayvan olsa da bir can. Belki o aile için çok şey ifade ediyordu. Kim ister ezip geçmeyi ama olmuş bir kere, hepimizin başına gelebilir değil mi? En azından durup istemeden olduğunu o aileye anlatabilirdin, kaçman hiç iyi olmamış, çok üzgün olduğunu belirtebilirdin, kaza sonuçta, canını alacak değilller ya...

O köpek sen düş diye bilinçli olarak önüne atlamıyor doğası gereği yapıyor, belki oyun yapıyor, bilemezsin. Köpekten korkabilirsin, irkilebilrisin ama böyle kasıtlı yapmış, özellikle ezmiş gibi anlatman daha sonra da "gazı köklerim" demen hiç yakışık almamış. Gazı kökleyeceğine kornaya bas, emin ol, hayvan korkar geri kaçar, böylece ne sen üzülürsün (ki üzülür müsün, bilmem önceki ifadelerin maalesef pek üzüleceğini düşündürtmüyor) ne köpeğin, kedinin sahibi...

Bu arada unutmuşum, Aykan geçmiş olsun, umarım bir daha tekrarlanmaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cg
    geçmiş olsun allah korumuş iyi soguk kanlılıgını korumuşsun bende gecen sene 30 ile 40 arası gidiyorum adamın biri önüme bir fırladı frene bastım ama adama sagdan vurdum 360 derece döndü koşarak devam etti adam bile ne oldugunu anlayamadı.kendimi şuçlu hissettim ani hareket motorsiklette çok tehlike

Motosikleti
    Yamaha Virago 250
    çok geçmiş olsun bilirim o şoku :D
    2 Tekerlekli Huzur..

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Çok çok geçmiş olsun...
    Saygılarımla...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1saat önce kıl payı atlattığım bi kazayı anlatmak istiyorum sizlere,
    ortakent bodrum arası ortakentten geliş yönünde yaklaşık 115 km hızla sol şeritten giderken aniden refüjden önüme köpek atladı o anda fren falan işe yaramayacagı için kitlendim son duamı bile edemedim.... tam köpekle aramda 5 mt kalmışken köpek kendini refüjden içeri attı tekrar, biraz sendeledim motor gezdi sağ şeride dogru hemen sağa çekip kaskımı çıkardım ve selenin altındaki suyu kafamdan döktüm okadar kötü olmuştumki bayılmak üzereydim,şoku halen atlatamadım işte malesef kazalar böyle oluyor 1 saniyede herşey olup bitiyor eger o köpeğe çarpsaydım motordan fırlar ve taklalar atarak karşı tarafa geçerdim,Allah korudu özellikle gece sürüşlerinde çok ama çok dikkat edin hayvanlar böyle ani şeyler yapabiliyor.

motorlar için şehirlerarasında azami sürat 70 km dir.
    Azami sürat yapılabilecek en fazla sürattir.Yani yol açık olacak,aracın müsait olacak,görüşün müsait olacak anca o zaman 70 le gideceksin.
    yoksa önüne köpek çıkar,kedi çıkar,insan çıkar,at çıkar,eşek çıkar,pet şişe çıkar,hıyar çıkar ve duramazsın, en iyi ihtimalle yusufla selamlaşırsın.
    Allah korumuş.Lütfen daha fazla tedbir.En iyi motorcu tedbirli motorcudur.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    teşekkür ederim arkadaşlar aslında bu topik biyana iyi oldu biraz eğitici oldu.

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlar için şehirlerarasında azami sürat 70 km dir.
    Azami sürat yapılabilecek en fazla sürattir.Yani yol açık olacak,aracın müsait olacak,görüşün müsait olacak anca o zaman 70 le gideceksin.
    yoksa önüne köpek çıkar,kedi çıkar,insan çıkar,at çıkar,eşek çıkar,pet şişe çıkar,hıyar çıkar ve duramazsın, en iyi ihtimalle yusufla selamlaşırsın.
    Allah korumuş.Lütfen daha fazla tedbir.En iyi motorcu tedbirli motorcudur.
    üstad doğrusunda 70 lede sürekli sabit gidemiyorsun....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    teşekkür ederim arkadaşlar aslında bu topik biyana iyi oldu biraz eğitici oldu.
    Aslında sen bir nazar boncuğu taşı.Tedbiri elden bırakma.
    Motorcuların % 70 ı ayazdan motor üzerinde titriyor.
    Bu yüzden sen Bodrumda gezerken nazara geliyorsundur

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında sen bir nazar boncuğu taşı.Tedbiri elden bırakma.
    Motorcuların % 70 ı ayazdan motor üzerinde titriyor.
    Bu yüzden sen Bodrumda gezerken nazara geliyorsundur
    boncukla moncukla olacak işmi üstad, sen üşümüyoruz zannet valla lodos ve rüzgar çok oluyor burda rüzgarda motor sürmüyoruz yelken yapıyoruz resmen işin gerçeği burasıda soguk oluyor....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    boncukla moncukla olacak işmi üstad, sen üşümüyoruz zannet valla lodos ve rüzgar çok oluyor burda rüzgarda motor sürmüyoruz yelken yapıyoruz resmen işin gerçeği burasıda soguk oluyor....
    Bodrumun kışını Çorlu'nun yazına tercih ederim

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)