Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Tüm bu kullanım şartlarında hangi Motoru almalıyım ?

Katılımcı sayısı
15. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Superlight 150

9 60.00%
  • Keeway Chopper 250

2 13.33%
  • Büyük ebat Scooter

1 6.67%
  • Jinlun 250

1 6.67%
  • Seyhan 250

1 6.67%
  • Diğer bir Marka&Model

1 6.67%

Superlight 150 almakta acele edeyi mi bekleyeyim mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar,
    33 yaşındayım ve yaklaşık 15 yıldır motosiklet kullananları gıpta ile izliyorum. (bundan 10 sene öncesinde gördüğüm çok sapma sapan sebepli motor kazası nedeniyle motor almaktan son anda vazgeçmiştim)Çocukluğumdan beri bisiklet kullanıyorum. Dolayısıyla trafikteki yaşam koşullarından pek habersiz değilim, tabi ki motosiklet biraz daha zor onu biliyorum. Ve artık nihayetinde bir motor almayı kesinlikle kafama koydum. Almadan önce incelediklerim içerisinde motomax'ın getirdiği superlight 150 modeli hem fiyat hem de özellik olarak ilgimi çekti. Ancak teknik bilgiler biraz eksik göründü. (toplam ağırlığı, yakıt tüketimi, depo kapasitesi, max hızı, fren tipi v.b). Bu aşamada kullanım amacımı detaylı bildireceğim kullanan diğer arkadaşlardan tavsiye isteyeceğim. Forumdaki bir çok yazıyı okudum, daha öncesinde Jinlun 250 düşünüyordum ancak 2 motoru yakından görünce jinlun'dan soğuduğumu bildirmek istiyorum. Ayrıca motomax'ın zaten bir bayi ve servis ağı olması da etkiledi. Kanuni Seyhan 250 kaliteli görünmesine rağmen fiyatı dezavantaj oldu benim için.

Motosiklet kullanım beklentilerim :

1. Motosiklet ile şehir içinde günde ortalama 100-120km yol yapacağım (Tem yolunu da kullanacağım)
    2. Motosikleti hafta sonları kısa ve orta mesafeli gezi amacıyla kullanacağım (ortalama 150-300 km)
    3. Motosiklette hafta sonu gezileri esnasında 2 kişi kullanacağız toplam ağırlık 150-160 kg. olacak (dolayısıyla daha güçlü bir motor mu almalıyım mesela 250 cc)
    4. Şu andaki bisikletimde arkada özel taşıma koltuğu bağlı ve 4 yaşında -16 kg olan küçük kızımı gezdiriyorum (ortalama 2-5 km kısa mesafelerde) Bu motosikleti alırsam özel bir koltukla kızımı yine kısa mesafelerde (şehir trafiğine çıkmadan) gezdirme şansım olur mu ?
    5. Chopper tip bir model yerine biraz büyükçe bir scooter mı tercih etmeliyim.
    6. Kışın aşırı soğuk ve çok yağışlı&karlı havada kullanmayı düşünmüyorum (en azından 1-2 sene kullandığım motora alışmadan).
    7. En önemli özelliğim hız tutkunu değilim, sadece gezmeyi seviyorum, sürüş güvenliği benim için her zaman için en ön planda olmuştur ve böyle devam edecektir.

Çok uzun bir yazı oldu biliyorum sabırla okuyan ve yanıt veren herkese teşekkürler. İsteyen basitçe hazırladığım anketi de kullanabilir.

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Herkese selamlar ve şimdiden iyi bayramlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650C
    Selamlar.Bence acele etmeyin.Geçen gün bir arkadaşım regal raptor Dadyw 250 cc aldı.Elbette Çin malı ama diğer Çin mallarına göre biraz daha kaliteli göründü benim gözüme. http://www.aykonmotosiklet.com sitesinden motoru inceleyin isterseniz.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Chopperist, bence şu soğuk havalar geçsin öyle al motorunu. ben de 1 ay önce superlight 150 aldım, daha 350 km yol yapabildim, hava koşulları bu kadarına el verdi. Allah kimseyi yağmurda motor kullanmak zorunda bırakmasın Ama motor fiyatına göre gayet iyi, benim motorda bir-iki ses problemi var, onları da 500 bakımında hallederler diye düşünüyorum. Görenler bu motorun o fiyata alınmış olabileceğine inanmıyor, ama eğer 250 liği gelirse alınır...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    Kesinlikle keeway al

bu konu ile ilgili forumları oku,en sorunsuz bu sınıf ve fiattaki motor

Motosikleti
    BMW F800S
    borty, sen de problem var mı hiç? Ordan burdan gacırtı, zangırtı geliyor mu?

ktipiyoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı karasızlık içiersinde bende kıvranıyorum demin sordum esenler bayisinde jinlun 150 2820 milyon ruhsatsız fiyatı 90 m da ruhsata işlemleri 2910a gelir. Keeway 2590 2690 arasında değişiyor bayisine göre bide cc bar için 150 m harcasak 2750 2850 olcak yani fiyatları aynı soru aynı fiyatta olan bu iki motordan hangisi daha uzun ömürlü sağlam ???

Motosikleti
    BMW F800S
    ktipiyoz, nick çok güzelmiş bu arada Motosiklet alırken 150-200 ytl'nın hesabını yapmayın, hangisi daha hoşunuza gidiyorsa ve güveniyorsanız onu alın. Yarın pisi pisine 300-500 ytl harcarsanız 'ah keşke' dersiniz. Motosiklette sissy bar tavsiye etmiyorum kaza anında sizin motordan kurtulmanızı engeleyebiliyor.

teşkkurler manası nı sormadın bşiliyomusun yoksa cimri değil abi baştan soliyim
    yoz kısmını gören cimri sanıyor ben bir kaç yüüzn hesabını yapmıyorum shamyl sadece keeway için bu fiyata çok iyi diyenlere aynı fiyata jinlun alabileceklerini oyuzden kewayn fiyat sebebiyle tercih edilmemesi gerektiğini soylluyorum tercihte önemli olan beğeninin dışında servis ve bakım yedek parça gibi unsurlar yani aldıktan sonrası ? keeway mi jinlunmu ?? of ya

borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    O aldığın bayinin montajı iyi yapmamasından kaynaklanıyor,iyi bir servise gidip vidaları sıktırman gerekiyor

bende hiç ses yok

borty keway formu senden soruluyor bilidğim kadarıyla bildiğin servisinden memnun olduğumuz bir keeway bayi varmı taksitle stan bir yer bulmam lazım vade farkısz hemde keway in bir ara bole bir kampanyası varmış sanırım bilen varsa şimdiden teşekkurler

Tekrar Merhabalar,

Arkadaşlar sağolun varolun amma velakin sorduğum bir kaç önemli (en azından benim için) madde için henüz yanıt alamadım. Lütfen bilgisi ve ilgisi olanlar o sorulara da yanıt verirse sevinirim.
    Ktupiyoz, benim jinlun ile keeway arasındaki fark anlamında düşüncemi yazımda anlattım çin veya avrupa malı olması pek önemli değil. Benim için önemli olan keeway'i zaten bir motor firması olan, bayi ve yetkili servisi hazır kurulu olan motomax cezbediyor. Nihayetinde jinlun'da bayi ağını oluşturuyor. Ama tecrübe kazanmaları 2-3 yıl alacaktır diye düşünüyorum. Yoksa jinlun daha iyi ya da kötü diye değil. Görüntü olarak jinlun daha cezbedici görünebilir. Ama kaliteye bakınca keeway daha farklı görünüyor açıkçası.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler