Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ne Yaparsak Yapalım Zihniyet Hep Aynı!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    yalnız_kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1100XX
    Arkadaslar bugun spaces alanım uzerınden bana mesaj atan bır arkadasın yazdıklarını daha dogrusu benden ıstedıgı şeyı sızlerle paylaşmak istiyorum...

Adını bılmedıgım bu arkadasım muhtemelen benım spaces adresımı buradakı ımzam yada dıger uye oldugum sıtelerdekı ımzamdan alarak bana ulaştı.Umarım kendısı bır MT forum kullanıcısıdır ve benım ona soyledıklerımı sızlerdende duyarda bıran once ıstegınden vazgecer!!!
    Bu arkadasımızın istegı Honda CBR 600 RR kıralamak ve kıralayacagı yerde bulmuş ama benden tecrubelı bırı olarak yanında olmamı istiyor,tek başına cıkmaya cekınıyormuş...

Ona ılk sorum daha once hangı motosıkletı ne kadar kullandıgını sordugumda bana cevabı ınanın cok ilgincti ''2 yıllık ehlıyetı oldugunu ve kurs zamanında bır CBR 125 kullandıgını'' soyledı.Onun şahsında burada yenı arkadaslara tekrar soylemek ıstıyorum arkadaslar hava atmak ugruna yada ıkı gusel kızı arkanıza alıp gezdırmek ıcın nedır bu buyuk makına kullanma hevesı.Bızler agzımızı bıraktık artık neredeyse baska yerlerımızle tecrubenız olmadan buyuk makına kullanmayın dıye bagırıyoruz.Neden yapıyoruz bunu sızı buyuk makınaya yakıştıramadıgımız ıcınmı,sızler buyuk makınaya bınıyorsunuz bız bınemıyoruz dıye kıskandıgımız ıcınmı vs... HAYIR sızlerı hıc tanımasakta sızlerle yuzyuze gelmesekte sızlere deger verdıgımız insan olarak bırey olarak onemsedıgımız ıcın...

Bu dostumuz bana dıyorkı kurs zamanı kullandım vıteslı motor zaten araba kullanıyorum trafıkte tecrubem var.Benım gıbı bır cok tecrubelı arkadasımın aklına hemen bu arkadasımızın İkarus Sendromu yasadıgı aklına gelecektır.Bunu bende kendısıne anlattım.Bılmeyenler ıcın forumda daha once verılmıs buldum lınkten tıklayıp ogrenebılırler ne oldugunu Ikarus Sendromunun...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-sendromu.html

En acı olanda nedır bılıyormusunuz bu arkadasım kıralayacak yer buldugunu soylemesı bır cok arkadasım bılecektır kıralama sırlketlerı en az 5 yıllık A2 ehlıyetı ıstemektedır kı bunuda kıraladıkları motosıkletler kaskolu oldugu ve kasko sırketının kıralayacak sahısın olası bır kazasında kaza hasar tutarını odemek ıcın kıralama sırketıne sart kostukları bır şeydır cunku 5 yıllık bır surucunun bazı tecrubelerı edındıgı ve kurallara rıayet etmesı gerektıgını ve trafıkte az cok tecrube kazandıklarını bılırler.Ama bu arkadasımızın 2 yıllık ehlıyetı var ve bu kişiye 600RR gıbı bır canavarı teslım edecek bır kıralama sırketı var.Aslında asıl soyleyeceklerımı bu sırketın yetkılılerını bulup onlara soylemek ısterdım...

Bu arkadasıma mesajlada kendısıne ne benım nede benım etrafımdakı bır dostumun ASLA yardım etmeyecegını soyledım.Bu yazıyı hem buraya hem uyesı oldugum dıger forumlara koyuyorum ve umuyorumkı bu tanımadıgım arkadasım benım spaces adresımı bu forumlardan bırının uyesı oldugu ıcın bulmuş ve bana ulaşmıs olsun ve en kısa zamanda aklındakı bu dusunceden kurtulup kıralamaktan vazgecsın...

Sewgılı Mt dostları sızdende ıstegım benım unutup atladıgım bırsey varsa bu arkadasa buradan sızlerın acıklamalarıylada yardımcı olunması en azından yarın obur gun bır motosıkletcı kardesımızın tecrubesızlıgı yuzunden Allah korusun ama rahmetlı oldugunu yada sakat kaldıgını ailesinin feryatlar ıcınde yandıgını ana sayfada gorup okumak ıstemıyorum...

Sevgılı Arkadasım gel sen bu sevdadan vazgec.En azından 250 cc den daha buyuk bır motosıklet kıralama ne bızlerı nede aılenı üzme...

Arkadaslar benı tanıyanınız zaten bılır ben genelde konu acmam acılan konularada cok nadır mesaj yazarım ama benden yardım ısteyen hıc kımseyı bugune kadar gerı cevırmedım elımden geldıgınce yapabılecegım bır sey oldugu surece bazen motosıklet almaya gıttım bazen kaza yapanın yanına bazen servıs ıhtıyacı olana bazen sadece abı gel ıkı muhabbet edelım dıyene kostum sanıyorumkı bu forumdakı ılk konu acısım ve ılk en uzun yazdıgım mesaj umarım arkadasımız sesımı ve nedemek ıstedıgımı duyar ve bızlerı uzmez...

Saygılarımla....
    Kurtlar Sofrasında Çakallara Yer Yok!!!
    C'est moi!!!Je suis seul loup!!!
    www.salihkalic.spaces.live.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    --volkan-- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    umarım yazını görür ve anlatmak istedigini anlar salih abim inşallah ...

Motosikleti
    kymco super 8
    bu konu aslında cok tartısılcak ve dur denmesi gereken bi konu maddi imkanları iyi olan genc hatta cocuk arkadaslar maalesef kendi ego tatmını için bazı hatalar yapıyorlar ve kendine motor degil tabut alıyorlar maalesef gunumuz yasantısında aileler bilinçsiz yazık yaaa maalesef bu durumlar oldukca daha bizim adımız coooook kotuye cıkar ne yapsak yapalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    çok doğru bi başlık olmus insanlar kendi egolarini tatmin etmek için boyle cahilce işlere kalkısa biliyolar ve kotu sonuclar doğuruyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)