Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Şok Çin Kymco

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kymco al kardeş samsung ekranlarda çin patentli değil ama samsungun fabrikası çinde eminim hondanın da çok yeri çindir önemli olan marka ve kalite talebidir kymco iyidir al

çinde üretilmeyen ne varki bi kendimden eminim arkadaştan bile şüpe ediyom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hollanda /tilburg okulum bitince (2 Sene Sonra) izmir
    Motosikleti
    smdilik yok 2009 yazinda gt250r ins
    abi cinde isci ucuz hersey ucuz adamlar o yuzde cinde yaptiriyo bu cin mali oldugu anlamina gelmez..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    valla evlerimizde, iş yerlerimizde, okullarımızda... v.b. (medeniyetin gittiği) heryerde kullandığımız bilgisayarlar bile son parçasına kadar çin malı... vestelin bir kaç ürünü hariç... bu da mı kalitesiz? yapmayın beyler... tamam çok fazla fason mal üretiyorlar ama herşey fason olamaz... biraz da FİYAT ile alakalı yani. örnek olarak:
    Honda CBR125R (125) =5510 YTL
    Kanuni RacerS (200) =3450YTL

bu arada param cıbıra yetmezse ben de racerS almayı düşünüyorum. yanlış anlaşılmak istemem. kanuni de kaliteli bir marka ama mutlak bir doğru var ki honda ile karşılaştırılamaz.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    mesleğim gereği şöle geniş çaplı bi açıklama hakkı buldum kendime.

öncelikle türkiyenin ve avrupa birliği gibi belli standartlara erişmiş ülkelerin gümrük kuralları vardır.
    bunlardan en temeli ürünün markası ne olursa olsun, üretildiği ülkenin ürün üstünde belirtilmesi şartı vardır.
    yani ben nike markası altında çinde ayakkabı yaptırıp, bu ayakkabı norveç malıdır diyemem.
    o ayakkabının üzerine made in china yazılmak zorundadır türkiyeye sokulabilmesi için.
    yoksa çin bütün dünyada üretim kalitesizliği damgası yemişken tonla para verdiğiniz ürünlerin üzerinde böyle antipatik bir reklam olan made in china yazısı olmazdı.

bir de çin'in üretim kuralları var. eğer yabanci bir firma olarak çinde üretim yaptırmak istiyorsanız birinci kural, çin hükümetinin şartı olarak ürün üzerine made in china damgası basılır. şu memleketimde bunun yarısı kadar kendi ticaretini koruma çabası olsa ihya olurduk. bi gün canınız sıkılırsa elinizin altındaki bilgisayarın bi yerini sökün. on parçadan 8'inde made in china damgasını görürsünüz.

ama asıl olayı iyi irdelemek lazım. çinde geliştirilen ürünle çinde üretilen ürün farklıdır. günümüzde teknoloji böyle konuları aşmıştır. yani üretim ister istemez belirli bir kalite seviyesine varmıştır.

örneğim alüminyum alaşım bloktan üretilen motosiklet motorları genelde metal enjeksiyon denen bir yöntemle üretilir.

metal enjeksiyon yönteminde kaliteyi belirleyen en önemli unsur parça ve kalıp tasarımıdır. e bunu zaten yamaha kendi argesinde japonyada yapıyor. yamaha kalitesi ile. ikinci önemli unsur hammadde kalitesi. bunun için güvenilir bir kaç kalite kontrol uzmanını çindeki üretim yapacak firmaya dikmek de yeterli. kısacası ürünlerin sadece hamallığı çinde yapılıyor ve bu da gayet normal. çünkü aynı şey bizim ülkemize de uygulanıyor.

Türkiyede demir fransaya ve italyaya göre çok daha ucuz olduğu için bir çok otomobil firmasının fabrikası türkiyede. aslında çinde üretilerdi ama otomobil hacimli ve ağır olunca nakliye problemi oluyor. bu yüzden türkiye iyi bir nokta....

bir çok fiat peugeot citroen ford türkiyede üretiliyor. ama argesi kendi ülkesinde kendi fabrikasında olduktan sonra ha burda üretilmiş ha deniz altında.

bir çok çinli üretici ile kendi diyaloglarım oldu. bir zamanlar girişimde bulunmayı planladığım küçük kapasiteli pratik halk otomobili için 250 cc motor araştırdım. çinde bir firma buldum ve diyaloga girdim. müşteri temsilcisi kadın sattığı motorun tek piston mi iki piston mu olduğundan bi haber. hani biraz daha zorlasam aslında motorun ne işe yaradığından bile emin değil neredeyse. sadece ortada bu isimde bir ürün var ve satıyorlar. garanti şartları ? yedek parça desteği diyorum? merak etmeyin var diyorlar. tamam diyorum. sen bana yıllık motor başına ürettiğin yedek parça istatistiklerini ver. arge sonucunda en çok arıza yapması muhtemel parçaları ve toplam maliyete etkisinin raporunu ver. ona göre karar verim diyorum. böyle bir istatistik yada rapor yok ki ama hem ne gerek var biz malımızın arkasındayız diyor madem malının arkasındasın bunu istatistik ve rapor hazırlayarak kanıtlarsın diyorum. siz ticareti henüz öğrenememişsinize kadar götürüyorlar lafı ....

ama eğer motoru ben tasarlamışsam gidip ordan fason metal enjeksiyoncu buluyorum. hammadde onayı alıp üretim için kalıpları gönderiyorum. üretim benim ön gördüğüm hammadde ve işlemler doğrultusunda yapılıyor. gemiye kalıplarımla birlikte yüklenip teslim ediliyor.

yani üstünde her made in china yazan şey kötü ise gidin dağda yaşayın. muhtemelen popomuzu dış etkenlerden koruyan donu bile onlar üretiyor artık .

mesela hangi marka olduğu farketmez. bir çok motosikletli arkadaş test edebilir. en basitinden akünüzü yerinden çıkartıp bakın
    hondasının da yamahasının da şusunun da busunun da aküleri %95 made in china damgalı. aynalarınızın bir yerinde illaki üretim damgası bulunur. made in china yazar. yazar da yazar. bu kötü olduğu anlamına gelmez.

bir örnek daha vereyim. aynı pratik halk otomobili için araştırma yaptığım zamanlar standart kapı camı otomatiği araştırıyorken bulduğum bir firmanın referanslarında vosvos, bmw, alfa gibi markalar vardı. bmw ve alfa'ya belirli yerlere attığım emailler sonucu bu referansın doğru olduğu teyidini de aldım .

çin işi japon işi marka nereliyse onun işi.
    !?

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Arkadasım hemen bırı bısı dedı dıye moralın sıfır mı oluyoo saçmalama yaw Kymco nasıl çin olsun...Hee parcalarının bazıları Çinde üretiliyo olabilri yada tamamıda Çinde olabilr ona bakarsan Honda ve Yamaha nında Çinde farbrikaları var onlarda damı dandık...Kullandıgın cogu kaliteli Dijital ürünler Sony den Tut bilmem neye kadar Çinde üretilir onlarda mi dandıkk ?? KOnu acmadan heyacan yapmadan once bı arastır bak saga sola hemen Moralım Sıfır Çin miş... pEhhhh
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

auffenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangimiz değiliz ki

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Adamlar cın seddini yapmış. Ağalıtıy cın olmuş onur duyarız. ..))))
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

green79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250
    ya saçma sapan başlık atıpta insanların kafasını karıştırmanın anlamı yok.....kymco made in taıwan

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesleğim gereği şöle geniş çaplı bi açıklama hakkı buldum kendime.

öncelikle türkiyenin ve avrupa birliği gibi belli standartlara erişmiş ülkelerin gümrük kuralları vardır.
    bunlardan en temeli ürünün markası ne olursa olsun, üretildiği ülkenin ürün üstünde belirtilmesi şartı vardır.
    yani ben nike markası altında çinde ayakkabı yaptırıp, bu ayakkabı norveç malıdır diyemem.
    o ayakkabının üzerine made in china yazılmak zorundadır türkiyeye sokulabilmesi için.
    yoksa çin bütün dünyada üretim kalitesizliği damgası yemişken tonla para verdiğiniz ürünlerin üzerinde böyle antipatik bir reklam olan made in china yazısı olmazdı.

bir de çin'in üretim kuralları var. eğer yabanci bir firma olarak çinde üretim yaptırmak istiyorsanız birinci kural, çin hükümetinin şartı olarak ürün üzerine made in china damgası basılır. şu memleketimde bunun yarısı kadar kendi ticaretini koruma çabası olsa ihya olurduk. bi gün canınız sıkılırsa elinizin altındaki bilgisayarın bi yerini sökün. on parçadan 8'inde made in china damgasını görürsünüz.

ama asıl olayı iyi irdelemek lazım. çinde geliştirilen ürünle çinde üretilen ürün farklıdır. günümüzde teknoloji böyle konuları aşmıştır. yani üretim ister istemez belirli bir kalite seviyesine varmıştır.

örneğim alüminyum alaşım bloktan üretilen motosiklet motorları genelde metal enjeksiyon denen bir yöntemle üretilir.

metal enjeksiyon yönteminde kaliteyi belirleyen en önemli unsur parça ve kalıp tasarımıdır. e bunu zaten yamaha kendi argesinde japonyada yapıyor. yamaha kalitesi ile. ikinci önemli unsur hammadde kalitesi. bunun için güvenilir bir kaç kalite kontrol uzmanını çindeki üretim yapacak firmaya dikmek de yeterli. kısacası ürünlerin sadece hamallığı çinde yapılıyor ve bu da gayet normal. çünkü aynı şey bizim ülkemize de uygulanıyor.

Türkiyede demir fransaya ve italyaya göre çok daha ucuz olduğu için bir çok otomobil firmasının fabrikası türkiyede. aslında çinde üretilerdi ama otomobil hacimli ve ağır olunca nakliye problemi oluyor. bu yüzden türkiye iyi bir nokta....

bir çok fiat peugeot citroen ford türkiyede üretiliyor. ama argesi kendi ülkesinde kendi fabrikasında olduktan sonra ha burda üretilmiş ha deniz altında.

bir çok çinli üretici ile kendi diyaloglarım oldu. bir zamanlar girişimde bulunmayı planladığım küçük kapasiteli pratik halk otomobili için 250 cc motor araştırdım. çinde bir firma buldum ve diyaloga girdim. müşteri temsilcisi kadın sattığı motorun tek piston mi iki piston mu olduğundan bi haber. hani biraz daha zorlasam aslında motorun ne işe yaradığından bile emin değil neredeyse. sadece ortada bu isimde bir ürün var ve satıyorlar. garanti şartları ? yedek parça desteği diyorum? merak etmeyin var diyorlar. tamam diyorum. sen bana yıllık motor başına ürettiğin yedek parça istatistiklerini ver. arge sonucunda en çok arıza yapması muhtemel parçaları ve toplam maliyete etkisinin raporunu ver. ona göre karar verim diyorum. böyle bir istatistik yada rapor yok ki ama hem ne gerek var biz malımızın arkasındayız diyor madem malının arkasındasın bunu istatistik ve rapor hazırlayarak kanıtlarsın diyorum. siz ticareti henüz öğrenememişsinize kadar götürüyorlar lafı ....

ama eğer motoru ben tasarlamışsam gidip ordan fason metal enjeksiyoncu buluyorum. hammadde onayı alıp üretim için kalıpları gönderiyorum. üretim benim ön gördüğüm hammadde ve işlemler doğrultusunda yapılıyor. gemiye kalıplarımla birlikte yüklenip teslim ediliyor.

yani üstünde her made in china yazan şey kötü ise gidin dağda yaşayın. muhtemelen popomuzu dış etkenlerden koruyan donu bile onlar üretiyor artık .

mesela hangi marka olduğu farketmez. bir çok motosikletli arkadaş test edebilir. en basitinden akünüzü yerinden çıkartıp bakın
    hondasının da yamahasının da şusunun da busunun da aküleri %95 made in china damgalı. aynalarınızın bir yerinde illaki üretim damgası bulunur. made in china yazar. yazar da yazar. bu kötü olduğu anlamına gelmez.

bir örnek daha vereyim. aynı pratik halk otomobili için araştırma yaptığım zamanlar standart kapı camı otomatiği araştırıyorken bulduğum bir firmanın referanslarında vosvos, bmw, alfa gibi markalar vardı. bmw ve alfa'ya belirli yerlere attığım emailler sonucu bu referansın doğru olduğu teyidini de aldım .

çin işi japon işi marka nereliyse onun işi.

Eline sağlık hocam.

Konuyu ciddiye alıp mesaj yazmayacaktım ama...

Ha bu arada;

Taiwan Çin'in özerk bölgesidir.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Önemli olan kalite, servis ve yedek parça, gerisi hikaye...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Çinde işçilik ucuz diye koltuktur ıvır zıvırını çinde yaptırıyorlardır
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    bi ürün japonyadan uçakla gelirken çinin üstünden geçse kalitesizdir denilecek artık.bu forumların vazgeçilmez sorusu oldu.içinde çin kelimesi geçmiyen topic yok .sessizsakin arkadaşımın yazdığı yazı anasayfada olmalı aslında.bu tip sorulara güzel cevap vermiş.

Motosikleti
    mct-250
    öffffffffff bıktık artık şu çin muhabbetinden be yeter cevap vermeye değecek şeylere yorum yazsanız arkadaşlar
    MOTORCU ADAMA BİŞEY OLMAZ:bounce:

Motosikleti
    biraz nakitte, biraz da vakitte problem var.
    bende bir ck 125 alacakları olarak araştırmalarıma göre, çin değil taiwan malıdır. çinle bu kadar yakın komşu olup ilişkisiz olduğunu söylemek biraz mantıksızlık olur. kymco taiwan malıdır fakat motosikletlerinin bazı parçalarını çinden getirtiyor olabilir. sele, ayna gibi falan yani. (motor kısmı hariç) ben böyle bi yorum yapıyorum. kesin bir bilgim yok.
    Dikkat! Motosiklette nikotin vardır, bağımlılık yapar! :bounce:

DooMsDaY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki en500
    ne kadar doğrune kadar yanlış tam olarak bilmiyorum ama bulunduğum şehirde bu işi yani motosiklet işini gerçekten anlayn bir abimin dediğine göre Kymco zamanında yada hala daha honda motorunfason malını üretiyormuş. ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum. hatta bi ara gv 250 mi yoksa kymco mu diye sorduğumda elbette kymco demişti ve sana ben şahsi garanti veriyorum ömür billah binersin demişti......

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Bende venox var 24000km. çin japon hint ne fark eder taş gibi motor,kaliteli vs... bana ne memleketinden .Böyle şeyler beni kymcodan soğutmaz.Kullandığım 4. farklı kymco modeli.Ck125 vardı,stryker150 enduro vardı şimdide venox var hiçbirinde bir sorun yaşamadım.Birde kalkanda agility kiralamıştım 1 haftalığına.Bence çin bile olsa ki adamlar venoxun deposuna DANA kadar made in taiwan yazmışlar ve kliteli ee gerisi hikaye.

Motosikleti
    movie 125 xl
    bu kadar insan yorum yapmış kaliteli bir motor olmasa herhalde kimse kymco markasını savunmazdı.bencede çok kaliteli bir motor ve 125 cc hava soğutmalı motorlarda eline su dökebilecek bir scooter yok.güvenle alabilirsin.

Motosikleti
    150 ZC
    çin çin çin . . dünya bir pazar arkadaşlar quiksilver shortumun içinde
    made in vietnam yazıyo yani ucuza malen pahallıya sat hepsi bu ,
    değeri 350-400 ytl olan çin motorlar burda 2000ytl ye satılıyor bilmem
    anlatabildim mi!

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    sony çin markasımı? değil ama sürekli çinde üretiliyor.neden? işçilik ucuz.herkesin çin sandığı regal raptor ingiliz malı desem herkes güler.ama doğru regal raptor ingilizdir.ama çinde üretildiğinden herkes çin damgasını vurdu geçti garibe.kymco taiwan malıdır.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Alıntı adnanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lingken 125T diye Çin malı bir scooter yüzünden çok başım ağrıdı.. Lütfen Çin motoru almayın! Adı Taiwan Kymco da olsa almayın. Benim motoru Tümoparsan ithal ediyordu şimdi Armodeye değiştirdiler yarın ne olur bilemem. Adamlar satarken parçası bol diye yemin billah ediyorlar. Bi sorun olduğunda gidiyorum ne garantisi var nede yedek parçası sakın aldanmayın. Sabredin Üç kuruş daha katın Honda, Yamaha, Suzuki gibi tanınımış markaları alın, kafanız rahat olsun..

Bence fazla ön yargılı konuşuyorsun(KYMCO için).Bilmiyorum kymco kullandın mı benim elimden çok kymco geçti hiçbiri üzmedi.Parça olarakta servis olarakta.Güneyde ve egede bir sürü kiralama şirketi kymcoyu seçer,çünkü ucuz dayanıklı(en az bir japon kadar.)parçası ve servisi japonlara göre daha makul.Diğer çin malı motorlara bir şey diyemem çünkü dediğin gibi dün ismi A iken bugün B olur yarın C ve dahi kanuni bile güven telkin etmeyen bir firma ancak kymco daha önceki yazılarımda dediğim gibi çin bile olsa her açıdan japon kalitesinde.Avrupada ve amerikada kullanılan bir marka.Özellikle avrupada çok kullanılan bir marka ama kanuni ,armode,mondial,asya T.C'de bile artık çok tercih edilmeyen ve de dünyada tanınmayan firmalar.Ancak çin malının avantajı var mı,bence var birincisi az parası olana motor zevki tattırıyor,ve çin malı motor piyango gibi olduğu için kimi 10binlerce km. biner birşey olmaz kimi 120km.de servisle samimiyeti arttırır,tabii sağlam çinli bulmak zor birazKymconunda dezavantajları var tabii kide mesela T.C'de marka değeri olarak çok değerli olmayan bir marka vede bu konuyu açan ve senin gibi arkadaşlar sayesinde marka değeri düşen bir marka.2.el olarak bazı modellerde çok değer kaybı yaşattıran bir marka ki buda marka değerinden dolayı.Kymconun diğer bir dezavantajıda aksesuar bulmak zor.Birde şunu ekleyeyim adamlar 100bin km. garanti verdikten sonra uganda malıda olsa insan düşünmezmi bu adamlar boşuna vermiyor bu garantiyi.Kaldıki kymco hondaya zamanında parça üreten bir firmaydı.
    Yani uzun lafın kısası insanlar kullanmadan işkembeden AA çinmiş,minmiş demeyi çok seviyor,bence kullanmadan fikri olmadan birçok marka için böyle konuşmak biraz abestir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)