Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha Bw's 100

Motovento
    REKLAM ALANI
    ya-ma-ha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bws
    http://img420.imageshack.us/my.php?i...untu1054oc.jpg
    http://img420.imageshack.us/my.php?i...untu0033kh.jpg

buyrun benim motorum
    yamaha bws si olan yok mu ya burada kaynaşalım...

motorumuz 100 cc lik olup 2 zamanlıdır
    kalkışta canavar gibidir trafik lambasında otomobile temiz 60 m fark çeker :D4 zamanlı scooterlara göre biraz fazla yakar ama hiçbir zaman karizmanız çizilmez diğer bütün scooterları geçebilirsiniz :D
    gövdedeki plastik kapakları çok pahalı bunların... yani bi vurdunuz mu cebiniz yandı demektir... ama piyasadaki en sorunsuz scooterdır... benimki 2005 model , nisandan beri 5000 km ye yaklaştım hiçbir sorun çıkarmadı... rutin bakımlarını aksatmadan ve dikkatli kullanırsanız ömürlük bir motor...

ibresi 140 en fazla ama ben 110 buldum hafif eğimli yolda. şimdi bakım zamanı geldi 90 da falan kalıyor

ayrıca bununla tek teker de yapılıyor :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yok yav

ya-ma-ha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bws
    walla

Motosikleti
    yamaha
    bende 3ay oncesıne kadar 2003 model bws vardı mavısınden.cok severek bınerdım zevk alıyordum buna bınmekten bırgun bır kazada cebım yandı kı kazayı gormedım.saglayan ve oldukca hızlı vıraja gıren bır hyundai starex sayesınde yere ındım ve masraf 510ytl...arkadan gelıp saglarken omzuma surterek gecıp gıden benı dusurdukten sonrada durmadan devam eden o...c.... yuzunden olebılırdımde 60km ıle gıdıyordum ama kaskım sayesınde hayattayım.on dısk on jant ve kalıper on fren plastık aksamda hıc bır sey yoktu ama metal aksam benı cok uzdu kı kazayıda ben yapmamıstım ama para benden cıktı mınıbus durmadı tabıkı..motorum 0km den 11 ayda 21000km ye geldı cunku hergun bındım.motoru her amacla kullandım gunde 100km garantı bınıyordum ev pendıkte ıs genelde avrupa yakası gunde 3 kez avrupa yakasına gectıgım oluyordu.ama kerata benı hıc yolda bırakmadı.ben ona cok ıyı baktım zamanında bakım yaptırdım.sanzuman yagını her 1000km de bır degıstırdım.fakat sunu gordum bu motor 10bın km den sonra her 3 ayda bır aynalarını eskıtmeye baslıyor ve yenılenmesı gerekıyordu herseyını yenıle yenıle bırde egzoz cıktı basıma derken yenı lastık egzozu yarıs egzozuyla degıstırdım orjınal egzozuna cok ıstedıler 300 gereksız bu motorun egzozu ıcın.gianelliden performans egzozu taktırdım ozellıgını 90la sabıt 2 3dk kadar gıttıkkten sonra gosterıyor ve senı 110 120km ye cıkarıyor.son modıfıyeye gırıcektım buyuk pıston ve gereklı parcalarını sıparıs edıcektımkı napıyorum ben dedım ve bu motoru satmam gerektıgını anladım cunku sorun yasamaya devam edıcektım motor asla yolda bırakmıyor ama masrafı kendınden buyuk olmaya baslıyor bu yuzden bu motorları bence eger duzgun bınmek ıstıyor ve keyıf almak ıstıyorsanız 10bın km de satın gıtsın.gercı soylede dusunuyorum belkıde bu motor benım altımda dıye bu sekılde parca eskıtıyordu?cunku ben uzun yola kulandım bws yı genelde sehır ıcı ulasım ıcın kullanılır bu motor ama ben pandık kumburgaz gıbı uzun mesafede sadece yakıt koyup devam edıyordum yanı kontak acılıyo ve gaz koklenıyor ve vardıgımda kontak kapatıyordum. sımdı mavı 2001 r6 almaya calısıyorum fakat bu motoru aldıktan hemen sonra 0 yenı bır bws 100 daha alıcam ve modıfıyeye kaldıgım yerden devam edecegım egzozum ve 0 lastıklerım duruyor ayrıca bws den cok keyıf alıyorum trafıkte hıcbır sekılde takılmıyorum bu buyuk bır +
    tafi

Motosikleti
    eskiden motosikletmi vardi?
    bws 100 çok sağlam ve kaliteli yalnız sesi gerçekten berbat. karizmayı çizebilir o ses. iki zamanlı olmasından kaynaklanıyo sanırım. birde emsallerine göre daha fazla benzin yiyor. (iki katına yakın)

nekadar benzin harcıyor mesala 100km için soyleyebilirmisiniz.Benim iş arkadasımda 4zamanlı motor var kmde 110bin ile 130bin yaktığını soyluyor.

oguzhandss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    110 neyle buldun taksiylemi)) komik olma dostum komprasör diye bir şey var.

bartender07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr ...bws.. aprilia rc 50
    adı var ya_ma_HA ne olursa olsun parça pahalı ama o paraya deyiyo
    [FONT="Comic Sans MS"][B][U][COLOR="Red"][SIZE="2"]ZEKİ ÇEVİK VE AHLAKSIZIM[/SIZE][/COLOR][/U][/B][/FONT]

RaceToTheMoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bws yapıyor 110 eğimli yollarda ben kendim de kullanırken bizzat şahit oldum hem de rent motoruydu

xTraP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BW'S gercekten sagLam motor tek'e kaLkmayı bırak 3 kişi ustundeyken stoppie biLe yapıyor ( şahit oLdum ) modifiye basLadınızmıda deLi bi aLet oLuveriyor. Tek sorunu 2 zamanLı oLması cok benzin yakıyor dogaL oLarak.

donkihote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100
    temmuz 2005 te aldım bws 100'ü ilk motorum bilmiyorumda fazla kararsızdım ne alim diye 99 model 14bindeydi şimdi kasımdayız 16 bine geldim harika ses biraz fazla gibi ama hız ilk kalkış hızı çok iyi 99 model ama yeni gibi duruyor sıfırını almayı düşünüyorum bakalım belki vitesliye geçebilirimde ama bunun zevki ayrı inşallah fazla masraf açmaz.

paradayz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    birileri yakıtı hakkında ayrıntılı bilgi verirse sevinirim.ne kadar yakıo bu alet..

ayrıyetten mesela ilk kalkısta cok hızlı diyorsunuz.ne kadar hızlı..mesela 0-60km ye ne kadar zamanda cıkıo.ve son hızı ne oluyo.bilgilendirirmisiniz

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    arkadasım ben bayaga bı arastırdım ve tabıkıde bws almaya karar werdım benzın konusunda herkes cok yaktıını soluo fakat alıcam keyfın o paraya deyıcenıde soluolar..bıldıım kadarıyla 0-60 km arası hızlanması 4 5 sn kadar yanı gayet ii ninde ustunde dıvenın deyımıyle fewk aladenın fewkınde maksımum hız olaraksa 120 yı ben gordum arkımın motoruyla sadece acık hawa fıltresı takılıydı kı 4 5 beygır kadar fark ettırıo sanırım yanı normalıde 110 fln yapar dıe dusunuorm (

bu arada 90 kıloyum bunuda dıkkate alın :D)

sımdı almak ıstıorm fakat uretımı durdu galıba yada ben yanlıs bılıorm temız we 2005 2006 model arasında bı tane bulursam dırek atlııcam 2.500 ytl gıbı bı fıyat dusunuorm eger yardımcı olabılecek olan warsa hemen atlııcam motora fakat sahıden cok temız olmalı..

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    bir motora acık hava filtresi takmayla 4-5 beygirlik fark elde edilseydi herkes takar hızlı giderdi. Yanlışsın dostum
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    olabılır tahmını konustum yanı tek extra eklentı oydu we 120 buldum ama 90 kıloyum we duz yoldu hatta hafıf yokus da dıyebılır cok az bı egımı wardı sona dogru..ben motor arıorm yokmu yardımcı olabılecek olan yaf bws de cok gozum war:D

one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    4.5 senedir kullanıyorum bws yi öyle abartılacak bi yakıt tüketimi yok bence.marmara mt gezisinde 18 ytl lik benzinle 240 km ye yakın yol yaptım ve tapa gaz kullandım konvoya yetişicem die.Alet hertürlü yolda banamısın demeden gidiyor.2 senedir kullanamıyorum adam akıllı 15000 km de şuan sadece buji ve hava filitresi değişti.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Buda bizim bws'ydi 3 gün kullandık yerine ybr aldık motor iyidide bize göre biraz fazla yakıyordu + oturulcak yeri cok kücüktü :D Göbekli biri arkdaya oturunca size yer kalmıyor

Motosikleti
    Yamoto 150T
    Vallahi bende keşke BWS alsaydım ismi yeter ayrıca 2006 lar dehşet yalnız üretimi durdu :(

Sıfır almak isteyenler ellerini çabuk tutsun!

Keşkeeee bendede bir tane olsada çok yaksa
    Ruhunu Değil Lastikleri Yak

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    bende de 2007 var bir tane şu an 1200 km de ve düzde 90 ı geçemiyorum, eğimdeyse anca 100, o kadar valla. benimki 100 ykr yakıyor şu anda.
    bir de kullanan arkadaşlara sormak istiyorum, ben motorumu 1000km bakımına götürdüğümde servis sadece kaşe vurdu ve 1-2 tur atıp motor iyi dedi. abi dedim yağı felan değiştirmicek misiniz? yok yok gerek yok dedi. Şöyle 5000 felan olduğunda dabıl-up:D atarız dedi. sizde de benzeri bir durum oldu mu?
    veya şanzıman yağını değiştirsem mi acaba?
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Slm arkadaşlar.Bende 5 gün öncesine kadar BWS aldım.Yalnız motor 17 binde ve aiçi açılmamış şuan da hızı 80 i geçmiyor, ama kalkışlarda ve yokuş çıkışlarında seri durumda bunun nedenini bileniniz var mı bi arkadaşım varyatör kayışından olabileceğini söylemişti.Ayrıca istanbul avrupa yakasında bu motoru gösterebileceğim işini iyi bilen bi usta var mı yamaha serviside olabilir.Son bişey lastiklerim biraz kabak 2 lastik sizce kaça deişir.Yardımlarınızı bekliyorum Saygılar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler