Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

motorsikletlerin tehlikeli olduğunu söylerler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    şuda var.. motrsıkletın lastiği sağa sola çok az dönüyor.. bir araba sıkıştırdı bir yere. sağda arabalar. solda arabalar.. ne kdar atik olursa olsun... eğer çok usta değilse bence kayar ona.. burda transitciler çok yapar onu... bilmezlerki tehlikeyi. zannederler çok kolaybi şeydir... iki lastiği varya
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    zaten manevra yaparken motorun gidonunu çevirmiosun ki, motou yatırarak kaçıyosun, o yüzden gidonun az ya da çok dönmesinin bi alakası olmaz bence, ama hakikaten burada da en çok dolmuşlar sıkıştırıyo özellikle de küçük transitler, büyük mavi dolmuşlar daha saygılı davranıyolar ama topkapıdakiler hariç, speedle buluşmaya giderken adamın biri fena sıkıştırdı kaldırıma sürttüm motoru
    imza, safrane

hayabusanin_cigligi_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak sana bir tavsiye o transitin plakasını al ve siteye yaz,sonra bir tır kiralayalım.hep beraber çıkalım yola o _____ arayalım ve bulduğumuz zaman onu yerlere sürtelim.daaaaat sana yapılan bize yapılmış demektir dime sevgili motorcular?!(herkesin hayır diyeceğine eminim)

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    argo kullanmayalım lütfen, bayan üyelerimiz var

argo kullanılan bölüm sansürlendiği için msjımı düzeltiorum
    imza, safrane

safrane bak canm kardeşim benim.bu sayfa benim ve istediğimi yazarım takii uyarı gelincey dek.anlıyorsun dime,bıktım senin bu eleştirilerinden fallam :evilbat: :^o =P~ :rambo:

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar,

Öncelikle motosikletin arabaya göre daha kısa mesafede durduğu yanlış bir bilgidir. Daha kısa sürede veya mesafede durmak için fizik kanunlarını da hatırlarsak maksimum sürtünme maksimum hız kesme demektir ki bu durumda arabanın 4 lastiği olduğundan ve lastiklerinin yere değdiği alan daha fazla olduğundan araba motora göre daha çabuk durur. Yanlış bilgiye sahip olan arkadaşlara hatırlatayım dedim

İkinci olarak, bir aracın diğerine göre daha güvenli olup olmadığını karşılaştırırken içinde bulunulan olay önemlidir. Örneğin yüksek süratte önünüze bir hayvan çıktığında motor ile kaçma şansınız çok daha yüksektir çünkü araba daha geniş olduğundan hayvana vurma riskiniz de o kadar çoktur. Ancak yüksek süratte mıcıra girerseniz de bu durumda araba daha güvenlidir çünkü motorda şansınız yoktur düşersiniz. Motorla araba sollamak çok daha kısa süreceğinden ani bir risk karşısında sıyırmanız daha kolay. Oysa ki hiçbir araba bir motorun akselerasyonuna sahip değildir, sollarken arabanın koca kütlesini geçirecem diye karşıdan gelene bindirme riskiniz daha fazladır. Bir kaza anında arabadan sağ çıkma olasılığınız her zaman bir motora göre daha yüksektir.

Kısacası... Her araç kendine göre tehlikelidir. Ben 15 senedir motor kullanıyorum, 2 kez kaza geçirdim ama hala yaşıyorum. Üstelik tanıyanlar bilirler, hiç de yavaş kullanmam
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

ya baba sana minnettarım fallam ben bu sayfaya bu başlığı atarken senin bu konu hakkındaki düşünceni gale alarak yazmıştım.fallam ne diyim boy,iyiki varsın,bak duygulandım şimdi

ForeVer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun varsa övün
    Değilse Hayal eT

bak ne yazcam;sen ne saçmalıyorsun öyle

Motosikleti
    Peugeot Speedfight II
    boy, motor daha kısa mesafede durur bunu kendinin fark etmemiş olmana şaşıyorum, Newton'un eylemsizlik prensibiyle düşünecek olursan arada 10 kata yakın kütle farkı olan iki araçtan hafif olanın daha az sürtünme kuvvetiyle bile daha kolay durabileceğini daha rahat canlandırırsın diye düşünüyorum

hayabusa, polemiğe girmicem, bundan sonra senin başlıklarına da bakmicam, msjlarına da cevap vermicem, kendi açından belki çok bişi kaybetmiceksin ama sana son sözüm, hayatın boyunca başkaları tarafından eleştirileceksin, bu gerçeği bil.
    imza, safrane

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    motor daha kısa mesafede durur . arabalar 35m motorlar 25 m (yaklaşık olarak). bunun nedeni ise kütlesel momentumdur. yani bir aracın kinetik enerjisini sıfıra indirmek aracın durmasını sağlamak demektir. kinetik enerji formülü 1/2 mv^2 dir yani işin içine küle (m) giriyor. motorun kısa mesafede durabilmesinin nedeni arabayla hızı aynı olsa bile kütlesinin az olduğundan kinetik enerjisinin az olmasıdır. bilmem ne kadar açıklayıcı olabildim?

Dae666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    ah muhendisler olmasa naapariz? :geek:

(hehe. bi araba bi motor alir deneriz.)

JustHappy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VivaCity 100

benim kafam karıştı şimdi falla. şunun hangisinin doğru olduğunu birisi yassında bilelim. alla alla
    Artık kısa cümleler kuruyorum...

Motosikleti
    Motor ve bilgisayar
    sırf tehlikeli diye bizimkilere motor aldırtamıyorum

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı leader81 adlı üyeden alıntı
    sırf tehlikeli diye bizimkilere motor aldırtamıyorum
    senin bu söylediğin bugün hava güneşli o yüzden hava sıcak demek gibi bişey

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    yok abi ya ecel gelmişşse evde otururken bile ölürsün ama sakat kalmak senin elinde gibi bişi. bak ben geçen titanla e-5 teydim öküzün biri arabanın kapısını açıyo yanından geçerken..
    racing racing ve racing.............

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    ya bu anne babalarda neden laftan anlamıyor.. motor tehlıkelıde araba değilmi? adam gibi kullanmazsan araba da da alt ust olursun ama işte. bu bır mana. . e anne baba kalbi işte... bu arada motorsıkletın hızlısını alıpta adam gibi kullanmak her halde ımkansızdır.. bizde anne babalara mana buluyoruz... ya yavas kullanıcam gibi
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    abi şimdi bide ne kadar öle dersen öle olmuyo işte. ya düşünsene altında cbr var cıgır cıgır illaki hız yapıcaksın. kanına girer yani önemli olan hızı nerde ve ne şekilde yapıcaağındır.
    racing racing ve racing.............

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    o zman anne babalar haklılar....
    dediğin gibi altında canavar gibi motor .. sana daha nasıl güvensin.. ki kaldıkı scooterla bile hızyapman çok kolay.

Motosikleti
    Motosiklet, Bilgisayar v.s.
    Bizimkiler bana biz almıyoruz motor filan çok tehlikeli olum paran olunca kendin alırsın filan diyorlardı. Kazandık kardeşim paramızı şimdide olmaz ben hayattayken senin ölmene izin yok diyorlar. Annesi babası böyle diyen varsa inanmayın kardeşim öyle yada böyle alamıyacaksınız o motoru Bak ben alamıyorum.
    Time is bad, Check your back !..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler