Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Cezayı Yedik

Motovento
    REKLAM ALANI

neyse umarım fazla uğraşmazsın Bursada tam olarak nerede çevirdiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HULK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250 Kanuni
    Halbuki eğitim, harç, sınav vs. vs. anahtar teslimi A2 ehliyet ederi: 400 YTL...
    Hayat hoştur, gerisi boştur
    Al motorunu her yerde koştur

emre1159 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (haojin 125t )Artık As150T
    arkadaşlar cezayı aldım 600 ytl eğer peşin ödenirse 450 ytl oluyomuş galiba taksitle olursa 4 taksit 150 ytl 150 ytl toplam 600 ytl oluyomuş. Herkese dikkat yaşı tutan arkadaşlarımız lütfen a2 yi cebinizden eksik etmeyiniz. Yaşım tutmadığı için ehliyet alamadım ve bu cezayı yedim ama haziranda ehliyetimi alıp cebime koyduktan sonra paşa paşa gezeceğim. Yardımlarınızdan dolay Teşekkürler

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    ehliyet illede ehliyet. haklı olsan dahi haksız sayılırsın...

Motosikleti
    fazer 600,sym jride200
    geçmiş olsun ehliyetsiz binmessin bidaha...herhalde 700-800 tutar..
    istanbul kadıköy
    gurkanyaran@hotmail.com

Motosikleti
    Valla binilir motora o nalaet şeye binen bidaha üstünden inemez bitek ölüm ayırır

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    ehliyet illede ehliyet. haklı olsan dahi haksız sayılırsın...
    Ehliyeti olmayan birinin haklı olma durumu sözkonusu olamaz. Hiçbir koşulda haklı olma hakkı olamaz. Ehliyetsiz motor kullanmanın da bir mazereti olamaz. Yaşınız tutmuyorsa trafiğe çıkmamalısınız, bu tip sürücüleri desteklemeyi de anlamsız buluyorum kusura bakmayın. Yaşın tuttuğu zaman kullansan olmaz mı? Ya da trafiğe kapalı alanda... (tartışma olsun diye yazmıyorum, fikrimi söylüyorum herkes gibi)
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    SuperDude,
    + 1

10_uR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SuperDude, sende haklısın ama insanın orda burda da süresi gelmio işte şöyle bi yola çıkıp gezip dolaşası gelio...........
    DURUŞUNA KIZLAR, GİDİŞİNE YOLLAR HAYRAN !!!!!!!!!!!!!

\"AYAR İYİMİ\"

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Valla benim de uçak kuullanasım geliyo... Bir de dozer kullanasım geliyo. Kullansam mı.. Uçak kullanmayı biliyorum ama ehliyetim yok. Napıcaz? Dozer ise hiç kullanmadım ama A2-B ehliyetim var, hemen öğrenirim.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

ozturkgungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanunı tigrina

bizimki can değilmi

motosikletimi 2 ay önce aldım . 2 aydır salak gibi mahallede dönüp dolaşıyorum yanı trafiğe kapalı alandayım. bende çok ıstıyorum evden artık uzak yerlere gitmeyi dolaşmayı sevgılımı alıp saatlerce gezmeyi ama yok ehlıyet yok 1,5-2 ay sonra askere gidecem diye ehlıyete yazılmadım. 1,5 kere trafiğe çıktım anlatamayacağım bir zevkdi. o gunden sonra hergun çıkmak istiyorum. ama çıkmıyorum. zaten havalarda soğudu. yazın yada askerde alırım İNŞALLAH ondan sonra kaçılın yoldan gelıyor kaptan. mahallede dolaşmak çok aptalca gelıyor ama ne yaparsın zaten taksitleri zor ödüyoruz birde devlete 600 kağıtmı verek

Motosikleti
    Valla arkadaşalr bir heykelde turlamak öle güzel oluyoki bide grup halindesin
    15 20 motor daha ne isticen ama işte evrende nekadar trafik polisi varsa hepisi aynı bana bunun üzerine bi bardak soğuk su içemk düşer. Sizlerse dikkatlı olun dur dedimi polis kaçın benim kaçma imkanım yoktu olasydı kaçardım ters şeritteydim...

ersin_RR_673 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR_1000
    emre nin ceza olayı kesinleşti arkadaşlar ne yazıkki 800 küsür ytl lik ceza geldi bilgilendirmenizden dolayı emre adına teşekkürler arkadaşlar

hani parası olupta koycak yeri olmayanlara duyturulur arkadaşımızın koycak cebi var

binzat- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fzr600
    geçmiş olsun umarım bu diğer ehliyetsiz arkadaşlarada ders olmuştur.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı emre1159 adlı üyeden alıntı
    Valla arkadaşalr bir heykelde turlamak öle güzel oluyoki bide grup halindesin
    15 20 motor daha ne isticen ama işte evrende nekadar trafik polisi varsa hepisi aynı bana bunun üzerine bi bardak soğuk su içemk düşer. Sizlerse dikkatlı olun dur dedimi polis kaçın benim kaçma imkanım yoktu olasydı kaçardım ters şeritteydim...
    Özürün kabahatinden büyük sevgili kardeşim... Hem yaşın tutmuyor, hem ehliyetin yok, bir de "ters şeritteyim" diyorsun. Daha ne olsun.. Sana bu ceza az bile. İnsanların canını böyle tehlikeye atmaya hakkımız var mı? Bu cezaların "neden" varolduğunu daha iyi anlatıyor senin cezan. Caydırıcı olsun ki bir daha kimse yapmasın böyle şeyler. Az bir cezayla kurtulduğuna şükret, canından da olabilirdin, hatta suçu olmayan başka birine de zarar verebilirdin.

agonyozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza
    geçmiş olsun dostum.Bence bir an önce ehliyetini al..
    Something in the Way..!

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    1.burada kimseye bir taş atmak niyetinde değilim...
    2.kimseyi savunmakda istemiyorum...

fikir babında....şunu yazıcam...

bende e sınıfı ehliyet var...a2 olmamasına rağmen...motorla gezmek gibi aptal bir cesarete sahibim...e sınıfıyla kamyon kullanma izni veren yasalar...neden motor kullanabilmek için...farklı bir eğitim almamı istiyor...kamyon ve motor arasında farkıda biliyorum...

.ama inanın motor sürücüsü olmak farklı bir eğitim veya dikkat veya beceri istemiyor diyorum...ne dersiniz...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    mete_han, yanlis dusunuyorsun derim sevgili Mete. Olay motoru kullanabilmek ya da kullanamamak değil. Trafiğe kapalı alanda, motorcross yarışlarında 13 yaşında sürücüler de kullanıyor motor. Kanunlardan bahsediyorum. Kanunları kendimize göre yazamayız. Var olanlara uymak zorundayız. Seçmece değil.. İstediğimize uyup istediğğimize uymazsak nasıl medeniyet bekleriz etrafımızdan?

En basitinden şöyle bir örnek vereyim; 18 yaşından küçüklere sigara satışı yasak... Ama bu çocuk evde babasıyla sigara içebiliyorsa veli izniyle gittiğinde sigara satışı yapılır mı? Yapılmaz. Veya babasıyla pavyona giden birini içeri alırlar mı? Almazlar. Önekmli olan yapılan eylem değil, yasaların "herkes için" olduğudur.

Not: Bu arada tabii ki 18 den küçüklere kanun yasaklamasına rağmen sigara satışı yapılıyor veya pavyonlara barlara yaşı küçük insan alınıyor ama kanun yakaladığı zaman babası yanında diye hoşgörmüyor, cezayı basıyor.

Son cümlene de katılmıyorum, söylediğinin tam tersi; Yani motor sürücüsü olmak söylediğinin aksine farklı bir eğitim, veya dikkat veya beceri istiyor. Hatta belli bir yaş olgunluğu da istiyor. Motor kaskosunda bile 35 yaşın üzerindeysen indirimli tarife uygulanıyor.

tolga_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    superDude kardesim hakverdim ben cok mantıklı konusmussun

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    tolga_89, sağol kardeşim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler