Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

çin malı motor hakkında bilgi verin

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı sancak1935 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yamaha ybr 125 var diğer çin mallarını kullandığım zaman aradaki farkı rahatlıkla görürsün yamahada vibrasyon sıfır ama cin mallarında biraz daha farklı
    Bisan Roadstarda V motor var ve ybr 125 e binen bir arkadaşım ki o motorunun dünyanın en güzel motoru olduğunu düşünen kişidir. Benim motoruma binince hasta kaldı ve sıfır vibrasyonun nasıl bişey olduğunu öğrendi.

Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konu için sana tam bir bilgi vermeye kalksam,herhalde bir kaç sayfaya ancak sığar...
    ama kısaca özetlemek gerekirse,çin malından uzak dur derim..
    ben 9.000 km'de 1.500 ytl masraf yaptım..
    tekrar düşün derim.

motorun ömrü senin elinde gibi bir şey,her an trafiğe gözlerini yuma bilir..
    160 000 km de keeway superlight 150 cc makinayı geçenlerde satıyorlardı. Demekki motoruna bakan bakıyor.
    Tekirdağ-Çorlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisan Roadstarda V motor var ve ybr 125 e binen bir arkadaşım ki o motorunun dünyanın en güzel motoru olduğunu düşünen kişidir. Benim motoruma binince hasta kaldı ve sıfır vibrasyonun nasıl bişey olduğunu öğrendi.

160 000 km de keeway superlight 150 cc makinayı geçenlerde satıyorlardı. Demekki motoruna bakan bakıyor.
    arkadşın dediğine aynen katılıyorum çoğu çin malı motor süper bir titreşim olmakta. Bundan dolayı motorların ömrü kısa olmakta düşünün sizin vücudunuzun çalıştığı her an aşırı bir titreşime maruz kalmasını ömrünüz kısalmazmı. Motorda Titreşim sebebiyle devamlı sorun çıkartıyor bu durum. Arkadaşlar ister çinli ister avruma motor olsun titreşimi kestikten sonra uzun oluyor motorun ömrü. SİZ BENİ DİNLEYİN KESİNLİKLE İÇİNDE TİTREŞİM EMİCİ BALANCER BULUNAN MOTORLARI ALMAYA TERCİH EDİN
    İSTEYEN ARKADAŞLARA YARDIM EDEBİLİRİM.

Alıntı kartezyenx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    725 YTL YE 12 TAKSİT 2006 MODEL KINROAD VAR 800 DEDİ 725 E İNDİ AMA ALINCA BENDE DÖKÜLÜR DİE KORKUYOM DEĞİŞENİ YOKMUŞ TÜM PARÇALARI ESKİ 2 YILLIK YANİ MOTORU ELİMDE KALIR DİE KORKUYOM TVS ÖNERDİLER 600 E BULDUM ÇİN MALI DEĞİL AMA ODA KARTA TAKSİT YAPMIYO ŞAŞIRDIM KALDIM
    arkadaşım verdikleri fiyatlar güzel önemli olan motorun yaşı km si değil kullanan kişinin kullanım şekli eğer nazik kullandıysa 15.000km yi geçip anahtar deymeyenleri biliyorum tavsiyem iyi bir ustaya motoru göstermen motorda bir problem yoksa gerisi dökülsün önemli değil herşeyi ucuz
    [B]KASKIMI KOLUMA TAKARIM TUNALIDA 3-5 TUR ATARIM OLMADI Bİ DE ÇEVREYOLU YAPARIM:d:d[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı cavitilhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadşın dediğine aynen katılıyorum çoğu çin malı motor süper bir titreşim olmakta. Bundan dolayı motorların ömrü kısa olmakta düşünün sizin vücudunuzun çalıştığı her an aşırı bir titreşime maruz kalmasını ömrünüz kısalmazmı. Motorda Titreşim sebebiyle devamlı sorun çıkartıyor bu durum. Arkadaşlar ister çinli ister avruma motor olsun titreşimi kestikten sonra uzun oluyor motorun ömrü. SİZ BENİ DİNLEYİN KESİNLİKLE İÇİNDE TİTREŞİM EMİCİ BALANCER BULUNAN MOTORLARI ALMAYA TERCİH EDİN
    İSTEYEN ARKADAŞLARA YARDIM EDEBİLİRİM.
    malesef burda bi scooter ustası yok il merkezinde ama ilçesinde var ilçesine götürmeye çalışayım

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    şöyle söyliyeyim ; Bendede LEdow var birinci Senesini Bitirdi 12500 km de suanda cokta güzel.. iyi bakarsan güzel rodaj yaparsan sonuçta 4 zamanlı gider... Ayrıca bir arkadaşım keeway supershadow ile 160000 kilometre yapmış birini görmüş inanamadım bende
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    düzlükte 150 cc 90 yapıyor sizce motor nasıl

Motosikleti
    çelik sports age 125
    Bende çinmalı Aldı çelik Motor 125 Cc Hiç Bi Sorunu Yok Motorunuzu Düzgün Birşekilde Kullanırsanız Bişe Olmaz Bide Motorun ömrünün Uzun Olması Için Iyi Bir Rodaj Süresi Geçirmesi Lazım Ynai Motoru Ilk Zamanlarında Fazla Zorlamassanız Iyi Olur Ayrıca Motorunuzun Yağ Bakımıda çok önemlidir Motorun ömrünü Büyük Derece Etkileyen Faktörler Bunlardır Yani O Kadar Adi Motor Deil Bunlar Kullanıca Bağlıdır.!)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler